صفحه 7 از 51 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

سلام دوستان
    جناب حمزه ای مقدار پخش شدن نور چتر دیفیوزر بستگی به این دارد که شما از رفلکتور فلاش( کاسه پخش نور فلاش) استفاده کنید یا خیر .
    مسلما وقتی شما از رفلکتور فلاش استفاده می کنید میزان پخش شدن نوررا می توانید کنترل کنید .
    قطرو بزرگی دهنه رفلکتور فلاش در میزان پخش شدن نور تاثیر مستقیم دارد .

همانطور که سافت باکس از یک جهت نور را دیفیوز می کند چتر هم همین کار می کند من فکر می کنم یا شاید هم در مورد این حرف شما اشتباه برداشت می کنم که شما شیوه قرار گرفتن چتر دیفیوزر اشتباه می کنید .

هنگامی که ما از چتر دیفیوزر استفاده می کنیم باید هد فلاش بطرف سوژه باشد و نور فلاش پس گذشت از چتر دیفیوزر به سوژه می تابد .
    اما در مورد اینکه باعث بیشتر روشن شدن بگراند می شو د یا خیر باید بگویم که شما هرچه سوژه را از بگراند دورتر کنید و سپس فلاش هارا بر اساس سوژه تنظیم کنید و عکس بگیرید مسلما بگراند تیر تر خواهد شد . علت این است که نور کمتر به بگراند خواهد رسید . مسلما بگراند سفید کمی تیره تر خواهد شد .بگراند های رنگهای دیگر هم بهمین شکل تیر تر خواهد شد .
    برای اینکه بگراند هم کاملا سفید بشه شما می توانید با توجه به مقدار قدرت فلاش * فاصله سوژه تا بگراند را تنظیم کنید طوری که نور به اندازه کافی به بگراند برسد . و را ه دیگر اینکه شما از یک فلاش مجزا برای روشن تر کردن بگراند استفاده کنید .
    نمی دونم درست گفتم یا نه .ولی امید است دوستان یاری کنند و اگه اشتباه می کنم راهنمایی کنند
    یا حق
    paya، Kholeno و matthew تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

ممنون جناب مداح
    شما كاملا درست میگید. در مورد نحوه استفاده از چتر دیفوزر هم متوجه هستم. همینطوره. در واقع نحوه استفاده برعكس چتر معمولیست. من فقط می خواستم بدونم كه استفاده از چتر دیفوزر در آتلیه معمول هست یا اینكه استفاده خاص دیگری دارد.
    حالا كه زحمت كشیدید یه سئوال دیگه هم دارم. اون رنگ بكگراندی كه توی آواتار شما هست توی بازار موجوده یا نه ؟ و آیا رنگ و مدلش اسم خاصی داره یا نه؟
    ممنون.

راستی عید همگی مبارك باشه انشاا... طاعات همتون قبول درگاه حق.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    13944

سلام جناب حمزه ای
    راستش استفاده از چتر دیفیوزر و سافت باکس کمی سلیقه ای و بسته به نیاز است .
    در مورد اون بگراند هم .بله در بازار موجود است من این بگراند را از ناصر خسرو خرید م طبقه پایین پاساژ پگاه .اونجا فون های مختلفی هست در سایزها و رنگهای مختلف .این فون که من دارم بهش می گن ابرو باد .اندازه 2*2 متر است و قیمتش ده هزار تومان است .البته شما می توانید به کاتالوگ های آنها نگاه کنید و و فون مورد نظرتان را سفارش دهید .
    ناگفته نماند اگه سفارش دادین هنگام تحویل گرفتن فون باید منتظر کمی متفاوت بودن فون با سفارشتان باشید .
    paya و Kholeno تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

با سلام خدمت جناب مداح.
    همه پستای این تاپیک رو خوندم اما این چند پست آخری در مورد چتر من رو یک مقدار دچار شک و گیجی کرده لطفاً راهنمایی بفرمایید.

کلا یه ست فلاش که تشکیل شده از دوتا فلاش دویست ژول و یک 160 ژول و یک چتری و شیدر و زنبوری و یه چتر و یه رادیو فلاش و یه سافت باکس حداقل 770 تومن باید بپردازی
    در مورد نحوه استفاده از چتر دیفوزر هم متوجه هستم. همینطوره. در واقع نحوه استفاده برعكس چتر معمولی است
    فرق چتر، چتری، چتر دیفوزر و چتر معمولی چیه؟! تصویری که از چتر در کارهای استودیویی در ذهن بنده هست همینه که در آواتار شما وجود داره که برای نورهای main یا fill همراه با فلاش به کار میره. اگر ممکنه اگه تفاوتی بین چترهای مختلف وجود داره حتی اگه شده با تصویر توضیح بدید

سوال دیگه اینکه آیا بهتر نیست که با صرف هزینه بیشتر برای همه فلاش های استودیو به جای چتر از سافت باکس استفاده کرد؟ یا اینکه میشه اونارو به جای هم به کار برد و اینکه کدوم یک نتیجه بهتری میدن؟

دوستان دیگه هم اگه کمک کنن ممنون میشم
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

با سلام به دوستان
    من اخیرا چند ست مختلف فلاش را قیمت گرفته ام. می خواستم دوستان ( بخصوص دوستانی كه كار آتلیه ای می كنند) راهنمایی كنند كه برای یك فضای 4×4 متری و عكاسی پرتره (با بودجه حدود 500 هزار تومان) كدام ست را بخرم و معایب و مزایای هر كدام را بفرمایند.
    1- ست Jtl شامل 3 شاخه فلاش 160 ژول - 3 عدد پايه - خرطومي - چتر 90 سانت - ديفيوزر - شيدر - زنبوري - ست فيلتر - كيف (اين ست سافت باكس ندارد ) به قيمت 420 هزار تومان (سافت باكس 50*70 سانت هم حدود 30 هزار تومان است)
    2- ست Somita (نمیدانم اسپلش درست است یا نه) شامل 3 شاخه فلاش 180 ژول - 3 عدد پایه - خرطومی - سافت باكس - چتر - شیدر - فیلتر - زنبوری ( بدون كیف و دیفیوزر) به قیمت 450 هزار تومان
    3- ست Vistar شامل 3 شاخه فلاش 220 ژول - 3 عدد پایه - سافت باكس - چتر - شیدر - زنبوری - فیلتر - خرطومی (بدون كیف و دیفیوزر) به قیمت 550 هزار تومان
    فروشنده ادعا می كرد كه فلاش جی تی ال 160 جنسش پلاستیكی است و كنترل تنظیمات ضعیفی دارد. در عوض سومیتا 180 فلزی و با قابلیت كنترل بیشتری است. در مورد ویستار هم مانند سومیتا
    البته من ترجیح می دهم كه هر سه فلاش را با یك قدرت نخرم. مثلا یك 160 یا حتی 100 ژول + یك 160 یا 200 ژول + یك 300 ژول اما در مورد مارك آن شك دارم و همچنین امكانات و قابلیتهای این سه مارك را نمی دانم. و هرچه در اینترنت هم گشتم مطلب به درد بخوری پیدا نكردم. ( البته به جز فروم خودمان)
    ضمنا آیا داشتن نورسنج لازم است؟ در مورد تریگر كردن از چه روشی استفاده كنم بهتر است ؟
    paya، Persian و reza_Bahman تشکر می‌کنند.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بهروز عزیز،‌ در مورد خوب بودن JTL مطمئنم و از یک شاخه فلاش آن 5 سال است که استفاده می‌کنم و با وجود بدنه پلاستیکی کامل،‌مشکلی نداشته است. در مورد دو برند دیگر اطلاعاتی ندارم اما در صورتی که گارانتی قابل قبولی داشته باشند،‌ احتمالاً بتوان به آن‌ها اطمینان کرد.

چند نکته:

- اگر چند فلاش خریدید،‌ سعی کنید حداقل یکی از آن‌ها حداقل تنظیم 1/4 یا 1/8 را داشته باشد که بسیار به درد بخور است. (مدلی از JTL که من دارم، فقط تنظیم نصف قدرت را دارد و برای این کاربرد از فلاش‌های دیگری استفاده می‌کنم).

- داشتن نورسنج به هیچ وجه لازم نیست، از دو ابزار Highlight Warning و Histogram ‌استفاده کنید.

- بهترین راه تریگر،‌ رادیو اسلیو است. منتهی به شرطی بخرید که محدودیت سرعت سینک برای شما ایجاد نکند (جناب مداح مدلی را خریده بودند که با حداکثر سرعت سینک کار نمی‌کرد و قسمتی از فریم سیاه‌ میشد) حتماً به این شرط بخرید که با حداکثر سرعت سینک شما کار کند و اصلاً زیربار تنظیم سرعت کمتر از حداکثر سرعت سینک دوربینتان‌ برای تریگر نروید.

- اگر نخواستید رادیو اسلیو بخرید، از سیم‌های فنری بلند استفاده کنید.

- فلاش 300 ژول برای چه می‌خواهید؟ مگر مدیوم‌فرمت کار می‌کنید؟
    Persian، A_Maddah، reza_Bahman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    13944

سلام دوستان
    ببخشید دیر جواب میدهم دورزی بود که اینترنت شهر ما بطور کل قطع بود .(الحمدلله)
    جناب کاوان عزیز چتر دیفیوزر برای دیفیوز کردن بکار می رود و جنس پارچه چتر دیفیوزر مانند پارچه جلوی سافت باکس که سفید است می باشد .پس برای دیفیوز کردن شما باید فلاش باچتر دیفیوزر را بعکس فلا ش با چتر معمولی که برای نور اصلی بکار می برید قرار دهید .
    استفاده از دو سافت باکس (یکی برای دیفیوز و یکی برای نور اصلی ) هم به هدف عکاس بستگی دارد مشخصا وقتی شما از از دو سافت باکس استفاده کنید دیگر نیاید تو قع داشتن سایه هایی بالا لبه های تقریبا مشخص داشته باشید .چون همانطور که می دانید سافت باکس کارش نرم کردن سایه و لبه های تیز سایه ها است .
    خوب من عکس های لازم هم آماده کرده ام که که در پست بعدی آپلود می کنم .
    Amir Mohebi، Persian و Kavan تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavan نمایش پست ها
    سوال دیگه اینکه آیا بهتر نیست که با صرف هزینه بیشتر برای همه فلاش های استودیو به جای چتر از سافت باکس استفاده کرد؟ یا اینکه میشه اونارو به جای هم به کار برد و اینکه کدوم یک نتیجه بهتری میدن؟
    یکی از مشکلات به کار بردن سافت باکس برای نور اصلی این است که با دیفیوز شدن زیاد نور اصلی، مشاهده سایه‌های ایجاد شده توسط نور مدلینگ (که در اکسپوژر اصلی این سایه‌ها توسط فلاش ایجاد خواهند شد) سخت خواهد بود چون سافت باکس این نور را نیز مثل نور فلاش بیش‌تر از چتر دیفیوز می‌کند.
    قدرت مانور چتر بیش‌تر و تنظیم دقیق آن نیز بسیار راحت تر است
    انتخاب خود من چتر برای نور اصلی و سافت‌باکس برای نور Fill است.
    البته این به معنی عدم امکان استفاده از سافت‌باکس برای نور اصلی نیست و مسلماً هزاران نفر از آن به این شکل استفاده می‌کنند.

چتر نیز به میزان زیادی نور را دیفیوز می‌کند اما نه به اندازه سافت‌باکس. مثلاً اغلب توصیه می‌کنند برای پوست‌های جوان که بافت زیبایی دارند از چتر به عنوان نوراصلی استفاده کنیم،‌چرا که زیبایی پوست را به نحو شایسته‌ای می‌توانیم نمایان کنیم.
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

ممنون از جناب مداح و محبی عزیز و یک تشکر ویژه از جناب محبی عزیز به خاطر فایل pdf پاورپوینت چهارمین کارگاه سایت عکاسی که در یادگیری مبانی عکاسی در استودیو به من خیلی کمک کرد.

اسدالله جان توضیحاتت بسیار کامل بود و با توضیحات جناب محبی کاملتر شد.:)

سوال دیگه ای که داشتم اینه که کار اصلی شیدر یا Barndoors چیه؟ جناب محبی در همون فایل pdf اشاره کردن که کارش کنترل نوره. اما میخوام بدونم که بیشتر در چه مواقعی کاربرد داره و به چه شکلی ازش استفاده میشه؟

با عرض معذرت شاید سوالات من یه مقدار ابتدایی باشه
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

تشکر کرده
    13944

سلام
    همونطور که قول دادم عکس هارو آماده کردم .البته می بخشید کیفیت پایین است چون حجم رو خیلی پایین اوردم .
    عکس شماره یک . عکس با چتر دیفیوزر است که در اینجا بعنوان نور اصلی استفاده شده است .همانطور که می بینید مرز سایه ها نامشخص و تقریبا مبهم شده است .

تصویر شماره دو .عکس با چتر بعنوان نور اصلی است .(umbrella style reflector) همانطور که می بینید مرز سایه ها بیشتر و واضحتر مشخص است .

تصویر شماره سه .(umbrella style soft)چتر دیفیوزر و همراه با فلاش و شیوه اسقرار آن .

سئوال آخر شما جناب کاوان همانطور که امیر خان گفتند Barndoors برای کنترل نور می باشد یعنی با ورقه هایی که در دهانه Barndoors قرار دارند که قابل باز و بسته شدن هستن شما می توانید محیطی را که می خواهید نور بخورد تحت کنترل داشته باشید بعبارتی دیگر قطر محیطی را که باید نور بخورد را خود کنترل می کنید .
    و نکته دیگر این که این Barndoors فیلتر های رنگی هم می خورند که ازین فیلتر های رنگی برای ایجاد و تانیدن نور رنگی برای محل مورد نظر استفاده می شود .
    یه مورد دیگه هم اینه که این Barndoorsقابلیت نصب soft light capرا دارد که برای سافت کردن نور می باشد .
    Amir Mohebi، paya، FarhadBahramii و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

صفحه 7 از 51 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین