صفحه 21 از 36 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Erix نمایش پست ها
    از روی مدلهای مورد نظرم شاید بشه شکل دوربین هایی که می خوام رو فهمید. حالا بین اینها و قیمتهاشون موندم a33,a35,a37,a55,a57,a6000,a6300 شایدم a100
    اصلا نمیدونم الان تو بازار هست یا نه قیمتشون چطوره!! اصلا به درد کار من میخوره یا نه
    می خوام برای مراسم نامزدی و عروسی یکی از بستگان تمامی عکسهای آلبوم دیجیتالشون رو با این دوربین بگیرم پس کیفیت عکس برام خیلی مهمه اما به شرطی که به بودجه ۲-۳ تومنی من بخوره و اینکه دوربینی که توصیه می شه چه لنزی براش تهیه بشه
    اینکه همه چیز اتوماتیک باشه همونطور که فرمودید هم ملاک نیست اگر نیاز هست تنظیمات دستی صورت بگیره هم ایرادی نداره فقط عکس اوکی باشه چون مراسم تکرار نشدنیه
    کیفیت عکس همه دوربینهایی که اشاره کردید خوب هستند. البته روی کیفیت لنزها یا نحوه کارکرد دوربین می توان بحثهایی نمود ولی در عکاسی از مراسم بحثهای بسیار مهمتری وجود دارد.

-اولین نکته این هست که عکسها را دوربین نمی گیرد و عکاس آنرا می گیرد. بنابراین اگر تجربه عکاسی زیادی ندارید مطمئنا عکسهای خوبی نمی توانید بگیرید.
    -دومین مورد این هست که برای مراسم این چنینی استفاده از دوربینی توصیه می شود که روی نحوه کار با آن مسلط باشید و چند ده جلسه تجربه کار با تنظیمات آنرا داشته باشید. در مراسم مهم بحثهایی همچون داشتن دوربین بک آپ و باتری اضافه هم مطرح می شود.
    -سومین مورد اهمیت نورپردازی و استفاده از فلاش در عکاسی مراسم هست. که استفاده از فلاشهای اکسترنال(اسپید لایتها) هم تجربه خود را می خواهد.
    -چهارمین موردی که به نظر من می رسد، کم بودن لنزها و تجهیزات سونی در بازار ایران و جهان و سخت بودن خرید و فروش آنها چه به صورت نو و چه به صورت کارکرده است. من شخصا به هیچ کس توصیه نمی کنم dslr سونی بخرد. البته بحث میررلسهایش جدا است.

اگر بازهم با این کارتان اصرار دارید، با توجه به بودجه شما پیشنهاد من خرید یک dslr کنون همچون 700d یا 750d به همراه یک فلاش اکسترنال مثلا از برند کنون یا Yongnuo هست. یا مشابه همین تجهیزات از برند نیکون هست.

در نهایت متوجه نشدم چرا به دنبال میررلس بوده اید. این دوربینها معمولا کوچکترند ولی خوب معمولا تجهیزات جانبی کمتری در بازار برای آنها یافت می شود؛ مثلا چیزهایی مثل لنز یا فلاش.
    aliii و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    کیفیت عکس همه دوربینهایی که اشاره کردید خوب هستند. البته روی کیفیت لنزها یا نحوه کارکرد دوربین می توان بحثهایی نمود ولی در عکاسی از مراسم بحثهای بسیار مهمتری وجود دارد.

-اولین نکته این هست که عکسها را دوربین نمی گیرد و عکاس آنرا می گیرد. بنابراین اگر تجربه عکاسی زیادی ندارید مطمئنا عکسهای خوبی نمی توانید بگیرید.
    -دومین مورد این هست که برای مراسم این چنینی استفاده از دوربینی توصیه می شود که روی نحوه کار با آن مسلط باشید و چند ده جلسه تجربه کار با تنظیمات آنرا داشته باشید. در مراسم مهم بحثهایی همچون داشتن دوربین بک آپ و باتری اضافه هم مطرح می شود.
    -سومین مورد اهمیت نورپردازی و استفاده از فلاش در عکاسی مراسم هست. که استفاده از فلاشهای اکسترنال(اسپید لایتها) هم تجربه خود را می خواهد.
    -چهارمین موردی که به نظر من می رسد، کم بودن لنزها و تجهیزات سونی در بازار ایران و جهان و سخت بودن خرید و فروش آنها چه به صورت نو و چه به صورت کارکرده است. من شخصا به هیچ کس توصیه نمی کنم dslr سونی بخرد. البته بحث میررلسهایش جدا است.

اگر بازهم با این کارتان اصرار دارید، با توجه به بودجه شما پیشنهاد من خرید یک dslr کنون همچون 700d یا 750d به همراه یک فلاش اکسترنال مثلا از برند کنون یا Yongnuo هست. یا مشابه همین تجهیزات از برند نیکون هست.

در نهایت متوجه نشدم چرا به دنبال میررلس بوده اید. این دوربینها معمولا کوچکترند ولی خوب معمولا تجهیزات جانبی کمتری در بازار برای آنها یافت می شود؛ مثلا چیزهایی مثل لنز یا فلاش.
    برای تهیه میررلس اصراری ندارم، در مورد نیاز به تجربه عکاسی با دوربین هم باید بگم که دوربین رو ۵-۶ ماهی زودتر دارم تهیه می کنم که به این تجربه برسم.
    پس فرمودید 750d آیا معادل سونی برای این دوربین با بودجه من پیدا نمیشه؟ برای رنج 3.5؟!!
    آیا برای این دوربین ها لنزهای خود سونی پیدا میشه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان بالاخره دو مدل ILCE-6000 و ILCE-3000K رو پیدا کردم که به ترتیب 3.2 و 900هزار تومان هستند. ولی دلیل اینهمه اختلاف قیمت رو نمی فهمم آیا a3000 دوربینی نیست که بتونه نیاز من رو تامین بکنه یا باید برم سراغ a6000 ؟ ممنونم بابت وفت و پاسختون

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

دوستان بالاخره دو مدل ILCE-6000 و ILCE-3000K رو پیدا کردم که به ترتیب 3.2 و 900هزار تومان هستند. ولی دلیل اینهمه اختلاف قیمت رو نمی فهمم آیا a3000 دوربینی نیست که بتونه نیاز من رو تامین بکنه یا باید برم سراغ a6000 ؟ ممنونم بابت وفت و پاسختون
    مهمترین مزیت دوربین بدون اینه سبکی و کوچکی هست با کیفیتی نزدیک به اس ال ار و قیمتی بالاتر تجهیزات کمتر و سرعت عمل کمتر اگر براتون جمع و جوری زیاد مهم نیست قطعا با این بودجه اس ال ار بگیرید نتیجه بهتری داره دی5300 و5500 نیکون و 750دی کنون
    kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

a3000 پایین ترین دوربین و a6000 بالاترین دوربین در سری بدون آینه غیر فول فریم سونی است تفاوت های این مدل ها در قسمت معرفی این محصولات در همین انجمن وجود داره که متوجه میشید چه تفاوت هایی دارند و در کل مربوط به نوع فوکوس سرعت عکاسی ، کیفیت ساخت ،نوع سنسور و ... میشه همچنین a3000 مناسب فیلمبرداری طولانی نیست و با نوع فوکوسی که داره بدرد سوژه های متحرک نمیخوره ولی در a6000 همه چیز برعکسه

اما یک مطلب اضافه کنم خیلی از راهنمایی کلا پیشنهاد شخصی هستند و ربطی به موضوع قسمت مورد نظر ندارند ، مثلا شخصی برای خرید دوربین بریج سوال کرده بهش دوربین dslr پیشنهاد داده میشه شخصی بین خرید دو مدل کنون و نیکون دچار شک شده بهش خرید پنتاکس توصیه میشه و این یعنی سردرگم کردن بیشتر بجای راهنمایی مفید ، وقتی من در قسمت کامپکت سوال میکنم طبیعتا کامپکت نیاز دارم نه dslr و در غیر اینصورت وجود یک بخش به اسم "راهنمایی برای خرید دوربین" کافیه.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها
    a3000 پایین ترین دوربین و a6000 بالاترین دوربین در سری بدون آینه غیر فول فریم سونی است تفاوت های این مدل ها در قسمت معرفی این محصولات در همین انجمن وجود داره که متوجه میشید چه تفاوت هایی دارند و در کل مربوط به نوع فوکوس سرعت عکاسی ، کیفیت ساخت ،نوع سنسور و ... میشه همچنین a3000 مناسب فیلمبرداری طولانی نیست و با نوع فوکوسی که داره بدرد سوژه های متحرک نمیخوره ولی در a6000 همه چیز برعکسه

اما یک مطلب اضافه کنم خیلی از راهنمایی کلا پیشنهاد شخصی هستند و ربطی به موضوع قسمت مورد نظر ندارند ، مثلا شخصی برای خرید دوربین بریج سوال کرده بهش دوربین dslr پیشنهاد داده میشه شخصی بین خرید دو مدل کنون و نیکون دچار شک شده بهش خرید پنتاکس توصیه میشه و این یعنی سردرگم کردن بیشتر بجای راهنمایی مفید ، وقتی من در قسمت کامپکت سوال میکنم طبیعتا کامپکت نیاز دارم نه dslr و در غیر اینصورت وجود یک بخش به اسم "راهنمایی برای خرید دوربین" کافیه.
    ممنونم بابت پاسخ مفیدتون. من قصدم خرید دوربین سونی هست نه نیکون یا کنون برای همین فقط دنبال مدل های alpha می گردم
    الان بحثی که منو گمراه می کنه اینه که بین مدل های مختلف کدوم رو انتخاب کنم! تا الان محدوده انتخابم روی a3000 , a33 , a37 , a55 , a57 , a6000 و در نهایت a6300 هست. با توجه به توضیحاتی که فرمودید a3000 خیلی ضعیفتر و محدودتر از a6000 هست پس 3000 از لیستم خارج میشه میمونه سری a33 و a55 در مورد اینها هم یکم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
    حتی اگر به کارم بیاد برام سایز مهم نیست میتونم برم سمت DSLR مدلهای a100 فقط نمیدونم کیفیت دوربین که مال سال 2004 هست با این جدیدترها قابل قیاس هست یا نه؟؟!!

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha_850 نمایش پست ها

گاهی اوقات واقعا پیشنهادهای خارج از بحث یاتاپیک ناگزیره! راهنمایی نکردن درست برای خارج نشدن از بحث تاپیک به نظرمن گمراه کردن بیشتره.گاهی بعضی دوستان واقعا نیازسنجیه اشتباهی دارن.مثل انتخاب یه مدل سونی(حتی2004) بجای ...
    اماجناب erix مطمئن باشید با اون انتظار کیفیتی که شما ازش صحبت میکردید , اگر در دوربینهای 2004 به دنبالش هستید در پایینترین مدلهای امروزی هرکالای دیجیتالی یافت میشود.
    متعجبم دردنیای امروزی وبااین پیشرفت سریع چطورشما برایتان کیفیت کالای12سال قبل با 2016 میتواند برابر باشد؟ اینهاراالبته به دیددوستانه ببینید
    M.Nouri، aliii، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    گاهی اوقات واقعا پیشنهادهای خارج از بحث یاتاپیک ناگزیره! راهنمایی نکردن درست برای خارج نشدن از بحث تاپیک به نظرمن گمراه کردن بیشتره.گاهی بعضی دوستان واقعا نیازسنجیه اشتباهی دارن.مثل انتخاب یه مدل سونی(حتی2004) بجای ...
    اماجناب erix مطمئن باشید با اون انتظار کیفیتی که شما ازش صحبت میکردید , اگر در دوربینهای 2004 به دنبالش هستید در پایینترین مدلهای امروزی هرکالای دیجیتالی یافت میشود.
    متعجبم دردنیای امروزی وبااین پیشرفت سریع چطورشما برایتان کیفیت کالای12سال قبل با 2016 میتواند برابر باشد؟ اینهاراالبته به دیددوستانه ببینید
    بنده به عنوان سوال پرسیدم که آیا میتونه کیفیت مورد نظرم رو تامین کنه یا نه!! ظاهرا نه !! چون قیمتی که در اینترنت پیدا کردم دسته کمی از دوربینهای جدید نداشت کنجکاو شدم ببینم که آیا کیفیتش در این حد هست یا نه!!!
    یه سوال دیگه از خدمت دوستان داشتم اونم اینه برای پرتره چه لنزی رو توصیه می فرمایند.

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

بنده به عنوان سوال پرسیدم که آیا میتونه کیفیت مورد نظرم رو تامین کنه یا نه!! ظاهرا نه !! چون قیمتی که در اینترنت پیدا کردم دسته کمی از دوربینهای جدید نداشت کنجکاو شدم ببینم که آیا کیفیتش در این حد هست یا نه!!!
    یه سوال دیگه از خدمت دوستان داشتم اونم اینه برای پرتره چه لنزی رو توصیه می فرمایند.
    مدل هایی که شما در نظر دارید همگی بجز a6000 توقف تولید شده و فقط دست دومش ممکنه موجود باشه بنظرم اول از موجودی دوربین ها مطمئن بشید بعد بینشون مقایسه کنید.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

ممنونم بابت پاسخ مفیدتون. من قصدم خرید دوربین سونی هست نه نیکون یا کنون برای همین فقط دنبال مدل های alpha می گردم
    پس توصيه مي كنم قبل از انجام اين تصميم احساسي، بازار لنز و فلاش و ديگر لوازم جانبي آن را چك نماييد. تجربه چند سال قبل من اين بوده است كه لنزها و تجهيزات سوني يا پيدا نمي شود يا به قيمت غير منطقي فروخته مي شود.
    ما با خريد دوربين فقط يك دوربين نخريده ايم بلكه يك سيستم براي عكاسي خريده ايم كه معمولا مجبوريم از تجهيزات همان برند براي آن استفاده كنيم. در نظر گرفتن اين مسئله خيلي در انتخاب درست كمك كننده است.
    يادآوري مي كنم كه بهترين متود خريد دوربين در اين روزها از انتخاب لنز شروع مي شود و با توجه به نياز حتمي شما به فلاش، بايد در فكر آن هم بود.
    خود من شخصا از بچگي عاشق برند سوني بوده ام ولي الان با بررسي دوربينها و لوازم جانبيشان از برند ديگري استفاده مي كنم.
    فروش دوربینهای کارکرده برندهای کمتر محبوب(همچون سونی) هم که شبیه کابوس هست.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Saturday 16 April 2016 در ساعت 23:08
    M.Nouri، aliii، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 21 از 36 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین