صفحه 6 از 21 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 209
Like Tree289تشکر

موضوع: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

پیش فرض پاسخ: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

وقتی بحث نویز میشه و آقای قدیری هم هستن اصولا" باید بحث شیرینی بشه! به هر حال به نظر من که تا 2 سال آینده نیکون کم نویز تر از کنون خواهد بود ... ! فکر کن , یه نیکون فول فریم! چه شود ... ! دیگه کی mark ii میخره؟! واسه شروع خوبه؟:)
    بعد این یعنی چی؟! (-:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    همه نویز گیر نشدند.....خوشبختانه همه دارند عاقل میشوند..... و در ضمن همه نا بینا نیستند......
    ویرایش توسط Farshad.M : Sunday 29 July 2007 در ساعت 03:20

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

آقای Farshad.M
    چند وقت پیش یكی از دوستان یه همچین بحثی رو راه انداخت اما فكر كنم آخرش خرید نكرد

تو چند صفحه قبل بیشتر از بحث فنی تعصب برندی به چشم می خورد كلا تو اینجور بحثها نتیجه گیری سخته و تازه معلوم نیست نتیجه گیری درستی باشه

اما بخدا بدنه اینقدر مهم نیست به فكر لنز باشید بهتره . دو سال دیگه این بحثها خنده داره. اونجاست كه خرید یه لنز خوب به قیمت خوب خیلی راضیتون میكنه نه بدنه ای كه شش ماه دیگه قدیمیه و مدل جدید ترش اومده

بابا عكاسی رو عشق است. هدف چیز دیگریست. بقیه وسیلن

شما فكر میكنید همین دوستانی(البته به كسی بر نخوره خودمو میگم و واسه همینه رفتم یه دوربین به قول كنونیا زاغارت خریدم) كه تو این تاپیك ها مطلب می نویسن از چند درصد از توانایی های دوربیناشون اسنفاده كردن؟؟؟؟؟؟؟
    بعضیها هنوز نمی دونن تو روز روشن باید چطوری نورسنجی كنن (البته ندونستن عیب نیست اما ندانستن و وارد بحث فنی شدن و نظر دادن عیبه)

یكی دوستان مطلب خوبی نوشتن فكر كنم آقای توفیق بود

یک توصیه دیگری هم که می کنم اینه که با ابزار محدودتر دانش و تجربه بهتری کسب می کنی.
    بقولی قدرشان را بهتر می فهمی. اگر از روز اول بهترین امکانات را داشته باشی خیلی زود ارضاء خواهی شد. این طبیعت آدمی زاد است. البته من منظورم بیشتر در ارتباط با فرق لنزهای مثل 18-70 با 17-55 است نه دوربین
    لذتی که با امکانات کم بهترین نتایج را بدست آوری شیرین است.
    towfigh تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    آقای Farshad.M
    چند وقت پیش یكی از دوستان یه همچین بحثی رو راه انداخت اما فكر كنم آخرش خرید نكرد

تو چند صفحه قبل بیشتر از بحث فنی تعصب برندی به چشم می خورد كلا تو اینجور بحثها نتیجه گیری سخته و تازه معلوم نیست نتیجه گیری درستی باشه

اما بخدا بدنه اینقدر مهم نیست به فكر لنز باشید بهتره . دو سال دیگه این بحثها خنده داره. اونجاست كه خرید یه لنز خوب به قیمت خوب خیلی راضیتون میكنه نه بدنه ای كه شش ماه دیگه قدیمیه و مدل جدید ترش اومده

بابا عكاسی رو عشق است. هدف چیز دیگریست. بقیه وسیلن

شما فكر میكنید همین دوستانی(البته به كسی بر نخوره خودمو میگم و واسه همینه رفتم یه دوربین به قول كنونیا زاغارت خریدم) كه تو این تاپیك ها مطلب می نویسن از چند درصد از توانایی های دوربیناشون اسنفاده كردن؟؟؟؟؟؟؟
    بعضیها هنوز نمی دونن تو روز روشن باید چطوری نورسنجی كنن (البته ندونستن عیب نیست اما ندانستن و وارد بحث فنی شدن و نظر دادن عیبه)

یكی دوستان مطلب خوبی نوشتن فكر كنم آقای توفیق بود
    سلام
    بابک جان پست قبلی من بیشتر شوخی بود تا جدی ... ولی فکر کردن به یک بدنه فول فریم با اسم نیکون خیلی لذت بخشه!
    خودم اصلا" در گیر و دار تعصبات و برند بازی نیستم(البته هیچوقت هم سامسونگ نمیخرم!) و ممکنه مثلا" با نیکون احساس بهتری نسبت به کنون داشته باشم یا بالعکس اما در مرحله اول امکانات و لنزهایی هست که یک دوربین میتونه در اختیارم قرار بده حالا میخواد نیکون باشه یا کنون ...
    بدنه خوب هم مزیتش اینه که تا مدت زیادی شما رو از لحاظ امکانات تامین میکنه و فکر میکنم در هنگام شات زدن احساس بهتری هم داشته باشید! وگرنه زیاد هم روی این قسمت قضیه تاکید ندارم ...
    الان صورت مسئله برام به اینصورت دراومده:
    آیا اگر نیکو*نی شدیم d200 بگیریم یا خیر .. ترسم از اینه که d200 آپگرید بشه و در حال حاضر خرید یک بدنه ارزونتر به صرفه تر باشه تا با آپگرید d200 تکلیفمون هم مشخص بشه ...
    اگر هم کنونی شدیم که فقط بحث قیمت و امکانات هست و فکر نمیکنم فعلا" خبری از آپگرید 30d باشه ...

فعلا" هم در حال شخم زدن اینترنت برای مقایسه لنزها هستم تا ببینم چی پیش میاد ...

ممنون
    ویرایش توسط Farshad.M : Sunday 29 July 2007 در ساعت 12:28

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    سلام
    بابک جان پست قبلی من بیشتر شوخی بود تا جدی ... ولی فکر کردن به یک بدنه فول فریم با اسم نیکون خیلی لذت بخشه!
    خودم اصلا" در گیر و دار تعصبات و برند بازی نیستم(البته هیچوقت هم سامسونگ نمیخرم!) و ممکنه مثلا" با نیکون احساس بهتری نسبت به کنون داشته باشم یا بالعکس اما در مرحله اول امکانات و لنزهایی هست که یک دوربین میتونه در اختیارم قرار بده حالا میخواد نیکون باشه یا کنون ...
    بدنه خوب هم مزیتش اینه که تا مدت زیادی شما رو از لحاظ امکانات تامین میکنه و فکر میکنم در هنگام شات زدن احساس بهتری هم داشته باشید! وگرنه زیاد هم روی این قسمت قضیه تاکید ندارم ...
    آیا اگر نیکو*نی شدیم d200 بگیریم یا خیر .. ترسم از اینه که d200 آپگرید بشه و در حال حاضر خرید یک بدنه ارزونتر به صرفه تر باشه تا با آپگرید d200 تکلیفمون هم مشخص بشه ...
    اگر هم کنونی شدیم که فقط بحث قیمت و امکانات هست و فکر نمیکنم فعلا" خبری از آپگرید 30d باشه ...

ممنون
    با اجازه بابك جان.....

و همچنین با اجازه ی اساتید كه خوشبختانه همه جمع هستند.....!

دوست عزیز اگر نیكون D300 و یا كنون 40D به بازار بیاد.فكر میكنید نهایتا با نسخه های حاضر چقدر تفاوت داشته باشد ؟

به نظرم من شاید و شاید و شاید و حداكثر 5%....!

مثلا یك سنسور 14 مگاپیكسل...یا ایزو بالاتر...یا به جای 5 شات 6 شات در هر ثانیه....اصلا اینها برتری نیست و اصلا مهم نیست....چرا ؟

چون بسیاری از دوستان دوربین های سال 2003 و 2004 رو دارند و به قول خیلی ها 1 ساعت هم در دنیای دیجیتال یك قرن است...اما همین دوستان هنوز هم از تمام امكانات و مزایای دوربین استفاده نمیكنند....

مثلا تعداد نقاط فوكوس ، توی یك آماری كه چند وقت پیش گرفتیم شاید 90% بچه ها در 90% مواقع از یك نقطه استاده میكنند...!حالا چه 3 تا چه 43 تا....زیاد فرقی نیمكند وقتی شما از آ، استفاده نكنید و یا اینكه نتوانید استفاده كنید...

مثلا یك شات اضافه در هر ثانیه برای بنده و شما چقدر كاربردی است ؟

یا ایزو بالا مثلا 6400 ؟

به نظر بنده ما اصلا با ابزارمون دوست نیستیم.( واژه خارجكی اش فرندلی ) نیستیم...هنوز بسیاری از ابعاد دوربین رو بخوبی نمیشناسیم و شاید مدت ها از اون استفاده نكنیم...

هر دوربینی كه بخرید خوب است....

اصلا به فكر آپدیت ها نباشید.تا بیایید منتظر این دوربین بمانید نوید دوربین بعدی میاید و .......

این دوربین ها تمامی نیازهای شما را پاسخگو خواهد بود...تمامی نیازهای شما را......

از نظر قیمت در ایران هیچ فرقی ندارد هنوز هم بعد از مدت های دی 70 با قیمت 750 تومان عرضه میشود.....زیاد مهم نیست...
    Farshad.M و EHSAN2 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    .. ترسم از اینه که d200 آپگرید بشه و در حال حاضر خرید یک بدنه ارزونتر به صرفه تر باشه تا با آپگرید d200 تکلیفمون هم مشخص بشه ...

دوست عزیز چه اهمیتی داره که دی200 اپگرید بشه؟ فکر کنید شما همین الان یک دی200 خریدید و تا سال اینده نیکون شونصدتا دوربین جدید داده بیرون چه چیزی از ارزشهای دی200 کم میکنه؟ دی 200 دوربینی است و من شک ندارم که جوابگوی نیازهای شما به طور کامل خواهد بود.
    حالا به فرض یک دوربین بیاد بیرون با ال سی دی 4 اینچ و رزولوشن 16 و سرعت عکاسی 10 فریم در ثانیه.....
    به نظر من تنها چیزی که مهم است این است که نیازهای خودتان را بسنجید و با توجه به بودجه خودتان دوربینی که پاسخ نیازتان را میدهد بگیرید و اصلا اهمیت ندهید که فردا 10 تا دوربین جدید میاد. این دور باطل راسالها برای بازار کامپیوتر شاهد بودید یک ذره سی پی یو سریعتر یک ذره رم بیشتر ووو.....و در نهایت از یک صدم توان کامپیوترها هم استفاده نمیشود.
    وقتی من اصلا از cintinious shooting استفاده نمیکنم چه اهمیتی دارد که دوربینم 3 فریم در ثانیه میگیرد یا 6 تا؟

منتظر عکسهای شما هستیم.
    Farshad.M و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    دوستمون گفتند سامسونگ؛ یاد DSLR های سامسونگ افتادم که به نظرم گزینه خوبی هستند. در واقع همون دوربین های خوب پنتاکس اند منتها با اسم سامسونگ. از اونجایی که سامسونگ یک بازار بزرگ و یک نمایندگی گردن کلفت توی ایران داره، دوربین های سامسونگ خیلی سریع و با قیمت خیلی خوب می تونند وارد ایران بشن(مثل پاناسونیک). بعلاوه این دوربین ها با لنز سامسونگ(اشنایدر) عرضه می شوند و با لنز های پنتاکس هم قابل استفاده اند و اخیرا لنز های جدید زایس.
    فقط اینکه نمی دونم چرا تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده
    Farshad.M تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

وقتی بحث نویز میشه و آقای قدیری هم هستن اصولا" باید بحث شیرینی بشه! به هر حال به نظر من که تا 2 سال آینده نیکون کم نویز تر از کنون خواهد بود ... ! فکر کن , یه نیکون فول فریم! چه شود ... ! دیگه کی mark ii میخره؟! واسه شروع خوبه؟
    اصولا من همه جا هستم...اما بیشتر از بقیه با نویز در ارتباطم و برای همین هم بیشتر در موردش صحبت میكنم.

اما از اینكه اینقدر اعتماد به نفس در شما میبینم خوشحالم و البته متعجبم....چون تا بحال چیزی در این مورد به اثبات نرسیده.در ضمن من تا دوسال آینده حداقل 1000 فریم عكس از آسمان شب خواهم داشت....و در ضمن برای 2 سال بعد بهتر نیست همان موقع فكر كنیم و از حالا به به چه چه نكنیم!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

ترسم از اینه که d200 آپگرید بشه و در حال حاضر خرید یک بدنه ارزونتر به صرفه تر باشه
    احتمالش هست....اما حداقل تا 4-5 ماه دیگه دوربین جدید وارد بازار نخواهد شد....اصولا از زمانی كه یك دوربین وارد بازار جهانی میشه....2 ماهی طول میكشه تازه در ایران هم بیاد.
    اگر قصد خرید دارید حتما بخرید و منتظر دوربینهای جدید نباشید....كه احتمالا با اختلاف قیمت چشمگیری نسبت به بدنه های قبلی واد بازار خواهند شد.

اما من كلی به شما یك پیشنهاد میدهم...نه در مورد خرید...بلكه در مورد نحوه صحیح خرید.
    اول فاكتور ها مهم خود را جمع بندی كنید....مبلغی كه برای خرید در نظر دارید و ......مقایسه كنید....
    مثلا ببینید فاكتور نویز تا چه حد برای شما مهم هست.....در دی 200 چه فاكتور جذابی وجود دارد و در 30 دی چطور.
    بعد بهتر میتوانید انتخاب كنید.

اما توفیق خان......
    دانش شما احتمالا به روز هست و بنده قصد زیر سوال بردن دانش شما رو ندارم و فقط نقل قولی از پست شما نوشتم.
    اما وقتی میفرمایید مهمترین مسئله نور سنجی است و برای همین بین این دو دی 200 رو انتخاب میكنید یعنی دی 200 در نور سنجی بهتر عمل كرده....!!!درستهّّ؟؟؟؟
    من هم مشكلی با عملكرد بهتر دی 200 ندارم...انشا... كه همینطور باشه كه شما میفرمایید.مسئله این هست كه بعضی از حرفها به صورت غیر مستقیم زده میشود.......
    اگر مسئله ایست عملی و منطقی بهتر یك رفرنس معتبری هم ذكر شود....اگر نظر شخصی است كه خوب برای هركس نظرش محترم است و برای من هم همینطور.

روح الله....مشكلی پیش نیامده.كنار كه نیستی؟؟؟؟زنده ای هنوز......شنیدم كامیار میخواهد بیاد قم!!!!!!
    Farshad.M تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    کامیار جان خیلی ممنون.....کلی خندیدم....دقیقا همینطور هست....تازه با شماره چشم 5 به بالا هم دیده میشه.

اصلا منظور از دقت نورسنجی چیه؟چقدر فرق در بین اینها دیده شده؟؟اصال کجا در مورد تفاوتها صحبت شده؟اگر لینک معتبری هست بفرمایی تا ما هم بی نصیب نمانیم.

در مورد نور سنجی فلاش هم کمی نیکون بهتره....اما نه در خود دوربین.....تا جایی که من میدونم دقت فلاشهای نیکون کمی بالاتره......اما فقط در حد 3/1 استاپ که با این مقدار عکس نه اور اکسپوز میشه و نه آندر اکسپوز....
    زمانی هم که عکس بخاطر مشکلات نوری تصیح میشه دیتا از دست میره ...اما نه به اندازه از دست رفتن دیتا در هنگام نویز ریداکشن.چون خطا در نور سنجی آنقدر مشکل ساز نبوده که باعث از دست رفتن جزئیات زیاد بشه.....
    ممنون مسعود جان جواب این سوال رو گرفتم
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    ؟ یا اینكه اگر مقایسه دقیق تری داشته باشیم در كم كردن نویز دیتای بیشتری از بین میره یا كم و زیاد كردن اكسپوز ؟ یه مسئله دیگه هم اگر پروسس رو جز’ لاینفك عكاسی دیجیتال به حساب بیاریم با توجه به از دست دادن جزئیات در كدام دوربین خروجی قابل قبول تری هست ؟
    ممنون
    Ali Shaterian تشکر می‌کند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

یك مسئله
    به نظرم این جمله ارش عزیز خیلی به درد این تاپیك میخوره
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    !
    یعنی همه ما علاقه مشترکی داریم به نام عکاسی....
    حالا بجای اینکه دوربین دست بگیریم و عکس بگیریم و تمرین کنیم و تجربه؟ میشینیم خونه... در مورد تجربه های کرده و نکرده خودمون و دوستانمون و یا عکاسان بزرگ دنیا حرف می‌زنیم....
    بجای اینکه با آزمایش و خطا سعی کنیم چیزی رو یاد بگیریم... در مورد اون می‌خونیم... بعد در مورد اون حرف می‌زنیم... به بقیه یاد می‌دهیم و پیش خود گمان می‌کنیم که این کار رو انجام دادیم!
    .
    خیلی از دوستان كه تو این تاپیكها پست میزنند فقط تئوریسین خوبی هستند ( امیدوارم به كسی بر نخوره كلی عرض كردم) ولی در عمل دریغ از یك عكس خوب
    خودم هم سعی میكنم فقط یاد بگیرم كه عكس خوب بگیرم
    به عمل كار بر اید نه به حرف !
    ویرایش توسط kamyar : Sunday 29 July 2007 در ساعت 14:54
    Daruosha و AliMohammadi تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    دوست عزیز اگر نیكون D300 و یا كنون 40d به بازار بیاد.فكر میكنید نهایتا با نسخه های حاضر چقدر تفاوت داشته باشد ؟

به نظرم من شاید و شاید و شاید و حداكثر 5%....!

مثلا یك سنسور 14 مگاپیكسل...یا ایزو بالاتر...یا به جای 5 شات 6 شات در هر ثانیه....اصلا اینها برتری نیست و اصلا مهم نیست....چرا ؟

چون بسیاری از دوستان دوربین های سال 2003 و 2004 رو دارند و به قول خیلی ها 1 ساعت هم در دنیای دیجیتال یك قرن است...اما همین دوستان هنوز هم از تمام امكانات و مزایای دوربین استفاده نمیكنند....

مثلا تعداد نقاط فوكوس ، توی یك آماری كه چند وقت پیش گرفتیم شاید 90% بچه ها در 90% مواقع از یك نقطه استاده میكنند...!حالا چه 3 تا چه 43 تا....زیاد فرقی نیمكند وقتی شما از آ، استفاده نكنید و یا اینكه نتوانید استفاده كنید...

مثلا یك شات اضافه در هر ثانیه برای بنده و شما چقدر كاربردی است ؟

یا ایزو بالا مثلا 6400 ؟

به نظر بنده ما اصلا با ابزارمون دوست نیستیم.( واژه خارجكی اش فرندلی ) نیستیم...هنوز بسیاری از ابعاد دوربین رو بخوبی نمیشناسیم و شاید مدت ها از اون استفاده نكنیم...

هر دوربینی كه بخرید خوب است....

اصلا به فكر آپدیت ها نباشید.تا بیایید منتظر این دوربین بمانید نوید دوربین بعدی میاید و .......
    کاوه جان من پست قبلی شما را را ندیدم. مثل همیشه منطقی و خالی از تعصب و عصبیت.!!
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 6 از 21 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین