صفحه 7 از 58 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: پردازش و تبديل فايلهاي Raw

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    جناب آقاي روشن عزيز ( و ساير دوستان مطلع)
    تصور من اين بود كه در اين نگارش جديد Acr فقط درايورهايي اضافه شده كه دوربين هاي جديدالورود به بازار را مي شناسد حالا با توجه به سئوال آقاي منتظري و پاسخ شما اين سئوال برايم پيش آمده كه آيا اساسا ويژگي هاي جديدي در اين نگارش اضافه شده كه ملزممان كند تا آن را دانلود كنيم يا خير؟
    با تشكر
    مثل اینکه ما برای خودمان مینویسیم و برای خودمان لینک میدهیم و برای خودمان ...
    :biggrin::(

در همین صفحه لینک به مطلبی در تاریکخانه داده شده است که در آنجا هم گفته شده است که
    " اين نسخه جديد داراي مشخصات جديد و تغييرات قابل ملاحظه‌اي است. مهمترين تغييرات عبارتند از:
    - اضافه شدن كنترلي بنام Clarity‌ كه با ايجاد كنتراست موضعي باعث ايجاد عمق در عكس ميگردد.
    - بهبود قابل ملاحظه در Sharpening : با امكان كنترل Radius ، Amount و Detail . همچنين با Mask ميتوان مناطق تحت تاثير آنرا نيز كنترل نمود.
    - تغييراتي در كنترل Fringing "

http://www.akkasee.com/darkroom/archives/010802.php

بله. حتما این نسخه جدید را دانلود کنید.
    roovigital و reza_Bahman تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

سلام جناب آقای روشن
    اول از همه خیلی ممنون بابت پاسختان، و بعد
    مثل اینکه ما برای خودمان مینویسیم و برای خودمان لینک میدهیم و برای خودمان ...
    عرض می کنم که نه والله اینطور نیست من مطالب تاریکخانه دیجیتال را به دقت دنبال و استفاده می کنم و همواره همت و پشتکار جنابعالی را در این خصوص تحسین می کنم... این مطلب را تعجب می کنم که چطور از زیر دستم درفته است شاید به این خاطر که گفته اید مربوط به Cs3 است و من هم که هنوز در Cs2 سیر می کنم موضوع در ذهنم نمانده است....
    به هرحال غرض عرض تشکر بود...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    دکتر روشن عزیز اگر امکان داره لطف کنین و در رابطه با نسخه جدید ACR مخصوصا قسمت sharp سازی که گزینه های جدیدی اضافه شده کمی توضیح بدین.. نمیدونم در یک سری عکس مشابه که من با ACR تبدیلشون کردم و با تنظیمات یکسان شارپ سازی، در بعضی عکسها مقدار زیادی آرتیفیکت انداخته بود، با خود نرم افزار کنون یعنی digital photo فقط یک گزینه مربوط به شارپ سازی داره که بین 1 تا 10 تنظیم میشه، من با اون گزینه که معمولا روی 5-6 میگذاشتم به نتیجه خیلی خوبی میرسیدم که با این نسخه جدید ACR نتونستم معادلش رو پیدا کنم و بهش برسم.. اگه منو راهنمائی کنین ممنون میشم.. میدونم که هر عکس تنظیمات خودش رو میطلبه.. اما با اون نرم افزار به یه نتیجه دلخواه میرسیدم که هم عکسم شارپ میشد و هم آرتیفیکت درست نمیشد و بعدا در رابطه با بعضی عکسهای خاص مثل پرتره با smart sahrpen نواحی خاصی رو شارپ تر میکردم.. به هر حال ممنون
    بررسی ابزار جدید شارپ سازی در Adobe Camera`RAW 4.1 و Lightroom 1.1 در تاریکخانه دیجیتال
    Amir Mohebi، roovigital، reza_Bahman و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580
    Amir Mohebi، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر جديد nasra آواتار ها
    تشکر کرده
    3

با سلام خدمت آقای منتظری و برادر خوبم نعما

من این بحث را از اول پیگیری نکردم و اگه مطلبی که مینویسم، تکراریست، ببخشید.
    نرم افزار خود کنون Digital Photo Professional بسیار عالی عمل میکند و برای ویرایشهای اولیه بسیار خوب عمل میکند. آن را آزمایش کنید. نرم افزار بروز رسانی آن نیز در اینترنت موجود است.(فکر می کنم از سایت کنون آن را میتوان برداشت ولی حجم آن بالاست.)

نصرا محمدیان روشن
    nasraa@gmail.com
    http://www.nasraa.blogspot.com
    canon 350d - canon EF 50mm f1.8ii - kit lens - sigma 17-70 f2.8-4.5 dc macro

تشکر کرده
    11580

اخوی، ورود شما را خیر مقدم میگویم!
    در مورد نرم افزارهای مبدل، یک قضیه قابل توجه وجود دارد. اینکه هر شرکتی بهتر فایل Raw خود را میشناسد و بعید نیست که تصور کنیم مبدل همان شرکت نیز فایلهای Raw خودش را بهتر بتواند ورز دهد. این مساله در مورد برخی فایلهای Raw که کاملا چشمگیر است، مثل فوجی.
    اما این وسط قدرت ادوبی را نباید دست کم گرفت. هم بخاطر اینکه روندکاری اکثر حرفه ای های دنیا بالاخره به Ps ختم میشود و هم اینکه یدطولایی در تولید نرم افزاری دارد. و با سرعت هم در حال پیشرفت است.
    اما اگر کسی روندکاری اش را بر اساس نرم افزارهای دوربینش بناکرده باشد نیز خروجی مناسبی میتواند داشته باشد.
    نعما م. روشن

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقای نعما روشن عزیز...
    مبدلهای RAW‌همگی در صف انتظار هستند تا در تاریکخانه دیجیتال بررسی شوند.
    شاید این وسط لازم باشد توجهی به مبدل‌های ساده کمپانی های تولید کننده دوربین هم بشه....

خلاصه! ما در تولید محتوی که هیچ نقشی نداشتیم... سعی می‌کنیم استفاده کننده خوبی باشیم... که من حداقل تا حالا نبودم!
    ویرایش توسط Arash : Saturday 14 July 2007 در ساعت 00:49
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

سلام
    من یك فایل Raw رو در چهار نرم افزار مختلف باز می كنم و هر نرم افزار آن را با رنگ خاص خود نمایش می دهد سئوالم این است كه اصالت كدام بیشتر است و باید به رنگ تولیدی كدام نرم افزار اعتماد كرد؟ ( فضاهای رنگی در كلیه نرم افزارها Adobe RGB 1998 است)
    عناوین نرم افزارها به عنوان نام فایلها در نظر گرفته شده است.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    11580

اگر برگردیم به تعریف فایل RAW و این نکته مهم را فراموش نکنیم که فایل RAW را تنها یک فرمت فایلی ندانیم، پاسخ سوال شما آشکار خواهد شد: هیچ‌کدام!

وقتی فایل RAW در کانورتور یا viewer باز می شود، انتظار نداشته باشید که اصل اطلاعات خروجی از سنسور را ببینید. چون آن خروجی اصلا چیزی شبیه عکس شما نیست! هر کانورتور و هر Viewer وقتی فایل RAW ای را باز می‌کنند اولا یک سری پردازشهای اولیه را انجام می‌دهند مثلا Demosaicing و ثانیا آن فایل را با یک سری تنظیمات پیش فرض خود نمایش می‌دهند. این نمایش نه الزاما درست است و نه الزاما شبیه آن چیزی است که شما موقع عکاسی دیده اید.

اگر بپرسید که پس تکلیف ما چیست؟ می‌گویم اصلا این نمایش اولیه را فراموش کنید که فقط یک Preview است و اصلا در مورد رنگها به آن توجه نکنید.
    و اگر بپرسید که از کجا بفهمیم که برای ادامه پردازش چه مسیری را باید طی کنیم، میگویم که از دو سرنخ باید استفاده کنید:

1- توجه به اطلاعاتی غیر از نمایش عکس، که مبدلها در اختیارتان قرار می‌دهند: مثل هیستوگرام روشنایی؛ هیستوگرام RGB و Highlight Warning و shadow clipping و ...
    2- در ادامه مسیر باید به چشمتان اطمینان کنید: یعنی رنگها را به آنچه که می‌خواهید و فکر می‌کنید درست است، نزدیک کنید. بسیاری از ویرایشهای رنگ، باید و واجب است که در همان مبدل انجام گردد و آنچه که باقی ‌می ماند باید در Ps انجام شود. لازم به تذکر نیست که در این راه، کالبیره بودن سیستم از لحاظ رنگ و توجه به اصول مدیریت رنگ، موردی است غیر قابل گذشت، که در غیر این صورت، چیزی می‌خواهید و چیزی دیگر خواهد شد.

با تفاسیری که گفته شد، واضح است که دیدن فایل RAW در viewer ی مثل ACDSee اصولا فقط یک مرور اولیه است و اصلا نباید روی آن حسابی باز کنید.
    reza_Bahman، darya_s، Kourosh Kahal و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

من تازه رفتم سمت شروع کار با ACR،
    مشکلی که دارم اینه که وقتی فایل RAW خروجی دوربین رو با ACR باز میکنم، توی workflow option گزینه depth روی 8bits هست، مگر نباید روی 16 bits باشد؟
    ACR 3.7 هم استفاده میکنم.

صفحه 7 از 58 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین