صفحه 17 از 58 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: پردازش و تبديل فايلهاي Raw

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها
    سلام
    من با دوربین 50D کنون چند تا عکس گرفتم که فرمتشون sraw و با پسوند cr2بودن!
    نتونستم این عکسها روبا نرم افزار digital photo professional خودم که ورژنش 3.3.1.1 هست باز کنم!روشون علامت ضربدر زده شده!
    وقتی هم که خواستم با لایت روم بازشون کنم این ارور رو داد:

The files appear to be unsupported or damaged

تو نرم افزار zoom browser ex هم عکسها نمایش داده میشن ولی امکان کانورت کردن اونها نیست!

پیکاسو هم نمیتونه عکسها رو نمایش بده و ارور invalid image رو میده!
    ولی تو فوتوشاپ و همینطور کامپیوتر صاحب دوربین عکسها هیچ مشکلی ندارن!

مشکل از کجاس؟
    سلام

November 17th Canon has released a version of DPP (V3.5.1) that supports the 5D Mk2 and amongst other things, supports luminance noise reduction for sRAW images taken with the EOS 5D Mark II and EOS 50D
    کد:
    http://www.northlight-images.co.uk/cameras/Canon_50D.html
    در مورد لایت روم، zoom browser و ... هم حتماً مشکل ورژن مطرح است!
    M.Mobin تشکر می‌کند.
    .

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    من وقتی با DPP یه فایل raw رو jpeg کانورت میکنم و عکس به وجود اومده رو با ویندوز فوتو گالری باز میکنم و با عکس اصلی تو DPPمقایسه میکنم تفاوت بسیاری پیدا کرده و بسیار بد و بد رنگ شده!

رنگهای نمایش داده شده در DPP درست هست یا در فوتو گالری؟این میزان تفاوت برای چی هست؟

مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

مسعود عزیز سلام:

یک اسکرین شات از DPP قسمت تولز + Preferences + تب Color Management میگذارید؟

به احتمال زیاد توالی مدیریت رنگ نمایش مانیتور و برنامه Dpp بدرستی رعایت نمیشود یعنی این امکان هست که برنامه فوتو گالری از sRGB برای نمایش عکس استفاده میکند و Dpp از AdobeRGB

اینکه کدام درست هست بحثی است مفصل ( اینکه پروسه پردازش یک عکس در چه محیطی باشد از ابتدای ثبت و ویرایش... تا انتها که همان پرینت خواهد بود... ) در قسمت تاریکخانه آقای روشن در این زمینه مطالبی دارد در فروم هم در اینباره صحبت شده اگر لینک را پیدا کنم همینجا میگذارم

اگر برایتان مقدور است آن اسکرین شات را اینجا بگذارید.
    M.Mobin و moeinP تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13646

ممنون از جابت افشین جان!

البته فکر میکنم بهتر بود به جای گفتن اینکه کدوم رنگهای درست هست می پرسیدم که اگر این تصویر چاپ بشه به تصویر نمایش داده شده در کدوم نرم افزار نزدیک تره؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    5125

مسعود جان اگر قسمت دوم Use the OS settings رو انتخاب کنید قاعدتا باید تصویر مثل فوتو گالری دیده شود

حالا هدف کلی چیست؟ انتخاب محیط رنگی مناسب جهت ویرایش و انتخاب پروفایل مناسب جهت مانیتور و نهایت پرینت اگر این پروسه بدرستی طی نشود ممکن است شما در محیطی ویرایش کنید و سپس روی پرینت تصویر بگونه ای دیگر پرینت شود یا روی مانیتور بگونه ای دیگر ... و اینکه کدام تصویر با پرینت نزدیکتر است به این بستگی دارد که از در کدام محیط رنگی پرینت گرفته شود

اگر موافق باشید دوستان توضیحات کامل یا لینک مباحث مطرح شده را بدهند آقای روشن اطلاعات جامعی در این زمینه دارد یاسر همینطور... اطلاعات من در این خصوص هنوز طبقه بندی نیست و ممکن است نکات ریزی در این زمینه باشد که من ندانم

موفق باشید
    M.Mobin تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13646

همون تنظیم رو اعمال کردم افشین جان!
    ممنون

در مورد هدف کلی باید بگم که چاپ عکس برای من شاید به ندرت اتفاق بیوفته ولی همین موضوع (چاپ)باعث شد که این موضوع برام مهم بشه!
    چون یه عکس تقریبا بزرگ چاپ کردم و البته تفاوت با چیزی که روی LCD میدیدم بود ولی نه به اندازه این تفاوت فاحشی که تو اون عکس گذاشتم! که میشه اون رو به خاطر کالیبره نبودن مونیتور دونست!
    ولی برام خیلی عجیب بود که روی یک مانیوتور و در نرم افزارهای مختلف انقدر تفاوت وجود داشته باشه!
    البته روی فوتوشاپ هم تست کردم که باز با هر دو تصویر متفاوت بود!!

هدف کلی برای من این هست که مثلا وقتی عکسی رو خودم میبینم و تو نت آپ میکنم،خیلی تفاوت زیادی با چیزی که دیگران میبنن نداشته باشه!
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها

هدف کلی برای من این هست که مثلا وقتی عکسی رو خودم میبینم و تو نت آپ میکنم،خیلی تفاوت زیادی با چیزی که دیگران میبنن نداشته باشه!
    برای نمایش عکس در وب محیط sRGB مناسب است ...

یک سر به این تاپیک بزنید نظر دوستان را در آن تاپیک ببینید ضمنا مقاله آقای روشن لینک آن در همین تاپیک هست.

یک فایل pdf در خصوص مدیریت رنگ داشتم ( بطور کامل با جزییات در این خصوص صحبت شده ) خاطرم نیست در فروم آپلود کرده ام یا قبلا دوستان در فروم قرار داده اند ؟ اما سر فرصت در تاپیک مورد اشاره لینک آنرا میگذارم

--------------------------------------------------------------------------------------

لینک رو پیدا کردم اما متاسفانه از روی سایت های مورد نظر پاک شده

آرشیو و کتابخانه عکاسی دیجیتال

یک گشتی توی نت بزنید احتمالا این کتاب را پیدا کنید کتاب های دیگری هم در فروم هست این بنظرم جالب بود. به هر شکل اگر لینک سالمی از آن دیدید برای دوستان دیگر فروم در همان تاپیک بگذارید لطفی است از شما

موفق باشید
    ویرایش توسط QashQai : Friday 31 July 2009 در ساعت 03:47 دلیل: اضافه کردن قسمت دوم
    M.Mobin تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

عرض ادب
    مسعود خان مشکل شما در DPP نیست!
    عدم تطابق رنگها بر میگرده به استفاده مانیتور از پروفابلی غیر از sRGB, این مورد را در :
    control panel> display>setting>advanced>color managment
    چک کنید و sRGB را به عنوان پروفایل پیشفرض مشخص کنید.

اگر sRGB در پنجره نبود به راحتی میتونید add کنید.

این هم لینک دانلود کتابی که استاد قشقایی اشاره کردند:

کد:
    http://rapidshare.com/files/251435158/Mastering_Digital_Color._A_Photographer_s_and_Artist_s_Guide_to_Controlling_Color.rar
    ویرایش توسط Hajiabadi : Friday 31 July 2009 در ساعت 08:39 دلیل: اضافه کردن لینک کتاب
    rodentia و M.Mobin تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

شرکت Huelight یک سری پروفایل RAW برای برخی دوربینها ارائه کرده است. این دوربینها فعلا شامل چند مدل الیمپوس و پاناسونیک ( مانند LX3 ) و نیز Canon 5d MKII است. طبق مستندات موجود در این سایت، پروفایل 5D می‌تواند منجر به Skin Tone بهتری نسبت به پروفایل ادوبی گردد.

کد:
    http://www.huelight.com/
    اطلاعات کامل درمورد پروفایلها در پردازش RAW
    http://www.akkasee.com/articles/12610/
    ARASH II، farsad، FARID و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

یه سوالی که در مورد پردازش فایل های raw ذهن منو مشغول کرده اینه که با چه نرم افزاری خوبه که روی این فایل ها کار بشه ؟ خیلی ها میگن برنامه لایت روم بهترین هست . من خودم با برنامه فتوشاپ این کار میکنم و ادوب را ! میخواستم بدونم بین این دو برنامه کدومشون بهتر هستن برای پردازش فایهای raw ؟ آیا یکسانه ؟ من معمولن بعد از پردازش در کمرا را , توی فتوشاپ هم سایر ادیت ها رو اعمال میکنم مثل تنظیم لول , شدو و هایلایت , مچ کالر , اسمارت شارپن و ریسایز کردن و گاهی هم با استفاده از فیلتر خطای دیستورشن لنز رو اصلاح میکنم . رو این حساب بهتر نیست که بجای یکبار کار کردن در لایت روم و بعد اکسپورت کردن در فتوشاپ , همه رو در فتوشاپ انجام بدین ؟ یکی دو نفر میگفتن کیفیت ادیت عکس در لایت روم خیلی بهتره تا فتوشاپ . یه همچین چیزی راسته ؟؟؟؟
    saeid1354 تشکر می‌کند.
    Nikon D90 /18-200 / 10-20 / 50 f1.8 / 105 Macro / SB-900 / ML-L3
    F L I C K R

صفحه 17 از 58 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین