صفحه 20 از 58 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: پردازش و تبديل فايلهاي Raw

با سلام
    دوستان من از کدام سایت نرم افزار مربوط به rawرا میتونم دانلود کنم ؟آیا دانلودش رایگانه ؟
    متشکرم

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط ravis نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من از کدام سایت نرم افزار مربوط به rawرا میتونم دانلود کنم ؟آیا دانلودش رایگانه ؟
    متشکرم
    دوست عزیز بستگی داره چه نرم افزاری مد نظرتون باشه ولی معمولترین برنامه برای مشاهده و ادیت فایلهای raw برنامه Adobe Camera Raw هستش که جدیدترین ورژنشو میتونید از لینک زیر دریافت کنید
    http://www.adobe.com/support/downloa...jsp?ftpID=4622

این نرم افزار کاملا رایگانه و روی فتوشاپ اجرا میشه و میتونید خیلی راحت فایلهای raw رو در این نرم افزار باز کنید
    tanhatanha و vahidnassiri تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.
    یه مشکل اساسی که من با فایل های Raw دارم اینه که نمی تونم رنگ رو در این گونه فایل ها شبیه رنگ در فایل های Jpg در بیارم. یعنی وقتی که همزمان عکس JPG و RAW میگیرم , رنگهای فایل RAW حتی پس از ویرایش هم شبیه رنگ ها در عکس های JPG نیستند.
    این مشکل با استفاده از تعدادی از پروفایلهایی که خود سایت ادوبی در اختیار کاربر ها گذاشته کمتر شده اما باز هم تفاوت بسیار زیاد هست.
    چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟

پیشاپیش از دوستان ممنونم.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام.
    یه مشکل اساسی که من با فایل های Raw دارم اینه که نمی تونم رنگ رو در این گونه فایل ها شبیه رنگ در فایل های Jpg در بیارم. یعنی وقتی که همزمان عکس JPG و RAW میگیرم , رنگهای فایل RAW حتی پس از ویرایش هم شبیه رنگ ها در عکس های JPG نیستند.
    این مشکل با استفاده از تعدادی از پروفایلهایی که خود سایت ادوبی در اختیار کاربر ها گذاشته کمتر شده اما باز هم تفاوت بسیار زیاد هست.

پیشاپیش از دوستان ممنونم.
    دوست من
    من هم همين مشكل رو داشتم و مخصوصا در عكسهاي پرتره، تون پوست بازسازي شده توسط دوربين يا نرم افزار اون رو بيشتر مي پسنديدم.
    در واقع اين مشكل با Lightroom 2 و ACR 5 به بالا، برطرف شده...در اين نسخه ها، وقتي عكسهاي دوربين شما باز مي شن، نرم افزار به طور اتوماتيك دوربين رو شناسايي كرده و پروفايلهاي اون رو در Setting مربوط به تنظيمات نرم افزار قرار مي ده كه اگر اونها رو انتخاب كنيد، دقيقا رنگهاي خود دوربين رو خواهيد داشت.
    با تشكر از راهنماييهاي دكتر روشن در كارگاه اخير
    فعلا...
    jebrahim تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

ه مشکل اساسی که من با فایل های Raw دارم اینه که نمی تونم رنگ رو در این گونه فایل ها شبیه رنگ در فایل های Jpg در بیارم. یعنی وقتی که همزمان عکس JPG و RAW میگیرم , رنگهای فایل RAW حتی پس از ویرایش هم شبیه رنگ ها در عکس های JPG نیستند.
    اگر از دوربین های نیکون استفاده می کنید، استفاده از Nikon capture NX2 برای پردازش اولیه و بدست آوردن تونهای مورد نظر چاره کار است. طبیعتاً ادامه کار پردازش را میتوانید در فتوشاپ دنبال کنید.
    ARASH II، Persian، QashQai و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    اگر از دوربین های نیکون استفاده می کنید، استفاده از Nikon capture NX2 برای پردازش اولیه و بدست آوردن تونهای مورد نظر چاره کار است. طبیعتاً ادامه کار پردازش را میتوانید در فتوشاپ دنبال کنید.
    درود

دقیقا حق مطلب را بیان فرمودید. بهترین کار باز کردن با Nikon capture NX2 است و کارهای اولیه و ذخیره با فرمت Tif 16 bit ادامه کار در فتوشاپ.

وقتی که با یک عکس با فرمت Raw رو با Nikon capture NX2 باز میکنیم دقیقا مشابه همان است که در دوربین بوده با همان تنظیمات و تازه خیلی از پارمتر های اصلی را خیلی بهبنه و غیر تخریبی میشود تعقیر داد.

در حالی که اگر همان فایل رو در فتوشاپ بکشیم و بندازیم فتوشاپ خودش Adobe Camera Raw دارد و با آن باز میکند ( احتیاجی نیست جدا گانه دانلود گردد مگر برای آپدیت ! ) خواهیم دید که تمام تنظیمات بهم ریخته است. و اصلا این دو عکس با هم قابل مقایسه نیستند. شما در Adobe باید کلی وقت بگذارید تا اگر اقبال با شما باشد، بدون تخریب به همان نتیجه اولیه باز کردن در Nikon capture NX2 برسید. تا ادامه آن را کار کنید و از مزیتهای احتمالی Adobe Camera Raw بتوانید استفاده کنید.

مشکل اختلاف رنگ شاید منظورتان همانی است که من هم با آخرین ورژن Adobe Camera Raw دانلود شده دارم. اگر یک Raw را با آن باز کنم و بعد از کلی کار با آن و در آخر در فتوشاپ بخواهم Save as کنم در نهایت فایل ذخیره شده مشکلات شدید رنگی دارد. که در خود فتوشاپ اینگونه نیست فایل ذخیر شده اینگونه است. از زمانی اینگونه شد که این آخرین نسخه Adobe Camera Raw 5.6 را نصب کردم. که قطعات با نصب دوباره فتوشاپ همه چیز دوباره به حالت قبل برمیگردد. نشد هم مهم نیست چون ابدا استفاده ای از آن ندارم.

موفق باشید

انوش
    ARASH II و jebrahim تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

سلام
    منم با کنون کار میکنم و فکر کنم که به جز DPP هیچ نر افزاری نمیتونه رنگی کاملا" مشابه jpg بدست بیاره من با Camera RAW 5.6 تست کردم , حتی DXo که تمام مشخصات بادی و لنز رو بصورت مجزا از سایتش دانلود میکنه هم باهاش تست کردم ولی هیچ کدوم رنگی مشابه jpg تولید نکرده .
    اینم یه نمونش که فکر نکنید که مشکل از ما هست :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos7d/page14.asp
    توی قسمت Color reproduction رنگهای بدست امده از Raw رو با jpg مقایسه کنید .

البته گذشته از کنترل رنگ , کنترل CA ,حفظ بهترین دیتیل (نه شارپنس) و از همه مهم تر کنترل داینامیک رنج و نویز ریداکشن توی DPP خیلی بهتر از بقیه برنامه ها هست و پیشنهاد من اینه که حتما" با برنامه خود دوربین عکسهاتون رو به Tif تبدیل کنید و بعد فتوشاپ و....
    Persian، reza_Bahman، Kourosh Kahal و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

با سلام مجدد
    خوب...من بعد از پست خودم، از جوابهاي دوستان متوجه نشدم كه آيا اونها دقيقا از پروفايلهاي دوربين در لايت روم 2 و ACRهاي جديد استفاده كرده اند و اختلافات شديد رنگي با نرم افزار دوربين داشته اند يا خير.
    واقعيت اينه كه من هم قبلا گاهي مجبور به استفاده از DPP براي رنگهاي خاص، مخصوصا در پرتره ها مي شدم...مي گم مجبور، چون واقعا اين نرم افزار، به غير از قابليت تغيير Picture Styleها و يا امكان استفاده از يك Custom Picture Style ، در مقابل ACR و Lightroom، از لحاظ قدرت تنظيمات در فايل خام، خيلي ضعيف هست.
    مخصوصا با اضافه شدن امكاناتي مثل Adjustment Brush (كه به تنهايي به عنوان برتري مطلق، كفايت مي كنه!) و قابليتهاي Capture Sharpening در اين دو نرم افزار و تنظيمات دقيق روشنايي و تاريكي و Curve و اصلاحات انحرافات رنگي لنز در فايل خام و ...تقريبا استفاده از DPP به موارد خيلي خاص براي من بدل شده...من شخصا موارد اختلاف رنگي زياد رو با اضافه شدن پروفايلهاي دوربين نديدم.
    استخراج ديتيل بيشتر با DPP؟ اين چطور ثابت شده؟
    كنترل دايناميك رنج؟ اين اگر در DPP قابل انجام هست، بايد معجزه باشه!
    من شخصا قابليت خاصي در NR اين نرم افزار نديدم...هر چند كه در موارد لازم، غيز از نويز رنگي، بقيه موارد NR رو در RAW انجام نمي دم.
    نكته جالب اينكه DPP حتي Hot pixelها رو شناسايي نمي كنه...در حاليكه لايت روم، به طور اتوماتيك اونها رو شناسايي و اصلاح مي كنه.
    ديگه وارد قابليتهاي Data Management و كاتالوگينگ لايت روم نمي شم...چون موضوع بحث نيست.
    به هر حال، دوست داشتم تجربه و نظر خودم رو به عنوان كاربر جدي Lightroom از نسخه هاي قديمي تا جديد، و كسي كه به پردازش دقيق RAW اهميت مي ده و تنها تنظيمات لازم رو به فايل Tiff محول مي كنه (اكثرا موارد موضعي دقيق و آنچه نياز به ابزار قدرتمند لايه در فتوشاپ پيدا مي كنه)، با دوستان در ميون بذارم.
    در مورد Nikon Captuer اطلاعاتي ندارم و نظر نمي دم.
    فعلا...
    Navid7h تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    استخراج ديتيل بيشتر با DPP؟ اين چطور ثابت شده؟
    كنترل دايناميك رنج؟ اين اگر در DPP قابل انجام هست، بايد معجزه باشه!
    .................
    در مورد دیتیل که توی پست قبلیم لینکش رو گذاشتم (DPreview زحمت رو کشیده )

با زوم 200 %:

.......
    در مورد داینامیک رنج هم مشکل سر نویز هست وگرنه هر نرمافزاری که کنترل شدو هایلایت داشته باشه میتونه داینامیک رنج رو افزایش بده ( فکر نکنم معجزه باشه )

......

در کل یه موضوع باید روشن بشه زمانی که ما فرمت RAW رو میخواهیم کانورت کنیم لازم نیست که کل ادیت های مورد نیازمون رو اعمال کنیم بلکه فقط ایرادات عکس رو باید تصحیح کنیم .ایرادهای مثل خطا های لنز( CA , ویگنتینگ و دیستروشن )یا کنترل نور عکس و وایت بالانس و دست آخر کنترل داینامیک رنج و نویز ریداکشن .

فکر کنم شرکت کنون هم با من م عقیده باشه که بیشتر از این امکانات به DPP اضاف نکرده .
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

ضمن تائید فرمایشات شما...

و ادامه این پروسه که شما شرح دادید در فتوشاپ انجام میشود که قابل قیاس با هیچ مورد مشابه دیگری نیست. و غیر قابل انکار.

یک لطفی بفرمایید و اون برنامه رو برای دوستان کنونی معرفی کنید. برنامه خود شرکت کنون را عرض میکنم

با سپاس

انوش
    ARASH II و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.

صفحه 20 از 58 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین