صفحه 26 از 58 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

پیش فرض پاسخ: پردازش و تبديل فايلهاي Raw

دکتر روشن یک دنیا ممنون
    مشکل از profile مانیتور بود که کلا پاک کردم و مشکل رفع شد...درایور شرکت ویو سونیک به جای مدیریت رنگ،بیشتر مسئله ساز بود.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

پس از کلی پرس و جو و تلاش برای خرید کارت خاکستری 18% و یا color checker که البته هرگز هم به نتیجه نرسید ,امروز دست به کار شدم و خودم درستش کردم
    چاپش کردم و چسبوندم روی یک قاب نازک پلاستیکی ,امروز در طبیعت(فضای خارج) و فضای بسته تستش کردم
    نتیجه کاملا مثبت است و اینکه متوجه شدم دوربین معمولا و در بیشتر وقتها وایت بالانس را اشتباه میکنه خصوصا در فضاهای بسته
    و اما یک سوال:
    اگر وایت بالانس در مرحله پردازش فایل raw به درستی انجام پذیرفته باشد آیا نیازی به مرحله از بین بردن ته رنگ در ps وجود دارد؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    پس از کلی پرس و جو و تلاش برای خرید کارت خاکستری 18% و یا color checker که البته هرگز هم به نتیجه نرسید ,امروز دست به کار شدم و خودم درستش کردم
    چاپش کردم و چسبوندم روی یک قاب نازک پلاستیکی ,امروز در طبیعت(فضای خارج) و فضای بسته تستش کردم

سلام بردیا خان

چگونه از به چاپی که کردید اطمینان کردید !؟ از کجا میدانید دقیقا خاکستری 18% چاپ شده و روی کاغذ آمده است ؟

در صورت امکان کمی توضیح بیشتری دهید

ممنون
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها

نتیجه کاملا مثبت است و اینکه متوجه شدم دوربین معمولا و در بیشتر وقتها وایت بالانس را اشتباه میکنه خصوصا در فضاهای بسته
    و اما یک سوال:
    اگر وایت بالانس در مرحله پردازش فایل raw به درستی انجام پذیرفته باشد آیا نیازی به مرحله از بین بردن ته رنگ در ps وجود دارد؟
    سلام بردیا جان
    این عکسی که شما قرار دادید در مد رنگی RGB قرار داره و قسمت خاکستری آن خاکستری نیست! و از ترکیب 3 رنگ اصلی بوجود آمده.
    خطاهای چاپ هم که بماند!!!!! برای امتحان همین فایل را با چند دستگاه چاپ دیجیتال مختلف (زیراکس ، مینولتا و ....) چاپ کن تا اختلاف ها و کالیبره نبودن ها و اپراتورهای خبره!!! و ...... خودش رو نشان دهد.

راستی خاکستری 18 درصدی که من بدست آوردم با تصویری که شما قرار دادی خیلی تفاوت داشت! زمانی خاکستری 18 درصد بدست میاد که مد رنگی در حالت CMYK باشه و درصد C و M و Y برابر 0 درصد
    ودرصد رنگ B برابر با 18% باشه.

اگه در مطلبم اشتباهی بود لطفا دوستان متذکر شوند
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Saturday 5 June 2010 در ساعت 01:21
    Kourosh Kahal، mreza1001، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Maisam.H آواتار ها
    تشکر کرده
    2471

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Adobe Lightroom

سلام

یه مشکلی هست که چند وقت هست ذهن مو رو مشغول کرده اینه که چرا در فتوشاپ و لایت روم عکس با عکسی که در دوربین میبینم کلا متفاوته
    منظورم از لحاظ رنگ و کنتراست و.. هست
    البته در acd see به نظرم مشکلی نداره و به دوربین نزدیک تر هست

.............................

مطلب دیگه این هست که چگونه میتونم بصورت دسته ای عکسهای raw رو به jpeg تبدیل کنم؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    ...

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ : Adobe Lightroom

یه مشکلی هست که چند وقت هست ذهن مو رو مشغول کرده اینه که چرا در فتوشاپ و لایت روم عکس با عکسی که در دوربین میبینم کلا متفاوته
    منظورم از لحاظ رنگ و کنتراست و.. هست
    البته در acd see به نظرم مشکلی نداره و به دوربین نزدیک تر هست
    در باره اختلاف تصویر حاصل از پردازش در لایتروم و یا مبدل آدوب (که من از دومی استفاده می کنم) با تصویری که از فایل خام DNG در ACD See Photo Manager 2009 نمایش داده می شود بنده به مرز جنون رسیده ام

هر کاری می کنم نمی توانم همان تصویر را بدست بیاورم. اگر می شد همان کیفیت تصویر را داشت یا می شد دوربین را جوری تنظیم کرد که معادل آن را به صورت JPG بدهد;) دیگر هیچ غمی نداشتم و اصلاً بیشتر عکس ها ویرایش نیاز نداشت! یا زمان ویرایش کم می شد.

اگر کسی می دونه این ACDSEE اطلاعات را از کجای فایل بیرون میکشه ما رو هم در جریان بگذاره.

وقتی در مبدل ویرایش می کنم شاید تصویر بهتری هم بدست بیاد اما باز در مقایسه تصویر ACDsee بیعی تر است.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Maisam.H آواتار ها
    تشکر کرده
    2471

انتخاب پروفایل‌های رنگ در لایت روم و ACR مشکل‌را شاید کم‌تر کند. اگر باز هم راضی نشدید چاره‌ای ندارید بجز استفاده از نرم‌افزارهای Native دوربین‌تان مانند Nikon Capture NX و DPP .
    سلام

یعنی تمام دوستانی که از لایت روم یا فتوشاپ استفاده میکنند این مشکل رو دارند؟
    ...

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Maisam.H نمایش پست ها
    سلام

یعنی تمام دوستانی که از لایت روم یا فتوشاپ استفاده میکنند این مشکل رو دارند؟

در واقع، این مشکل نیست. بله. درست است که ACDsee عکس‌ها را بیشتر شبیه LCD دوربین تان نشان می‌دهد اما آنچه که ACDsee نشان می‌دهد و آنچه که در همان ابتدا در ACR/Lr می‌بینید، فقط یک Preview است. این Preview بسته به تنظیمات نرم‌افزار، می‌تواند متفاوت باشد. ACDsee احتمالا همان ابتدا یک curve را بر فایل اعمال می‌کند و اشباع را کمی بیشتر می‌کند و بیشتر شبیه خروجی jpeg می گردد. اما ACR این کار را نمی‌کند و منتظر دستورات کاربر می‌ماند.

اگر واقعا همان preview اولیه برای‌تان مهم است که شبیه jpeg باشد می‌توانید روی یک عکس landscape و یک عکس پرتره یک سری تنظیمات را ( مانند پروفایل مخصوص، curve و vibrance و کمی شارپ سازی) را اعمال کنید و آن را به صورت یک Preset ذخیره کنید. موقع import عکس‌ها، لایت روم امکانی دارد که با آن می‌توانید preset را به همه عکس‌ها اعمال کنید و پس از import عکس‌ها را آنطور که می‌خواهید ببینید.
    mreza1001، Saeed.gh.sh، ghanbar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اگر واقعا همان preview اولیه برای‌تان مهم است که شبیه jpeg باشد می‌توانید روی یک عکس landscape و یک عکس پرتره یک سری تنظیمات را ( مانند پروفایل مخصوص، curve و vibrance و کمی شارپ سازی) را اعمال کنید و آن را به صورت یک Preset ذخیره کنید. موقع import عکس‌ها، لایت روم امکانی دارد که با آن می‌توانید preset را به همه عکس‌ها اعمال کنید و پس از import عکس‌ها را آنطور که می‌خواهید ببینید.
    مشکل من این است که نمی توانم چنین تنظیماتی را پیدا کنم.

در واقع هدف من این است که وقتی فایل خام DNG و JPEG که ساخته ام پشت سر هم در ACDSEE مرور می شود تفاوتی نداشته باشند. اما هر کاری که می کنم متفاوت می شود. ممکن است با صرف وقت و تنظیم دقیق فایل JPG خوبی بسازم که وقتی با پریویوی ACDSEE مقایسه می شود بهتر باشد اما نمی توانم همان پریویو را به صورت JPG داشته باشم.

ACDSee این منحنی را برای عکس ها بالاخره از یک جایی می آورد دیگر؟ اما از کجا . . ؟ مخصوصاً در زمینه شارپنس تفاوت مشهود است.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد khanbaba آواتار ها
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ : پاسخ: پردازش و تبديل فايلهاي Raw

سلام
    کمک کنید که مردم
    ویندوزم 7 (32 بیتی)هست لایت روم 2.6و فتو شاپ cs4دارم میخوام camera raw را روووشون نصب کنم لطفا کمک کنید

صفحه 26 از 58 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین