صفحه 13 از 62 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

با عرض معذرت ظاهرا من اشتباه كردم (چون عادت به فيلمبرداري ندارم) و اينطور كه به بروشور 7D مراجعه كردم و متوجه شدم، اصلا Metering Mode در حالت فيلمبرداري كار نمي كند.

بايد دليل مشكل را در جاي ديگري بجوييد.
    سلام
    خواهش می کنم ... ولی من فکر می کنم که باید یک تاثیری داشته باشه؟! اگر نداره پس چه تغییری باعث شده که این مشکل پیش بیاد؟
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز!
    من سوالم در مورد حالت فیلمبرداری بود نه عکس برداری! فکر می کنم قسمت اول توضیحات شما مربوط به عکاسی بود.
    من فشردن قفل نوردهی رو هم درحالت فیلمبرداری گفتم که کار می کنه در مود M!!
    دوست گرامی تکرار میکنم دوربین شما در مود فیلمبرداری M نمیباشد، چرا که اساسا در دوربین 500D دکمه movie و Manual به گونه ای است که تنها یکی از آنها را میتوانید انتخاب کنید.

این دوربین در مود Movie به صورت اتوماتیک و با استفاده از ایزوی اتوماتیک نور سنجی را انجام میدهد. برای اصلاح مشکل اوراکسپوز همان مواردی را که عرض کردم در نظر بگیرید و اگر نتیجه مورد نظرتان را کسب نکردید، دوربین را به تنظیمات Factory بازگردانید تا به تنظیمات زمان خرید که اشاره فرمودید، برگردد.
    farhad44، ARA-RF و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط navidsohi نمایش پست ها
    دوست گرامی تکرار میکنم دوربین شما در مود فیلمبرداری M نمیباشد، چرا که اساسا در دوربین 500D دکمه movie و Manual به گونه ای است که تنها یکی از آنها را میتوانید انتخاب کنید.

این دوربین در مود Movie به صورت اتوماتیک و با استفاده از ایزوی اتوماتیک نور سنجی را انجام میدهد. برای اصلاح مشکل اوراکسپوز همان مواردی را که عرض کردم در نظر بگیرید و اگر نتیجه مورد نظرتان را کسب نکردید، دوربین را به تنظیمات Factory بازگردانید تا به تنظیمات زمان خرید که اشاره فرمودید، برگردد.
    سلام
    من هم منظورم همین بود ! احتمالا من یا شما بد برداشت کردیم. پس در مود Movie نورسنجی اتوماتیک انجام میشود. فکر می کنم یک ریست کلی که اشاره کردید خوب باشه ولی خوب اگر علت را می فهمیدم بهتر بود.
    ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام
    من هم منظورم همین بود ! احتمالا من یا شما بد برداشت کردیم. پس در مود Movie نورسنجی اتوماتیک انجام میشود. فکر می کنم یک ریست کلی که اشاره کردید خوب باشه ولی خوب اگر علت را می فهمیدم بهتر بود.
    ممنون
    بله در حالت movie نورسنجی اتوماتیک میباشد. در مواردی خاصی که نیاز مبرم به تنظیمات Manual دارید میتوانید از روش زیر که به نوعی یک Trick میباشد استفاده کنید:

1- برای تنظیم F(دیاف) دوربین را در حالت m یا Av قرار دهید و بر روی دیافراگم مورد نظرتون قرار دهید. دکمه DOF (پیش نمایش عمق میدان) را فشار دهید و همزمان لنز را اندکی از روی دوربین باز نمائید.سپس دوربین را در حالت Movie قرار دهید . با فشردن دکمه Live view نوشته "Ensure a lens is attached" حذف میشود. در این حالت شما میتوانید با دیافراگم ثابت فیلم برداری نمائید.

2- جهت تنظیم سرعت شاتر، زمان نورسنجی را در منوی movie بر روی عدد بالائی مانند 10 یا 30 دقیقه قرار دهید. با اینکار سرعت شاتر برای زمان طولانی تری بر روی عدد مورد نظر ثابت میماند. سپس دوربین را به سمت سوژه گرفته و دکمه iso را فشار دهید تا سرعت شاتر و ایزو قفل شود. با فشردن مجدد iso میتوانید سرعت شاتر را برای شرایط جدید نور، نورسنجی کنید. اگر سرعت شاتر بیشتر یا کمتری نیاز داشتید میتوانید دوربین را به سمت نقاط روشنتر و یا تاریکتر بگیرید و iso را فشار دهید.

موفق باشید
    سهی
    MahBaz، Amir Abdolpanah، ARA-RF و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

یک ویدئو جال در مورد نحوه ساخت matrix 3d effect (همان صحنه معروف فیلم matrix) با کمک دوربین های SLR (برای من خیلی جالب بود و واقعا چیز جدیدی یاد گرفتم):

http://fstoppers.com/the-home-made-3d-matrix-effect

ویرایش: یک link دیگر هم پیدا کردم که 52 تا دوربین را برای ساخت این جلوه به کار برده اند:

http://blog.planet5d.com/2010/10/inc...ix-style-setup
    Babak Borhani، Kaveh Ghobadi، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط Lord_of_time نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تازه عضو این فروم شدم و خوشحالم که همچین جایی رو پیدا کردم. من مطالبی رو که اینجا در موردش صحبت میکردید رو به دقت خوندم. برام جالبه که چرا کسی حرفی از Canon 1D Mark IV نمیزنه؟؟ من قصد دارم که یه دوربین بخرم. دوست دارم بیشتر باهاش فیلمبرداری بکنم تا عکاسی. البته میخوام کار حرفه ای انجام بدم. اولش در نظر داشتم Canon 5D Mark II بگیرم. اما وقتی دیدم Canon 1D Mark IV از یه سری جهات برتری داره ، نظرم عوض شد. آیا از دوستان کسی با این دوربین کار کرده و در مورد فیلمبرداری از کیفیت و کارآییش خبر داره؟
    سلام
    دوست عزیز ابتدا بفرمایید محدودیت بودجه دارید یا خیر در مجموع برای تصویر برداری برای تمام تجهیرات چه هزینه ای میخواهید بکنید .
    شامل دوربین - لنز - قطعات جانبی - تجهیزات حرکتی و تجهیزات نور پردازی تا ادامه بدهیم.
    Lord_of_time و NetNegar تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

محدودیت بودجه ندارم. دوربین تا 7000 $ لنز تا 8000 $ تجهیزات نور تا 3000 $ و تجهیزات حرکتی هم تا 6 یا 7000 $
    به هر حال در مجموع بودجه ای بالغ بر 25000 $ برای سیستم تصویربرداری در نظر گرفتم. خوشحال میشم که راهنماییم کنید...
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    122

محدودیت بودجه ندارم. دوربین تا 7000 $ لنز تا 8000 $ تجهیزات نور تا 3000 $ و تجهیزات حرکتی هم تا 6 یا 7000 $
    به هر حال در مجموع بودجه ای بالغ بر 25000 $ برای سیستم تصویربرداری در نظر گرفتم. خوشحال میشم که راهنماییم کنید...
    دوربین: 2 عدد 5D و 1 عدد 7D - و یا 1عدد Mark IV و ترکیب آن با یکی از دوربین های 5d-7d-550d . یکی از مزایای داشتن چندین دوربین داغ نشدن سنسور میباشد که با استفاده از چند دوربین یکسان، خروجی تصاویرتان نیز یکدست تر خواهد بود

لنز :
    14mm f/2.8 : لنز مناسب برای استدیکم
    15mm f/2.8 – FishEye
    24mm f/1.4
    16-35mm f/2.8 (با داشتن این لنز میتوانید تا حدودی دامنه نیاز به سه لنز پیشین را کم کنید)
    50mm f/1.4 (برای شرایط نوری ضعیف)
    200-70 2.8( عمق میدان مطلوب در 200 مم و پوشش دامنه فوکالی مناسب)
    و البته لنز های زایس

لیست لنز های مورد نیاز، بستگی زیادی به سلیقه، کاربری مورد نیاز و بودجه دارد بعنوان مثال نمیتوان ارزش لنز های زیر را در تصویربرداری کتمان کرد:
    24-70
    24-105
    35mm f/1.4
    45mm TS-E
    85mm f/1.2
    100mm f/2.8
    135mm f/2
    و 58mm Rokkor
    فیلتر های ND و Graduated ND

نورپردازی:
    پانل های LED که بیشتر 2 مدل آن استفاده میشود: مدل بزرگتر که برروی استند نصب شده و قابلیت تنظیم مقدار و گرمای نور را دارد و مدلی که قابلیت نصب بر روی hotshoe دوربین را دارد.
    انواع دیگر نور مانند چراغ لنزی، چراغ فالو، چراغ سافت لایت، فلت، آرک و ژوپیتر نیز موجود میباشند که اجاره آنها به صرفه تر است.

تجهیزات حرکتی:
    به نظر بنده یک هد خوب فیلمبرداری مانند 501HD ، رینگ و ریل فوکوس، Zacuto Z-Finder Pro 2.5x را تهیه کنید و الباقی تجهیزات مانند سه پایه، استدیکم، ریل و شاریو، کرین 3-5-10 و 20 متری، باریگودا، هندی من، کارماونت بغل و جلو، انواع بازوی گیره سوسماری و ... را اجاره نمائید. چراکه برای ساخت فیلم یا ویدئو کلیپ حرفه ای به بیشتر این تجهیزات نیاز خواهید داشت که قیمت آنها فراتر از بودجه شما میباشد.
    لوازم دیگری که باید تهیه و یا اجاره نمائید شامل: مانیتور LCD ، میکسر صدا، ریکوردر، میکروفن یقه ای بیسیم HF، میکروفن گان، بوم صدا، انواع کابل و قرقره صدا ، برق و تصویر و ...

موفق باشید
    سهی
    ویرایش توسط navidsohi : Thursday 31 March 2011 در ساعت 17:34
    Babak Borhani، Lord_of_time و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

آقای نوید سهی ممنونم که توجه کردید و جواب بسیار کاملی هم دادید. ممنون
    یه سوال بسیار مهم که ذهنمو به خودش مشغول کرده انتخاب یکی از این دو دوربینه : 5D MKII یا 1D MKIV
    اگه الان فقط قصد تهیه ی یک دوربین رو داشته باشم ، پیشنهاد شما چیه و چرا؟
    میگن 1D MKIV اتوفوکوس بهتری داره ، دوتا پروسسور داره (Dual Digic IV) ، و 720 * 1280 رو 60 فریم میگیره که اینا فاکتورهای مهمی در تصویربرداری هستند.
    اما 5D MKII فول فریم هست که برتریش نسبت به 1D MKIV همینه
    البته 5D MKII اونقدر دوربین خوبیه که خیلی ها سمت دوربینهای دیگه نرفتن و شاید دلیل ناشناخته موندن 1D MKIV (علاوه بر قیمت بالا و فول فریم نبودن) همین باشه....
    با این حال نظر شما چیه؟
    صرف نظر از قیمت کدوم یکی از این دو دوربین رو انتخاب میکنید و چرا؟
    و اگه بخواید قیمت رو در نظر بگیرید ترجیح میدید که 1 دوربین 1DMKIV داشته باشید یا 2 دوربین 5DMKII ؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    122

آقای نوید سهی ممنونم که توجه کردید و جواب بسیار کاملی هم دادید. ممنون
    یه سوال بسیار مهم که ذهنمو به خودش مشغول کرده انتخاب یکی از این دو دوربینه : 5D MKII یا 1D MKIV
    اگه الان فقط قصد تهیه ی یک دوربین رو داشته باشم ، پیشنهاد شما چیه و چرا؟
    میگن 1D MKIV اتوفوکوس بهتری داره ، دوتا پروسسور داره (Dual Digic IV) ، و 720 * 1280 رو 60 فریم میگیره که اینا فاکتورهای مهمی در تصویربرداری هستند.
    اما 5D MKII فول فریم هست که برتریش نسبت به 1D MKIV همینه
    البته 5D MKII اونقدر دوربین خوبیه که خیلی ها سمت دوربینهای دیگه نرفتن و شاید دلیل ناشناخته موندن 1D MKIV (علاوه بر قیمت بالا و فول فریم نبودن) همین باشه....
    با این حال نظر شما چیه؟
    صرف نظر از قیمت کدوم یکی از این دو دوربین رو انتخاب میکنید و چرا؟
    و اگه بخواید قیمت رو در نظر بگیرید ترجیح میدید که 1 دوربین 1DMKIV داشته باشید یا 2 دوربین 5DMKII ؟
    دوربین 1D MKIV در حالت 1080 با فریم ریت 24-25 و 30 فیلمبرداری میکند و در حالت SD 720 و 480 با فریم ریت 50 و 60. اگر عملا با DSLR فیلمبرداری کنید متوجه میشوید که اتوفوکوس کاربرد بسیار اندکی دارد (مانند اغلب دوربین های حرفه ای سینما). تمامی فوکوس هائی که میبینید به صورت دستی کشیده میشود که نشاندهنده اهمیت استفاده از View finder خوب مثل Zacuto و یا LCD میباشد.
    اگر قیمت فاکتور نباشد 1D MKIV را انتخاب میکنم به دلیل نویز کمتر، ضد رطوبت و گرد غبار بودن (در شمال و کویر با این مسئله مشکل زیاد داشته ام) ، عمر بیشتر باطری و در آخر اگر این دوربین را با یک دوربین فول فریم و یا crop 1.6 استفاده کنید، رنج کاملا متفاوتی در تمامی لنزهایتان به دست خواهید آورد.
    اما اگر بودجه عامل موثر باشد به جای انتخاب یک 1D MKIV و یا 2 عدد 5DII ، یک 5DII یا 7D انتخاب کرده و با حدودا 3000 $ باقیمانده تعدادی لنز خوب تهیه میکنم که تاثیر زیادتری از این بدنه ها در خروجی کار خواهد داشت.

سهی
    Lord_of_time و NetNegar تشکر می‌کنند.

صفحه 13 از 62 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین