صفحه 22 از 36 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    پس توصيه مي كنم قبل از انجام اين تصميم احساسي، بازار لنز و فلاش و ديگر لوازم جانبي آن را چك نماييد. تجربه چند سال قبل من اين بوده است كه لنزها و تجهيزات سوني يا پيدا نمي شود يا به قيمت غير منطقي فروخته مي شود.
    ما با خريد دوربين فقط يك دوربين نخريده ايم بلكه يك سيستم براي عكاسي خريده ايم كه معمولا مجبوريم از تجهيزات همان برند براي آن استفاده كنيم. در نظر گرفتن اين مسئله خيلي در انتخاب درست كمك كننده است.
    يادآوري مي كنم كه بهترين متود خريد دوربين در اين روزها از انتخاب لنز شروع مي شود و با توجه به نياز حتمي شما به فلاش، بايد در فكر آن هم بود.
    خود من شخصا از بچگي عاشق برند سوني بوده ام ولي الان با بررسي دوربينها و لوازم جانبيشان از برند ديگري استفاده مي كنم.
    فروش دوربینهای کارکرده برندهای کمتر محبوب(همچون سونی) هم که شبیه کابوس هست.
    واقعا خط اخر نوشته شما داخل ایران مصداق نداره! شاید لنز های a بعد مدتی افت زیادی میکنن ولی بدنه الفا کمترین افت رو تو همه برندهای بازار داشته! مثلا الفا77 زمانی که بدنه روز سونی بوده با لنز زایس 16-50 اف 2.8 تو بازار نو با گارانتی اصلی حدود 3500 بوده! مشابه همین دوربین مثلا کنون 7دی اون زمان با گارانتی اصلی مشابه حدود 7میلیون تومن بوده (با لنز 18-135 که قطعا در حد 16-50 سونی نیست) و الان بدنه و لنز کنون رو بزور بشه 2500 فروخت و بدنه و لنز سونی رو بزور بشه 2500 خرید!

حتی میرورلسهای سونی هم همینطور بودن! مشکل اصلی سونی داخل ایران لوازم جانبی هم نیست چون همه وسایل موجود تو انبار بازرگانی ایران زیر قیمت فروخته شدند و همین الانم به نسبت مشابه کنون و نیکون قیمت کمتری دارند. مصلا شما روی فلش TTL حساس هستید در حالیکه همیشه سونی فلشهای ارزونی داشته! شاید 1-2 مدل اخر مثله 60M گرون به نظر بیان ولی برای بدنه الفا زمانی که 58AM موجود بود قیمتش نزدیک به نصف مشابه کنونی و نیکونی بود! همین حالا کسی بواد دست دوم 58AM رو بخره نهایتا 400الی 500 براش هزینه میکنه اونم تو بازاری که کلی مغازه دار روش داره سود میکنه! اگر بخواید برید سراغ فلش های TTL قدیمی مینولتا که دیگه هیچ قیمت ها به زیر 200هزار تومن میرسه! مشابه همین فلش ها رو بخواید از برند نیکون بخرید 1میلیون تومن باید بپردازید!

مشکل اصلی سونی داخل ایران انتخاب اشتباه خریدارها بوده! اکثر خریدارها جزو دسته خانگی و آماتور بودند و تقاضا برای لوازم جانبی کم بوده! حتی همین الانم روی میرورلس های رده بالا مثله a7 ها خریدار انتظار داره سونی بیاد لنز زایس رو به قیمت لنز سیگما بفروشه و بهانه میارن دوربین خوبیه ولی لنزش گرونه! روی الفا میگن لنزش ارزونه ولی بدنه اش گرونه! روی میرورلس ارزون میگن جانبی نداره! هیچکدوم این دلایل ناشی از ضعف سونی نیست! ناشی از انتخاب اشتباه خریداره!
    nsaba، obsidiyan و Alpha_850 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

[QUOTE=Nima Sadigh;434517]پس توصيه مي كنم قبل از انجام اين تصميم احساسي، بازار لنز و فلاش و ديگر لوازم جانبي آن را چك نماييد. تجربه چند سال قبل من اين بوده است كه لنزها و تجهيزات سوني يا پيدا نمي شود يا به قيمت غير منطقي فروخته مي شود.
    ما با خريد دوربين فقط يك دوربين نخريده ايم بلكه يك سيستم براي عكاسي خريده ايم كه معمولا مجبوريم از تجهيزات همان برند براي آن استفاده كنيم. در نظر گرفتن اين مسئله خيلي در انتخاب درست كمك كننده است.

سلام.
    اتفاقا برعکس سونی و لوازم جانبی آن در هر رده قیمتی در بازار به خوبی پیدا می شوند! منتها بایستی بدونید که از کجا و یا چه اشخاصی( و یا حتی چه وقتی) خرید کنید. یادمه sony a77 رو با اون لنز معرکه 50-16 اف ثابت رو در آف سونی به قیمت 2.700 خریداری کردم، در حالیکه قیمت اصلیش 3.850 بود! اکثر لوازمی که برای مینولتا توسط برندهای معتبر ساخته شدند به خوبی با سونی های جدید ارتباط برقرار کرده و کار می کنند. مثل خود مینولتا.
    دوربینهای سونی و مخصوصا مدلهای بدون آینه اون واقعا شاهکار و هیجان انگیز هستند. وقتی بدونید لنز اسطوره vivitar 55 f/2.8 macro هم، اونم با مانت الیمپوس با کیفیت مثال زدنیش روی دوربینتون سوار میشه!
    obsidiyan و Alpha_850 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    769

سلام دوستان
    میخواستم برای کار مستند و خیابانی یک دوربین تهیه کنم و بنظرم رسید از میرورلس ها با توجه به چیزایی که دیدم انتخاب کنم. میخواستم راهنمایی بگیرم با بودجه 2 - 2.5 میلیون تومن ایا در این رده دوربین مناسبی با سنسور APS-C که ویزور هم داشته باشه وجود داره؟
    یا اینکه باید نوع دیگه ای از دوربین رو انتخاب کنم؟

با تشکر فراوان....

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پس به نظر شما تنوع تجهیزات جانبی و لنز برای این دوربینها محدودیتی ندارد؟! من هم خوشحال می شوم اگر تنوع و دسترسی به این محصولات زیاد باشد.

لنزهای سیگما
    لنزهای تمران
    لنزهای سامیانگ
    لنزهای توکینا
    فلاشهای یانگنو
    فلاشهای نایسین
    فلاشهای گوداکس
    انواع ترگیرهای برندهای مختلف
    انواع ریموت ها برندهای مختلف
    باتری های برندهای مختلف

جالب هست الان نگاهی به فلاشهای میان رده سونی که معادل 430 ii کنون هست می انداختم. قیمت آن بالاتر از 1800 است در حالی که نمونه کنونی آن زير 900 تومان هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.hosaini نمایش پست ها
    سلام.
    اتفاقا برعکس سونی و لوازم جانبی آن در هر رده قیمتی در بازار به خوبی پیدا می شوند! منتها بایستی بدونید که از کجا و یا چه اشخاصی( و یا حتی چه وقتی) خرید کنید.
    به اين ترتيب بايد يك پروژه چند ساله براي يافتن يك چيز خاص در نظر گرفت. البته برخي علاقه به چنين كاري دارند. مثلا يك هوندا آكورد 92 مي خرد و از گشتن به دنبال قطعات آن لذت مي برد.
    به نظر من كسي كه تعصب برندي ندارد و اهل مقايسه منطقي و انتخاب بهترين گزينه هست با توجه به نيازهاي عكاسيش و مشورت با افراد با تجربه بهترين سيستم را انتخاب مي نمايد. البته منظورم از افراد با تجربه خود بنده نبود. در اين فروم اساتيدي هستند كه چندين سال با انواع برندها كار كرده اند. در حرفهاي من هم احتمال اشتباه است.
    در آخر تاكيد مي كنم كه بحث ما به صورت مشخص در مورد نيازهاي اين دوستمون و انتخاب يك سيستم مناسب براي عكاسي جدي از يك مراسم نامزدي بود. علاقه ي زيادي به بحثهاي بين برندي به اين شكل ندارم.
    M.Nouri، obsidiyan، Shadows و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

جالب هست الان نگاهی به فلاشهای میان رده سونی که معادل 430 ii کنون هست می انداختم. قیمت آن بالاتر از 1800 است در حالی که نمونه کنونی آن زير 900 تومان هست.
    برادر شما کدوم فلش رو میگین 1800؟ معادل 430 کنون 43AM سونیه! نهایتا دست دومش رو گرونفروش ترین مغازه بده 400 تومن! تازه 58am ه معادل 580 کنونه هم یه ذره فقط از 43 گرونتره!اون کسی که راهنمایی از شما میطلبه انتظار داره اگر قیمتی میدی بر اساس حداقل 1بار خرید خود شما باشه و گرون خریدن یه نفر دلیل بر گرون بودن اجناس نیست! ممکنه یه نفر دلش بخواد دوربین یا لنزی که 100هزار تومن ارزش داره رو 2میلیون بخره ولی اینکار قیمت واقعی اجناس رو که جابجا نمیکنه! دلیل این امر کاملا مشخصه! ما یه پدیده داریم به اسم خود تنظیمی بازار! هر وقت یه برند از نظر قیمت از صرفه بیوفته اینقدر افت میکنه تا ارزش خرید پیدا کنه! این شامل سیستم هم میشه فقط بحث بدنه و لنز نیست! پس الان بطور کاملا عادی قیمت SLR و SLT های سونی و لنز و جانبیشون ارزونه و بقدری هم ارزونه که توجیه اقتصادی بهتری از مابه کنون و نیکون پیدا کنه چون کماکان افرادی با دید شما زیادن!

در آخر تاكيد مي كنم كه بحث ما به صورت مشخص در مورد نيازهاي اين دوستمون و انتخاب يك سيستم مناسب براي عكاسي جدي از يك مراسم نامزدي بود. علاقه ي زيادي به بحثهاي بين برندي به اين شكل ندارم.
    من وارد بحث با اون دوستمون نشدم! گفتن اینکه خرید مناسب میتونه هر برندی رو توجیه پذیر کنه و خرید نادرست میتونه هربرندی رو گرون و غیر قابل استفاده کنه آیا حرف غیرمنطقیه؟ منم اگر قرار بود به اون دوستمون جواب بدم به هیچ عنوان توصیه نمیکردم سونی بخره ولی کلی گویی هم نمیکردم! شما هم میدونی منم میدونم روش صحیح راهنمایی برای خرید برندگرایی نیست! شما باید طرف توجیه کنی به چه دلیل چه میزان کیفیت بدنه و چه میزان نور (تو این مورد مثلا فلش ttl) نیازه و چه تکنیکهایی برای عکاسی مورد استفاده قرار میگیره! که من مطمئن هستم این دوستمون وجیه نشده و بیشتر درگیر برنده تا روش!
    بعد از همه اینا این خود سوال کننده موقع خرید به یکی از این 4تا نتیجه میرسه:
    1.همون برندی که تو ذهنش بوده با وسایل مورد نظر تو رنج قیمت مورد نظرش میخره!
    2.تصمیم میگیره اجناس و برندهای روند تری رو بخره!
    3.تصمیم میگیره عکاس استخدام کنه و خودشو درگیر نکنه!
    4.تصمیم میگیره بجای خرید کردن وسایل رو اجازه کنه و برای 1شب مجلس نیاد به خیل عظیم خریداران بی دلیل محصولات یه برند خاص بپیونده و ارامش روانی خودش و بقیه رو بهم بزنه!
    obsidiyan، Alpha_850 و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    برادر شما کدوم فلش رو میگین 1800؟ معادل 430 کنون 43AM سونیه! نهایتا دست دومش رو گرونفروش ترین مغازه بده 400 تومن! تازه 58am ه معادل 580 کنونه هم یه ذره فقط از 43 گرونتره!اون کسی که راهنمایی از شما میطلبه انتظار داره اگر قیمتی میدی بر اساس حداقل 1بار خرید خود شما باشه و گرون خریدن یه نفر دلیل بر گرون بودن اجناس نیست! ممکنه یه نفر دلش بخواد دوربین یا لنزی که 100هزار تومن ارزش داره رو 2میلیون بخره ولی اینکار قیمت واقعی اجناس رو که جابجا نمیکنه! دلیل این امر کاملا مشخصه! ما یه پدیده داریم به اسم خود تنظیمی بازار! هر وقت یه برند از نظر قیمت از صرفه بیوفته اینقدر افت میکنه تا ارزش خرید پیدا کنه! این شامل سیستم هم میشه فقط بحث بدنه و لنز نیست! پس الان بطور کاملا عادی قیمت SLR و SLT های سونی و لنز و جانبیشون ارزونه و بقدری هم ارزونه که توجیه اقتصادی بهتری از مابه کنون و نیکون پیدا کنه چون کماکان افرادی با دید شما زیادن!

من وارد بحث با اون دوستمون نشدم! گفتن اینکه خرید مناسب میتونه هر برندی رو توجیه پذیر کنه و خرید نادرست میتونه هربرندی رو گرون و غیر قابل استفاده کنه آیا حرف غیرمنطقیه؟ منم اگر قرار بود به اون دوستمون جواب بدم به هیچ عنوان توصیه نمیکردم سونی بخره ولی کلی گویی هم نمیکردم! شما هم میدونی منم میدونم روش صحیح راهنمایی برای خرید برندگرایی نیست! شما باید طرف توجیه کنی به چه دلیل چه میزان کیفیت بدنه و چه میزان نور (تو این مورد مثلا فلش ttl) نیازه و چه تکنیکهایی برای عکاسی مورد استفاده قرار میگیره! که من مطمئن هستم این دوستمون وجیه نشده و بیشتر درگیر برنده تا روش!
    بعد از همه اینا این خود سوال کننده موقع خرید به یکی از این 4تا نتیجه میرسه:
    1.همون برندی که تو ذهنش بوده با وسایل مورد نظر تو رنج قیمت مورد نظرش میخره!
    2.تصمیم میگیره اجناس و برندهای روند تری رو بخره!
    3.تصمیم میگیره عکاس استخدام کنه و خودشو درگیر نکنه!
    4.تصمیم میگیره بجای خرید کردن وسایل رو اجازه کنه و برای 1شب مجلس نیاد به خیل عظیم خریداران بی دلیل محصولات یه برند خاص بپیونده و ارامش روانی خودش و بقیه رو بهم بزنه!
    مدلي كه قيمت دادم HVL-F43M بود. مدلي كه شما فرموديد ظاهرا discontinue شده است.
    فکر می کنم در آخر به خريد قطعه اوراقي براي آن هوندا آكورد از شوش مي رسيم. قيمتهاي شوش خوب بد نيست. ولي من ترجيح مي دهم به جاي آن هوندا آكورد سوار سمند صفر باشم. مغازه لوازم یدکی سر خیابانمان هم قطعات موتور و بدنه اش را دارد.
    ولی برخی سلیقه شان به شکلی هست که علاقه به سوار شدن همان هوندا آکورد دارند و از مشکلاتی که در یافتن لوازم برایشان پیش می آید لذت می برند.

گفتن اینکه خرید مناسب میتونه هر برندی رو توجیه پذیر کنه و خرید نادرست میتونه هربرندی رو گرون و غیر قابل استفاده کنه آیا حرف غیرمنطقیه؟
    بله.
    زمانی که قرار هست کار عکاسی را به شکل جدی دنبال کنیم بهتر است سعی کنیم تعصبات را کنار بگذاریم و با داشتن دیدی به آینده، گزینه های پیش رویمان را محدود ننماییم. همان لیستی که خدمتتان عرض کردم بسیار ارزشمند تر از خیلی چیزهای دیگر هست؛ هم از نظر کاربردی هم از نظر قیمتی.
    عکاس جدی و حرفه ای(کسی که از عکاسی درآمد دارد) مطمئنا به تجهیزات جانبی بیشتری از یک کاربر عادی و یا یک کاربر علاقه مند، نیاز دارد.
    M.Nouri، obsidiyan و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

ایشون گفتند که قصد خرید از برند سونی دارند نه برند های دیگه پس این بحث ها دیگه بی فایده هستند ، چیزیم که بهش اشاره شده با یک دوربین و کیت لنزش قابل اجراست چه با بدون آینه چه با dslr درگیر کردن ذهن شخص با کلی لنز فلش و برند با توجه به انتخابی که انجام داده چیزی بود که در صفحه قبل بهش اعتراض کردم.

