صفحه 2 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 209
Like Tree289تشکر

موضوع: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

پیش فرض پاسخ: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

احتمال خیلی زیاد فعلاَ از 40d خبری نیست اگه قراری به ورود این دوربین باشه برای 2008 میشه روش حساب كرد چون فعلاَ همچین مدلی معرفی نشده
    سام مقدم

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط behtash نمایش پست ها
    d80 , 400d
    d200 , 30d
    بررسی این دوربینها در این دو گروه باید صورت بگیره تا انتخابی واقعی داشته باشیم.
    تفاوت این دو گروه بطور مختصر در حرفه ای و نیمه حرفه ای بودن اونهاست. در گروه حرفه ای شما بدنه منیزیم دارید بعلاوه چیدمان دکمه های متفاوت.
    همینطور در گروه حرفه ای دوربین نیکون حدود دویست هزار تومان گران تر هست با این مزیت که بقول آقای محبی شما کنترل قوی تری روی سیستم فلاش خواهید داشت و همینطور بقول عده ی کثیری نیکون خوش دست تر از 30D هست! اما در کنون و در ایزوهای بالای 800 نویز قابل تحمل تری خواهید داشت و بقول عده ای این نویزها چیزی نیستند که یک عکاس با کاربری عادی رو نگران کنند!
    جناب بهتاش عزيز،

ممنون از توضيحاتت. اضافه كنم، يكي از دلايل مهم اختلاف قيمت D200 و 30D بدنه سيلد D200 است كه اين اختلاف قيمت را بيشتر توجيه مي كند.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

همونطور كه همتون ميدونيد تو خريدslr بيشتر از اينكه به بدنه فكر بشه بايد به لنز فكر كرد

كنون داراي رنج فوق العاده اي از لنزه ، كيفيت هاي عالي، تنوع انتخاب زياد، معيار ارزش قيمت به كيفيت كمتر نسبت به نيكون يعني لنزهاي نيكون با يك كيفيت ثابت و برابر با لنز كنون داراي قيمت كمتريه

نيكون داراي لنز هاي عالي، رنج انتخاب كمتر نسبت به كنون، لنزهاي چند كاربرده خوب مثل 18-200 و لنز ماكرو عالي با قيمت هاي خوب مانند 105 Vr

در كل دوستاني كه كنون دارن داراي يه كوله پر از لنز هستن با قيمت هاي زياد و دوستاني كه نيكون دارن تعداد لنزهاشون كمتره و قيمت هاي اونا در جمع هم كمتره و همون كاربردها رو هم دارن

به نظرم اگر مشكل محدوديت مالي براتون اصلا مهم نيست حتما (با تاكيد) 30d يا 400d بگيريد
    اما اگر مسئله مالي مهمه، نيكون برخوردش با مشتري ها بهتره و كمتر از كنون جيبو خالي ميكنه

اگر كنون بگيريد براي سيستم نورپردازي وايرلس بايد پول قلمبه خوبي بديد مثلا يه كمندر در حد 200 تومن با فلاشهاي 400 يا 500 هزارتومني اگر قيمت ها رو اشتباه گفتم تصحيح كنيد
    در حالي كه هم D200 هم D80 سيستم كمندر رو تو بدنه خودشون با دقت عالي دارن و قيمت فلاش Sb-800 تنها 340 تومنه و Sb-600 هم كه قابليت اسليو شدن ريموت رو داره 240 تومنه (البته اگر بخواي از اين سيستم استفاده كني و به قول آرش باغلوا فروشي را بندازي)

ممنون از توضيحاتت. اضافه كنم، يكي از دلايل مهم اختلاف قيمت D200 و 30D بدنه سيلد D200 است كه اين اختلاف قيمت را بيشتر توجيه مي كند.
    یك مورد اختلاف اینه مورد مهم دیكه ای كه هست همونطور كه گفتم D200 دارايسيستم كمندر چهار كانال و هر كانال داراي سه گروه مي باشد، يكي از اين سه گروه جهت تنظيم فلاش سرخود به عنوان مستر و دو گروه ديگر جهت كنترل فلاش هاي ريموت موجود در محيط مي باشد كه همين سيستم در كنون حدودا 200 تومن قيمتشه

در كل نيكون كمتر براي جيب مشتري نقشه كشيده و كنون بيشتر (با اين حرف من كه موافقين)
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 26 July 2007 در ساعت 09:55
    Farshad.M، infinity، Kaveh Ghobadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

ممنون بابت جوابها , میخواستم بدونم بین d80 و d200 با 30d در مد raw چقدر تفاوت در ایزوهای مختلف وجود داره؟ آیا در ایزوهای پایین میشه متوجه تفاوتها شد؟ چون تا اونجاییکه مشاهده کردم دوربین های نیکون معمولا" در خروجی jpeg برای از بین بردن نویز تصویر رو سافت میکنند و در نتیجه باعث کاهش جزئیات میشه .. پردازنده نیکون قادر به این نیست که با افزایش شارپنس , نویز رو هم مانند پردازنده کنون کنترل کنه؟

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

چون تا اونجاییکه مشاهده کردم دوربین های نیکون معمولا" در خروجی jpeg برای از بین بردن نویز تصویر رو سافت میکنند و در نتیجه باعث کاهش جزئیات میشه .. پردازنده نیکون قادر به این نیست که با افزایش شارپنس , نویز رو هم مانند پردازنده کنون کنترل کنه؟
    دوست عزیز...
    خروجی jpg ربط مستقیم و ویژه به نویز نداره...
    بر اساس تعاریف کمپانی از مصرف فایل jpg درصد نرمی و سختی تصویر... اشباع رنگ و کنترل نویز هنگام پروسس بر روی تصویر انجام میشه.
    اگر توجه کنید عموما در ایزو ۱۰۰ هم نیکون تصاویر نرم تری رو در حالت خروجی default نسبت به کانن داره.
    یقینا این موضوع بخاطر نویزی بودن تصویر نیکون در ایزو ۱۰۰ نیست!
    بلکه مبنی بر تعریفیست که بارها دوستانمان در این فروم بر اون تاکید کردن و اونهم شارپ سازی آخرین مرحله روند پروسس فایلهای دیجیتال باید باشد....
    این اتفاق(سافت شدن تصویر) در ایزوهای بالا اتفاق میافتد (در ایزو ۸۰۰ به بالا در دوربینهای نیکون شما نرمافزار داخلی کنترل نویز دوربین رو میتوانید فعال کنید و نویز رو کنترل کنید... البته با سافت شدن تصویر هم همراه خواهد بود، توصیه حرفه ای هم این است که این اتفاق در مرحله پروسس تصویر بیافتد و نه در دوربین...)

میشه این اشکال رو در دوربینهای کامپکت دیجیتال به سادگی مشاهده کرد... دوربینهایی که سعی میکنند خروجی شسته و رفته‌ای داشته باشند... اما شما اصلا نمیتوانید به این فایلها دست بزنید... با هر دستکاری لبه‌ها خراب میشوند و با سر ریز اطلاعات مواجه خواهید شد.(بارها این مورد رو آقای محبی گوشزد کرده)

اگر فرض بر این باشد که فایلها پروسس می‌شوند؟ نویز مشکلی فراموش شده در دوربینهای دیجیتال است... با نرم‌افزارهای رفع نویز جدید...(مخصوصا که همه ما می‌توانیم مجانی آنها را استفاده کنیم!)

میخواستم بدونم بین d80 و d200 با 30d در مد raw چقدر تفاوت در ایزوهای مختلف وجود داره؟ آیا در ایزوهای پایین میشه متوجه تفاوتها شد؟
    تفاوت بین دی۸۰ و دی ۲۰۰ که تقریبا قابل رویت نیست.
    اما دی۲۰۰ یا دی ۸۰ بیشتر نویز luminance است و در کانن 30d بیشتر نویز در کانالهای رنگی....
    اما این تفاوتها رو من آنچنان نمی‌بینم که عکاس رو دچار مشکل خاصی بکنه...
    ویرایش توسط Arash : Thursday 26 July 2007 در ساعت 13:13
    Farshad.M، Daruosha و AliMohammadi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    به نظرم اگر مشكل محدوديت مالي براتون اصلا مهم نيست حتما (با تاكيد) 30d يا 400d بگيريد
    اما اگر مسئله مالي مهمه، نيكون برخوردش با مشتري ها بهتره و كمتر از كنون جيبو خالي ميكنه
    البته اين نظر بابک عزيز است.

به نظر من،‌ اگر محدوديت مالي در کار نباشد، در 90 درصد مواقع D200 را ميتوان ترجيح داد.

D200 شاهکار دقت و نورسنجي و فلاش متري است.
    امکانات و کيفيت ساختش، مجموعه بي‌نقصي را فراهم آورده است.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    البته اين نظر بابک عزيز است.

به نظر من،‌ اگر محدوديت مالي در کار نباشد، در 90 درصد مواقع D200 را ميتوان ترجيح داد.

D200 شاهکار دقت و نورسنجي و فلاش متري است.
    امکانات و کيفيت ساختش، مجموعه بي‌نقصي را فراهم آورده است.
    جناب محبی جدا" d200 موجود نازنینیه ولی از عکسهای عالی و کم نویز 30d هم به سختی میشه چشم پوشی کرد ...
    درضمن نورسنجی و فلاش متری در چه موارد و در چه حدی روی عکس ما تاثیرگذارند؟ یکی از دلایل سردرگمی بنده همانا مبتدی بودن بنده میباشد!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

جناب محبی یک سوال دارم

وقتی RAW میگیریم و به راحتی میشه exposure رو تا یك استاپ تغییر داد ( مقدار نرمال رو گفتم) این اختلاف در

دقت نور سنجی واقعا مهمه؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    جناب محبی یک سوال دارم

وقتی RAW میگیریم و به راحتی میشه exposure رو تا یك استاپ تغییر داد ( مقدار نرمال رو گفتم) این اختلاف در

دقت نور سنجی واقعا مهمه؟
    بله!

در مواقع عادي، نورسنج زنيت 122 هم تصميم خوبي مي‌گيرد. اما گاه شرايط بسيار پيچيده است، يعني مثلاً شما بايد پس‌زمينه را با پيش زمينه بالانس کنيد، کوچکترين خطاي دوربين در ميزان نوردهي يا تعيين قدرت فلاش، بسيار سخت در پست پروسس جبران مي‌شود. اين مسئله وقتي با فلاش متري ترکيب مي‌شود،‌ به D200 برتري خاصي مي‌دهد.

تمام اين حرف‌ها،‌ به اين معني نيست که نورسنجي يا فلاش‌متري 30D کوچکترين اشکالي دارد. همان طور که نويز در D200 اصلاً باعث مشکلي نيست. تنها منظور من از يادآوري اين مسائل، اين است که اگر بخواهيم همه چيز را با عدد بسنجيم و بازيچه فيل اسکي و نسخ ايراني‌اش شويم، بازهم چيزهايي وجود دارد که ما را با همان الگوي غلط نيز به انتخاب ديگري برساند.

تنها دليلي که باعث شده در اين بحث‌ها شرکت کنم،‌ اين است که با چشم خود ديده‌ام افرادي به علت افراط در تاکيد روي مسائل خاصي، از انتخاب بهتر باز مانده‌اند. و الا 30D يک دوربين بسيار عالي و کم‌نقص است که نه بنده، نه شخص ديگري نميتواند خلاف ارزش‌هاي آن صحبتي بکند.
    Arash، roovigital، Farshad.M و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    85

امیر خان d80 رو از لحاظ کیفیت و باقی قضایا نسبت به d200 و 30d چطور می بینید؟ احساس میکنم 30d هیجان خاصی در من ایجاد نمیکنه درست برعکس زمانی که عاشق 20d بودم و البته نداشتم!

صفحه 2 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین