صفحه 40 از 71 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

ببخشید میشه دقیقا بگید منظورتون از ابزار انتخاب مستطیل کدوم هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    ساده ترین روش اینه که ابزار انتخاب مستطیل رو فعال کنید و نسبت روی ۷*۱۰ بذارید و بعد ناحیه ای رو کی میخواید انتخاب کنید و بعد از منوی edit گزینه کراپ رو انتخاب کنید...
    می‌دونم که خود ابزار کراپ هم امکان مشابهی داره، ولی مزیت این روش اینه که می‌تونید فقط نسبت رو انتخاب کنید و لازم نیست سایز یا رزولوشن بدید و درگیر تغییر محتوای پیکسل ها بشید.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

ساده ترین روش اینه که ابزار انتخاب مستطیل رو فعال کنید و نسبت روی ۷*۱۰ بذارید و بعد ناحیه ای رو کی میخواید انتخاب کنید و بعد از منوی edit گزینه کراپ رو انتخاب کنید...
    می‌دونم که خود ابزار کراپ هم امکان مشابهی داره، ولی مزیت این روش اینه که می‌تونید فقط نسبت رو انتخاب کنید و لازم نیست سایز یا رزولوشن بدید و درگیر تغییر محتوای پیکسل ها بشید.
    بهتر نیست کلا ابزار crop رو انتخاب کنن ؟!
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    ببخشید میشه دقیقا بگید منظورتون از ابزار انتخاب مستطیل کدوم هست؟
    منظورم ابزار Rectangular Marquee Tool (کلید میانبر M)ه:

بعد از انتخاب ابزار، در نوار بالای فوتوشاپ، style رو روی fixed ratio بذارید و نسبت مورد نظر رو بدید:

بعد می‌تونید ناحیه مورد نظر رو انتخاب کنید و کادر انتخاب اون نسبتی رو که بهش دادید نگه میداره...
    [چند نکته در این مورد: اولا اگه در حین انتخاب و بدون رها کردن کلید ماوس کلید space رو نگه دارید، می‌تونید کل کادر انتخاب رو جابجا کنید (به عبارتی Recompose کنید). اگر هم بعد از رها کردن کلید ماوس، تصمیم به تغییر یا تصحیح کادری که انتخاب کردید گرفتید؛ از فرمان Transform Selection در منوی Select استفاده کنید (توجه کنید که این با فرمان transform با میانبر command+T فرق داره). فقط حواستون باشه که وقتی دارید سایز کادر انتخاب رو تغییر می‌دید، کلید shift رو نگه دارید تا نسبت طول به عرض عوض نشه. هیمنطور اگه نمی‌خواید فقط از یک طرف تغییر سایز داشته باشید، کلید option (کلید alt در PC) رو هم نگه دارید.]
    و در نهایت به منوی image برید و گزینه Crop رو انتخاب کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    بهتر نیست کلا ابزار crop رو انتخاب کنن ؟!
    درسته که استفاده از ابزار crop راحت‌تره (انتخاب ناحیه مورد نظر خیلی راحت و دقیق انجام میشه و بعد هم با یک کلید کار رو تموم می کنیم. اما مشکل اینجاست که نمی‌ تونیم نسبت طول به عرض رو بهش بدیم (البته ابزار crop تو ACR این امکان رو داره ولی خود فوتوشاپ نه!)
    همونطور که می‌بینید اینجا باید ابعاد رو برحسب پیکسل یا واحد های طول (سانتیمتر/اینچ) بدید و تعداد پیکسل ها در اینچ یا سانتیمتر (Resolution) رو هم بدید:

ظاهرش اینه که اینطوری خیلی راحت تر و بهتره: می‌گیم یه عکس مثلا ۷۰ در ۱۰۰ می‌خوایم که 300dpi هم باشه و تمام :)
    منتها ایراد کار اینجاست که اینطوری به احتمال خیلی زیاد فوشاپ مجبور به بازسازی پیکسل‌ها (Resample) میشه و در نتیجه اتفاق های بدی برای پیکسل‌ها می‌افته.
    منتها با روشی که پیشنهاد دادم، اینجور بلا ها سر عکس نمیاد و بعدا اگه لازم بود و خودمون خواستیم، می‌تونیم با ابزار های تخصصی و پلاگ‌-این های حرفه‌ای و یا روش های اصولی، سایز عکس رو تغییر بدیم:
    مثلا موقع استفاده از ابزار Image Size گزینه مناسب رو انتخاب کنیم:

و تغییر رو پله پله و با شارپ سازی در هر پله (که جناب دکتر روشن شرح مفصل‌ش رو قبلا بصورت مقاله در سایت و انجمن قرار دادن) انجام بدیم.
    behzad_milad، l6912d و saman.shayeste تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

در دستور Crop امکان انتحاب نسبت طول به عرض برش وجود دارد:

crop.jpg
    AmirS و l6912d تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط l6912d نمایش پست ها
    دوستان من برای چاپ عکس پرسنلی 3*4 میخواستم ببینم چه سایز و رزولوشنی رو باید در نظر بگیرم؟ و روش و عرف چیدمان عکس ها کنار هم برای پر شدن کاغذ به چه صورت هست؟

مثلا عکسی که سایز اصلیش 5000*3000 پیکسل هست باید توی ریسایز تا 3*4 سانتی متر کوچیک بشه؟؟؟ این مقدار کوچیک کردن عکس رو تخریب نمیکنه؟
    ممنون میشم اگه یکی از این روشهای چیدمان رو تو فتوشاپ توضیح بدید(مثلا برای 6 قطعه عکس 3*4 کنار یکدیگر)

دوستان کسی نیست ما رو راهنمایی کنه!؟

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

درسته که استفاده از ابزار crop راحت‌تره (انتخاب ناحیه مورد نظر خیلی راحت و دقیق انجام میشه و بعد هم با یک کلید کار رو تموم می کنیم. اما مشکل اینجاست که نمی‌ تونیم نسبت طول به عرض رو بهش بدیم (البته ابزار crop تو ACR این امکان رو داره ولی خود فوتوشاپ نه!)
    همونطور که می‌بینید اینجا باید ابعاد رو برحسب پیکسل یا واحد های طول (سانتیمتر/اینچ) بدید و تعداد پیکسل ها در اینچ یا سانتیمتر (Resolution) رو هم بدید:
    اصلا برای کاری که لازم دارن نسبت طول به عرض اهمیتی نداره بلکه دقیقا اندازه طول و عرض و تعداد پیکسل مهم هست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

دوستان کسی نیست ما رو راهنمایی کنه!؟
    سلام
    در عکس 5000x3000 پیکسل ابتدا عکس را با نسبت 4x3 کراپ می کنید. بعدآ در منوی Image گزینه Image Size را انتخاب کنید. رزولوشن را 240 انتخاب کنید و در Document Size ابعاد 4 و 3 سانتیمتر را وارد کنید.
    مسلماً کوچک کردن عکس، کیفیت آن را کاهش می دهد.
    behzad_milad، l6912d و saman.shayeste تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    در عکس 5000x3000 پیکسل ابتدا عکس را با نسبت 4x3 کراپ می کنید. بعدآ در منوی Image گزینه Image Size را انتخاب کنید. رزولوشن را 240 انتخاب کنید و در Document Size ابعاد 4 و 3 سانتیمتر را وارد کنید.
    مسلماً کوچک کردن عکس، کیفیت آن را کاهش می دهد.
    ممنون اقای چگینی عزیز من تا اینجای کار رو از پست ها و راهنمایی های قبلی شما متوجه شدم اما برای پرینت کردن سر در گم هستم که چطور و به چه روشی سندی درست کنم که مثلا 6 تا یا 12 تا از همین عکس رو کنار هم بچینم که موقع پرینت کردن توی یک برگ چاپ بشن

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در دستور Crop امکان انتحاب نسبت طول به عرض برش وجود دارد:

crop.jpg
    بله جناب چگینی، این امکان در CS6 اضافه شده...
    (من با اینکه CS6 رو نصب دارم، ولی به دلیل مشکلات فنی فعلا مجبور به استفاده از CS5 هستم که این قابلیت رو نداره)
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    اصلا برای کاری که لازم دارن نسبت طول به عرض اهمیتی نداره بلکه دقیقا اندازه طول و عرض و تعداد پیکسل مهم هست
    بله، درسته... همونطور که گفتم، در ظاهر Crop دقیقا همون کاری که لازم‌ه رو انجام میده:
    ظاهرش اینه که اینطوری خیلی راحت تر و بهتره: می‌گیم یه عکس مثلا ۷۰ در ۱۰۰ می‌خوایم که 300dpi هم باشه و تمام :)
    ولی مشکل اینجاست که حداقل نتیجه مخربی که این روش داره از بین رفتن شارپنس تصویر‌ه...

پ.ن: با توجه به توضیح جناب چگینی، من هنوز همون انتخاب نسبت رو (اگه در CS6 هستید با استفاده از ابزار crop که کار باهاش راحت‌تره) و در غیر اینصورت استفاده از ابزار Crop در ACR همراه با CS5 و یا همون روشی که قبلا توضیح دادم رو توصیه می‌کنم.
    Dariush Chegini و saman.shayeste تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

ممنون اقای چگینی عزیز من تا اینجای کار رو از پست ها و راهنمایی های قبلی شما متوجه شدم اما برای پرینت کردن سر در گم هستم که چطور و به چه روشی سندی درست کنم که مثلا 6 تا یا 12 تا از همین عکس رو کنار هم بچینم که موقع پرینت کردن توی یک برگ چاپ بشن
    معمولا روشی که برای چاپ روی کاغذ A4 استفاده می شودبه این صورت هست که ابتدا عکس خود رو به همون اندازه ای که گفتم ربسایز میکنیم .

Width 3 Cm
    Height 4 Cm
    Resolution 300 Pixels/inch

اندازه تصویر رو که

5000x3000 هست برای نسبت 3به4 متناسب نیست .

برای اندازه تصویر مناسب اندازه تصویر شما باید

4000x3000 پیکسل با 300 Dpi برسد .

روش ساده ای که میتونم براتون توضیح بدم که بدون کراپ فتوشاپ این کار رو انجام بدید اینکه

عکس مورد نظر رو درفتوشاپ باز کیند . (این روش برای سایز

5000x3000 با Dpi 300 می باشد)

Alt + Ctrl + I را برای وارد شدن به Image Size بزنید .

Dpi تصویر باید 300 باشد که اندازه تصویر تغییر نکند .

به این صورت

1-1.jpg

Ctrl + A و سپس Ctrl + C رو برای کپی از تصویر بزنید .

و Ctrl + N رو برای تعریف سند جدید بزنید .

4000x3000 پیکسل
    برابر Dip رو هم 300 و توجه کنید هر دو سند پیکسل بر حسب اینچ باشد .

به این صورت

1-2.jpg

بعد از باز کردن سند جدید Ctrl + V را بزنید تا عکس وارد سند شود .

گزینه ابزار Move tool را یا کلید V روی برای حرکت دادن عکس بر روی کیبورد فشار دهید و با موس برروی عکس کلیک کنید و تصویر رو جابه جا کنید تا به کادر دل خواه خود برسید .

بعد از انتخاب کادر Ctrl + E رو فشار دهید تا لایه شما یکی شود .

کادر شما تعریف شده و نیاز به ریسایز داره .

دراین مرحله با ریسایز و شارپنس مرحله ای میتونید عکس خود رو تا حد امکان بدون از دست دادن کیفیت ریسایز کنید .

برای کاهش کیفیت بیش از اندازه تصویر هم میتونید از روش شارپسازی استفاده کنید .

دراین مرحله برای شارپسازی تصویر رو به یک مرحله ریسایز نمیکنیم .

توجه کنید که شاپسازی بیش از حد میتونه اثر تخریبی هم داشته باشه .

اندازه سایز رو هر 1000 پیکسل ریسایز میکنیم .

و سپس درمسیر Filter > Sharpin > UnSharp Mask رو انتخاب میکنیم . (البته شما میتونید از دیگر گزینه های فیلتر شارپنس هم برای این کار استفاده کنید )

توجه داشته باشید که تیک گزینه Constrain Proportions درقسمت پایینی پنجره
    Image Size فعال باشه تا طول و عرض به نسبت هم ریسایز بشن .

4000 به 3000 و2000 و 1000 و دراخر
    Height به 472 پیکسل برسد و Width هم که 354 پیکسل میشه
    درهرمرحله میتونید شارپسازی کنید ولی بهتره که درهرمرحله از شارپنس کمی استفاده کنید تا نتیجه دراخر بیش از اندازه شارپنس نداشته باشه .

عکس شما برای چیده مان آماده شده .

کلید Ctrl +A و سپس Ctrl + C رو برای کپی برداری عکس با سایز 3
    x4 انجام شود .

برای چاپ عکس برروی سایز A4 میتونید این عکس رو درقسمت بالای کادر به صورت افقی قرار دهید .

توجه داشته باشید که تعداد عکس 7 عدد رو می تونید دراین بخش قرار دهید که برای کادر اضافی و حاشیه سفید جایی نمی مونه .

و با درنظر گرفتن 6 عدد عکس میتونید تعداد 6 عدد عکس رو درقسمت بالای کادر به صورت حاشیه دار بچینید .

برای این کار کلید Ctrl + N رو فشار دهید و از فیلد Preset گزینه International Paper رو انتخاب کنید .

تا کادر کاغذ A4 براتون باز بشه .

حال کلید Ctrl + V رو فشار دهید تا عکس وارد سند شود .
    عکس را به بالاترین نقطه کادر از سمت راست درگوشه ببرید
    برای اینکه عکس شما حاشیه دار شود مقدار فاصله رو باید رعایت کنید عکس دوم رو هم به همین ترتیب با زدن کلید Ctrl + V و جا به جایی اون کنار تصویر اول ادامه دهید تا کادر بالا پر شود .

به این صورت

1-4.jpg

برای اینکه رنگ کاغذ با رنگ زمینه ترکیب نشه من رنگ کاغذ رو به رنگ خاکستری تغییر میدم .

1-4b.jpg

چیدمان ردیف اول برای عکس 6 تایی و ردیف دوم برای چیدمان 7 تایی نمایش داده شده .

درآخر با فشار دادن کلیدهای Ctrl + Shift + E تمام لایه ها به صورت تک لایه می شود .

اکنون می توانید عکس 3
    x4 خود را پرینت بگیرید .

l6912d و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

صفحه 40 از 71 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین