صفحه 21 از 67 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 668
Like Tree659تشکر

موضوع: خريد دوربين براي عكسهاي روزمره (منظره، خانوادگي...)

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید دوربین : اولویت زوم بالا و کیفیت

نقل قول نوشته اصلی توسط hajmohammad نمایش پست ها
    خب قیمت هم مهمه برام
    نمیخوام بلای یک تومن بشه
    با تحقیق هایی که کردم ظاهرا باید یه دوربین سوپر زوم بگیرم ..
    اس ال آر لایک رو خب به دلایل نقص هایی که داره نمپسندم . ولی خب عرض کردم قیمت هم مهمه
    با حدود یک میلیون ت میشه دوربین اس ال آر با لنز حدود 20 ایکس خرید ؟
    ممنونم
    راستش با همين جملتون بود كه من فكر كردم تا حالا عكاسي نكرديد ولي لفظ سوپرزوم به دوربينهاي لايك اطلاق مي شود عدد 20X يا 20 برابر در دوربينهاي لايك به معني تقسيم ماكزيمم و مينيمم رنج فاصله كانوني بر هم هست مثلا 504 ميليمتر در حداكثر و 28 ميليمتر در حداقل يا وايدترين حالت كه با تقسيم به 18 برابر مي رسيم، در دوربينها SLR كه بايد بدنه رو جدا تهيه كنيد و پولي رو جداگانه صرف خريد لنز كنيد اين تقسيمها معني ندارد چون مثلا لنزهايي وجود دارند كه در فاصله كانوني 400 ميليمتر ثابت هستند (لنزهاي پرايم) . مطمئنا اين گونه لنزها مد نظر شماست با اين لنزها معمولا كارها حيات وحش انجام مي دهند در هر صورت بايد توجه داشته باشيد كه لنزهاي با كيفيت اين سري چند برابر بودجه كل شماست. حال اگر اصرار داريد كه عكاسي رو به طور جدي با بدنه اي حرفه اي ادامه دهيد و قصد داريد در ادامه به خريد لنز ادامه دهيد ( عكاسي به صورت جدي واقها نياز به هزينه دارد) براي ابتدا با همين مقدار بودجه دوربين 550D از كنن به همراه لنز ارزان قيمت 18-55 با كيفيت متوسط (يا اگر بخواهيم با لايكها مقايسه كنيم زوم 3 برابر (ااين مقايسه از پايه غلط هست و صرفا براي اينكه ديد داشته باشيد گفته شد)) به قيمت حدود 950 هزار تومان (كمتر يا بيشتر رو در تاپيك قيمت ها ببينيد) تهيه كنيد، ولي اگر نمي خواهيد اين هزينه رو بكنيد دوباره به فوجي فكر كنيد.:)
    ویرایش توسط MehdiM : Thursday 10 June 2010 در ساعت 14:52 دلیل: ويرايش كلمات
    hajmohammad و victor تشکر می‌کنند.

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

سلام
    به نظرم شما با این بودجه حتما slr بگیر.
    بدنهای مثل 450d یا 1000d کنون که یه 18-55 is روش داره به همراه یکی از لنزهای zoom xx-300 یا لنز 55-250 که اگر بخواهیم به سبک شما میزان زومشو مشخص کنیم 300/18 یه چیزی حول و حوش 16-17 x زوم خواهیم داشت که البته همونطور که MehdiM در پست قبل گفتن کار کاملا اشتباهیه ولی خوب میتونه در جا افتادن مطلب کمک کنه.
    موفق باشید
    یا حق
    hajmohammad تشکر می‌کند.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    باتشکر از سایر دوستان بابت توضیحات مناسبشون .
    دوست گرامی نظر من این است که اگر میخواهی dslr بگیری سعی نکن با همین یک میلیون همه چیز را به قیمت اینکه بی کیفیت هم باشند بگیری بهترین نوع خرید کردن به این صورت است که شما فعلا و تا زمانیکه نیازهایتان از عکاسی را نمیدانید اقدام به خرید لنز دوم نکنید .
    پس پیشنهاد من گرفتن یک دوربین مناسب به همراه لنز کیت است و پس از مدتی کارکردن و شناخت نیازها خرید لنزها و تجهیزات مورد نیاز ..
    بعضی از دوستان را میشناسم که در همان اول کار سریعا یک تله بلند هم به هر قیمت شده خریدند ولی این لنز کاملا الان در حال خاک خوردن است و ایشان تازه متوجه شده که اگر یک فلاش مناسب داشتند بیشتر از این لنز برایشان کارایی داشت یا یک لنز اوترا واید را الان بیشتر میپسندند .
    پیشنهاد من در برند کنون 450d و یا 500d و یا 550d به همراه لنز کیت و یک رده بالاتر حتی 50d و یا 40d (یک 40d مناسب اقای خدامی برای فروش دارند که در تاپیک خرید و فروش میتوانید ببینید ) به همراه لنز کیت .
    و در برند نیکون بدنه های d5000 و یا حتی d90 به همراه لنز کیت .
    اینطوری بعدا از خریدتون پشیمان نمیشوید یعنی هم الان بدنه مناسبتری میتوانید بگیرید و در اینده هم بعد از تامین شدن بودجه لازم با دید بازتری میتوانید اقدام به خرید تجهیزات بعدی بکنید .
    موفق باشید
    mreza1001 و hajmohammad تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

همه دوستان نظرات خوبی دادند ، به نظرم نظر آقای شناسی
    حتی d90 به همراه لنز کیت
    خیلی بهتر هستش با توجه به لنز 18-105 خوبی که داره تا مدت ها نظر شما رو تامین میکنه فقط یکم باید بودجه رو زیاد کنید که این هزینه کردن اینجا در مقابل چیزی(d90) که بدست میارید خیلی میارزه
    بعدها شما با افزودن تجربه و شناسایی از توانایی و قابلیت خودتون ، می تونید لنز های مورد نظر رو تهیه کنید
    hajmohammad تشکر می‌کند.

كاربر آشنا hajmohammad آواتار ها
    تشکر کرده
    163

ممنون از دوستان
    خیلی خوب راهنمایی کردند .
    ممنون میشم که دوستان جواب این سوال رو هم بدهند . (امیدوارم سوال آخر باشد)
    1- با توجه به همون مقایسه غلط من ، 18-105 حدود چند ایکس میشه زوم کرد ؟
    2- از نظر کیفیت و دقت و سهولت یادگیری و ... نیکون بهتره و یا نیکون ؟
    مثلا اگر بین دی 90 نیکون و 50 دی کانون بخوام انتخاب کنم . کدوم در اولوتیه ؟ و چرا؟
    canon 7D+EF-S 18-55mm IS USM+EF-S 18-200mm f/4 IS USM
    محمد ابراهیم فلاحی
    www.Hajmohammad.ir

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    105-18 با مقایسه شما یه چیزی در حدود 6 ایکسه .
    کنون و نیکون هر دو برای هر کاری که لازم بدونین عالی هستن و هیچ فرقی نمیکنه کدوم رو میگیرید واگر کسی هم بگه یکیشون بهتره مطمئن باشید از روی تعصب داره میگه .
    بدنه 50d کمی حرفه ای تره ولی بخاطر تراکم پیکسل بایستی لنزهای باکیفیت وگرانتری برایش تهیه بفرمایید .
    بدنه d90 هم خوب است و با نویز کم و همینطور قابلیت فیلم برداری که میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد .
    موفق باشید .
    hajmohammad تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بسم الله . . .

به دوستان که میگم ، همه میگن تا نیکون و کانون هست ، فوجی .... هیچه
    دوستان اشتباه می گویند ....

اولاً که اگر صحبت لایک است یکی از غول های لایک را فوجی می سازد که بسیار وسوسه کننده است.

اگر صحبت D SLR است که باز هم یکی از دوربین های بسیار خاص با امکانات رویایی رو فوجی می ساخت که الان هم زمزمه های ارائه مدل جدیدش مطرح است. S7Pro باید اسمش باشد ...

این ها را گفتم که شما که اطلاعاتتان فعلاً کم است به سادگی حرف این و آن را گوش ندهید.

حتی تو همین فروم حتی حرف خود بنده یا دوستان دیگر که ممکن است بیایند و پست بدهند . همه راگوش کنید، تحقیق کنید و انتخاب کنید.

اگر قصد خرید slr دارید از سیستم slr like خارج شوید!

تو سیستم حرفه ای هرگز صحبت از این نیست که این لنز چند ایکس است!

دلیلش را خلاصه عرض می کنم :

برای شما چه چیز مهم است؟ احتمالاً اینکه لنز چه قدر می تواند یک سوژه را برایتان جلو بیاورد. بله؟

حالا ببینیم وقتی می گوییم 3 ایکس منظورمان چیست؟

همانطور که دیدید 3X یعنی انتهای لنز تقسیم بر ابتدا می شود 3

حالا چند مثال :
    اگر با سیستم لایکی حساب کنیم :

لنز 250-18 = 13X

لنز 300-100 = 3X

لنز 600 = 1X

لنز 300-28 = 10X

خوب حالا اگر بخواهید بر همین اساس تصمیم بگیرید باید لنز پرایم 600 را که از همه این ها قوی تر است کلا کنار بگذارید! بعد هم لنز 250-18 را انتخاب کنید چون 13ایکس است! درحالی که فاصلیه کانونی آن ماکزیمم 250 است و از بقیه کمتر است. از طرفی نتیجه می شود 300-28 لنز بهتری از 300-100 است در حالی که ماکزیمم زومشان برابر است. پس این دو را چگونه مقایسه می کنیم؟ شاید کیفیت 300-28 بهتر باشد ... شاید هم 300-100 بهتر باشد. ... شاید 300-28 آنقدر سنگین باشد که نتوانید براحتی باهاش کار کنید . . .

این ارقام چند ایکس در مقایسه حرفه ای هیچ جایی ندارد. به جایش فاکتور های کیفیتی دخیل است. و فوکال لنز. همین که میگوییم لنز 300 است یعنی فوکال یا فاصله کانونی 300 دارد و معلوم است چه قدر سوژه را جلو می آورد.

و اصولاً خیلی هم دنبال لنزهای با دامنه وسیع نباشید هر چه دامنه وسیع تر می شود کیفیت افت بیشتر ی می کند و اگر کیفیت بخواهد مناسب بماند قیمت رشد تصاعدی خواهد کرد.

در مورد قیمت زیر یک میلیون هم نگران نباشید در تمام برند ها انتخاب هایی دارید. توجه کنید که دوربین فقط نیکون و کنون نیست و نیکون و کنون هم فقط 50دی و دی90 نیستند و در باره این دو تا هم یک تاپیک عریض و طویل مطلب مقایسه ای داریم. به این سادگی نیست که بگوییم A بهتر است چون فلان.

شما چطور به این سادگی سونی و پنتاکس را کنار می گذارید؟ در حالی که در این قیمتی که می خواهید دوربین ها خوبی دارند؟ حالا کاری به سامسونگ نداریم و اولمپوس را هم اسم نبردم.

در نهایت هر برندی را که انتخاب کنید بنده به شما قول می دهم در این سطح کاری و مواردی که فرمودید تاثیری در خروجی احساس نخواهید کرد.
    MehdiM، hajmohammad، shenasi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا hajmohammad آواتار ها
    تشکر کرده
    163

mreza1001 عزیز ، توضیحتون درباره مقدار زوم و ایکس و .. بسایر ساده و قابل فهم بود . ممنونم. از این به بعد هر لنزی رو دیدم میفهمم چطوریه .
    یعنی شما میگید خیلی تفاوتی بین 50 دی و 550 دی و دی 90 و ... برای من نیست .
    البته میدونم که تفاوت دارند یقیناً . اما اینکه گفتید خروجی آن خیلی فرق نمیکند ؟
    درباره سونی تو همین فروم چند جا ذکر شده کیفیت خوبی ندارند در مقایسه با نیکون و کانون
    ضمن اینکه من دو مدل کانون ساده داشتم . بدجوری راضی بودم .
    فعلا با توجه به لنز کیت که همراه دی 90 هست و تعریف زیاد از اون ، من فعلا به دی 90 نیکون رسیدم
    چطوره ؟ با این رنج قیمت و با توجه به اینکه فیلم هم میگریه و ظاهراً همه چیزش خوبه و میشه یه عمر ازش کار کشید . خوبه ؟
    canon 7D+EF-S 18-55mm IS USM+EF-S 18-200mm f/4 IS USM
    محمد ابراهیم فلاحی
    www.Hajmohammad.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمایی در مورد اینکه کدامیک از این دوربینها مناسبتر است؟

با سلام خدمت همه دوستان
    بنده یه دوربین عکاسی دیجیتال میخوام بخرم . انتظاراتی که از دوربین دارم اینه که کیفیت عکس نسبتاخوبی داشته در ضمن این را اضافه کنم که من از عکاسی تقریبا چیزی نمی دانم ولی دوست دارم یاد بگیرم( البته نه در حد خیلی حرفه ای) به همین دلیل دوربینی میخوام که هم تنظیمات دستی و هم اتوماتیک داشته باشه و چیزهای دیگری که مد نظرم هست : قدرت زوم 10 به بالا - فیلمبرداری HD که البته میخوام تا جایی که ممکنه زیاد فیلم بگیرم و درحین فیلمبرداری زوم هم داشته باشه .
    چند مدل زیر مدنظرم هست که بنظرم قیمت خوبی دارند .
    fuji s2500hd
    nikon L110
    canon sx200
    .................................................. ...
    این چند مدل پایین را هم پیدا کردم ولی قیمتهاش بالاست :(
    canon sx20 is
    fuji s200 exr
    nikon p100
    panasonic fz35
    حالا از اساتید تقاضا دارم بنده را راهنمایی بفرمایند که اگر یکی از مدلهای بالا کارم را راه می اندازند دیگر پول اضافی برای مدلهای قیمت بالا ندهم چون قیمت پایین برام مهمه ولی اگر چاره ای نداشتم مجبورم پول بیشتری بدهم .
    حداکثر توان مالی من با امکانات 450 هست.
    با تشکر از هکه دوستانی که بنده را راهنمایی میکنند. اگه لطف کنند زودتر جواب بنده را بدهند ممنون میشم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد اینکه کدامیک از این دوربینها مناسبتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط naser-f نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    بنده یه دوربین عکاسی دیجیتال میخوام بخرم . انتظاراتی که از دوربین دارم اینه که کیفیت عکس نسبتاخوبی داشته در ضمن این را اضافه کنم که من از عکاسی تقریبا چیزی نمی دانم ولی دوست دارم یاد بگیرم( البته نه در حد خیلی حرفه ای) به همین دلیل دوربینی میخوام که هم تنظیمات دستی و هم اتوماتیک داشته باشه و چیزهای دیگری که مد نظرم هست : قدرت زوم 10 به بالا - فیلمبرداری HD که البته میخوام تا جایی که ممکنه زیاد فیلم بگیرم و درحین فیلمبرداری زوم هم داشته باشه .
    چند مدل زیر مدنظرم هست که بنظرم قیمت خوبی دارند .
    fuji s2500hd
    nikon L110
    canon sx200
    .................................................. ...
    این چند مدل پایین را هم پیدا کردم ولی قیمتهاش بالاست :(
    canon sx20 is
    fuji s200 exr
    nikon p100
    panasonic fz35
    حالا از اساتید تقاضا دارم بنده را راهنمایی بفرمایند که اگر یکی از مدلهای بالا کارم را راه می اندازند دیگر پول اضافی برای مدلهای قیمت بالا ندهم چون قیمت پایین برام مهمه ولی اگر چاره ای نداشتم مجبورم پول بیشتری بدهم .
    حداکثر توان مالی من با امکانات 450 هست.
    با تشکر از هکه دوستانی که بنده را راهنمایی میکنند. اگه لطف کنند زودتر جواب بنده را بدهند ممنون میشم .
    sx20=390+15(kif)+25(sharger=440
    sx200 زوم حین فیلم بداری نداره بجاش sx210 هست که 380 قیمتشه.

صفحه 21 از 67 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین