صفحه 13 از 70 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: نورپردازي استوديويي

نقل قول نوشته اصلی توسط aamiri نمایش پست ها
    با سلام و تبریک سال نو
    دوست عزیز من از ایران با دادن ایمیل و کد داده شده توانستم در این سابت عضو شوم(البته یکماه) و مشکلی برای عضویت و استفاده از درسهای آن ندارم لطفا دوباره سعی کنید.
    موفق باشید.
    سلام
    ممنون.حـــــــــــــل شد. خیلی عجیبه ظاهراً سایتشون به اسم عکاسباشی حساسه!
    فرزام

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

با سلام
    خلاصه پس از چند وقت غیبت دوباره متا سفانه من پیدام شد . دوباره با سئوالات و نظرات خام . می خواستم بگم برای اینکه این تاپیک یه جون تازه بگیره چطوره پزهای مختلف رو تو این تاپیک بذاریم
    و دربارشون بحث کنیم البته قبلا بیشتر درباره مشکلات نور پردازی بحث بود و کمی هم درباره پزه . اما می گم دوستانی که عکاس اتلیه ای هستن عکس های خوبشون رو بذارن تا ما تازه وارد ها هم یاد بگیرم . ودربارتکنیک های نور و پز بحث بشه قبلا که دوستان زیاد شرکت نمی کردن / اما حالا می بینم که علاقمندان به عکاسی آتلیه ای و خود عکاسان آتلیه ای بیشتر شدن . ان شالله که دوستان شرکت فعالی داشته باشند .
    انشاالله
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    13944

با سلام
    دوستان برای شروع یه عکس می ذارم انشالله مثل قدیم دوستان نظراتشون رو بگن و ما هم استفاده کنیم
    قبل از هرچیز از راهنمایی شما دوستان متشکرم
    photosiavash و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط 1348346 نمایش پست ها
    با سلام
    خلاصه پس از چند وقت غیبت دوباره متا سفانه من پیدام شد . دوباره با سئوالات و نظرات خام . می خواستم بگم برای اینکه این تاپیک یه جون تازه بگیره چطوره پزهای مختلف رو تو این تاپیک بذاریم
    و دربارشون بحث کنیم البته قبلا بیشتر درباره مشکلات نور پردازی بحث بود و کمی هم درباره پزه . اما می گم دوستانی که عکاس اتلیه ای هستن عکس های خوبشون رو بذارن تا ما تازه وارد ها هم یاد بگیرم . ودربارتکنیک های نور و پز بحث بشه قبلا که دوستان زیاد شرکت نمی کردن / اما حالا می بینم که علاقمندان به عکاسی آتلیه ای و خود عکاسان آتلیه ای بیشتر شدن . ان شالله که دوستان شرکت فعالی داشته باشند .
    انشاالله
    سلام
    فکر خیلی خوبیه ولی در این قسمت نه .من پیشنهاد میدم توی قسمت عکس و عکاسی قسمتی به نام پز یا یه همچین چیزی باز کنید(قسمت عکاسی پرتره وجود دارد) . مگر اینکه اینجا فقط بخواید در مورد نورپردازی صحبت کنید. هرچند فکرکنم در 2مورد بسیار پرکاربرد یعنی عکاسی بانوان و عروس و داماد معذوریت قرار دادن نمونه عکس به طور جدی وجود دارد!
    فرزام

تشکر کرده
    13944

سلام دوستان .
    من احساس می کنم با توجه به اینکه تو سایت قسمتی که به موضوع پز بپردازه وجود نداره لازمه که جایی باشه برای رد و بدل کردن اطلاعات در خصوص پزها در اتلیه . حالا هر جایی که مدیران سایت صلاح بدونن یه تاپیک باز کنند .البته در خصوص پز های عروس و داماد هم فکر بکنم بتوان از تصاویر عروس و داماد های کشورهای دیگه استفاده کرد البته اگه عکسشون مشکل زیادی داشته باشه می تونیم کمی بعبار تی با مونتاژ با حجابش کنیم البته بازم این مربوط می شه به مدیران سایت و نظر انها . اما در کل به نظر می رسه که واقعا یه چنین تاپیکی نیازه . من که به سایت عکاسی خیلی مدیونم . و این سایت در پیشرفت کاریم خیلی تاثیر زیادی داشته است و حقیقتا هر چی اطلاعات خواستم دریافت کردم
    امید دارم که اطلاعات در خصوص پزها هم قرار داده بشه تا من و امثال من اماتور هم مانند همیشه استفاده بکنیم
    با تشکر از تمامی دوستان
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    13944

دوستان سلام
    یکی از دقدقه های عکاسی های دیجیتال جدا کردن سوزه از بکراند است طوری که بخصوص در قسمت مو های این مشکل بیشتر به چشم می ات این مشکل مدت زیادی بود که منو همیشه سرگرم خودش کرده بود یادم از شیراز مجمو عه تکنیکهای فتوشاپ که مخصوص جدا کردن مو های سوژه از بکراند بود با چه قیمتی خریدم اما ان تکنکیک ها هم وقتگیر و هم دقیق نیود .

این عکس رو گذاشتم برای دوستانی بودند که می گفتند نمی شه موهارو خیلی خوب جدا کرد من نمی تونستم عکس خانم اینجا بذارم اما رو ی عکس خانوم هم امتحان کردم و خیلی خوب جواب داد و چقدر هم را حت بود جا دارد از آقای شاطریان که زحمت کشیدند این پلاگین را معرفی کردند و در سایت جهت دانلود گذاشتند تشکر کنم

در ضمن اگه مشکلات عکس رو هم د دوستان بگویند خیلی خوشحال می شم .

راستی چرا دوستان عکس نمی گذارند نمی دونم علت چیه ولی فکر می کنم شایداکثر ما از اینکه از عکس هامون ایراد بگیرند واهمه داریم (در شرایطی که می دونم عکاس اتلیه ای در سایت خودمون زیاد داریم)

من خیلی جاها در اینتر نت دنبال عکس های آتلیه ای و نقد کردن انهاگشتم (منظورم به زبان فارسی است )

. فقط یک جا تونستم پیدا کنم اونم فکر کنم که تو سایت فتو دات ای ار بود اگه اشتباه نکنم عکس ها ی عکاسی چشمک در تهران بود بازم خدا پدر مادر بنده خدا رو بیامرز جرات کرده بود عکس های عکاسیشون رو بذاره و نقد هایی هم شده بود که برای من مبتدی چیزهایی خوبی برای اموزش داشت . البته کلا در حد هفت یا هشت تا عکس بود که بنده خدا گذاشته بود . و دیگه جایی تخصصی برای عکس های آتلیه پیدا نکردم .

دوستان سایتی را در ایران می شناسید که عکس های اتلیه ای می گذارند و مورد نقد و بررسی قرار می دهد (خودم بعید می دونم ) اگر می شناسید لطفا لینک بدهید :)

متشکرم
    photosiavash و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

دوستان من تقریبا تمام پست های راجع به استودیو رو خوندم.. فقط یک سوال دارم.. اگه بخوایم تو یه اتاق 3-4 متری یه آتلیه کوچیک راه بندازیم، اونوقت برای گرفتن پرتره های تمام قد چکار باید بکنیم؟ منظورم با دیستروشن ایجاد شده در اثر واید بودن لنزمون هست.. آیا میشه یا باید قیدش رو زد؟ ممنون..
    محمد منتظری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    دوستان من تقریبا تمام پست های راجع به استودیو رو خوندم.. فقط یک سوال دارم.. اگه بخوایم تو یه اتاق 3-4 متری یه آتلیه کوچیک راه بندازیم، اونوقت برای گرفتن پرتره های تمام قد چکار باید بکنیم؟ منظورم با دیستروشن ایجاد شده در اثر واید بودن لنزمون هست.. آیا میشه یا باید قیدش رو زد؟ ممنون..
    به نظرم از نظر فیزیکی این امکان وجود نداشته باشه ، شاید هم وجود داره و بنده اطلاعی ندارم ، اما هرچقدر تست کردم در فاصله ی 4 متری امکان پرتره های تمام قد بدون اعوجاج تصویر وجودندارد..

تا دوستان بفرمایند و نظر دهند...مایل هستم بدانم
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    13944

دوست عزیز آقای منتظری سلام :)

کار نشد نداره شاید باور نکنی ولی آتلیه من کلا 3*3/20 است اما عکس عروس و داماد هم می گیرم سرتا پا هم می گیرم :biggrin: حالا چطور قبل از انداختن عکس سرتا پا از عروس و داماد می خواهم که هیچ تکانی نخورن و به انها می گویم از ین پز می خواهم دو شات بگیرم .

بعد از نیم تنه بالای انها یه شات می گیرم و از نیم تنه پایین انها هم یه شات می گیرم و سپس انها رو مونتاژ می کنم اما لازمه ان اینست که قبلا تمرین کرده باشی تا زاویه تقریبی دوربین رو بدست بیاری . چند تا تست بگیری قلق دستت می اید . فکر کنم شما راحتر می تونید به نتیجه مورد نظر برسید چون شما فضای بیشتری دارید . البته بقیه دوستان و امیر آقا حتما اشتباهات کار من و معایب همچین عکسی راخواهند گفت و راهنمایی های لازم را برای شما ارئه خواهد کرد .
    با تشکر از دوستان
    Doncorleone، picolo و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

جالب است جناب مداح.....

فقط سوال....

من این سوال رو یک بار دیگه پرسیده بودم.......

شما برای این نوع عکاسی باید عکس اول رو ابتدا مستقیما از بالا تنه و عکس دوم رو هم کاملا مستقیم از پایین تنه بگیرید..

یعنی ارتفاع دوربین رو بالا و پایین میکنید...؟

بعد اینکه با اعوجاجات لنز چه میکنید ، میدانیم که اکثر لنز ها ( حتی نرمال ها ) در کناره های تصویر دچار محدب شدن تصویر ( خطای پرسپکتیو و ایرادت بشکه ای ( درست گفتم ؟ )) میشوند.با اونها چکار میکنید؟
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 13 از 70 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین