صفحه 67 از 127 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1263
Like Tree1339تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

سوال دیگه من اینه کدوم یک از ورژن های فوتوشاپ بهتره ؟من قبلا با cs5 کار میکردم ولی تو کلاس فنی حرفه ای گفتن ورژن های 9-10 بهتر است و تایید شده تر از ورژن های جدید تره ...............

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

Tif برای چاپ مناسب تر است.
    png کاربرد وب دارد
    Anoosh-Em، Vahid و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط elin نمایش پست ها
    سلام...وقتی عکسی رو در فوتو شاپ ادیت کردم و خواستیم واسه چاپ بدیم....بهتره با چه فرمتی ذخیره بشه که کیفیت عکس پایین نیاد....من با jpeg با کیفیت بالا که ذخیره میکنم باز مثلا یه عکس 36 مگ رو 2 مگ میکنه............خیلی حجمش پایین میاد و به طبع کیفیت عکسم.........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟سو ل دیگه ام اینه بهتره فرمت عکس دوربین چی باشه؟raw یا JPEG؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فکر کنم rAW بهتره واسه کیفیت ولی خب حجم بالا داره..............
    درود

در آخرین مرحله برای گرفتن خروجی میتوانید از Tiff استفاده کنید ، البته در مقایسه ای که جناب دکتر روشن فرموده بودند ( حداقل تا سایز مشخصی از چاپ) فایل Tiif تفاوت محسوسی نسبت به فایل JPG نداشت (برای JPG کیفیت رو روی 12 که Maximum باشد بگذارید)

اگر جایی که برای چاپ میبرید با فرمت Tiff مشکلی ندارند Tiff بگیرید اگر نه Jpg روی Maximum

جناب ذبیح مند فکر میکنم جناب چگینی DNG رو اشتباها PNG نوشتند ، که البته هیچکدام برای بردن به چاپ مناسب نیستند
    DNG برای نگهداری فایل ویرایش شده به صورت خام و قابل ویرایش مجدد برای بعد ها میتواند مفید باشد. و برای نگهداری قابل توصیه هست.

موفق باشید
    Viper و Amateurism تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1607

سوال دیگه من اینه کدوم یک از ورژن های فوتوشاپ بهتره ؟من قبلا با cs5 کار میکردم ولی تو کلاس فنی حرفه ای گفتن ورژن های 9-10 بهتر است و تایید شده تر از ورژن های جدید تره ...............
    مسلما جدید تر بهتر. به دهها دلیل. اما ورژنهایی که stable update دارند.
    کاربرد هم مهم هست. ممکنه کسی با ps8 هم کارش راه بیافته.

ولی تو کلاس فنی حرفه ای گفتن
    جدی نگیرید

من قبلا با cs5 کار میکردم
    با اینکه CS6 هم قابلیت جدید زیاد داره هنوز هم برای عکاسی cs5 کاملا مناسبه.

موضوع اینه که photoshop تو ایران مجانیه تو اونور گران و update کردن هم هزینه بر
    Anoosh-Em و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Amateurism آواتار ها
    تشکر کرده
    2652

تو کلاس فنی حرفه ای گفتن ورژن های 9-10 بهتر است و تایید شده تر از ورژن های جدید تره ...............
    احتمالن منظورشون از تایید شده تر، همخوانی با آموزش ها و آزمون های تاریخ گذشته ی خودشون بوده. به قول دوستمون شما جدی نگیرید.

در صورت تمایل نیم نگاهی هم به جدیدترین نسخه فتوشاپ بیاندازید چون در CS6 قابلیت های جدیدی برای عکاسان قابل استفاده است.

كاربر آشنا navid feyzi آواتار ها
    تشکر کرده
    61

چطور میتونم با فتوشاپ زمینه عکس رو مات کنم فکنم بهش میگن بوکه
    ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط Amateurism نمایش پست ها
    احتمالن منظورشون از تایید شده تر، همخوانی با آموزش ها و آزمون های تاریخ گذشته ی خودشون بوده. به قول دوستمون شما جدی نگیرید.

در صورت تمایل نیم نگاهی هم به جدیدترین نسخه فتوشاپ بیاندازید چون در CS6 قابلیت های جدیدی برای عکاسان قابل استفاده است.
    من خودم از اول با cs 5 کار کردم ............مرسی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در آخرین مرحله برای گرفتن خروجی میتوانید از Tiff استفاده کنید ، البته در مقایسه ای که جناب دکتر روشن فرموده بودند ( حداقل تا سایز مشخصی از چاپ) فایل Tiif تفاوت محسوسی نسبت به فایل JPG نداشت (برای JPG کیفیت رو روی 12 که Maximum باشد بگذارید)

اگر جایی که برای چاپ میبرید با فرمت Tiff مشکلی ندارند Tiff بگیرید اگر نه Jpg روی Maximum

جناب ذبیح مند فکر میکنم جناب چگینی DNG رو اشتباها PNG نوشتند ، که البته هیچکدام برای بردن به چاپ مناسب نیستند
    DNG برای نگهداری فایل ویرایش شده به صورت خام و قابل ویرایش مجدد برای بعد ها میتواند مفید باشد. و برای نگهداری قابل توصیه هست.

موفق باشید
    مرسی دوست عزیز....راستش همیشه با jpg روی 12 دخیره و میدم واسه چاپ....ولی خیلی حجم عکس پایین میاد مثلا یه عکس 16 مگ یا بیشتر رو نزدیک 2 مگ میکنه خود عکسام هم با دوربین با فرمت jpg میگیرم پس در کل فک کنم خیلی افت کیفیت پیدا کنه............تا حالا عکس با فرمت دوربین raw نگرفتم.......فوتوشاپ این فرمت رو میخونه ؟

تشکر کرده
    1607

ذات jpeg کاهش حجمه . برای همین ابداع شده.
    ذاتا برای web هست.
    (ذات - زات - ظات - ذاط - زاظ - عجب زبانی ظبانی داریما)
    sh.khani تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

من وقتی عکسامو با فرمت psd یا tiff دخیره میکنم رنگا کلا تغییر میکنه و یه جور دیگه دیده میشه و تن قرمز میگیره در صورتی رنگا در محیط فوتوشاپ درسته ........چرا؟توی چاپ مشکلی نیست؟

صفحه 67 از 127 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 ... آخرینآخرین