همه که نمیخوان جدی درگیر عکاسی بشن که این همه آینده نگری کنند و همه دلال نیستند که مدام به خرید و فروش فکر کنن تقریبا با همه بدنه هایی که خریدم تا اخر کار کردم و بازنشسته شدند و تا بحال چیزی نفروختم.
    obsidiyan و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

نقل قول نوشته اصلی توسط seulement نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم برای کار مستند و خیابانی یک دوربین تهیه کنم و بنظرم رسید از میرورلس ها با توجه به چیزایی که دیدم انتخاب کنم. میخواستم راهنمایی بگیرم با بودجه 2 - 2.5 میلیون تومن ایا در این رده دوربین مناسبی با سنسور APS-C که ویزور هم داشته باشه وجود داره؟
    یا اینکه باید نوع دیگه ای از دوربین رو انتخاب کنم؟

با تشکر فراوان....
    مدل هایی که چشمی دارند از هیچ برندی با این هزینه فکر نمیکنم موجود باشه،خرید چشمی الکترونیکی بصورت جداگانه اصلا بصرفه نیست علاوه بر قیمت مصرف زیاد و پر کردن جای کفشک فلاش از معایب این چشمی هاست. اگه بودجه قابل افزایش نیست به dslr فکر کنید.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    مدلي كه قيمت دادم HVL-F43M بود. مدلي كه شما فرموديد ظاهرا discontinue شده است.
    فکر می کنم در آخر به خريد قطعه اوراقي براي آن هوندا آكورد از شوش مي رسيم. قيمتهاي شوش خوب بد نيست. ولي من ترجيح مي دهم به جاي آن هوندا آكورد سوار سمند صفر باشم. مغازه لوازم یدکی سر خیابانمان هم قطعات موتور و بدنه اش را دارد.
    ولی برخی سلیقه شان به شکلی هست که علاقه به سوار شدن همان هوندا آکورد دارند و از مشکلاتی که در یافتن لوازم برایشان پیش می آید لذت می برند.

بله.
    زمانی که قرار هست کار عکاسی را به شکل جدی دنبال کنیم بهتر است سعی کنیم تعصبات را کنار بگذاریم و با داشتن دیدی به آینده، گزینه های پیش رویمان را محدود ننماییم. همان لیستی که خدمتتان عرض کردم بسیار ارزشمند تر از خیلی چیزهای دیگر هست؛ هم از نظر کاربردی هم از نظر قیمتی.
    عکاس جدی و حرفه ای(کسی که از عکاسی درآمد دارد) مطمئنا به تجهیزات جانبی بیشتری از یک کاربر عادی و یا یک کاربر علاقه مند، نیاز دارد.
    برادر! شما تاریخ عرضه فلش هایی که بین کنون و سونی مقایسه میکنید برای بنده میزارید؟ظاهرا دیسکانتینیو شدن دلیل بر نبودنه؟ فلش M برای بدنه SLT و SLR طراحی نشده که من قیمتشو قیاس بزنم با فلشی که برای کنون سالها قبلتر برای SLR تولید کرده!کنون هم فلشی با امکانات سری M سونی بزنه مطمئنا از خحود سونی گرونتر میفروشه ولی ربطی به بحث ما نداره! کسی که از شما کمک میخواد انتظار داره شما در جوابتون از دانش کافی مدل ها و موجودی نو و دست دوم بازار گنجونده باشین! شما صحبت از حرفه ای بودن میکنید ولی تمام روی سخنتون به TTL بودن فلشه و خلاص! لزومی نداره من برای شما دلیل بیارم که چرا تریگر و فلش TTL برای عکاس حرفه ای اصلا اهمیتی نداره چون از واضح هم واضحتره که هات شو استاندارد تابع برند نیست که شما اینقدر نگرانشی! در بحث لنز هم بطرز وحشتناکی لنزهای سونی داخل ایران ارزونه!

شما شاید ماجرا رو بکل هم اشتباه گرفتی که من دارم از سونی دفاع میکنم! من اصلا به اینکه روی دوربین چی نوشته کاری ندارم! شما اصل خود تنطیمی بازار رو قبول نداری! هر برندی دست بزارید همینه! یه جنسی وقتی تقاضا براش کم بشه قیمتش پایین میاد! یه سیستمی وقتی صرفه اقتصادی یکی از اجزاش کم بشه باقی اجزاش افت میکنه! این ماجرا اینقدر ادامه پیدا میکنه تا زمانی که شرایط خرید برای همه برندها و رنج ها و سیستم ها یکی باشه!

و نکته اخر شما قبلا در حال کلی گویی بودید در مورد برند سونی و داخل این پست اخر در حال شخصی گویی هستید که شما فلان چیز رو نمیپسندید و حرف بنده در مورد خودرو اوراقیه و حرف شما رد موردخودرو نو! دلیلیش چیه؟ دلیلش اینه که فرضا بنده در مورد قیمت سیستم سونی درست بگم شما داری دست پیش رو میگیری که مشکل شما رو سلیقه ات فلانه حل نکردم! فراموش نکنید بحث سلیقه من و شما نیست و بحث راهنمایی خریداره! همونقدر که شما به کسانی در که گذشته این دوستمون رو راهنمایی کردن که سونی
    بخره خرده میگیرید که با سنجش شرایط واقعی بازار راهنمایی نکردند بنده هم به همون میزان خرده گرفتم که شرایط واقعی بازار با ایده شما از بازار متفاوته! مصداق واقعی ضرب المثل رطب خورده کی منع رطب کند! پس فکر هم نکنید که بنده دارم میگم این دوستمون بره و سونی بخره من بوضوح گفتم با شرایط ایشون به نظر من اجاره وسایل بهتر از خرید وسایل ائه و خدا رو شکر همه میدونند اجاره وسایل یعنی استفاده از موجودی اجاره دهنده که معمولا شامل برندها و وسایل خاصی میشه و ربطی به بحث خرید سونی و غیر سونی نداره!
    Aida_Nikon تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    برادر! شما تاریخ عرضه فلش هایی که بین کنون و سونی مقایسه میکنید برای بنده میزارید؟ظاهرا دیسکانتینیو شدن دلیل بر نبودنه؟ فلش M برای بدنه SLT و SLR طراحی نشده که من قیمتشو قیاس بزنم با فلشی که برای کنون سالها قبلتر برای SLR تولید کرده!کنون هم فلشی با امکانات سری M سونی بزنه مطمئنا از خحود سونی گرونتر میفروشه ولی ربطی به بحث ما نداره! کسی که از شما کمک میخواد انتظار داره شما در جوابتون از دانش کافی مدل ها و موجودی نو و دست دوم بازار گنجونده باشین! شما صحبت از حرفه ای بودن میکنید ولی تمام روی سخنتون به TTL بودن فلشه و خلاص! لزومی نداره من برای شما دلیل بیارم که چرا تریگر و فلش TTL برای عکاس حرفه ای اصلا اهمیتی نداره چون از واضح هم واضحتره که هات شو استاندارد تابع برند نیست که شما اینقدر نگرانشی! در بحث لنز هم بطرز وحشتناکی لنزهای سونی داخل ایران ارزونه!

شما شاید ماجرا رو بکل هم اشتباه گرفتی که من دارم از سونی دفاع میکنم! من اصلا به اینکه روی دوربین چی نوشته کاری ندارم! شما اصل خود تنطیمی بازار رو قبول نداری! هر برندی دست بزارید همینه! یه جنسی وقتی تقاضا براش کم بشه قیمتش پایین میاد! یه سیستمی وقتی صرفه اقتصادی یکی از اجزاش کم بشه باقی اجزاش افت میکنه! این ماجرا اینقدر ادامه پیدا میکنه تا زمانی که شرایط خرید برای همه برندها و رنج ها و سیستم ها یکی باشه!

و نکته اخر شما قبلا در حال کلی گویی بودید در مورد برند سونی و داخل این پست اخر در حال شخصی گویی هستید که شما فلان چیز رو نمیپسندید و حرف بنده در مورد خودرو اوراقیه و حرف شما رد موردخودرو نو! دلیلیش چیه؟ دلیلش اینه که فرضا بنده در مورد قیمت سیستم سونی درست بگم شما داری دست پیش رو میگیری که مشکل شما رو سلیقه ات فلانه حل نکردم! فراموش نکنید بحث سلیقه من و شما نیست و بحث راهنمایی خریداره! همونقدر که شما به کسانی در که گذشته این دوستمون رو راهنمایی کردن که سونی
    بخره خرده میگیرید که با سنجش شرایط واقعی بازار راهنمایی نکردند بنده هم به همون میزان خرده گرفتم که شرایط واقعی بازار با ایده شما از بازار متفاوته! مصداق واقعی ضرب المثل رطب خورده کی منع رطب کند! پس فکر هم نکنید که بنده دارم میگم این دوستمون بره و سونی بخره من بوضوح گفتم با شرایط ایشون به نظر من اجاره وسایل بهتر از خرید وسایل ائه و خدا رو شکر همه میدونند اجاره وسایل یعنی استفاده از موجودی اجاره دهنده که معمولا شامل برندها و وسایل خاصی میشه و ربطی به بحث خرید سونی و غیر سونی نداره!
    بهتر است باز هم هدف از بحث را بیان کنم.
    هدف بحث این بود که با خرید یک دوربین در حقیقت یک سیستم را می خرید و در آینده باید با محصولات موجود سازگار با آن سیستم کنار بیایید.
    مثالم در مورد فلاش فکر می کنم زیاد کارساز نبود و شما تنها روی آن متمرکز شدید. ولی احساس می کنم به طور کلی منظورم را رسانده ام.

یکی از مفیدترین تجهیزاتی که یک کاربر slr یا mirrorless می تواند پس از گذشت مدتی از خرید دوربینش تهیه نماید فلاش اکسترنال ttl هست. تاثیر این وسیله در عکاسی در نور کم و در محیطهای سرپوشیده باور نکردنی هست و واقعا می تواند کیفیت عکسهای گرفته شده در این محیطها را به صورت جهشی یک پله بالاتر ببرد. آمار فروش بالای این فلاشها و رضایت عجیب کاربران از خریدشان هم تایید کننده این امر هست. می توانید آمار فروش و نظرات را در سایتهایی همچون آمازون ببینید.

در مورد اصل خود تنظیمی که فکر می کنم منظورتون بالا و پایین شدن قیمتها با توجه به عرضه و تقاضا هست نظر خاصی ندارم جز اینکه این مورد در بازار ایران که بازار آزادی نیست اغلب در عمل اتفاق نمی افتد. ولی با نظر شما مخالفتی هم ندارم.

در مورد شخصی سازی که اشاره کردید، احساس می کنم کمی وارد بحث روانشناسانه خرید شدم که بیشتر می تواند برای مخاطب ثالث این بحث مفید باشد. جسارت به شما و انتخابتان نشود.

در نهایت پیشنهاد اجاره محصول مناسب فردی هست که به یک دوربین خاص(مثلا یک dslr) مسلط هست و با اجاره آن به راحتی می تواند از قابلیتهایش بهره ببرد!

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    ایشون گفتند که قصد خرید از برند سونی دارند نه برند های دیگه پس این بحث ها دیگه بی فایده هستند ، چیزیم که بهش اشاره شده با یک دوربین و کیت لنزش قابل اجراست چه با بدون آینه چه با dslr درگیر کردن ذهن شخص با کلی لنز فلش و برند با توجه به انتخابی که انجام داده چیزی بود که در صفحه قبل بهش اعتراض کردم.

همه که نمیخوان جدی درگیر عکاسی بشن که این همه آینده نگری کنند و همه دلال نیستند که مدام به خرید و فروش فکر کنن تقریبا با همه بدنه هایی که خریدم تا اخر کار کردم و بازنشسته شدند و تا بحال چیزی نفروختم.
    نظر شما محترم هست. ولی به نظر من دوستمون Erix در دسته جدی قرار می گیرند. یکبار دیگر پستشان را مشاهده بفرمایید. کاربر خانگی و عادی سوالش به شکل دیگری هست.
    Mehrdad-PL، obsidiyan و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.

صفحه 22 از 36 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین