صفحه 185 از 284 نخستنخست ... 85 135 175 181 182 183 184 185 186 187 188 189 195 235 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام
    به نظرم قبل از هر چیز باید بودجه رو تعیین کنید. اگر محدودیت بودجه نداشته باشید من هم مثل رامین خان ترجیح می دم دوربین های سنسور بزرگ را پیشنهاد بدهم هرچند کار بادوربینهای فوجی و کنن پیشنهادی زیاد ساده نیست و پیشنهاد من سری S کنن است. در غیر اینصورت و در صورت محدودیت بودجه همان sx 260 انتخاب خیلی خوبیه.
    ramink2، Moty، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد salehe آواتار ها
    تشکر کرده
    12

ممنون از توضیحاتتون اما این دو سوال رو پاسخ ندادین 1-تو دوربینهای کامپکت کنون سری جی یا اس ایکس کدوم کیفیت عکس بهتر و در سونی سری نکست یا سری اچ ایکس کدوم کیفیت عکس بهتری دارن؟
    2-کسایی که دوربین کنون و سونی هردو رو داشتن قبول دارن که صفحه کاربری فارسی و فونت اون در سونی خیلی بهتر از کنونه؟ فونت فارسی کنون خیلی ناجوره در مورد دوربینهای دیگه تجربه ای ندارم منوی فارسی دارن یا نه کسی میدونه؟
    سوالهای بعدیم
    3-تو مارک سونی نظرتون راجع به مدل Sony Cyber-Shot DSC-HX10Vچیه؟ کلا مارک سونی تو کامپکتها چطوره؟ 4-فکر کنم کیفیت فیلمش از جی 15 کنون بهتر باشه اینطور نیس؟
    5-تعمیرکاردوربین به من گفت در مورد لنز اگه میخوای مشکل قبلی رو نداشته باشی دوربینهایی مثل tx100 سونی رو بگیر که البته لمسیه و خوب ال سیدی بزرگتری هم داره نظرتون چیه راجع به دوربینهای لمسی؟ و گفت sx260 اگه مشکلی واسه لنزش پیش بیاد باید حداقل 300 تومن هزینه کنی دیگه با یه تعویض پایه حل نمیشه. ضمن اینکه دوربینهای فوجی و خصوصا پاناسونیک رو کلا رد کرد البته از دید خودش که کار تعمیری انجام میده.بازم نمیدونم
    6- به نظرتون اگه صبر کنم مدل rx 100 سونی بیاد و کمی هم ارزونتر شه عاقلانس چون آقا فرهاد گفتن سنسور بزرگتر و تحقیق کردم این مدل که به سنسور یک اینچی هم معروفه ظاهرا دوربین کاملیه برا من.ضمن اینکه وزنشم زیادنیس
    7- مقاله ای هست که درباره اطلاعات فنی دوربینها مثل فاصله کانونی و محدوده دیافراگم و ... توضیح داده باشه تا بفهمم این عددها تو معرفی دوربینها چه مفهومی دارن؟اگه هست لطفا لینکشو بذارین برام.
    چقدر سوالام زیاد شد ببخشین.
    ممنونم از حوصله و وقتی که بابت این سوالات میذارین.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط salehe نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون اما این دو سوال رو پاسخ ندادین 1-تو دوربینهای کامپکت کنون سری جی یا اس ایکس کدوم کیفیت عکس بهتر و در سونی سری نکست یا سری اچ ایکس کدوم کیفیت عکس بهتری دارن؟
    2-کسایی که دوربین کنون و سونی هردو رو داشتن قبول دارن که صفحه کاربری فارسی و فونت اون در سونی خیلی بهتر از کنونه؟ فونت فارسی کنون خیلی ناجوره در مورد دوربینهای دیگه تجربه ای ندارم منوی فارسی دارن یا نه کسی میدونه؟
    سوالهای بعدیم
    3-تو مارک سونی نظرتون راجع به مدل Sony Cyber-Shot DSC-HX10Vچیه؟ کلا مارک سونی تو کامپکتها چطوره؟ 4-فکر کنم کیفیت فیلمش از جی 15 کنون بهتر باشه اینطور نیس؟
    5-تعمیرکاردوربین به من گفت در مورد لنز اگه میخوای مشکل قبلی رو نداشته باشی دوربینهایی مثل tx100 سونی رو بگیر که البته لمسیه و خوب ال سیدی بزرگتری هم داره نظرتون چیه راجع به دوربینهای لمسی؟ و گفت sx260 اگه مشکلی واسه لنزش پیش بیاد باید حداقل 300 تومن هزینه کنی دیگه با یه تعویض پایه حل نمیشه. ضمن اینکه دوربینهای فوجی و خصوصا پاناسونیک رو کلا رد کرد البته از دید خودش که کار تعمیری انجام میده.بازم نمیدونم
    6- به نظرتون اگه صبر کنم مدل rx 100 سونی بیاد و کمی هم ارزونتر شه عاقلانس چون آقا فرهاد گفتن سنسور بزرگتر و تحقیق کردم این مدل که به سنسور یک اینچی هم معروفه ظاهرا دوربین کاملیه برا من.ضمن اینکه وزنشم زیادنیس
    7- مقاله ای هست که درباره اطلاعات فنی دوربینها مثل فاصله کانونی و محدوده دیافراگم و ... توضیح داده باشه تا بفهمم این عددها تو معرفی دوربینها چه مفهومی دارن؟اگه هست لطفا لینکشو بذارین برام.
    در کنون که بالاترین مدل کامپکت سری G هست ولی سونی رونمی دونم اما مطمئن هستم که سونی کامکتی به خوبی G15 نداره.
    در ضمن شما برای انتخاب دوربین خوب اول موارد مهمتر رو در نظربگیرید:مثل اندازه سنسور،قدرت زوم اپتیکال ، میزان نویز، دیافراگم وبرای برخی اندازه دوربین در کناراین مسائل ،چون حسن کامپکت کوچکی وسهولت استفاده ست، واگه بادر نظرگرفتم این موارد ۲یا۳ دوربین مشابه پیدا کردید، اونوقت درنظرگرفتن فونت منوی فارسی دوربین یا صفحه لمسی مهم خواهدبود.
    منوی دوربین عکاسی یه سری موارد مشخص وساده داره که به اون عادت میکنید،سخت نیست ومثل موبایل قرارنیست که مدام استفاده کنید، ولیکن اگر منوی فارسی رو برای خودتون اولویت بگذارید، انتخاب صحیحی نحواهیدکردوفکرمیکنم بعدازچندی ازخریدتان پشیمان خواهیدشد، دیگه چه برسه به نوع فونت.
    درکل اقای حسینی عزیز درست گفتنددیگه ، اول بودجه تون رو مشخص بفرمایید تا بعد دوستان بتونند کمک درستی کنند به شما.چون در حیطه قیمتی دوربین های کامپکت تنوع محصول زیادی وجود داره وخرید با مشورت خیلی کمک میکنه .
    Moty و salehe تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12

الان اگه تو رنج 800 تومن باشه میتونم بخرم که ظاهرا دو گزینه خودم پیش رومه والا اگه مثل g15 یا فوجی x10 که خوشم اومد از استحکام بدنه فلزی و کیفیت عکس بالا و بقیه مشخصه هاش بدونم دوربینی ارزش صبر کردن داره صبر میکنم قیمتش پایینتر بیاد یا دیرتر میخرم تا پس انداز کنم ولی ای کاش میشد کامپکتهارو هم مثل حرفه ای ها دست دوم تهیه کرد. البته نمیدونم مدلهای جدید که میان کمپانی مدل قبلیشو باز داره یا نه مثلا مدل پاناسونیک lx5 رو تو دیجی کالا زده بود غیر موجود.
    درمورد زبان فارسی شاید علت این باشه که دوربین کنون قبلیم که اکسوز 860 آی اس بود یه سری گزینه های دستی داشت که واقعا چیزی ازش سردرنمیاوردم یعنی اگه ترجمه کلمه رو هم میفهمیدم ولی تنظیمش رو نمیدونستم اون که تازه دوربین ساده ای بود البته اگه دوربینی دفترچه راهنمای فارسی داشته باشه و بتونم از گزینه هایی که تخصصی تره سر در بیارم مشکلی نیس در کل خودمم با فونت انگلیسی راحت ترم. شایدم راهش مطالعه بیشتر و آشنایی با اصول عکاسی باشه.
    بازم بین این سه مدلی که آقا رامین پیشنهاد دادن کدوم بهتره؟

1- x10 فوجی *
    2- G15 کانن ***
    3- Lx5 پاناسونیک **

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

X10 حدوده 1900
    G15 حدود 1750

حتما برای خرید اینها باید بودجه خود را دوبرابر کنید .
    دوستان گفتنی ها را گفتند . ضمن اینکه G15 خرید به صرفه تری خواهد بود . چون هم کار با فوجی اندکی سخت تر است به ویژه با فایلهای RAW آن .
    هر چند کیف چرمی زیبایی دارد و تجهیزات جانبی جالبی و از نظر من بسیار زیباتر است . ( البته باید جداگانه خریداری شوند ) .
    اما این افزایش مبلغ و ... خرید G15 را به صرفه تر میکند .
    به خصوص اینکه احتمالن هنگام فروش آن دومی به مراتب راحت تر فروش می رود تا اولی .
    bahri-d، Moty و salehe تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

الان اگه تو رنج 800 تومن باشه میتونم بخرم که ظاهرا دو گزینه خودم پیش رومه والا اگه مثل g15 یا فوجی x10 که خوشم اومد از استحکام بدنه فلزی و کیفیت عکس بالا و بقیه مشخصه هاش بدونم دوربینی ارزش صبر کردن داره صبر میکنم قیمتش پایینتر بیاد یا دیرتر میخرم تا پس انداز کنم ولی ای کاش میشد کامپکتهارو هم مثل حرفه ای ها دست دوم تهیه کرد. البته نمیدونم مدلهای جدید که میان کمپانی مدل قبلیشو باز داره یا نه مثلا مدل پاناسونیک lx5 رو تو دیجی کالا زده بود غیر موجود.
    درمورد زبان فارسی شاید علت این باشه که دوربین کنون قبلیم که اکسوز 860 آی اس بود یه سری گزینه های دستی داشت که واقعا چیزی ازش سردرنمیاوردم یعنی اگه ترجمه کلمه رو هم میفهمیدم ولی تنظیمش رو نمیدونستم اون که تازه دوربین ساده ای بود البته اگه دوربینی دفترچه راهنمای فارسی داشته باشه و بتونم از گزینه هایی که تخصصی تره سر در بیارم مشکلی نیس در کل خودمم با فونت انگلیسی راحت ترم. شایدم راهش مطالعه بیشتر و آشنایی با اصول عکاسی باشه.
    بازم بین این سه مدلی که آقا رامین پیشنهاد دادن کدوم بهتره؟

1- x10 فوجی *
    2- G15 کانن ***
    3- Lx5 پاناسونیک **
    درود

ابتدا اینکه بودجتون بسیار پایینه و این دوربین ها افت قیمت خودشونو داشتند و از این پایین تر نمی ان مگر با نوسانات ارز....
    به عقیده من شما به ایچ وجه سری نکس سونی رو از یاد نبرید چون قطعا در این سطح یکی از بهترین هاست...
    بین g15 و x10 قطعا خروجی بهتر و عملکرد مطلوبتر در کل با x10هست ولی g15خرید به صرفه تری هست
    البته من قطعا اضافه هزینه فوجی رو پر اخت ،ی کردم تا از عکاسیم و در دست گرفتن دوربینم لذت بیشتری ببرم چون بسیار دوربین خوش دست شیک و کارامدی هست
    البته g1xکنون که گزینه گرونتری هم هست نیز بسیار دوربین قابل ستایشی است
    در مجموع انتخاب من x10فوجی هست...
    ولی ابتدا به نظر من شما مطالعاتتون در باره اصول اولیه عکاسی و کلید واژه های عکاسی دیجیتال افزایش بدید بعد راحتتر می تونید انتخاب کنید
    هرچند با بودجتون می تونیدکامپکت های خوبی هم بگیرید
    bahri-d و salehe تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

تشکر کرده
    12

سلام مجدد و ممنون از همگی کسانی که راهنمایی کردن
    احتمالا باید فعلا صبر کنم تا موجودی رو بالاتر ببرم و دوربین بهتری بگیرم.
    آقا فرهاد اون بالا سری اس کنون رو هم به من پیشنهاد دادن میشه توضیح بدین چه علتی داره که این سری هم برای من مناسبه؟ یعنی از اس ایکس هم مناسب تره؟
    آقای moty شما هم سری نکس سونی رو هم پیشنهاد دادین که هیچ قیمتی ازشون ندارم چون حتی سری نکس 3 رو هم بعضی سایتا زدن به زودی میاد.از بین این سری کدوم گزینه رو پیشنهاد میدین؟
    ضمنا دلیل برتری سری نکس تو این سطح چیه؟
    و اینکه با کمی گشتن تو نت میشه دفترچه های راهنمای فارسی مارک کنون و سونی رو پیدا کرد ولی فوجی اصلا وجود نداشت شما که این دوربینو دارین چطوری میشه باهاش کار کرد بعیده منوهاش فارسی باشن؟
    یه موضوع مهمتر در مورد کنون اینکه امکان گرفتن عکس پاناروما بعدا با کمک نرم افزار امکان داره ولی این امکان خوب و برخی گزینه ها مثل محو کردن پس زمینه از سوژه اصلی بدون تنظیمات تخصصی حتی در برخی دوربینهای سطح ابتدایی سونی هم هست. این امکان حتی در جی 15 هم به صورت نرم افزاریه نه مستقیم من دیروز دفترچه راهنماشو دانلود کردم و بخشهاشو دیدم.نظرتون چیه؟
    آقا کورش فرمودن کار با فوجی سخت تره چرا؟
    یه سوال مهم فرق ضبط ویدئوئی 30 فریم بر ثانیه و 60 فریم در حالت فول اچ دی چقدر با هم فرق دارن؟ چون Canon PowerShot SX260 HS قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت FullHD در ابعاد 1080 × 1920 پیکسل و با سرعت‌ 24 فریم بر ثانیه و Sony Cyber-Shot DSC-HX10V قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت Full HD در ابعاد 1080 × 1920 پیکسل و با سرعت 60 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت HD در ابعاد 1080 × 1440 پیکسل و با سرعت‌‌های 30 و 60 فریم بر ثانیه داره و کیفیت فیلم هم برام خیلی مهمه چون نمیخوام یه دوربین فیلمبرداری جدا هم بخرم

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

آقا فرهاد اون بالا سری اس کنون رو هم به من پیشنهاد دادن میشه توضیح بدین چه علتی داره که این سری هم برای من مناسبه؟ یعنی از اس ایکس هم مناسب تره؟
    آقای moty شما هم سری نکس سونی رو هم پیشنهاد دادین که هیچ قیمتی ازشون ندارم چون حتی سری نکس 3 رو هم بعضی سایتا زدن به زودی میاد.از بین این سری کدوم گزینه رو پیشنهاد میدین؟
    و اینکه با کمی گشتن تو نت میشه دفترچه های راهنمای فارسی مارک کنون و سونی رو پیدا کرد ولی فوجی اصلا وجود نداشت شما که این دوربینو دارین چطوری میشه باهاش کار کرد بعیده منوهاش فارسی باشن؟
    یه موضوع مهمتر در مورد کنون اینکه امکان گرفتن عکس پاناروما بعدا با کمک نرم افزار امکان داره ولی این امکان خوب و برخی گزینه ها مثل محو کردن پس زمینه از سوژه اصلی بدون تنظیمات تخصصی حتی در برخی دوربینهای سطح ابتدایی سونی هم هست. این امکان حتی در جی 15 هم به صورت نرم افزاریه نه مستقیم من دیروز دفترچه راهنماشو دانلود کردم و بخشهاشو دیدم.نظرتون چیه؟
    یه سوال مهم فرق ضبط ویدئوئی 30 فریم بر ثانیه و 60 فریم در حالت فول اچ دی چقدر با هم فرق دارن؟ چون Canon PowerShot SX260 HS قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت FullHD در ابعاد 1080 × 1920 پیکسل و با سرعت‌ 24 فریم بر ثانیه و Sony Cyber-Shot DSC-HX10V قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت Full HD در ابعاد 1080 × 1920 پیکسل و با سرعت 60 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت HD در ابعاد 1080 × 1440 پیکسل و با سرعت‌‌های 30 و 60 فریم بر ثانیه داره و کیفیت فیلم هم برام خیلی مهمه چون نمیخوام یه دوربین فیلمبرداری جدا هم بخرم
    سلام
    معمولا شرکتهایی که جایی ضعیف تر عمل میکنند سعی میکنندبا یه سری ایتم های تبلیغاتی دیگه جبران کنندوحتی عده ای رو هم مجاب کنندکه اونهاساخت بهتری دارند. عمده موارد مهم درساخت دوربین سخت افزاری هست، درحالیکه مواردی که شما گفتیددرباره جداکردن سوژه ازپس زمینه وپاناروماو... نرم افزاری هست. اون کمبودهای نرم افزاری رو شما میتونیدبا رایانه خودتون جبران کنیدومطمئن باشیدنتیجه کارتون هم از چیزی که دوربین بطورپیش فرض میخوادبده بهترمیشه. ولیکن کمبودویا پایینتربودن سطح قطعات سخت افزاری رو نمیتونیدجبران کنید. اون موارد نرم افزاری که گفتید رو ،دوربین های slr هم ندارندکه؟!! و G15 شک نکنیددر سطح دوربین های کامپکت هیچ چیزسخت افزاری کم نگذاشته.اما بقول moty اگه من هم باشم بین این و فوجی ، فوجی رو انتخاب میکنم.ضمنا باقیمت پایینترازG15 هم اگرپیداشودG12 هم یک مدل عقبترولی ارزانتراست.
    سری nex سونی هم دوربین های خوبی هستند ولی چون قابلیت تعویض لنزدارند از سطح چیزی که شما میخواین خیلی بالاتر میشه ودراونصورت که انتخابهای دیگه ای هم هست، و البته دردسرهای انتخاب لنز مناسب هم شروع خواهدشد.
    فیلمبرداری هرچه باتعدادفریم بالاتری ضبط شود ، تصویر نرمتر و احیانابرای حرکات اهسته اگربخواهید، بهترهست.
    Moty و salehe تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

سوالهای بعدیم
    سلام
    1- در کنون سری G و در سونی سری نکس کیفیت عکس بالاتری دارن که در مقایسه این دو هم سری نکس کیفیت بهتری داره .
    2 - معمولا منوی انگلیسی رو به فارسی ترجیح میدن اونم به خاطر اینه که به معادل های انگلیسی عادت بیشتری دارن . ولی خودم که در حال حاضر نکس دارم منو اش فارسیه و کار باهاشم خوبه .
    3- تو سونی دو آیتم کیفیت رو بالا میبرن یکی سنسورهای سیموس EXMOR یکی هم لنزهای سری G که هر دوربین کامپکتی که هر دو اینارو داره کیفیتش بهتره . دوربینهای کامپکت سونی کلا ویرایش بالایی دارن و خروجی قشنگی و کمی از حالت طبیعی خارج میزنن کسانی که رنگهای طبیعی هرچند بی روح دوست دارن کنون رو انتخاب میکنن .
    4 - کیفیت فیلمبرداری هم مثل عکاسی میمونه . مهمترین آیتم تو فیلمبرداری کیفیت فریمهایی هست که گرفته میشه که سری G و S کنون کیفیت بهتری دارن .
    5 - سری T سونی به خاطر لنزهای کوچکتر معمولا کیفیت پایینتری نسبت به سایر کامپکتها دارن و لمسی بودن ال سی دی خیلی به کار نمیاد . هر چی کیفیت دوربین بالاتر باشه قطعا قطعات گرونتری هم داره مسلما وقتی شما دوربین بهتری میخرین اگه خراب بشه باید هزینه بیشتری هم بپردازین .
    6- الان دوربین RX100 با قیمت 2360 تو بازار هست و با یان قیمت خیلی توجیه نداره وقتی بتونی یه دوربین حرفه ای مثل EOS600D رو با حدود 2 تومن بخری . البته همه چیز کیفیت نیست یه موقعهایی سلیقه و ظاهر و خیلی چیزای دیگه میاد وسط که اونموقع خرید خیلی چیزا توجیح میشه .
    اضافه بر اینها یه چیزم در مورد فیلمبرداری بگم . همیشه هم مشخصات روی کاغذ نشاندهنده کیفیت نیست مثلا وقتی میگن 60 فریم بر ثانیه با کیفیت FULLHD اولا که وقتی اون 60 فریم ارزش داره که تک تک فریمها اونقدر شارپ باشن که 60 تاش در ثانیه اون روونی تصویر رو بده اگه قرار باشه دوربین نتونه تک تکشو خوب پروسس کنه و تار بشن هزار تا تصویر تار رو هم در ثانیه نشون بدی بازم تصویر تثانیا در مورد رزولیشن هم مثل عکاسی تک تک پیکسلها باید رنگ واقعی و با کیفیت داشته باشن .
    موفق باشین .
    kiavash، Moty و salehe تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    دوستان کامل و بدون کاستی توضیحات جامع رو دادن
    سری نکس به خاطر سنسور تصویر aps.cبکاررفته در ان کیفیت خوبی ارایه می کند و برای شما اگر بتونید سری نکس 3 یا 5 رو گیر بیارید کافیه و با لنز کیت کار شما راه می افته..
    فوجی در منوهاش قابلیت فارسی هم داره که من بشخصه همون زبان انگلیسی رو ترجیح میدم ... کار با اون همون اندازه سخته که کار با دوربین سری gکنون(البته به عقیده من کار با هردو بسیار راحت و لذت بخشه)
    Rx100 گزینه بسیار خوبیه ولی گرون
    به عقیده من در همین تالار در تاپیک های هر دوربین بگردید و عکسهایی که دوستان همین فروم با دوربین اپلود کردند تماشا کنید
    در هر حال کمی بیشتر تامل کنید شاید یک کامپکت در سطح sxکنون برای شما کارامد تر بود و به صرفه تر....
    bahri-d و salehe تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography