صفحه 10 از 62 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

دیشب یه پلان از سریال "راه در رو" دیدم که یقین پیدا کردم با dslr گرفته شده! ;)
    کلاً DOF تمام صحنه هاش داد میزنه با Dslr ضبط شده.
    نظر شما چیه؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    دیشب یه پلان از سریال "راه در رو" دیدم که یقین پیدا کردم با dslr گرفته شده! ;)
    کلاً DOF تمام صحنه هاش داد میزنه با Dslr ضبط شده.
    نظر شما چیه؟
    بله همینطور است
    در کار سینمایی قبلی ای که داشتیم که در چند صفحه قبل توضیح دادم دوربین 5d و قابلیت های آن را به آقای فرشاد گل سفیدی مدیر فیلمبرداری فیلم معرفی کردم .
    ایشان فیلمبردار جوان و پیشرو و بسیار ماهری هستند و بدون پیش داوری های معمول به خروجی کار توجه کردند (این کار بصورت سه دوربینه فیلمبرداری می شد) و در طول کار
    بقدری به این دوربین علاقه مند شدند که در پایان فیلمبرداری یک ست کامل برای خودشان تهیه کردند و کار بعدیشان که همین سریال باشد را با 5d گرفتند .
    احتمالا کارهای زیادی از ایشان با این دوربین خواهیم دید.
    yaghoobi، nalibre، QashQai و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

در برنامه شباهنگ کانال .... گزارشی از فیلم جدید بهمن قبادی پخش شد(3 فروردین). از نکات مهم بازی بهروز وثوقی، مونیکا بلوچی و آرش خواننده بود اما نکته دیگه این بود که این فیلم سینمایی با دوربین DSLR کنن (فکر میکنم 5DMII چون من با اینترنت کیفیت پایین میدیدم) فیلم برداری شده بود. در مصاحبه با فبلم بردار نسبتا جوان فیلم ، اشاره ایی هم به این قضیه شد. قدر این دوربین هایی که دستتونه را بدونید.
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Thursday 24 March 2011 در ساعت 15:34
    Babak Borhani، usef، aidin594 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1253

دیگر تابوی استفاده از dslr شکسته شده و شاهد استفاده روز افزون از آنها در صنعت سینما(ی حداقل ایران یا سینمای ارزان قیمت در کشور های پیشرفته تر) خواهیم بود .
    واستفاده از اساتیدی چون قبادی و طبق شنیده ها کمال تبریزی بر این موضوع صحه می گذارد.
    اما اینک جای این نکته کم کم باز میشود که فیلم را هنر میسازد نه دوربین .
    هنرمندانی که دوربین برایشان آرزو بود نیز اکنون به دوربین دست پیدا خواهند کرد . و همچنین بی هنران ! (تقریبا شبیه فتو شاپ که در ایران در اختیار همه هست ولی هنرمند می تواند نهایت استفاده را از آن ببرد)

و نیز
    در سینما (یا تله ) نیز همانند عکاسی نور حرف اول را میزند نه دوربین و همچنین تجهیزات حرکتی که بسیار مهم هستند ولی اینها دیگر دیجیتال نیستند که با یک انقلاب ناگهانی پنجاه برابر ارزان ترشان پیدا بشود. گرچه به لطف کشور دوست و برادر! چین!
    چند برابر ارزان شده اند و حتی تجهیزات ایرانی با کیفیت خوب هم موجود است ولی هنوز هم گران هستند و حتی کرایه استفاده از آنها نیز به دلیل وزن و حجم زیاد و نیاز به سینه موبیل و چند دستیار و غیره سخت است .

اما با این حال برای هنرمند مسیر خلاقیت هیچگاه بسته نیست :
    .
    .
    .
    .
    .
    ویرایش توسط Babak Borhani : Thursday 24 March 2011 در ساعت 12:07
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، hamid_kh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    هنرمندانی که دوربین برایشان آرزو بود نیز اکنون به دوربین دست پیدا خواهند کرد . و همچنین بی هنران ! (تقریبا شبیه فتو شاپ که در ایران در اختیار همه هست ولی هنرمند می تواند نهایت استفاده را از آن ببرد)
    با این حرفتون کاملاً موافقم !!!!!! (البته با بقیه حرفاتون هم موافقم! ولی این یکی رو یطور خاصی موافقم! چون حرف دل منه!!)
    تا حالا بیننده ها مجبور بودن بین "تصویر با کیفیت و خالی از خلاقیت" و "تصویر بی کیفیت و خلاق" یکی رو انتخاب کنن ولی حالا فرصتی فراهم شده تا کیفیت و خلافیت در کنار هم باشن!

دقیقاً برای ضبط یکی از کارهام، از همچین ترکیبی استفاده کردم!! (بدون ریل چوبی) تا حالا فکر میکردم خودم اولین نفری هستم که دست به همچین خلاقیتی زدم!
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    108

دوستان محترم، آیا راه ساده‏ای وجود دارد که بتوان از پیچیدن صدای باد در محیط آزاد در میکروفن دوربین جلوگیری کرد؟

(به نظر میرسد با توجه به استفاده روز افزون از دوربین‏های عکاسی برای فیلم‏برداری بهتر است بخش فیلم‏برداری فروم غنی‏تر شود؛ یک موضوع مهم صدابرداری آماتور و انواع تجهیزات صدابرداری ارزان قیمت قابل استفاده با دوربین است. با تشکر از مدیران محترم)
    Amir Abdolpanah، saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی حسینی
    Canon 60D, 15-85, 55-250 , 50 f/1.8 - PowerShot A520
    SpeedLight 580 II, Lowepro AW 200, Manfrotto 7301YB
    Adobe Lightroom 3

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

از نوعی فوم استفاده میکنن که بهش میگن windscreen

و همچنین windcutter هم استفاده میشه ...
    smhoseyni، MahBaz، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط smhoseyni نمایش پست ها
    دوستان محترم، آیا راه ساده‏ای وجود دارد که بتوان از پیچیدن صدای باد در محیط آزاد در میکروفن دوربین جلوگیری کرد؟

(به نظر میرسد با توجه به استفاده روز افزون از دوربین‏های عکاسی برای فیلم‏برداری بهتر است بخش فیلم‏برداری فروم غنی‏تر شود؛ یک موضوع مهم صدابرداری آماتور و انواع تجهیزات صدابرداری ارزان قیمت قابل استفاده با دوربین است. با تشکر از مدیران محترم)
    سلام
    برای صدا برداری بهتر است از میکروفون جدا گانه و همچنین رکوردر جداگانه استفاده نمایید.

توصیه من میکروفون Videomic شرکت rode است که خودش windshield همراه دارد و در ایران به قیمت 150 هزار یافت می شود. Dead Cat windshield یا همون windmuff هم جد ا گانه میتوانید 50 هزار تومان بخرید. تا صدای باد کاملا حذف شود.

بهترین وسیله ضبط صدا بصورت آماتور و نیمه حرفه ای ZOOM H4N است که در خارج به قیمت 300 دلار و در ایران 460 هزار تومان میتوانید تهیه کنید.
    smhoseyni، MahBaz، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط smhoseyni نمایش پست ها

توضیحات دوستان کاملاً درست و بجا بود.
    بنده هم به عنوان کسی که علاقه زیادی به استفاده از وسایل دست ساز و ابداعی دارم ، پیشنهاد میکنم اگر قادر به پرداخت هزینه برای خرید میکروفن اکسترنال نیستید و میخواید از همون میکروفن روی دوربین بهره ببرید، یک قطعه بافتنی کوچک (با کاموا ضخیم و پشمالو!) درست کنید و باهاش روی میکروفن رو بپوشونید.
    smhoseyni، MahBaz و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    توضیحات دوستان کاملاً درست و بجا بود.
    بنده هم به عنوان کسی که علاقه زیادی به استفاده از وسایل دست ساز و ابداعی دارم ، پیشنهاد میکنم اگر قادر به پرداخت هزینه برای خرید میکروفن اکسترنال نیستید و میخواید از همون میکروفن روی دوربین بهره ببرید، یک قطعه بافتنی کوچک (با کاموا ضخیم و پشمالو!) درست کنید و باهاش روی میکروفن رو بپوشونید.
    به هر حال صدای فوکوس کشیدن و زوم کردن معمولا با میکروفونهای داخلی ضبط میشود.
    saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.

صفحه 10 از 62 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین