صفحه 13 از 69 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر آشنا Veria آواتار ها
    تشکر کرده
    58

دوستان کسی چیزی از فلاش های مارک MDN شنیده؟
    از لحاظ کیفیت چطور هستند؟
    یک ست 180 ژول سه شاخه حدود 400 قیمت داره فکر میکنم.
    من برای کار شخصی میخوام. همین استودیوی خانگی میشه گفت!
    Nikon D90
    AF NIKKOR 50mm f/1.8D
    AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
    AF-S VR Zoom-NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

دوست عزیزم :#
    FoadKhanlar
    براتون پرسیدم. اون دوستم از دوبی تهیه کرده و در کنار استندهای ثابت در آتلیه از اینها برای خارج از آتلیه استفاده میکنه . اما گفتن میتونید 6 تایی ایرانی اون رو از تهران راحت گیر بیارید و به جای سه تایی اون از 6 تایی استفاده کنید البته کمی هم ابتکار در پیچ و مهره کردنش باید به خرج بدید.
    ولی خودش از 6 تایی ایرانی که برای دوستانشون نصب کردن راضی نبود و میگفت که زود خم میشه.
    A_Maddah، yaghoobi و FoadKhanlar تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

FoadKhanlar
    Guest

سلام ممنونم جناب omid mohebbi

راستش من این مجموعه را همراه با رول فون های کاغذی میخواستم

اما متوجه یک تفاوت عظیم شدم

در ایران حتی در استودیو های حرفه ای ایرانی تنها از فون های پارچه ای و برزنتی و نهایتا مخملی استفاده میشه
    در حالی که در اروپا و آمریکا , این روزها بیشتر از فون های کاغذی استفاده میکنند

طرح و نقشی که در فون های خارجی وجود دارد حاصل یک دیزاین حرفه ای با رنگ های کاملا حساب شده است و خیلی از این طرح ها توسط ماشین چاپ می شوند
    در ایران این فون ها وجود ندارند و باید از روی نمونه های خارجی سفارش ساخت بدهید که چیزی که برای شما میسازند اصلا زمین تا آسمان با نمونه خارجی اش فرق میکند
    ( یک نفر با چند سطل رنگ و چند متر پارچه برزنتی مسئول ساخت فون های سفارشی شما است )

در ایران نمونه های فون کروماکی حرفه ای اصلا وجود ندارد

تجهیزات برپایی یک استودیو در ایران کاملا به دلخواه شما نیست . باید دید چه چیزی پیدا میکنید . خیلی از تجهیزاتی را که در فیلم های آموزشی میبینید , فروشندگان ایرانی حتی رنگشان را هم ندیده اند
    اما در آن ور آب آنقدر تنوع زیاد است که شما باید دست به انتخاب بزنید

=====================

من فکر نمیکردم صنعتی در ایران باشد که تا این حد از نظر تجهیزات ( رشد نیافته ) باشد

=====================

در نهایت اینکه من از خیر ستون های ایستاده گذشتم اما همچنان دنبال فون های کاغذی هستم
    Viper تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در ایران حتی در استودیو های حرفه ای ایرانی تنها از فون های پارچه ای و برزنتی و نهایتا مخملی استفاده میشه
    در حالی که در اروپا و آمریکا , این روزها بیشتر از فون های کاغذی استفاده میکنند
    در استدیو داغون ما از فون کاغذی استفاده می شود. شما می توانید فون مناسب رو از باب همایون طبقه زیر زمین سپهران خرید کنید. ( چون تنها همین یک مغازه در ایران دارد فکر نکنم تبلیغ محسوب شود!) 10 متر 110 هزار تومان اگر اشتباه نکنم. البته پیش تر هم بنده از ظهیر الاسلام تهیه کرده بودم کمی درد سر داره باید بدین تو کارخونه براتون توی متراژ های کم رول کنند. مثلاً 10 12 متر چون پیش فرض آنجا 50 متر است (50 متر خورد محسوب میشه) و 50 متر کاغذ 120 گرم در عرض 2.7 سنگین و قطرش هم زیاده. ایراد دیگرش اینه که اون کاغذ ها خیلی سرد است و کمی ته رنگ ایجاب! (ایجاد) می کند که الیته من دیگه عادت کرده بودم و با یک اکشن درستش می کردم.

فون کروماکی حرفه ای هم در ایران وجود دارد. از شرکت ها بپرسید نه از باب همایون.

امکان چاپ روی این کاغذ ها و یا فون های مخمل هم وجود دارد طرحش را هم می توانید کاملاً حرفه ای خودتان بکشید . برای من نمی صرفه و علاقه ای هم ندارم.

اما بسیاری طرح ها را می شود با نور و ژل رنگی ایجاب! (ایجاد) کرد.

راستی اون نوع گیره هایی را هم که می خواهید طبقه زیر زمین آریا دوربین دارد. فکر کنم دانه ای 25 هزار تومان.

سوال مهمتر اینکه در فروشگاه های خارجی اکثر فون ها به صورت رول کاغذی هستن نه پارچه ای که بسیار ظریف تر و سبک تر هستند و از طرفی پس زمینه آنها هم بسیار بسیار یکدست و خوب درمیاید
    فون کاغذی سنگین تر است.

اما واقعاً برای شما ارزش دارد که 2تا 180 هزار تومان بابت این پایه های پول بدهید؟

می توانید از پایه سرم (پیشنهاد آقای غفاری) یا 2 عدد پایه فلات (حالا نوع خوبش 35 هزار تومان) + 2 تا گیره استفاده کنید. یا اگر چند تا فون می خواهید می توانید همان چیزی که در عکس گذاشتید را باب همایون تهیه کنید.

حالا دوستان اطلاع دارند که آیا می شه نگهدارنده لوله فن ( در عکس سمت راست ) را جدا تهیه کرد ؟
    این مواردی که گفتید شامل یک ست کامل پایه فون است حالا چه اصراری دارید جدا جدا تهیه کنید؟ لوله های فلزی فون هرکدام 10 هزار تومان است و ست پایه فون هم شامل همان نگهدارنده ها + زنجیر + چنگک ها است.

اما کمی بیشتر تامل کنید . . . نصب این ها دست کم 1 ساعت زمان می برد و برای حملش هم نیاز به وانت دارید (یا دست کم باربند) 3 عدد لوله فون 3متری به راحتی قابل حمل نیست.
    A_Maddah، yaghoobi، Maysam.P و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    این مواردی که گفتید شامل یک ست کامل پایه فون است حالا چه اصراری دارید جدا جدا تهیه کنید؟ لوله های فلزی فون هرکدام 10 هزار تومان است و ست پایه فون هم شامل همان نگهدارنده ها + زنجیر + چنگک ها است.

اما کمی بیشتر تامل کنید . . . نصب این ها دست کم 1 ساعت زمان می برد و برای حملش هم نیاز به وانت دارید (یا دست کم باربند) 3 عدد لوله فون 3متری به راحتی قابل حمل نیست.
    سلام جناب میلانی من نوشته بودم نگهدارنده لوله فن منظورم همون بلبرینگ و زنجیر بود برای راحت تر شدن باز و بسته کردن فن . چون با توجه به گیره ای که دوستمون در عکس نشان داده بودن نیاز به زنجیر و بلبرینگ برای باز و بسته کردن فن ها هم بود.

در مورد ستون واشری :

در دو نوع مختلف با بیشترین اندازه 280 و 380 سانتی متر در بازار موجود هستند . به صورت جفتی فروش می رن. وسایل مختلفی را هم می شه به اونها وصل کرد.

یه استفاده ای که دارند اینه که در فضا های کوچک تر می شه اونها را بین دو تا دیوار وصل کرد. ( چپ و راست ) در این صورت می تونیم یکی را در جلو برای نگهداری فن و یکی دیگه را هم با فاصله برای وصل کردن فلاش ها یه وسیله دیگه به کار ببریم .

به خاطر قابل حمل بودن هم وسایل خیلی خوبی محسوب می شوند. فکر کنید برای عکاسی از کارمندان یک شرکت یا شرکت کنندگان در یک همایش از شما دعوت شود. و عکس تکی از هر کدام از کارمندان یا شرکت کنندگان برای چاپ هم بخوهند. حالا شما نیم ساعت هم قبل از آن استند ها را نصب کنید به جایی نمی خورد.

ولی خب اگر کسی فقط نیاز به وسیله ای قابل حمل برای نگهداری فن دارد بر می گردیم به همان فرمایش جناب میلانی. البته یک راه خیلی ساده استفاده از دو سه پایه w806 سومیتا هر عدد 15 هزار تومان است که حدودا 3 متر هم ارتفاع دارند. و یک لوله به صورت افقی است که می توانیم به صورت سه لوله 1 متری + اتصالات استفاده کنیم تا راحت تر هم حمل شود. برای اتصال به سه پایه ها هم کافی است ( به روش های مختلف می شود ) پیچ سه پایه ها را بزرگتر کنیم و بعد از با دریل دو سوراخ در چپ و راست لوله ایجاد کنیم .

سوراخ های لوله را بر روی پیچ ها قرار می دهید و برای محکم کاری هم دو عدد مهره خروسی روی آن می بندید.

چیزی شبیه به این عکس:

این وسیله برای استدیو خانگی هم مناسب است . چون به راحتی جمع می شود.
    yaghoobi، mreza1001 و Hoda Zaeimi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کلاً کاری را که با 50 هزار تومان میشه انجام داد چرا آنقدر هزینه ؟ از طرفی طول لوله ها محدود است. فکر کنید که مجبور خواهید شد دنبال اتاقی با سقف کوتاه بگردید . . .
    butterfly تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    کلاً کاری را که با 50 هزار تومان میشه انجام داد چرا آنقدر هزینه ؟ از طرفی طول لوله ها محدود است. فکر کنید که مجبور خواهید شد دنبال اتاقی با سقف کوتاه بگردید . . .

والا منهم موقع نوشتن به این فکر می کردم
    خودم هم متوجه نشدم چرا از ستون واشتری دفاع می کردم . فکر که می کنم در صورت استقرار استحکام بیشتری دارد ولی دلیل نمی شود. مگر اینکه سوژه مدام بخواهد ژآنگولر بازی در بیاورد!!

البته بیشتر فکر می کنم بر می گردد به بحث با کلاس بودن !
    مثل تفاوت 100 هزار تومنی دستگاه فن برقی و زنجیری . شما 100 هزار تومن بیشتر پول می دی و دیگر به جای کمی بالا و پائین کشیدن زنجیر ، دکمه را فشار می دهی!

یا گاها دیدم 500 هزار تومن خرج پانتوگراف کرده اند و بعد نورها را دقیقا همانجا و به همان حالت قرار داده اند که قبلا روی سه پا استفاده می کردند . اصلا هم از قابلیت انعطاف دستگاه و خلاقیت خودشون هم استفاده نمی کنند.

.......

من خودم یک نمونه مانند آنچه در بالا گفتم می سازم، سعی می کنم هفته آینده عکس و توضیحات را در سایت بگذارم.
    yaghoobi، mreza1001 و Hoda Zaeimi تشکر می‌کنند.

FoadKhanlar
    Guest

سلام دوستان عزیز و ممنون از پاسختان و راهنمائیهای خوبتان

اما واقعاً برای شما ارزش دارد که 2تا 180 هزار تومان بابت این پایه های پول بدهید؟
    جفتش را با هم 180 هزار تومان میدهند. یعنی دانه ای 90 هزار تومان.

کلاً کاری را که با 50 هزار تومان میشه انجام داد چرا آنقدر هزینه ؟
    اگر نخواهیم از ستون های واشری استفاده کنیم دو راه داریم :
    یک : همان دستگاه زنجیر و فون را که به سقف و یا دیوار وصل میشود , استفاده کنیم . یعنی مثل شکل زیر :

که در این صورت باید در سقف و دیوار سوراخ های کاملا عمیقی ایجاد کنید . ضمن اینکه اگر در سقف , ابزار کار شده باشد باید ابزارها را بریزید . ضمن اینکه شما نمیتوانید دقیقه به دقیقه , جای اینها را عوض کنید . مگر اینکه کلا قید سقف و دیوار رو بزنید.

اما راه دوم :

استفاده از همین وسیله است :

اما پایه های بزرگ اون چه برای فون و چه برای سوژه مزاحمت ایجاد میکند و از طرفی جای بیشتری هم میگیرد . خوش منظره نیست.

از طرفی طول لوله ها محدود است. فکر کنید که مجبور خواهید شد دنبال اتاقی با سقف کوتاه بگردید . . .
    این ستون های واشری کاملا منعطف هستند و بزرگ و کوچک میشوند

================

اما مزیت ستون واشری :

ظرف ده دقیقه وصل میشود
    سبک است
    نیاز به سوراخ کاری و خراب کاری ندارد
    در واقع اصلا جایی را اشغال نمیکند
    ظریف و خوش منظره است
    قابل حمل و نقل است
    اتفاقا قیمت خیلی مناسبی دارد

البته هر کس مطابق نیازهای خود دست به انتخاب خواهد زد . من با دستگاه محور و زنجیر کار کرده ام و تجربه کار با این مدل را داشته ام اما با توجه به نوع کارم , مطمئن هستم که ستون های واشری برای من کارایی بیشتری خواهد داشت

=================

فون کاغذی سنگین تر است.
    البته پیش تر هم بنده از ظهیر الاسلام تهیه کرده بودم کمی درد سر داره باید بدین تو کارخونه براتون توی متراژ های کم رول کنند. مثلاً 10 12 متر چون پیش فرض آنجا 50 متر است (50 متر خورد محسوب میشه) و 50 متر کاغذ 120 گرم در عرض 2.7 سنگین و قطرش هم زیاده. ایراد دیگرش اینه که اون کاغذ ها خیلی سرد است و کمی ته رنگ ایجاب! (ایجاد) می کند که الیته من دیگه عادت کرده بودم و با یک اکشن درستش می کردم.
    با این تعاریفی که شما میکنید تقریبا میتوان مطمئن بود که اینها کاغذ مخصوص پس زمینه عکاسی نیستند. نوع خاکستری آن هم وجود داشت؟

شما می توانید فون مناسب رو از باب همایون طبقه زیر زمین سپهران خرید کنید. ( چون تنها همین یک مغازه در ایران دارد فکر نکنم تبلیغ محسوب شود!) 10 متر 110 هزار تومان
    اگر واقعا فون کاغذی مخصوص عکاسی ( بیشتر سفید و خاکستری ) باشند که بسیار خوشحال خواهم شد . هر چند من در فروشگاه آنلاین این شرکت چیزی با این عنوان ندیدم
    من فون های پارچه ای خودم رو از همین شرکت تهیه کرده بودم ولی حداقل آن موقع همچین چیزی نداشت

راستی اون نوع گیره هایی را هم که می خواهید طبقه زیر زمین آریا دوربین دارد. فکر کنم دانه ای 25 هزار تومان.
    دانه ای؟
    منظور همان سه تایی است؟
    خود این ستون های واشری یک جفت گیره دارند که همانگونه که گفتم به درد من نمیخورند
    اگر بتوانم نوع چهارتایی این گیره ها را پیدا کنم تقریبا به چیزی که میخواستم رسیده ام

ممنون از شما دوست عزیز
    yaghoobi، mreza1001 و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187
    yaghoobi، Hoda Zaeimi، ssobhdel و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه nejatinezhad آواتار ها
    تشکر کرده
    1736

قیمت این ست فلاش چنده؟

پیشنهادتون برای فون پرتابل (به معنی واقعی کلمه) چیه؟

برای سر مراسم یا جایی بیرون از آتلیه
    NIKON D810+24-120+50

صفحه 13 از 69 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین