صفحه 186 از 284 نخستنخست ... 86 136 176 182 183 184 185 186 187 188 189 190 196 236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,851 تا 1,860 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد salehe آواتار ها
    تشکر کرده
    12

Smile

ممنون از همگی به خاطر راهنمایی های خوبشون
    آقای موتی کتابچه راهنمای فارسی هم دارن این فوجی ها؟
    دوربینهای سری s کنون از سری sx کیفیت عکس بهتری میدن؟ البته سری اس در حال حاضر تولیدی داره که موجود باشه؟
    من خودم به شخصه از عکسهای با رنگ شاد و زنده بیشتر خوشم میاد. دوربین فعلیم که کنون اکسوز 860 آی اس هست رنگ عکسهاش بی روحه. g15 از این نظر چطوره؟ دوربین های فوجی هم مثل سونی عکسهاشون خوش رنگ تره یا مثل کنون طبیعی تر؟
    به شخصه اگه قدرت خرید داشتم همین الان دوربین فوجی x10 رو میخریدم چون از هر نظر و خصوصا محکم بودن بدنه و طراحی کلاسیکش خیلی جذابه و مرحله دوم g15.شاید یه کارکرده پیداکردم. امیدوارم.
    ضمنا من به استحکام بدنه و خصوصا لنز خیلی اهمیت میدم با توجه به مشکلی که با لنز کنون داشتم و دارم کدوم دوربینها از اینهایی که گفتین این فاکتور مهم رو هم دارن؟
    با توجه به اولویتهای من یعنی کیفیت عالی تصویر و کیفت خیلی خوب فیلم و بقیه موارد که گفتم نظرتون راجع به دوربین جدید فوجی یعنی Fujifilm finepix XF1 که به زودی میاد چیه؟ هرچند نمیدونم ساخت ژاپنه یا نه ؟ قیمتش از x10 کمتره اما شما که مشخصات فنی رو خوب میدونین به نظرتون کیفیت عکساش به خوبی دوربینایی که گفتین هست؟ صبر کنم اینو بگیرم؟
    از صبر و حوصله تک تک شما و فرصتی که صرف پاسخ به من میکنین نهایت سپاس رو دارم.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط salehe نمایش پست ها
    ممنون از همگی به خاطر راهنمایی های خوبشون
    آقای موتی کتابچه راهنمای فارسی هم دارن این فوجی ها؟
    دوربینهای سری s کنون از سری sx کیفیت عکس بهتری میدن؟ البته سری اس در حال حاضر تولیدی داره که موجود باشه؟
    من خودم به شخصه از عکسهای با رنگ شاد و زنده بیشتر خوشم میاد. دوربین فعلیم که کنون اکسوز 860 آی اس هست رنگ عکسهاش بی روحه. g15 از این نظر چطوره؟ دوربین های فوجی هم مثل سونی عکسهاشون خوش رنگ تره یا مثل کنون طبیعی تر؟
    به شخصه اگه قدرت خرید داشتم همین الان دوربین فوجی x10 رو میخریدم چون از هر نظر و خصوصا محکم بودن بدنه و طراحی کلاسیکش خیلی جذابه و مرحله دوم g15.شاید یه کارکرده پیداکردم. امیدوارم.
    ضمنا من به استحکام بدنه و خصوصا لنز خیلی اهمیت میدم با توجه به مشکلی که با لنز کنون داشتم و دارم کدوم دوربینها از اینهایی که گفتین این فاکتور مهم رو هم دارن؟
    با توجه به اولویتهای من یعنی کیفیت عالی تصویر و کیفت خیلی خوب فیلم و بقیه موارد که گفتم نظرتون راجع به دوربین جدید فوجی یعنی Fujifilm finepix XF1 که به زودی میاد چیه؟ هرچند نمیدونم ساخت ژاپنه یا نه ؟ قیمتش از x10 کمتره اما شما که مشخصات فنی رو خوب میدونین به نظرتون کیفیت عکساش به خوبی دوربینایی که گفتین هست؟ صبر کنم اینو بگیرم؟
    از صبر و حوصله تک تک شما و فرصتی که صرف پاسخ به من میکنین نهایت سپاس رو دارم.
    کتابچه به زبان انگلیسی هست (ولی وقتی هر کتاب یا مقاله ای در کشوری غیر از کشور های انگلیسی زبان تهیه می شود معمولا کمتر از اصطلاحات خاص و پیچیدگی زبان کتاب های انگلیسی یرخوردار هست و اصولا این گونه دفترچه ها چون برای یک منطقه وسیع مثلا یک قاره یا بیشتر چاپ میشه باید بسیار روان و قابل فهم باشد که همین طور هم هست)
    پس مگران دفترچه راهنما نباشین منو ها هم با ترجمه نسبتا خوبی تبدیل شده اند به فارسی
    البته رنگ عکس به خیلی از فاکتور ها اعم از نور ، وایت بالانس، سرعت شاتر و...... بستگی داره ولی در حالت یکسان سونی کمی رنگهای اشباع تری رو در اختیار کاربر می گذاره البته این عمومیت نداره و دوربین x10 رنگهای زنده و خوبی داره به اعتقاد من
    در مورد استحکام سری نکس سونی و x10 فوجی واقعا عالی هستند و g15 و g1x هم بسیار کیفیت مطلوبی دارند
    این که دوربین یک شرکت ساخت همون کشور باشه یا نه اصلا در کیفیت فرقی نداره ولی فوجی یکسری دوربین های گرون خود رو مثل x10 و.... با مهر made in japan به بیرون میده
    xf1 از لخاظ مشخصات بسیار نزدیک به x10 هست FUJIFILM XF1 | Fujifilm Global
    salehe تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

تشکر کرده
    12

سلام
    لطفا این سوالارم پاسخ بدین.
    در x10 رنگ عکس زنده و شادتره یا در g15؟
    این چشمی اپتیکال که در x10 هست و در xf1 نیست چه کاربردی برا من میتونه داشته باشه؟ شخصا سایز lcd برام مهمتره تا داشتن چشمی. اولی 2.8 و دومی 3 اینچ
    لنز مکانیکی رو میشه بیشتر توضیح بدین و آیا دیرتر خراب میشه؟
    کیفیت فیلمبرداری در x10 و g15 و سری نکس سونی کدوم بهتره؟ البته صفحه قبل گفته بودن سری اس و جی کنون بهتره اما بین این سه گزینه کدوم کیفیت فیلم بهتری دارن؟
    اگر فیلمبرداری رو در حال فول اچ دی با سرعت 60 فریم برثانیه بگیری تفاوت محسوسی با 30 فریم بر ثانیه داره از نظر کیفیت یا فقط به درد فیلم آهسته گرفتن میخوره؟ اصلا امکان فیلم آهسته برای کاربر خانگی به چه دردی میخوره؟
    در یکی از سایتها قیمت x10 رو 1115000 تومان و g15 رو 1650000 تومان زده بود که در دیجی کالا قیمت ها به ترتیب 1930000و 1750000 تومان بود این تفاوت قیمتهای چه معنی داره؟
    با سپاس

تشکر کرده
    12

تماس گرفتم همونطور که فکر میکردم قیمتها رو به روز نکرده بودن و xf1 فوجی هم حدود او 650 یعنی حدود هم قیمت جی 15 بود. امکان ویرایش پستم نبود که بخش پاییین رو پاک کنم لطفا بقیه سوالاتمو پاسخ بدین.

تشکر کرده
    12

بین g15 و xf1 فوجی موندم کدوم کیفیت عکس شادتر و بهتر و کیفیت فیلم بهتری دارن ؟ لطفا به راهنماییتون ادامه بدین تا به نتیجه برسم.

تشکر کرده
    3738

سلام
    لطفا این سوالارم پاسخ بدین.
    در x10 رنگ عکس زنده و شادتره یا در g15؟
    این چشمی اپتیکال که در x10 هست و در xf1 نیست چه کاربردی برا من میتونه داشته باشه؟ شخصا سایز lcd برام مهمتره تا داشتن چشمی. اولی 2.8 و دومی 3 اینچ
    لنز مکانیکی رو میشه بیشتر توضیح بدین و آیا دیرتر خراب میشه؟
    کیفیت فیلمبرداری در x10 و g15 و سری نکس سونی کدوم بهتره؟ البته صفحه قبل گفته بودن سری اس و جی کنون بهتره اما بین این سه گزینه کدوم کیفیت فیلم بهتری دارن؟
    اگر فیلمبرداری رو در حال فول اچ دی با سرعت 60 فریم برثانیه بگیری تفاوت محسوسی با 30 فریم بر ثانیه داره از نظر کیفیت یا فقط به درد فیلم آهسته گرفتن میخوره؟ اصلا امکان فیلم آهسته برای کاربر خانگی به چه دردی میخوره؟
    در یکی از سایتها قیمت x10 رو 1115000 تومان و g15 رو 1650000 تومان زده بود که در دیجی کالا قیمت ها به ترتیب 1930000و 1750000 تومان بود این تفاوت قیمتهای چه معنی داره؟
    با سپاس
    درود
    در مورد قیمت ها احتمالا اون سایت بروزرسانی نکرده قیمت ها رو x10حدود 1900و g15هم 1700 حالا کمی بیشتر یا کمتر
    چشمی اپتیکال خب برای بعضی ها کاربردیه و برای بعضی ها نه بسته به نوع استفاده شما داره ولی در کل شما که ال سی دی براتون مهمه چشمی کاربرد نداره ...
    کیفیت فیلمبرداری نکس 100 %از دوگزینه دیگه خیلی جلوتره ...در مورد کیفیت خروجی بین دو دوربین مورد بحث فوجی و کنون به علت سنسور بزرگتر و دیاف بازتر به عقیده من در مجموع خروجی فوجی بهتره
    و البته زیبایی
    زوم دستی هم خب باعث میشه شما مصرف باتری کمتر و تسلط بیشتری روی ووربین و کادر بندیتون داشته باشید
    بازم انتخاب با خودتونه و به عقی ه من برید و هر دوربین رو از نزدیک ببینید ظاهر و حس اولیه شما نسبت به دوربین خیلی مهمه در انتخاب
    salehe تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ،
    اینکه بعد از هر پاسخ ده ها پرسش دیگر رو مطرح کنید ، هرگز به نتیجه نخواهید رسید .
    ضمن اینکه اختلاف این دوربین ها اینطور نیست که یکی از دیگری بسیار بهتر باشد . اگر چنین بود هرگز در یک کلاس یا یک رده قیمت قرار نداشتند .
    محصولات مهم برندهای مختلف در یک رده نهایت اختلاف چند درصدی با یکدیگر گاه دارند که قابل چشم پوشی است .
    این هم که میگویید کدام عکس شادتر یا بهتر یا ... دارد ؟ پرسش درستی نیست .
    ممکن است در نهایت تصاویر یک دوربین اندکی گرم تر یا سردتر باشد ، اما آنهم با وایت بالانس مناسب قابل رفع یا تشدید است .
    ضمن اینکه از بس در این فروم گفته شده که یک عکس را عکاس می گیرد و نه دوربین ، دیگه تبدیل به یک جمله کلیشه ای شده .
    تصور اینکه با خرید یک دوربین ، حتی بهترین دوربین های DSLR ، دوربین همینطوری در حالت اتو ، بهترین عکس را به عکاس تحویل دهد ، تصور اشتباهی است .
    همه عکس های زیبایی که چه در این فروم می بینید و چه در فروم های دیگر ، حاصل تلاش و سختی فراوان، چه در مرحله پیش از عکاسی ، چه در مرحله عکاسی و چه در مرحله پس از آن و ویرایش است .
    و برای آن نیاز به تجهیزات مناسب ، دانش عکاسی و تجربه عکاسی و پشتکار و تلاش است .
    شما خیلی خودتون رو به تردید و نگرانی نیاندازید ،
    این دو دوربین در رده خود بهترین هستند ، و تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند .

اما اگر از هزینه آن نگرانی ندارید ، X10 شاید به خاطر آنچه که شما دنبال آن هستید ، ( مودهای پیش فرض بیشتر هنگام عکاسی اتو چه در رنگی و سیاه و سفید ) و قابلیت تنظیم داینامیک رنج از 100 تا 400 ، بدنه محکم آلیاژی ، بیشتر به درد شما می خورد .
    Moty و salehe تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12

آقا موتی ممنونم که به سوالام تا اینجا پاسخ دادین
    آقا کورش از شما هم ممنونم و البته حرف شما کاملا متینه البته سوالات مارو به حساب مبتدی بودن بذارین. اما سوال من در مورد تفاوت بین دو دوربین g15 و xf1 فوجی بود نه x10
    Moty تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3738

آقا موتی ممنونم که به سوالام تا اینجا پاسخ دادین
    آقا کورش از شما هم ممنونم و البته حرف شما کاملا متینه البته سوالات مارو به حساب مبتدی بودن بذارین. اما سوال من در مورد تفاوت بین دو دوربین g15 و xf1 فوجی بود نه x10
    به خاطر شرایط نزدیک دو دوربین xf1 و x10 خروجی انها شاید فرق ان چنانی باهم نداشته باشند
    یه لینکی که از سایت فوجی دادم سر بزنید و سمپل های دو دوربین رو مقایسه کنید
    حق کاملا با جناب کوروش است چون شما هرچه به وسواس به خرج دهید بیشتر سردر گم میشوید..... و انتخاب دشوارتر و مطمین باشید هر روز گزینه تازه ای اضافه خواهد شد..
    در هر صورت باز هم اگر کمکی از من ساخته هست در خدمتتون هستم
    دیگر دوستان هم که همیشه به کاربران کمی تازه وارد تر لطف داشته اند
    کوروش و salehe تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با بودجه 1 میلیون(نهایت نهایت یک میلیون)
    بهترین انتخابها چیه
    اگه با پول کمتر هم انتخابهای خوبی باشه لطفا معرفی کنید
    واسه عکاسی خانوادگی و....(البته حالت ماکرو خوبی داشته باشه)
    یکم عجله ای هست
    ممنون