صفحه 6 از 37 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 361
Like Tree448تشکر

موضوع: آيا خريد تجهيزات عكاسي از كشورهاي ديگر منطقي است؟

كاربر جديد mehdiafshar آواتار ها
    تشکر کرده
    696

پیش فرض پاسخ: بازار لوازم عکاسی در عربستان

عرض سلام خدمت دوستان
    مدتهاست قصد خرید فلاش 430 رو داشتم تا پولم جور بشه.چند ماهه پیش یه مغازه تو ناصر خسرو مدل معمولی اونرو 220 میگفت.تا اینکه هفته پیش که برای خرید رفتم هیچ جا مدل معمولی رو نداشت و مدل II رو هم 280 قیمت میدادند.
    با توجه به سفر اخیر یکی از بستگان به عربستان و قیمت $200 روی نت (معمولی)،آیا خرید از آنجا به صرفه هست؟
    ممنون میشم دوستانی که در این مورد تجربه ای دارند(جناب خلیلی) من را راهنمایی کنند.با تشکر.
    (چنانچه از دوستان کسی 430 معمولی رو قیمت داره ممنون میشم قیمت و آدرس رو برام پیام خصوص بده)
    مهدی افشار
    400D+18_55 IS+50 f1.8+430ٍEX II

كاربر آشنا Faratel آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: بازار لوازم عکاسی در عربستان

با توجه به تجربه خودم و دوستان و آشنایان در سفر به عربستان (انشاء الله نصیب همه تون بشه - نه یک بار بلکه چندین بار - من هم به عنوان همسفر در کنار شما باشم - به این میگن یک دعای همه جانبه ;) ) یک توصیه رو به همه کسانی که به اونجا میرند میکنم و اینجا هم همون توصیه رو به شما دارم

بهیچ عنوان دنبال لوازم برقی ، الکترونیکی ، اعم از صوتی و تصویری و گوشی و دوربین و غیره ، ساعت ، عطرهای گرانقیمت، و پارچه نروید!

این اجناس در عربستان عموما گرانتراز تهران هستند، اگر متوجه شوند که از قیمت اطلاع ندارید به چند برابر قیمت جنس را به شما میفروشند، اگر بفهمند که جنس را خوب نمیشناسید جنس اصلی داخل ویترین را نشانتان میدهند و در جعبه دربسته (بقول خودمان آکبند) جنس تقلبی تحویلتان میدهند، اگر بفهمند که جنس را چک نمیکنید جنس معیوب تحویل میدهند و.... ، گوشی های بی سیم و ساعت های چینی تقلبی را به عنوان اصل ژاپن میفروشند - از گارانتی هم به هیچ عنوان خبری نیست

اگر یک سفر تشریف ببرید متوجه میشوید که باید بازار علاءالدین رو با همه بدیهاش روی چشمتون بذارید! دنبال علت هم نگردید - اکثر فروشندگان از افغانستان، سنگاپور، یمن، سنگال، پاکستان، میانمار و غیره هستند که نمونه های آن در ایران رو ما به اسم افغانی میشناسیم (فکر کنم همین اسم همه حرف ها رو تمام و کمال میزنه)

فروشگاههای زنجیره ای مثل بن داود - بن لادن - باوارث - و بقیه بن ها هم همون آشغالها رو گرونتر از مغازه های بیرون میفروشند البته از حق نگذریم که لباسهای خوبی دارند ولی گرون

این نیمه خالی لیوان بود حالا نیمه پرش
    بعضی اجناس (غیر از بالائی ها ) ارزش خرید رو دارن که اگر کسی خواست پی ام بده براش توضیح بدم چون آف تاپیک میشه
    mehdiafshar، rezafh، Aramis_312 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: مقايسه خريد دوربين در ايران و دوبي

سلام

قيمت دوربين و تجهيزات عكاسي در دوبي عمدتا ( بين 5 تا 20 درصد) گرانتر از تهران است.

به عنوان نمونه قيمت هاي هفته ي اول جولاي 2009 ( درهم امارات = 272 تومان) را عرض مي كنم :

Canon EOS 1Ds MK III - Bodu Only - 30.000 (Free RAW image Processing Software

Canon EOS 1D MK III - Body only - 18.000 (Free RAW image Processing Software

Canon EOS 5D MK II - Body Only- 11000 (Free RAW image Processing Software

Canon EOS 5D MK II - With 24-105 - 14500 (Free RAW image Processing Software

Canon EOS 500D with 18-55 IS - 4100 ( with Free Software + Case + 4 GB Lexar memory

Canon EOS 450D with 18-55 IS - 3300 ( with Free Software + Case + 8 GB Lexar memory

Canon EOS 50D - Body only ( with free software) - 5000

Canon EOS 50D - with 17-85 IS ( with free software) - 6800

Canon EOS 50D - Bowith 18-200 IS ( with free software) - 7300

Canon EOS 1000D with 18-55 (non Is) - 2400 ( with Free Software + Case + 2GB Lexar memory

Canon EOS 1000D - body only- 2300 ( with Free Software + Case + 2GB Lexar memory

============

Canon Powershot SX1 IS - 2400 - ( With case , charger and 2GB Lexar memory

Canon Powershot SX10 IS - 1500 - ( With case , charger and 2GB Lexar memory

Canon Powershot D10- 1550 - ( With 2GB Lexar memory

Canon Powershot G10- 2300 - ( With case and 2GB Lexar memory

Canon Powershot SX200 IS- 1500 - ( With case and 2GB Lexar memory

Canon Powershot SX110 IS- 1000 - ( With case and 2GB Lexar memory

Canon Powershot A2100 IS- 1100 - ( With case , charger and 2GB Lexar memory

Canon Powershot A11000 IS - 1000 - ( With case , charger and 2GB Lexar memory

===========
    Canon EF 24-105 f/4 IS - 5000
    Canon EF 70-200 IS f/4 - 5500
    Canon Speedlite 580-EXII-2150
    Canon Speedlite 430-EXII-1350
    Canon Speedlite 430 -EX-1150
    ============

NIKON D3- Body Only - 19000
    NIKON D700- Body Only - 12000
    NIKON D90 Kit 18-105 - 5500
    NIKON D300- Body Only - 6500

=====

NIKON SB900 - 2200
    NIKON SB800 - 1450

Nikkor 18-200 - 3400
    =============

Panasonic LX3 - 2100

البته اين رو هم عرض كنم كه اگر بگرديد و چونه بزنيد تا 5% زير قيمت هاي فوق مي شه پيدا كرد.
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 6 July 2009 در ساعت 15:58
    SBadri، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

پیش فرض آلفا 350 بدون گارانتي در دوبي

من آلفا 350 بدون گارانتي را تقريبا 2 ماه پيش از دوبي دو سوم قيمت ايران خريدم.
    اما بايد توجه كنيد كه در فروشگاه هاي معتبر مثل JAMBO همين دوربين خيلي گرانتر از ايران ولي با گارانتي درست و حسابي عرضه ميشد.
    من اين دوربين رو از بازار مرشد با چونه فراوان گرفتم. و فكر ميكنم چيزهايي كه در اون بازار فروخته ميشه احتمالا به صورت رسمي وارد دوبي نميشن! (يه جاي كارشون ميلنگه)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

ebay مگر به تهران هم مي فرستد ؟
    البته غیر مستقیم میشه. چند شرکت هستن که یه شعبه آن ور و یه شعبه این ور دارن و... و درصدی از قیمت کالا رو به عنوان مزد می گیرند. (اطلاعات بیشتری ندارم، در حد یه نقل قول هست)
    A. Mohammadi و a6l3i تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    از هنگ كنگ تا امارت .

ebay مگر به تهران هم مي فرستد ؟
    بعضي از فروشنده هاي eBay ارسال به ايران هم دارند. من خودم يک Voice Recorder به همين ترتيب خريدم و در خونه از پست تحويل گرفتم. معمول فروشنده هايي که در قسمت Ships to مي نويسند Worldwide ارسال به ايران هم دارند. هنگام جستجو در قسمت نتائج جستجو، گزينه shipping to را که معمولا به صورت پيش‌گزيده USA هست به IRN تغيير دهيد و از اين به بعد در هنگام جستجو مشخص ميشه که کدام فروشنده ارسال مستقيم به ايران مي‌کند و هزينه پست نيز چقدر است.
    farhad44، Christ Melikian، QashQai و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

1- بازار مرشد يك چيزي است مثل ناصر خسرو و سيد اسماعيل ( سد اسمال !) كه من حتا جرات رفتن به اونجا رو ندارم چه رسد به خريد از اونجا ( تابستونا كه اصلا نمي شه بازار هاي غير سر پوشيده رفت).

2- تا جايي كه مي دونم مثلا سايت آمازون براي اقلام فرهنگي و غير الكترونيك ( مثل كتاب و CD و ... ) ارسال به ايران هم دارند كه البته بايد بنشينيد و خدا خدا كنيد كه در راه مفقود ( يا به عبارتي ... خور) نشود. ولي ebay را نمي دانستم ممكن است با وجود تحريم به ايران هم بفرستد.البته در اين مورد فكر كنم تاپيك ديگري هم داشتيم.
    Arash، SBadri، raffi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    بازار مرشد يك چيزي است مثل ناصر خسرو و سيد اسماعيل ( سد اسمال !) كه من حتا جرات رفتن به اونجا رو ندارم چه رسد به خريد از اونجا ( تابستونا كه اصلا نمي شه بازار هاي غير سر پوشيده رفت).
    حرف شما تا حدي صحيح ميباشد؛ ولي اگر خريدار آشنا با جنس مورد نظر بوده و از قيمت دقيق آن در ايران خبر داشته باشد ميتواند چيز هاي جالبي از بازار مرشد تهيه كند.

كاربر آشنا hamid_kh آواتار ها
    تشکر کرده
    1590

پیش فرض خرید لنز از اروپا

سلام
    چند تا تاپیک در مورد خرید دوربین از عربستان و دبی و سلیمانیه و ... یا خرید پک های ebay تو فروم دیدم
    اما در مورد خرید لنز خیر !
    میخواستم بپرسم کسی اطلاعات یا تجربه ای در مورد خرید لنز از کشور های اروپایی مثل انگلیس یا سوئد داره؟
    از دوستان فروم کسی تو این کشورها زندگی میکنه؟
    میخواستم ببینم قیمت لنز اونجا ارزونتره یا نه؟
    اینکار کلا درسته؟ یا ممکنه جنس دست دوم و خراب بدن به آدم

یکی از دوستانم داره میره اونجا و میتونه خرید کنه برام اگه بدونم به صرفه است
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    حمید خرمی
    www.photonarenji.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض خرید تجهیزات استودیو از دوبی

سلام دوستان . من آرش هستم . تازه عضو این سایت شدم . من یه استودیوی عکس صنعتی و عروس دارم . من قبلا همه ست استودیو رو از نمایندگی آلتون دوبی خرید کردم . و آلان در حال راه اندازی یه استودیوی دیگه هستم . من 5 سال هست که از لوازم چینی و فلاشهای ویستار چین استفاده میکنم و خیلی هم راضی ام . الان اون نمایندگی دوبی فروش خودش رو قطع کرده و با توجه به اینکه مطمئنا لوازم چینی در دوبی خیلی ارزون تر از ایران هست مدتی هست که شدیدا پی گیره یه آدرس یا تلفن یا آدرس ایمیل از فروشگاههای تجهیزات عکاسی توی دوبی هستم تا لیست قیمتی تهیه کنم .
    لطفا اگه آشنا یا محلی رو توی دوبی سراغ دارین راهنمائی کنین . خیلی ممنون
    Chik تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 37 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین