صفحه 23 از 70 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

پیش فرض پاسخ: نورپردازي استوديويي

بنام خالق رنگها
    یکی از نرم افزارهای تغریباً خوبی که میتونم بهتون معرفی کنم kodak هستش که تغریباً میتونه کارتون رو راه بیندازه ولی من خودم به شخصه از تغییر در عکسها به این شدتی که یکسری از دوستان انجام میدن اصلاً خوشم نمیاد و جدیداً با باز شدن دید مخاطبینمون که همون مشتریهامون هستن این مسئله بیشتر حس میشه که دوست دارن detail و جزئیات واقعیشون با کمی تغییرات جزئی وجود داشته باشه در عکسها ی گرفته شده در ژورنالها و کتب عکاسی هم که ببینید به این موضوع تاکید شده
    و بنظر من در عکسهای 3*4 هم بهتره این موضوع رعایت بشه چون من خودم در عکسهای پرسنلی هم این موضوع رو رعایت میکنم
    khoddami و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_mohsen_shahidi نمایش پست ها
    بنام خالق رنگها
    یکی از نرم افزارهای تغریباً خوبی که میتونم بهتون معرفی کنم kodak هستش که تغریباً میتونه کارتون رو راه بیندازه ولی من خودم به شخصه از تغییر در عکسها به این شدتی که یکسری از دوستان انجام میدن اصلاً خوشم نمیاد و جدیداً با باز شدن دید مخاطبینمون که همون مشتریهامون هستن این مسئله بیشتر حس میشه که دوست دارن detail و جزئیات واقعیشون با کمی تغییرات جزئی وجود داشته باشه در عکسها ی گرفته شده در ژورنالها و کتب عکاسی هم که ببینید به این موضوع تاکید شده
    و بنظر من در عکسهای 3*4 هم بهتره این موضوع رعایت بشه چون من خودم در عکسهای پرسنلی هم این موضوع رو رعایت میکنم
    سلام
    کاملا درست می فرمایید آقای شهیدی عکسی که زیاد مورد رتوش قرار بگیرد تخت و بیروح و فاقد ظرایف چهره می شود بنده هم با رتوش با این شدت زیاد اصلا موافق نیستم و البته مدت زیادیه که دیگه پرسنلی کار نمی کنم ولی بعضی به خصوص خانم ها آنچنان از عکاس و رتوشکار توقع ظهور عکس زیبا و خاص را دارند که رتوشکار را به افراط در رتوش و حتی تغییر ارکان صورت مجبور می کنند. البته به عقیده من 80% زیبایی عکس به ژست مناسب و نورپردازی و عوامل محیطی بستگی دارد و 20% آخر را هم رتوش..

Kodak هم نرم افزار خوبیه اما در مقایسه با رتوش Portraiture از امکانات کمتری برخوردار است.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

نقل قول نوشته اصلی توسط DorDanI نمایش پست ها
    سلام
    ولی بعضی به خصوص خانم ها آنچنان از عکاس و رتوشکار توقع ظهور عکس زیبا و خاص را دارند که رتوشکار را به افراط در رتوش و حتی تغییر ارکان صورت مجبور می کنند. البته به عقیده من 80% زیبایی عکس به ژست مناسب و نورپردازی و عوامل محیطی بستگی دارد و 20% آخر را هم رتوش..

Kodak هم نرم افزار خوبیه اما در مقایسه با رتوش Portraiture از امکانات کمتری برخوردار است.
    در مورد فرمایش اولتون باید عرض کنم استفاده صحیح از نور و دوربین ، منظورم دقیقاً مکان قرار گیری نور و دوربین نسبت به سوژه و آشنایی با تکنیکهای اصلاح معایب آناتومی بوسیله زاویه نور و دوربین میتونه نزدیک به 95% حل بشه ً اون 5% هم برای اشخاصی میذارم که شاید چند مشکل همزمان در آناتومیشون باشه
    در این صورت همه از عکسهای حرفهای که ازشون گرفته میشه خوششون میاد
    روتوش و ادیت هم باید در حدی باشه که ساختار عکس رو به نقاشی و طراحی تبدیل نکنه و فقط به برطرف کردن جزئی مشکلات و کراپ کردن عکس ختم بشه
    در مورد kodak هم باید بگم درست میفرمائید فقط جهت اطلاع دوستان و معرفی نرم افزار بیان کردم
    a_pendar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط DorDanI نمایش پست ها
    جناب مداح عزیز با تشکر از حسن توجه شما

بنده عرض کردم که این عکس رو با مانیتور و سیستم خودم رتوش نکردم و قرمزی هم احتمالا به همین دلیله ایشالا عکس های آینده رو با حوصله و دقت بیشتری کار کنم..
    سلام دوست عزیز
    کسی که این پست را برای شمانوشته اند من نیستم جناب اتیک (Xman_a)هستند.
    خوب برای انکه پست من اف تاپیک نباشه ,اضافه کنم دوستان هنگام روتوش نیاید انقدر در عمل روتوش زیاده روی کنند که عکس کاملا تخت شود.بعبارتی سعی کنید قسمت گونه ها و چانه و پیشانی کاملا تخت نشود.از همه مهمتر اینکه در قسمت بینی باید زیاد دقت کرد . دقت نکردن در کم کردن سایه های بینی سبب می شود پل بینی از بین برود و بینی هم تخت شود که متاسفانه در بسیاری ازروتوش های آتلیه ها دیده می شود.
    پایدار باشید
    یا حق
    Saeed.gh.sh، tanhatanha، xman_a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد mb9343 آواتار ها
    تشکر کرده
    17

با تشکر از دوستان و همین طور جناب آقای مداح
    عزیزان این عکسو که گذاشتم خودم روتوش زدم اگه ممکنه ایراداشو بگید ممنون میشم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان و همین طور جناب آقای مداح
    عزیزان این عکسو که گذاشتم خودم روتوش زدم اگه ممکنه ایراداشو بگید ممنون میشم
    سلام

بریدن دور موها و از بین نبردن کچ لایت و سافت بودن بیش از حد پوست و شارپ نبودن تصویر.
    Persian، A_Maddah، mreza1001 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر جديد mb9343 آواتار ها
    تشکر کرده
    17

با تشکر از آقای شاطریان
    شارپ و دور موها رو فهمیدم ولی اون دوتای دیگه رو نه ( حقیقتش) اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید مخصوصا در مورد کچ لایت . ممنون

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    با تشکر از آقای شاطریان
    شارپ و دور موها رو فهمیدم ولی اون دوتای دیگه رو نه ( حقیقتش) اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید مخصوصا در مورد کچ لایت . ممنون
    سلام

معمولا بازتاب بیش از یک منبع نوری را در چشم از بین می برند. پیشنهاد می کنم مقاله دوست عزیزم جناب محبی را در این خصوص مطالعه بفرمایید.

کد:
    http://w1.persiangig.com/pages/download/?dl=http://amirmohebi.persiangig.com/document/Studio_Portrait_Photography.pdf
    احساس من این است که در ادیت پوست کمی زیاده روی شده. اگر با پلاگین این کار صورت گرفته برای آقایان شدتش معمولا خیلی کمتر می باشد و ملایم تر.
    Persian، A_Maddah، GITANE و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

سلام دوستان
    بنده در حال آماده سازی یک کیوسک عکاسی به ابعاد 2*1.5 متر هستم. و از یک دوربین 400d برای عکسبرداری استفاده خواهم کرد. آما در رابطه با نور فکر کرده بودم که یک فلاش 150 ژول تهیه کنم و سافت باکسی درست کنم و از روبرو و کمی بالاتر از صورت فرد قرار گیرد(در همان فاصله 2متری از سوژه).
    اما امروز رفتم باب همایون که در کوچه جوانمرد یکی از مغازه ها گفت برای چی اینکار رو می خوای بکنی بجای این کار دو تا پروژکتور بگیر و دو طرف نسب کن و نورشون رو تنظیم کن تا عکس هایی که میگیری تخت نشه.ضمنا طرف گفت چون 400d داری می تونی ژولشم تنظیم کنی و مشکلی برات پیش نمیاد.
    ضمنا من مجبورم در این صورت پروژکتور ها رو روی دیوار نصب کنم و تنها حرکت عمودی داشته باشند. به نظرتون این کار منطقی بنظر می رسه؟
    عکاسی ما اونجا تنها و تنها تهیه یک عکس پرسنلی ساده است آیا نبود دو فلاش در طرفین عکس را از رده خارج می کند؟
    مطمئنا بهترین حالت 2 فلاش در طرفین است ولی معذوریت هایی وجود دارد برای دو فلاش که توضیح آن بسیار طولانی می شود.
    با تشکر

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوست عزیز
    کد:
    ضمنا طرف گفت چون 400d داری می تونی ژولشم تنظیم کنی و مشکلی برات پیش نمیاد.
    کد:
    عکاسی ما اونجا تنها و تنها تهیه یک عکس پرسنلی ساده است آیا نبود دو فلاش در طرفین عکس را از رده خارج می کند؟
    من نتوانستم معنی این جملات را بفهمم.لطف کنید بیشتر توضیح دهید.انشالله دوستان راهنمایی مناسب را خواهند کرد.انشالله
    پایدار باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

صفحه 23 از 70 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین