صفحه 50 از 101 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    دوستان قیمت هنسل d500 یه شاخه رو لطفا بگید چنده الان ؟
    یک شاخه ی سری غیر D (همون Integra Plus) الان باید بین 3.2 تا 3.4 میلیون تومن باشه؛ که البته بصورت تک شاخه قابل خریداری نیست (بصورت کیت بفروش میرسد)
    سری D باید هر شاخه اش بالای 4.5 الی 5 میلیون قیمت داشته باشه (این هم بصورت کیت بفروش میرسد)

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام

یک فلاش 160JTL دارم.....میخوام خارج از استدیو از اوون استفاده کنم.....احتمالا نمیتونم بدلیل فاصله زیاد تا ماشین اوون رو به باتری ماشین وصل کنم.....چه پیشنهادی دوستان دارند؟؟؟

خودم نظرم خرید یه باتری ماشین!!! و یک اینورتر بود...........راه کم خرج تر و سبک تری وجود داره؟ پاور پک ها اینجا کاربردی دارند؟؟ قیمتشون چقدره تقریبا؟؟

سپاس

(این سوال رو در تاپیک دیگه ای هم مطرح کردم.....هر دو تاپیک تقریبا مرتبط هستند با سوال....فقط میخواستم مطمئن بشم اساتید زیادی سوالم رو ببینند )
    D.Daneshmand تشکر می‌کند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

سلام دوستان
    من آموزش های Kelbytraining که نگاه میکنم توی استودیو از پروژکتور led استفاده می کنند و محیط استودیو روشن هست
    اما تو ایران آتلیه ها همشون خاموش می کنند
    به نظرتون من برم پروژکتور led بگیرم خوبه تاثیری توی کارم داره ؟

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

قصد تهیه ست فلاش برای استودیو دارم (برای مدلینگ و پرتره و کودک)

از نظر بودجه بین ۱۰۰۰ تا نهایتا ۲۰۰۰ دلار برای تمامی اقلام نور پردازی در نظر گرفتم . (یعنی ست فلاش + beauty dish + reflector + نور برای پشت بک گراند + پایه ها و نگهدارنده ها +‌ کابلها )

۱- برای ست فلاش که شامل چتر و سافت باکس باشه (۳ شاخه نور) چه برندی و چه کیتی پیشنهاد میکنین ؟ (فضای استودیو میتونه تا ۵۰ متر باشه نهایتا)
    ۲- beauty dish و نور پشت بکگراند رو چه برندی بهتره بگیرم ؟ و نور پشت بکگراند چند ژول باشه کافیه ؟

ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من آموزش های Kelbytraining که نگاه میکنم توی استودیو از پروژکتور led استفاده می کنند و محیط استودیو روشن هست
    اما تو ایران آتلیه ها همشون خاموش می کنند
    به نظرتون من برم پروژکتور led بگیرم خوبه تاثیری توی کارم داره ؟
    سامان جان اکثرا از اینکه از نور بیرون پنجره استفاده کنند می ترسند چون کنترلش شاید سخت باشه اما اگه بصوزا کامل نور رو بشناسند براحتی می تونند ازش استفاده کنند و با نورهای مصنوعی حتی تلفیق کنند. اینکه نورهای دیگه استودیو رو خاموش می کنند خوب احتمالا بخاطر مساله کلوین هم می تونه باشه.
    استفاده از LED بنظرم خیلی خوبه. شاید فقط توی کعس های خاص که نور شدید و آنی نیاز داری کم بیاره اما توی مثلا استیل لایف یا حتی پرتره میشه راحت ازش استفاده کرد.
    saman.shayeste تشکر می‌کند.

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوستان یک ست فلاش مناسب برای داخل منزل یه جور آتلیه شخصی می تونین معرفی کنین

تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    قصد تهیه ست فلاش برای استودیو دارم (برای مدلینگ و پرتره و کودک)

از نظر بودجه بین ۱۰۰۰ تا نهایتا ۲۰۰۰ دلار برای تمامی اقلام نور پردازی در نظر گرفتم . (یعنی ست فلاش + beauty dish + reflector + نور برای پشت بک گراند + پایه ها و نگهدارنده ها +‌ کابلها )

۱- برای ست فلاش که شامل چتر و سافت باکس باشه (۳ شاخه نور) چه برندی و چه کیتی پیشنهاد میکنین ؟ (فضای استودیو میتونه تا ۵۰ متر باشه نهایتا)
    ۲- beauty dish و نور پشت بکگراند رو چه برندی بهتره بگیرم ؟ و نور پشت بکگراند چند ژول باشه کافیه ؟
    ۲- نور پشت بک گراند باید چند ژول باشه برای یک بک با عرض ۲.۷۰ و ارتفاع ۲.۷۰ ؟

ممنون
    کسی نظری نداره ؟

البته قسمتی از سوال رو که قرمز رنگ کردم تغییر دادم چون منظورم رو درست ننوشته بودم و امکان ویرایش هم نیست ظاهرا

تشکر کرده
    747

حداقل به این سوال جواب بدین لطفا اگر تجربه ای دارین

الان ۴ گزینه دارم هر کدوم مزایا و معایبی دارن که انتخاب کمی مشکل شده برام

گزینه اول : کیت ۳ شاخه ELINCHROM STYLE RX 600/600/300 با قیمت حدود ۹،۰۰۰،۰۰۰ تومان (شامل ۲چتر و ۱ سافت باکس و ۳ پایه ، ۲ رفلکتور ۱۶ سانت ، snoot هست)

مزایا : ساخت سویس ، لوازم و تجهیزات نسبتا ارزان ، قابلیت کنترل تنظیمات فلاشها با ریموت
    معایب : فاقد گیرنده رادیویی داخلی

گزینه دوم : کیت ۳ شاخه HENSEL INTEGRA PLUS 500/500/500 freemask با قیمت حدود ۱۱،۲۵۰،۰۰۰ تومان (شامل ۲چتر ، ۱ سافت باکس ، ۳ پایه ، فرستنده رادیویی ، رفلکتور ، ست ۵ تایی رفکلتور دایره ای هست)

مزایا : ساخت آلمان ، دارای گیرنده رادیویی داخلی ، سیستم free mask
    معایب : عدم دسترسی به لوازم و تجهیزات (فقط یک نماینده در سوئد داره که اونم فقط سفارش میگیره و ۴ روزه تا ۱ هفته ای تحویل میده )

گزینه سوم : کیت ۳ شاخه PROFOTO D1 AIR KIT 500/500/250 با قیمت حدود ۱۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان (شامل ۲ سافت باکس ، ۳ پایه ، یک رفلکتور ، air remote هست)

مزایا : ساخت سوئد ، دارای گیرنده رادیویی داخلی ، امکان کنترل هر ۳ فلاش و تنظیمات با air remote ، خدمات عالی و سریع ، کیفیت ساختش هم به نظر بهتر هست شاید هم تاثیر طراحی زیبا ترش هست
    معایب : لوازم و تجهیزات گران

گزینه چهارم : کیت ۳ شاخه ELINCHROM BRX 500/500/250 با قیمت حدود ۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان (شامل ۲چتر و ۱ سافت باکس و ۳ پایه ، ۲ رفلکتور ۱۶ سانت هست)

مزایا : لوازم و تجهیزات نسبتا ارزان ، گیرنده رادیویی داخلی ، امکان کنترل فلاشها با آیفون و آیپد و کامپیوتر
    معایب : ساخت چین طراحی سویس

فلاشهای BOWENS هم قیمت ‌ELINCHROM هستن و ساخت چین یا هند با طراحی انگلیس . که با توجه به امکانات و مزایای ELINCHROM دیگه BOWENS رو حذف کردم

ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید مخصوصا اگر در مورد مزایا و معایب نکته ای رو از قلم انداختم یا اشتباه کردم .
    هزینه این ست فلاش هم اگر گرونترینش رو در نظر بگیرم حدود ۸٪ کل هزینه ها میشه واسه همین بیشتر برام کیفیت و راحتی کار مهمه چون تنها میخوام کار کنم .

سوال : آیا راهی هست بشه فلاشهای hensel , elinchrom brx رو مثل profoto , elinchrom style rx با ریموت کنترل کرد ؟ یا باید برای تغییر تنظیمات هر شاخه رفت و روی خودش تنظیم کرد ؟ چون این قابلیت کاربردی هست .

سوال : اینکه flash duration کمتر باشه چه مزیتی هست ؟

سوال : آیا میشه قابلیت free mask رو با فلاشهای profoto و elinchrom هم داشت ؟

پیشاپیش ممنون
    ویرایش توسط iman kh : Saturday 6 April 2013 در ساعت 04:01
    Digital Lover و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

من تجربه کار با فلاشهای استدیویی ندارم اما در مورد مارک Paulcbuff خیلی شنیدم. ساخت آمریکاست.
    سایتش هم http://www.paulcbuff.com/e640.php
    lمشخصات خیلی خوبی داره
    iman kh تشکر می‌کند.
    Nikon D750

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    حداقل به این سوال جواب بدین لطفا اگر تجربه ای دارین

الان ۴ گزینه دارم هر کدوم مزایا و معایبی دارن که انتخاب کمی مشکل شده برام
    .
    .
    .

پیشاپیش ممنون
    سلام
    در مورد الینکروم ، یه فرستنده به اسم Sky port داره که میتونه کار کنترل فلشها رو به راحنی و از راه دور انجام بده ؛ و قابلیت free mask هم کار رو آسون میکنه اما اینطوری نیست که فقط و فقط مخصوص فلشهای هنسل باشه و به تعداد کاربران حرفه‌ای فتوشاپ راه هست برای جدا کردن سوژه از پسزمینه .
    مدلهای RX هم قابلیت کنترل از طریق نرم افزار روی پی‌سی یا مک رو دارا هستن

در کل میشه گفت مدلهای خوبی رو انتخاب کردید .

از مهمترین چیزهایی که در مورد انتخاب فلش باید رعایت کنید در دسترس بودن تجهیزات و لوازم یدکی برند مورد استفاده اس .اینکه به راحتی بتونید مدیفایرهایی که نیاز دارید رو به مجموعه اضافه کنید یا چنانچه قصد فروش داشتید ، خیلی سخت نباشه .

بهتره هر سه (یا ترجیحاً چهار)تا شاخه قدرت مساوی داشته باشن .

سرعت بالای تخیله (بالا بودنش مزیته نه پایین بودنش) ، برای عکاسی از سوژه های متحرک به کار میاد که البته دوربین های مدیوم فرمت ( که شاتر روی لنز قرار داره و تا حداکثر سرعت سینک میشه) هم باید باشه .

من نمیدونم سافت باکسهای این کیتها چه سایزی دارن اما حتماً به سافت های بزرگ ، مثلاً 140*100 یا 120*90 هم نیاز پیدا خواهید کرد و باید تو هزینه هاتون لحاظ کنید . اصولاً سافت‌باکس مصرف بیشتری داره تا چتر و البته هم که گرونتره .

اگر من باشم،یا هنسل رو میخرم یا یه ست الینکروم جمع میکنم

صفحه 50 از 101 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین