صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 114
Like Tree251تشکر

موضوع: راهنمایی جهت خرید نورسنج و فلاش متر ...

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

سلام دوستان
    من تا حالا اصلا با نور سنج کار نکردم،میخواستم بدونم اختلاف زیادی بین دقت نور سنج خود دوربین و فلاش متر ها است.
    با خرید نور سنج میزان دقت نور دهی (با توجه به اطلاعاتی که میدن) بهتر میشه یا تفاوتی با نور سنج دوربین نداره؟
    ایا خریدش برای هر عکاسی که به این هنر علاقه داره لازم و یا کلا یه وسیله لوکس که برای عکاسای حرفه ای(کسب درآمد) خوب؟
    دوربینم 7D و بیشتر با نور طبیعی و یا فلاش (430) در محیط آزاد (غیر آتلیه) عکاسی میکنم.

در ضمن دوستانی که از نور سنج Sekonic L-308S Flashmat استفاده کردن در مورد کیفیت،کار کرد،کارآیی و...این دستگاه نظر بدهند.
    sekonic-l-308s-flashmate.jpg
    لطفا راهنمایی کنید.
    سپاس
    msms تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تا حالا اصلا با نور سنج کار نکردم،میخواستم بدونم اختلاف زیادی بین دقت نور سنج خود دوربین و فلاش متر ها است.
    با خرید نور سنج میزان دقت نور دهی (با توجه به اطلاعاتی که میدن) بهتر میشه یا تفاوتی با نور سنج دوربین نداره؟
    ایا خریدش برای هر عکاسی که به این هنر علاقه داره لازم و یا کلا یه وسیله لوکس که برای عکاسای حرفه ای(کسب درآمد) خوب؟
    دوربینم 7D و بیشتر با نور طبیعی و یا فلاش (430) در محیط آزاد (غیر آتلیه) عکاسی میکنم.

در ضمن دوستانی که از نور سنج Sekonic L-308S Flashmat استفاده کردن در مورد کیفیت،کار کرد،کارآیی و...این دستگاه نظر بدهند.
    لطفا راهنمایی کنید.
    سپاس
    سلام
    بحث کارایی است و نه دقت .
    در حال حاضر که همه دوربینها مجهز به نورسنجهای دقیقی شدند ، این ابزار برای سنجش تنظیمات درست دوربین به هنگام کار در اتلیه بیشتر مورد استفاده قرار میگیره . هرچند با سعی و خطا و بسته به تجربه هم میشه تنظیمات در آتلیه رو بدست آورد ولی این وسیله مطمئن،اصولی و سریع این اطلاعات رو در اختیار عکاس قرار میده .
    گمون نمیکنم شما با سبک کارهایی که بهش اشاره کردید نیاز مبرمی به این وسیله داشته باشید

در پناه حق

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

سلام دوستان

لطفا راهنمایی کنید.
    سپاس
    کاربردش بیشتر برای آتلیه است.
    دستگاه بسیار خوب و دقیق و ساده ایست.
    باسپاس
    ahmad.abaee، msms و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

سلام دوستان

لطفا راهنمایی کنید.
    سپاس

با سلام
    شاید توضیح بنده هم (مضاف بر نظر دوستان) به درک بهتر موضوع کمک کنه.
    نورسنج دوربین تنها موقعی عمل می کنه که آینه در جای معمول خودش قرار گرفته. منتهی فلاش های استودیویی موقعی عمل می کنن که شما شاتر رو فشار دادید و آینه بالا رفته.
    در این موقع نورسنج دوربین از مدار خارج شده و شما نیاز دارید با یک نورسنج دیگه سوژه رو نورسنجی کنید.
    البته مسائل دیگه ای هم هست که خرید یک نورسنج خوب رو توجیه می کنه.

موفق باشید
    ویرایش توسط mojtaba79 : Saturday 8 September 2012 در ساعت 18:21
    ahmad.abaee، msms، Mahdi Sadri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

سلام دوستان

لطفا راهنمایی کنید.
    سپاس
    وسیله ی لوکس به حساب نمیاد، چون سوای اینکه کارکرد کاملاً مشخصی داره، ظاهر چندان لوکسی ندارد. این شبهه در صورت مشاهده ی دو مورد زیر در ذهن تداعی میشود:

1. اینکه در فیلمهای آموزشی خصوصاً در فیلد آتلیه (که نورسنجی در مود M انجام نمیشود) خود عکاس یا دستیارش بطور معمول برای هر شات و چیدمان خاصش از آن استفاده میکنند.
    2. اینکه برخی از دوستانی که این وسیله را دارند، یا از آن استفاده نمیکنند و این مطلب را اذعان میکنند؛ یا اینکه اگر استفاده میکنند، انعکاسی در فضای عمومی فروم ندارد.

میخواستم بدونم اختلاف زیادی بین دقت نور سنج خود دوربین و فلاش متر ها است.
    فلاشمتری، نوعی نورسنجی است که نورسنج خود دوربین، قادر به انجام آن نیست (به استثناء نور های ساطع شده از Speedlite های TTL )
    فلاشمتری، عمدتاً برای تطبیق پارامترهای مثلث نوردهی برای دوربین، برحسب شدت نور فلاشهای استودیوئی است. اما از آن برای تنظیم نور Speedlite ها هم میتوان در مد ManualFlash بهره برد (یعنی Speedlite را مشابه فلاش استودیوئی در نظر میگیریم؛ که هیچ ارتباطی بین آن و نورسنج دوربین، برقرار نیست)

دقت نورسنج دستی، با نورسنج دوربین (در صورت نو بودن هر دو و عدم وجود آثار ناشی از کهنگی و فرسودگی شیمیائی آنها) دقیقاً یکی است. در شرایط کاملاً مشابه بنده 5DII و 758D را تست کردم و نتیج کاملاً مشابهی گرفتم.

خرید آن مثلاً برای یک ژانر عکاس خیابانی، حیا وحش، ماکرو و امثالهم در اکثر قریب به اتفاق موارد کاری، بلا فایده است. برعکس، برای هر ژانری که با فلاش استودیوئی سر و کار دارد، جزء الزامات است (با رد کردن مقوله ی "سعی و خطا در نورسنجی Manual") ... لوکس نبودن آنرا هم که اشاره کردم.

نورسنج 7D هم بطور بسیار قابل قبولی، هم از پس 430EXII و دیگر EXII/EX ها و نیز نور طبیعی بر میاید (چون منبع این نورها، غیر از نور فلاش استودیوئی است)

جهت اطلاع، نتایج 308 و 758D را کاملاً یکسان دیدم.

خلاصه: اگر فلاش استودیوئی ندارید، داشتن آن پیشنهاد نمیشود

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

نتیجه از راهنمایی دوستان در مورد من:

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    ...
    خلاصه: اگر فلاش استودیوئی ندارید، داشتن آن پیشنهاد نمیشود
    نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    کاربردش بیشتر برای آتلیه است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    گمون نمیکنم شما با سبک کارهایی که بهش اشاره کردید نیاز مبرمی به این وسیله داشته باشید

از دوستانی که وقت برای جواب سوال من گذاشتن تشکر میکنم.
    Ali Bayati و msms تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بايد عرض كنم كه با شرايط جديد، داشتن نورسنج در استوديو هم چيز ضروري‌ نيست.

براي برخي كارها ممكن است كاربرد داشته باشد، مثلن مقايسه نور در قسمت‌هاي مختلف بك‌گراند.

يا تعيين دانسيته سايه با مقايسه اكسپوژر فيل‌لايت و نوراصلي (كه خودش كاري سخت است و بايد بدانيد با اندازه‌گيري هركدام ديگري بايد روشن باشد يا خاموش يا دانستن زاويه نورسنج)

كلن انجام كارهاي مقايسه‌اي را در دنياي ديجيتال با فلاش‌متر منطقي مي‌بينم. اما اندازه‌گيري اكسپوژر؟ نه! همان 1. ديدن پريويوي تصوير 2. هيستوگرام 3. هايلايت وارنينگ دقت بيش‌تري دارد.
    نورسنج اكسپوژري پيشنهاد مي‌دهد كه با مدياي ديگري بهينه‌است (حتي با فيلم هم شما مي بايست روي پيش نهاد نورسنج فكر مي‌كرديد: خوب خوانش f/8 و من نيم استاپ push مي‌كنم)
    اما اينجا اغلب دوست داريد تا آن‌جا كه ممكن است اكسپوژر را زياد كنيد كه مناطق سايه بيش‌تر بهره‌مند شوند و بعدن در پست‌پروسس اكسپوژر را كاهش دهيد.

البته من به جشم ديده‌ام عكاس محترمي كه خوانش نورسنج را اجرا مي‌كرد و كاري به پريويو و هيستوگرام كه زار مي‌زدند نداشت!
    از طرف ديگر با وجود ابزار ديجيتالي كه عرض كردم خريدش خيلي منطقي نيست.

در پايان بايد عرض كنم هنوز كاربرد‌هايي بسيار تخصصي دارد:

ممكن است آن عكاس صنعتي كه ست‌آپي مفصل كرده بخواهد از نواحي مختلف آن خوانش‌هايي داشته باشد و آن‌ها را مقايسه كند. يا ممكن است شما در جايي نورسنجي (نه فلاش‌متري) خاصي لازم داشته باشيد كه حتمن به صورت incident metering باشد و بخواهيد خوانش‌هاي متعدد و دقيقي داشته باشيد.
    Farid-Gh، shahbazi و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام

شرکت سکونیک برای اولین بار دستگاه نورسنج با قابلیت صفحه لمسی را تولید کرد.

touch.jpg

نور سنج های جدید در دو مدل L- 478D و L- 478DR و در اندازه صفحه 2.7 اینچی تولید شده اند.

touchlight.jpg

- منبع تامین انرژی هر دو مدل ، دو باطری AAA است .
    - سیستم کالیبراسیون جدیدی به نام Exposure profiling در این مدل ها تعبیه شده است که عمل نور سنجی را بر اساس توانایی محدوده دینامیکی دوربین مورد استفاده ، انجام می دهد.
    - با نرم افزاری خاص و کابل USB می توان یک عکس را به درون این نورسنج ها وارد کرد تا اطلاعات نواحی تیره و روشنایی عکس برای شما تفسیر گردد.
    - نسخه DR پا را فراتر از وظایفه نورسنجی خود نهاده و همخوانی کاملی با فلاش تریگرهای PocketWizard بر قرار نموده است. فن آوری جدید به شما این توان را می دهد تا بتوانید سطح قدرت strobes خود را که بر روی فرستنده و گیرنده PocketWizard و تعدادی از واحد های دیگر استودیو های فلش سازگار نصب شده اند را کنترل کنید.
    - نسخه D با قیمت 389 دلار و نسخه DR با قیمت 469 دلار به فروش می رسد.

flashpower.jpg

و تماشای عملکرد فلاش مترهای جدید در قالب ویدیو

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به مباركي

آقا من با همين دكمه اي ها هم وقتي ميگذارمش توي كاور و مجدد در ميارم ميبينم دكمه ها خورده و اعداد گاهي تغيير ميكنه. اميدوارم اين مشكل در سري تاچ حل شده باشه
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

سلام
    نورسنجهای جدید سکونیک در سایت Adorama برای فروش قرار گرفتن :
    قیمت 469$

صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین