صفحه 8 از 71 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام

احتمالا فايل شما يا فايل هاتون به هر دليلي مثل بد كپي شدن/ويروس /...
    خراب شده باشه.
    يا اينكه
    با open as فايل را تحت tif يا پسوند هاي ديگر سعي كنيد باز كنيد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

دوستان سلام
    میشه منو در حل این مشکل تو فتوشاپ کامل راهنمایی کنید . میخوام واسه برچسپ اجسام طرحهایی رو چاپ کنم مثلا میزان ضخامت یک دایره 2M رو که به صورت واقعی رو یک شیئ خارجی هست رو چه جوری تو فتوشاپ طوری طراحی کنم که بعد از پرینت دقیقا منطبق بر هم باشند . همینطور قطر دایره و به طور کلی اندازه های طراحی شده در فتوشاپ رو با آنچه که در دنیای واقع هست چه جوری منطبق کنم؟
    قبلا از راهنماییاتون متشکرم

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اول یه فایل با اندازه مناسب درست کنید:
    Screen shot ۱۳۸۹-۱۰-۱۱ at ۱.۱۷.jpg
    بعد command+R )Ctrl+R) رو بزنید تا خط کش ها رو نشون بده:
    Screen shot ۱۳۸۹-۱۰-۱۱ at ۱.۲۰.jpg
    حالا او چیزی رو که مورد نظرتون‌ه طراحی کنید.
    ضمن اینکه میتونید طرحی رو که از قبل آماده کردید هم با transform به سایز مورد نظرتون برسونید...
    مثلا فرض کنید یه دایره رو می‌خوایم به سایز ۴×۴ در بیاریم...
    Screen shot ۱۳۸۹-۱۰-۱۱ at ۱.۲۵.jpg
    اول لایه مورد نظر رو انتخاب کنید و بعد command+T (Ctrl+T( رو بزنید.
    بعد در قسمت سایز ابعاد رو به سانتیمتر وارد کنید.
    Screen shot ۱۳۸۹-۱۰-۱۱ at ۱.۲۵.jpg
    و بعد اینتر بزنید:
    Screen shot ۱۳۸۹-۱۰-۱۱ at ۱.۲۹.jpg
    saman.ansare تشکر می‌کند.

كاربر جديد KAFKA آواتار ها
    تشکر کرده
    41

سلام دوستان
    نمي دونم جاي مناسب براي پرسيدن اين سوال كجاست ...
    من در پروسه ي اديت يا نتيجه گيري نهايي به يه مشكل حاد برخورد كردم كه اصلا نمي دونم چه كار كنم و خيلي هم گيج شدم .

من وقتي روي فايل عكسام كار مي كنم ( هم با فايل خام و هم عادي ) وقتي به نتيجه ي مطلوب مي رسم كار رو سيو مي كنم و به اشتراك مي زارم ( به خصوص در نت - گالري همين جا - فليكر - فيس بوك )
    ولي همين ديشب اتفاقي با يكي از دوستانم به يكي از كافي نت هاي ميون راهمون رفتيم تا با هم يه سري از كار رو تو گالري همين جا ببينيم . واقعا ...واقعا وقتي كارا رو ديدم جا خوردم ...داشتم پس مي رفتم . اصلا با خودم مي گفتم كه اينا كاراي من نيست . عكسا به شدت تغيير كرده بودند . از كانتراست و رنگ و نور و ... هر چيز ديگه اي كه بگيد .
    اين مشكل مخصوصا در عكسايي كه به طور عمدي بعضي از تكه هاش با ابزار brush يا burn تيره شده ...قابل لمسه ...طوري كه اون تيكه هايي كه من دوست داشتم تيره ي تيره ي بمون تو اون مانيتور كاملا خاكستري روشن شده بود !!!!!
    قبلا هم شنيده بودم كه امكان داره اختلاف كانتراست دو تا مانيتور باعث بشه نتيجه كلا تغيير بكنه ...ولي تا به حالا تا اين حد به اين مشكل در مورد عكساي خودم بر نخورده بودم .

حالا من واقعا به راهنمايي نياز دارم ...

ميشه كاري كرد كه تيرگي هاي ايجاد شده توسط خودمون تو عكس انقدر در مانيتور هاي مختلف فرقي نكنه ؟ يعني يه جوري قسمتي از عكس رو تيره كنيم كه كاملا قسمت روشنش از بين بره و اختلاف كانتراست مانيتور نتونه اون قسمت رو روشن كنه ؟؟!
    چه كار كنم بتونم عكس نهايي رو با كانتراست هاي مختلف ببينم ؟
    و اين كه تنظيمات مانيتور براي يك نوع نرمال و استاندارد كه نزديك ترين جد به چاپ و چشم ما باشه چه جوريه ؟

واقعا از دوستان ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد ... و اين كه اگر سوالم رو جاي بدي پرسيدم عذر مي خوام .

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

مانیتورهای کافی‌نت و ... اصولاً کالیبره نیستند پس اون ها را معیار قرار ندید.

پیش از هر چیز از کالیبره بودن مانیتور خود اطمینان حاصل کنید.

تاپیک زیر را مرور کنید:

كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من
    AmirS، Mehdi Rojaie و KAFKA تشکر می‌کنند.
    .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط KAFKA نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمي دونم جاي مناسب براي پرسيدن اين سوال كجاست ...
    من در پروسه ي اديت يا نتيجه گيري نهايي به يه مشكل حاد برخورد كردم كه اصلا نمي دونم چه كار كنم و خيلي هم گيج شدم .

من وقتي روي فايل عكسام كار مي كنم ( هم با فايل خام و هم عادي ) وقتي به نتيجه ي مطلوب مي رسم كار رو سيو مي كنم و به اشتراك مي زارم ( به خصوص در نت - گالري همين جا - فليكر - فيس بوك )
    ولي همين ديشب اتفاقي با يكي از دوستانم به يكي از كافي نت هاي ميون راهمون رفتيم تا با هم يه سري از كار رو تو گالري همين جا ببينيم . واقعا ...واقعا وقتي كارا رو ديدم جا خوردم ...داشتم پس مي رفتم . اصلا با خودم مي گفتم كه اينا كاراي من نيست . عكسا به شدت تغيير كرده بودند . از كانتراست و رنگ و نور و ... هر چيز ديگه اي كه بگيد .
    اين مشكل مخصوصا در عكسايي كه به طور عمدي بعضي از تكه هاش با ابزار brush يا burn تيره شده ...قابل لمسه ...طوري كه اون تيكه هايي كه من دوست داشتم تيره ي تيره ي بمون تو اون مانيتور كاملا خاكستري روشن شده بود !!!!!
    قبلا هم شنيده بودم كه امكان داره اختلاف كانتراست دو تا مانيتور باعث بشه نتيجه كلا تغيير بكنه ...ولي تا به حالا تا اين حد به اين مشكل در مورد عكساي خودم بر نخورده بودم .

حالا من واقعا به راهنمايي نياز دارم ...

ميشه كاري كرد كه تيرگي هاي ايجاد شده توسط خودمون تو عكس انقدر در مانيتور هاي مختلف فرقي نكنه ؟ يعني يه جوري قسمتي از عكس رو تيره كنيم كه كاملا قسمت روشنش از بين بره و اختلاف كانتراست مانيتور نتونه اون قسمت رو روشن كنه ؟؟!
    چه كار كنم بتونم عكس نهايي رو با كانتراست هاي مختلف ببينم ؟
    و اين كه تنظيمات مانيتور براي يك نوع نرمال و استاندارد كه نزديك ترين جد به چاپ و چشم ما باشه چه جوريه ؟

واقعا از دوستان ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد ... و اين كه اگر سوالم رو جاي بدي پرسيدم عذر مي خوام .

کاری که از شما برمی‌آید، همانگونه که جناب روزبهانی گفتند، کالیبراسیون مانیتور و نیز آشنایی با اصول مدیریت رنگ در سیر کار‌تان است.
    اما موضوع اینجاست که علیرغم رعایت شرط فوق، هیچ تضمینی وجود ندارد که همه مخاطبین شما، عکس‌تان را همانگونه ببینند که شما می‌خواهید چرا که مانیتورهای دیگران را که نمی توانید تنظیم کنید.
    اما حداقل این اطمینان را دارید که منشا این عدم تطابق، شما نیستید.
    Amir Mohebi، Kourosh Kahal، Saeed.gh.sh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

یه چیز دیگه رو هم حواستون باشه...
    حتما خروجی که برای وب میگیرید رو SRGB ذخیره کنید، چون هنوز خیلی‌ها از مرورگر های قدیمی (حتی IE5) استفاده می کنن و در این صورت پروفایل های دیگه (از جمله adobe RGB) درست نشون داده نمی‌شه...
    Mehdi Rojaie و KAFKA تشکر می‌کنند.

كاربر همراه pinar آواتار ها
    تشکر کرده
    550

پیش فرض ماکرو گرافی

سلام دوستان
    من از اندازه های ریز عکاسی میکنم ولی یه لایه ی سفید رنگ که در عکسهام وجود داره باعث کدر شدن عکسام میشه که اگه در فتو شاپ گزینه ای هست که این ماتی را اصلاح کند ممنون میشم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام
    دوتا سوال داشتم
    ۱- تفاوت flatten image با merge visible چیست؟
    ۲- نمی دونم برای سایر دوستان هم اتفاق افتاده یا خیر وقتی عکسی را می خواهم برای save for web ذخیره کنم یک دکمه preview اون پایین هست که شکل کلی عکس بعد از دخیره را در مرورگر شما نشان می ده مشکل اینجاست که تفاوت رنگ و کنتراست و روشنایی عکس قبل و بعد از ذخیره عکس خیلی باهم فرق می کنه بطوریکه من همیشه مجبورم کنتراست و رنگ اضافی به عکس بدم سپس preview بگیرم تا در ذخیره نهایی عکس بالاخره به رنگ و کنتراست دلخواه برسم. خواستم ببینم سایر دوستان هم اینگونه عمل می کنند یا خیر
    متشکرم

صفحه 8 از 71 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین