صفحه 42 از 71 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

اون لایه ای که Smart Object هستش رو میتونید از طریق زیر به همون حالت معمولی تبدیل کنید:

Layer>Rasterize بعد هر قسمتی رو که خواستید میتونید به حالت معمولی تبدیل کنید و یا روی گزینه ی Layer کلیک کنید تا روی لایه تان اعمال گردد و یا گزینه ی All Layers کلیک کنید تا همه ی لایه ها از حالت Smart Object خارج شوند

شاد باشید.....
    اینجوری از حالت smart object خارج میشود ولی همه لایه ها ادغام میشوند.من میخوام تمام لایه ها به همون حالت های اولشون که بودن باشند نه ادغام بشن
    البته من مجبورم فایلم که چند لایه داره تو فتوشاپ باز کنم و بعد لایه ها را انتخاب کنم و در فایل دیگری که نیاز دارم بندازم
    میخواستم ببینم راهی هست که نیاز به این کار نباشه و مستقیم فایل اول را که رو فایل دوم انداختم به همون صورت ای که تمام لایه هاش هست بیاد ؟
    فایل اولم هم تک لایه نیست و دارای چند لایه هست

كاربر همراه NarimaN 7 آواتار ها
    تشکر کرده
    798

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    اینجوری از حالت smart object خارج میشود ولی همه لایه ها ادغام میشوند.من میخوام تمام لایه ها به همون حالت های اولشون که بودن باشند نه ادغام بشن
    البته من مجبورم فایلم که چند لایه داره تو فتوشاپ باز کنم و بعد لایه ها را انتخاب کنم و در فایل دیگری که نیاز دارم بندازم
    میخواستم ببینم راهی هست که نیاز به این کار نباشه و مستقیم فایل اول را که رو فایل دوم انداختم به همون صورت ای که تمام لایه هاش هست بیاد ؟
    فایل اولم هم تک لایه نیست و دارای چند لایه هست
    مسعود عزیز برای کاری که شما می خواهید انجام بدید یعنی انداختن 2 فایل روی هم ( فایل هایی که لایه های مختلف دارند ) 2 راه وجود دارد؛
    اولین راه همان راهی هست که شما انجام میدید ، یعنی لایه های مورد نظر را ( اگر کل لایه ها مد نظرتان هست همه لایه ها را ) انتخاب کرده و سپس با ابزار Move آنرا به داخل فایل دیگر بکشید ( اینکار را در خود نرم افزار انجام بدید تا لایه هایتان از بین نرود )
    دومین راه هم این هست که فایلی که قرار است انتقال داده شود باز شده و سپس لایه های مورد نظرتان را که میخواهید انتقال بدید انتخاب کنید ، حال از منوی Layer گزینه Duplicate Layer را انتخاب کنید . در پنجره باز شده و در قسمت Destination در داخل فیلد Document اسم فایل دوم که قرار است لایه ها در آنجا کپی شود را انتخاب کنید.
    ( که البته این راه کمی طولانی تر هست و بنده به شخصه خودم ترجیح میدم از روش اول همیشه برای کارم استفاده کنم )
    بعد از انتقال هم که میتونید با Arrange کردن لایه ها و گروه بندی و مرتب سازی لایه ها تو فایلتون مدیریت خوبی از لایه ها داشته باشید تا فایلتان زیاد پرلایه و به هم ریخته نباشد.
    موفق باشید ...
    اهل کاشانم / پیشه ام نقاشی است / گاه گاهی قفسی می سازم با رنگ ، می فروشم به شما /
    تا به آواز شقایق که در آن زندانی است / دل تنهایی تان تازه شود ...

كاربر آشنا Amin ShirAli آواتار ها
    تشکر کرده
    372

سلام
    برای انداختن سایه بر روی بخشی از تصویر، بهترین روش برای رسیدن به نزدیکترین حالت به واقعیت، چیست ؟
    این کار را برای مونتاژ دو تصویر میخواهم ...
    ممنون
    D90 + 18-105 + 24 f2.8D + 60 f2.8D + 105 f2.8G

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ShirAli نمایش پست ها
    سلام
    برای انداختن سایه بر روی بخشی از تصویر، بهترین روش برای رسیدن به نزدیکترین حالت به واقعیت، چیست ؟
    این کار را برای مونتاژ دو تصویر میخواهم ...
    ممنون
    توضیح بیشتر میدید؟ مثلا یه نمونه تصویر!؟

كاربر آشنا Amin ShirAli آواتار ها
    تشکر کرده
    372

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    توضیح بیشتر میدید؟ مثلا یه نمونه تصویر!؟
    فرض کنید یک تصویر داریم که در آن جسمی با فرمهای مختلف وجود دارد و تصویر در بعدازظهری آفتابی گرفته شده است
    حال میخواهیم یک تصویر که در آن انسان حضور دارد و در همان شرایط و زوایای نوری گرفته شده است را با تصویر اول ترکیب کنیم
    جدای از کارهای اولیه و ترکیب دو عکس؛
    چه راهی برای شبیه سازی سایه ی انسان بر روی آن جسم و حفظ بافت و فرم جسم مورد نظر وجود دارد ؟
    ممنون
    D90 + 18-105 + 24 f2.8D + 60 f2.8D + 105 f2.8G

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

خوب اگه تصویر اصلی هم همچین سایه ای داشته باشه و فقط بخوایم به ترکیب بندی جدید منتقلش کنیم، با ماسک و opacity و تغییر blending mode میشه این کار رو انجام داد، ولی اگه اصلا سایه‌ای نباشه و بخوایم خودمون سایه رو بکشیم، یه مقدار سخت‌تر میشه… در کل میشه از burn کردن یا یه لایه خالی و قلم با رنگ سیاه و opacity های مختلف میشه سایه رو کشید. البته اینکه چیزی که سایه‌ش رو میکشیم و چیزی که سایه قراره روش بیفته چه شکلی هستند و سایه کجای سوژه‌ست، میتونه کار رو آسون یا سخت کنه؛ برای همین گفتم بد نیست یه نمونه بذارید.
    behzad_milad و Amin ShirAli تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    29

معمولا برای ایجاد سایه برای انسان باید دور تا دور خود آن شخص را انتخاب کرد و در لایه بالاتر قرار داد . سپس لایه شخص جدا شده را هم دو تا میکنیم. یعنی شخص مورد نظر ما در دو لایه حضور خواهد داشت . یعنی باید سه لایه داشته باشید ( یکی لایه پس زمینه , و دو تا لایه هم از شخص ) اکنون لایه وسطی را انتخاب کرده و آن را کاملا سیاه میکنید ( مثلا با Ctrl +U و کم کردن لغزنده Lightness تا آخر ) . سپس با Ctrl+T آن سایه را تغییر شکل میدهید تا به شکل طبیعی در آید. فیلتر هایی مثل Tilt Shift Blur را هم به کار میبریم تا سایه شخص رفته رفته نرم شود ( چون سایه در جایی که نزدیک به بدن است باید لبه تیز داشته باشد اما رفته رفته که دور می شود کمی نرم تر می شود . باز هم بستگی به سایه های اطراف و اشیاء دور و بر و یا زمان تابش نور خورشید و ابری یا صاف بودن اسمان دارد . . خود شخص نیز باید دارای زاویه نور برابر با محیط داشته باشد.
    اگر خواستید من میتوانم فیلمی از یکی از اساتید فتوشاپ را برای شما بفرستم که برای شخص سایه های کاملا طبیعی ایجاد میکند . در پیام خصوصی البته
    behzad_milad و Amin ShirAli تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سایه پردازی در عکس کار بسیار مشکلی هست .

حتی با وجود اطلاعات کافی گاهی اون چیزی که میخواهیم به دست نمیاد .

برای این کار شما باید کاملا به فتوشاپ مسلط باشید .

مسیر نور
    نسبت نور
    اصلاح Level رنگ و Shadow و Highlight و Vibrance
    بعد هم ترکیب نیم سایه ها با سایه ها

نقطه انتخابی سوژه هم دراین بخش خیلی مهم هست که کجا قرار بگیرد .

ترکیب سایه سوژه با اشیا هم باید به دقت صورت بگیره

تمرین مکرر هم میتونه دراین راه خیلی مفید باشه .

نمونه کار

NinaPastori، Amin ShirAli، mohammad-reza و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

دوستان این عکس رو چه جوری آینه ی کردن تو فتوشاپ
    من عکس این مدلی گرفتم اما هر کاری میکنم مثل این نمیشه
    از عکس کپی میگیرم rotate میکنم اما بد میشه این مدل در نمیاد
    لطفا کمک کنید
    84339878075109552394.jpg

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

من زیاد فوت تو شاپ ! بلد نیستم اما ممکن است ویرایش نباشد و هنگام عکاسی از یک قطعه شیشه دودی استفاده شده باشد که دقیقا همین جلوه را ایجاد می کند.
    behzad_milad، NarimaN 7 و saman.shayeste تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 42 از 71 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین