صفحه 36 از 58 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

من متوجه نشدم. وقتی همین عکس را در مرورگرتان یا یک viewer می‌بینید، مشکل نمایش رنگ دارد یا خیر؟
    مرورگرتان چیست؟
    فضای کاری فتوشاپ‌تان چیست؟
    پروفایلی که در color management ویندوز تنظیم شده است، چیست؟
    و مهمترین سوال: اصلا چرا عکس را در فضای AdobeRGB ذخیره می‌کنید؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    چند موضوع را مطرح کردید:

۱- رنگها:
    اینکه فرمودید تغییراتی در رنگ آبی مشهود است، من مشکلی نمی بینم. بر فرض هم که این رنگ آبی مورد پسند شما نباشد، در پردازش RAW امکان بازتولید رنگهای متنوعی بر حسب سلیقه ویا نیاز کاربر وجود دارد. به عنوان نمونه من با تغییر پروفایلها در پروسس RAW انواع رنگهای زیر را تولید کردم:

اکثر این نسخه های تولیدی دارای رنگهای مناسبی هستند. اگر رنگ اینها را نامناسب می بینید، مشکل از کالیبراسیون مانیتور شماست ( و یا مانیتور من. هر چند اخیرا کالیبره‌اش کرده‌ ام )

دوستان دیگر نظر دهند که رنگها را چطور می‌بینند.

مثلا من عکسی را که در پست قبلی شما با زیرنویس RAW مشخص شده غیر طبیعی می بینم و دوتای دیگر طبیعی تر هستند.

۲- در مورد تاثیر کنتراست بر تخریب:
    خب ایجاد کنتراست های شدید می تواند باعث خطاهایی مانند Banding شود. اما این مساله در همه مبدلها مشترک است.
    مگر اینکه منظورتان از تخریب چیز دیگری باشد. بیشتر توضیح دهید.

۳- لایت زون نرم افزار خوبی است اما اصلا نمی‌تواند جایگزین ACR شود. چه در کیفیت خروجی و چه در امکانات.
    پیرو بحث های پیشین در مورد رنگها و راهنماییهای استاد روشن ,
    فرصتی پیش آمد تا با 5DmarkII/24-105mm f4 عکاسی و خروجی آن را با نیکون مقایسه کنم
    قبلا با D700 یکی دیگر از دوستان نیز عکاسی کرده بودم و در مقایسه بین خروجی این دو بدنه اگر فقط رنگ آبی را در نظر بگیریم کانن آن آبی را که من همیشه برای رسیدن به آن تلاش میکردم بدون هیچ گونه تنظیمات رنگ و غیره ارایه میدهد:

نمیدونم شاید چشمهای من ایراد داره ولی رنگ آبی که کانن ارایه میده در نیکون دست نیافتنی هست حداقل با تنظیمات و تغییرات پروفایل و غیره که من انجام دادم
    همچنین تمام تغییرات نرم افزاری به نوعی روند تخریبی دارند(حتی در کانالهای رنگ که معمولا رنگها شفافیت و live بودن خودشان را از دست میدهند) منظورم ,اینکه در خروجی مستقیم دوربین رنگهای دقیق و دلخواهی داشته باشیم فرق میکنه با آنچه بعدا بخواهیم در مبدلهای raw یا ps بخواهیم به آن برسیم

در اینجا:
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...p?t=667&page=1

عکسهای در پستهای 578 و 580 هر دو در یک زمان و مکان ولی با کانن و نیکون عکاسی شده..

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    من هنوز از ورژنهای قدیمی ACR استفاده می کنم، آیا نسخه نهایی پروفایلهای دوربین که دو سال پیش نسخه آزمایشی آن معرفی شد، ارائه شده؟ آیا در آخرین نسخه ACR این پروفایلها موجود است؟
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    11580

بله. در نسخه های جدید ACR پروفایل های نهایی دوربینها وجود دارند.
    Kholeno تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580

تست رنگ خروجی ACR و Nikon Capture NX

ACR با پروفایل استاندارد ادوبی

ACR با پروفایل دوربین استاندارد

Capture NX

همانگونه که مشاهده می‌شود خروجی رنگ Capture NX مشابه خروجی رنگ ACR با پروفایل دوربین است و البته خیلی متفاوت با ACRی که از پروفایل ادوبی استفاده می کند. معنی این تست آنست که خروجی رنگ ACR با پروفایل دوربین، مشابه Capture NX است.
    البته این، همه داستان نیست. تغییر منحنی تونال و تنظیم دو طرف منحنی، می‌تواند در پروفایلهای مختلف، رفتارهای متفاوتی از لحاظ رنگ داشته باشد. یعنی علیرغم اینکه در تست فوق، خروجی ساده (‌یعنی بدون پردازشهای دیگر تونال) ACR و Capture NX مشابه هستند، پس از پردازش، چنین مساله ای صحت نداشته باشد و یا در نهایت Capture NX رفتار بهتری داشته باشد. البته آن تستها دیگر به این راحتی نخواهد بود و استاندارد نمودن‌شان بسیار سخت.
    Kholeno، F.KamranNia، S.M.Shamsi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

دوستان همانطور که می دونید حجم تصاویر RAW تقریبا 3 برابره تصاویر JPG من به دلیل کمبود جا می خوام یک سری از فرمتهای RAW را به JPG تبدیل کنم ولی افت کیفیت پیدا می کنه و تقریبا رنگها بی روح می شه و شارپنس تصویر هم کم می شه من از نرم افزار فوتو شاپ استفاده می کنم ایا این افت کیفیت یک قانون کلیه و یا راهی وجود داره که من بلد نیستم ؟
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

تشکر کرده
    11580

همان احتمال دوم تان مطرح است: راهی دارد که شما بلد نیستید.
    نعما م. روشن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    همان احتمال دوم تان مطرح است: راهی دارد که شما بلد نیستید.
    من تصویر را در فوتو شاپ باز کردم بعدش Save As بعدش فرمت را به JPG تغییر دادم یک تنظیم هم بیشتر نداشت که من در حالت Max قرار دادم ولی نتیجه تقریبا افتضاح بود!

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

شما باید عکستون رو تو یه برنامه پردازش raw (مثلا Adobe Camera Raw) باز کنید، بعد پردازش های لازم رو اعمال کنید تا به نتیجه مطلوب برسید و بعد یا توی همون camera raw و یا توی فوتوشاپ اون رو ذخیره کنید...
    پ.ن: تنظیماتش هم که یکی ۲ تا نیست که بشه تو چند جمله گفت و باید کل این تاپیک و موارد مشابه رو بخونید یا از کلاس ها و کتاب های اموزشی استفاده کنید...
    ویرایش: من همیشه فکر می کردم وقتی فایل خام رو تو فوتوشاپ باز کنی، خود بخود ACR رو اجرا می کنه! ولی ظاهرا در مورد ایشون اینطور نیست!؟
    Mahbod تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

من یک چیزی را متوجه نمی شم یعنی اگر شما بدون هیچ تغییری صرفا از فایل Raw یک Save as to JPG بگیرید باید کیفیت تصویر افت کنه !! و با تصویر اصلی متفاوت بشه . من نمی خوام هیچ تغییری در روشنایی یا کانتراست و وایت بالانس این حرفها بدم فقط می خوام فرمت عکسم دیگه RAW نباشه تا جای کمتری بگیری همین.

صفحه 36 از 58 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین