صفحه 62 از 70 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    39

ممنون از توجهتان. ست فلاش 160 ژول چینی نایس فتو. میدونم ست خوبی نیست ولی فعلا با همین ها مشق می کنم تا وقتی که بتونم یه گزینه بهتر داشته باشم
    نورها را از زاویه های مختلف امتحان کردم دو شاخه نور 45 درجه. سه شاخه نور یکی رو به فون یا همون بک؟(بکگراند)!!! ؟
    سه شاخه نور یکی با اسنوت و دو تای بعدی با سافت باکس 40*60 یک
    روبرو دومی از کنار سوژه و اسنوت برای پرده
    فقط مسئله ای که به صورت تجربی و تصادفی بهش پی بردم اینه که وقتی نور را برای حالت ایستاده تنظیم کردم بعد تصادفی نشستم و از سوژه که اون هم در حالت نشستن بود عکس گرفتم مسئله تا حدود زیادی تصحیح شد برای عکس تمام فد بزرگسال عملا امکان نداره
    ویرایش توسط uldoz : Monday 21 July 2014 در ساعت 09:06

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

یک بار سافت باکس هاتو بردار و تست کن.
    البته با قدرت کمتر.

حدس بنده اینه که سافت باکست خوب نور رو نرم نمی کنه
    uldoz تشکر می‌کند.

كاربر جديد tasnim2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

یک سوال داشتم آیا برای نور بک گراند و یا نور موها در پرتره در آتلیه میشه به جای فلاش از پروژکتور استفاده کرد؟!
    smjm1350 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط tasnim2 نمایش پست ها
    یک سوال داشتم آیا برای نور بک گراند و یا نور موها در پرتره در آتلیه میشه به جای فلاش از پروژکتور استفاده کرد؟!
    سلام
    بله ولی نورسنجی باید بر اساس میزان نور پروژکتور انجام بشه و شدت نور فلاش ها تابعی از سرعت شاتر و دیافراگم حاصل از نورسنجی نور پروژکتور خواهند بود.
    smjm1350 و tasnim2 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نقل قول نوشته اصلی توسط dayani نمایش پست ها
    سلام
    بله ولی نورسنجی باید بر اساس میزان نور پروژکتور انجام بشه و شدت نور فلاش ها تابعی از سرعت شاتر و دیافراگم حاصل از نورسنجی نور پروژکتور خواهند بود.
    نورسنجی و نور دهی در استدیو فقط بر اساس اندازه دریچه دیافراگم (یا ساده همون اف) انجام میشه . به همین دلیل هم فلاشمتری بر اساس اف انجام میشه. فلاشمتر به شما نمیگه سرعت شاتر فلان و اف فلان. فقط میگه اف فلان

اگر بنا باشه برای نور بالاسر از پرژکتور استفاده بشه مشکلاتی پیش میاد. اول اینکه سرعت شاتر باید تا حد جذب نور پرژکتور کم بشه که خودش باعث جذب نور محیط (در صورت وجود) و لرزش دست خواهد شد. اگر هم پرژکتور آنقدر قوی و نزدیک باشد که نیازی به تغییر سرعت شاتر از سرعت سینک نباشد مشکل گرما و سوزاندن مو پیش می آید.
    پس جواب سوال از نظر من خیر خواهد بود
    smjm1350، ahmad.abaee، Iman.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نقل قول نوشته اصلی توسط uldoz نمایش پست ها
    چگونه نورهایی که دورود نورهای فلاش به داخل لنز جلوگیری کنیم همیشه وقتی با ست فلاشهایم عکاسی می کنم این مشکل را دارم اکثرا در فتوشاپ با گزینه level و کم کردن اهرم خاکستری این حالت را کمی تصحیح می کنم اما باز هم روی شارپنش عکسهایم اثر دارد انگار یک هاله محو سفید رنگ مث مه رقیق تمام عکس را پوشانده در حالی که هنگام عکاسی در طبیعت و با نور طبیعت اصلا این مشکل را ندارم و عکسهای شارپی دارم و یا هنگامی که ارتقاع فلاشها نسبت به سوژه را بالاتر قرار می دهم این مورد تا حدی حل میشود
    خیلی کلافه ام کرده ممنون میشمراهنمایی دقیقی بکنید

این به دلیل بازتاب نور از بکگراند است. با بک مشکی امتحان کنید خواهید دید که بهتر یا رفع خواهد شد. مورد بعدی بازتاب از در و دیوار فضا است که بهتره تیره باشه تا بزتاب نده

راه درست افزایش فاصله سوژه با بکگراند (و لذا افزایش فاصله بکگراند با فلاش) است اما اگر جا ندارید میتونید کمی فلاش ها رو کم کنید. (نورسنجی دقیق تر) و از هود روی لنز استفاده کنید
    AmirS، ahmad.abaee و uldoz تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    39

با نزدیک تر کردن فلاشها به سوژه مشکل حل شد یعنی تصاویر خیلی خوب و شارپی بدست اوردم
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

با سلام خدمت دوستان.
    چند روزی هست کیت 300ژول answer رو خریدم.
    دوربین رو وقتی رو حالت اتومات هست فلاشها کار میکنن و عکسها کامل سفید میوفته بخاطره نور زیاد
    وقتی دوربین رو میزارم رو حالت m دستی فلاشها هیچ کدوم کار نمیکنن مشکل از کجاست؟
    دوربین 600d کنن هست
    رادیو فلاش هم گودکس هست.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط viper.killer نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    چند روزی هست کیت 300ژول answer رو خریدم.
    دوربین رو وقتی رو حالت اتومات هست فلاشها کار میکنن و عکسها کامل سفید میوفته بخاطره نور زیاد
    وقتی دوربین رو میزارم رو حالت m دستی فلاشها هیچ کدوم کار نمیکنن مشکل از کجاست؟
    دوربین 600d کنن هست
    رادیو فلاش هم گودکس هست.
    شک بنده اینه که در همون حالت اول که فلاشها تخلیه میکنند،‌ به احتمال زیاد فلاش کوچک سر دوربین (PopUp Flash) هم (در مود اتوماتیک) داره میزنه که باعث تحریک فوتوسل فلاشهای استودیوئی و تخلیهء اونا میشه ... و سفید شدن (سوختن - Washed Out شدن) عکس هم به این خاطره که نور فلاشهای استودیوئی در حین نورسنجی توسط دوربین، بهیچ عنوان در محاسبات دخیل نشده و بیش-نوری (Over Expose شدن) عکس رو منتج میشه. اگر این حدس، صحیح باشه، (و در مود M فلاشهای استودیوئی تون تخلیه نکنه) احتمال های زیر وجود داره:

۱. فرستندهء رادیو تریگر شما به دوربین به نحو مناسبی متصل نشده
    ۲. ممکنه رادیوتریگر خاموش باشه
    ۳. فرستنده ممکنه روی کانال ارسال سیگنال متفاوتی از کانال گیرنده تنظیم شده باشه
    ۴. باتری اش تموم شده باشه
    ۵. باتری گیرنده تموم شده باشه
    ۶. گیرنده درسه به هد استودیوئی تون وصل نباشه
    ۷. هر عامل دیگه ای که باعث عدم رسیدن فرمان، از دوربین به فلاش بشه

شما برای استفاده از فلاشهای استودیوئی و نورسنجی داخل استودیو، فقط باید روی مود M کار کنید ... و چون نورسنج داخلی دوربین در مود Manual غیرفعال میشه، دو راه برای نورسنجی صحیح (Correct Exposure) دارید:

۱. استفاده از فلاشمتر برای انجام عمل فلاشمتری (Flash Metering)
    ۲. انجام سعی و خطا (طی چند شات) و رسیدن به نورسنجی صحیح.

در شرایط غیر استودیوئی (که به نورسنج داخلی دوربین متکی هستید) نیز مود اتومات رو کلا فراموش کنید یعنی روی یه DSLR باید بیش از یه دوربین کامپکت حساب باز کنید. در ۹۰٪ موارد، مود AV (تقدم اپرچر - Aperture Priority) جوابگوی کار نورسنجی هست ....

كاربر جديد tasnim2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

با سلام و تشکر از همه اساتید و دوستان
    امروز دو شاخه فلاش ٣٠٠ ژول گودکس تهیه کردم. با توجه به محدودیت بودجه ام فروشنده برای نورربکگراند به جای فلاش سوم به من یک فلاش کوچک ٨٢ ژول گودکس را پیشنهاد داد. میخواستم بپرسم آیا این فلاش کوچک برای نور بک گراند جوابگو هست؟ اصلا کاربرد این فلاش ها چیه؟
    اینم مشخصاتش هست:GODOX PHOTO EQUIPMENT CO.,LTD

صفحه 62 از 70 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... آخرینآخرین