صفحه 5 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 209
Like Tree289تشکر

موضوع: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

کد:
    من تصور می کنم اگر 100 تا کاربر جدید هم تشریف بیاورند و یک تاپیک جهت مقایسه D200 و 30D ایجاد کنند، باز هم همه عزیزانی که قبلا در بحث ها شرکت کرده بودند، همان بحث های قبلی را تکرار می کنند.
    نورسنجی کنون اشکال نداره. نویز نیکون مشکل ایجاد نمی کنه.
    زندگی یک trade-off بزرگ هست. هیچ وقت هم همه خوبی ها کنار هم جمع نمی شوند.
    جسارت بنده را ببخشید. اما این بحث های ابزاری واقعا خسته کننده و غیر علمی شده اند.
    داریوش جان فرمایش شما را تایید میكنم و به همین علت بیشتر خواننده این بحث ها شدم هر كدام از تاپیكهای جدید را هم میخونم یاد پستهای یکی دو سال پیش خودم و مسعود می افتم:::big grin:::. البته این بحثهای برندی در همه سایتها و فرومهای عکاسی قابل مشاهده است و من احساس میکنم بحثهای اینجا نسبت به گذشته بسیار منطقی تر و دوستانه تر و غیر احساسی تر شده.

اون چیزی که همیشه گفتم اینه که در نظراتمان اینقدر اغراق نکنیم که فرد تازه وارد فکر کند که این تفاوتها بسیار زیاد هستند . باور کنید در 99 درصد مواقع خروجی دوربینها بسیار شبیه هستند .
    اگر ذره ای وقت برای پست پروسس بگذاریم مشکلات دیگر هم قابل حل است.
    در نهایت خریدار از خرید هیچ کدام از دوربینها متاسف نخواهد شد.
    nmroshan، roovigital، A_Maddah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

خود بنده زمانی خیلی حساسیت به مقدار نویز در عکسهای نیکون نسبت به کنون داشتم ولی در واقع اصلا" نویز قابل بحثی وجود نداره!
    با توجه به لنزهایی که نام بردم و آینده نگری در خرید لنز پیشنهاد اساتید چی هست؟

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    خود بنده زمانی خیلی حساسیت به مقدار نویز در عکسهای نیکون نسبت به کنون داشتم ولی در واقع اصلا" نویز قابل بحثی وجود نداره!
    با توجه به لنزهایی که نام بردم و آینده نگری در خرید لنز پیشنهاد اساتید چی هست؟
    شما با این انتخاباتتان یك پا استادید قربان. و مشخصا كسی نظر منفی نسبت به این نازنینهای كه شما انتخاب كردید ندارد.
    از 17-40 كانن هم قافل نشوید

پ.
    در ضمن شما كه به لرزش گیر و 2.8 علاقه دارید Canon EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS هم موجود هست حتی بهتر از 17-55 نیکون
    ویرایش توسط towfigh : Saturday 28 July 2007 در ساعت 11:33 دلیل: 17-55 کانن اضافه شد
    محمد علی توفیق

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

آن مقدار جزیی هم با یک پروسس دقیق قابل حله...

نویز نیكون هم به نظر من احتیاج به رصد نداره با چشم غیر مسلح هم دیده میشه !!
    کامیار جان اگر منظورت از جمله بالا به غیر از عکاسی شب باشه ، کاملا در اشتباهی که برادر جان..

حتما فکر نمیکنی که در d200 از سنسور coolpix ها استفاده شده باشه..

بعد شما میخوای نویز دوربینتون رو رصد کنی از میکروسکوپ استفاده میکنی؟؟(نزنی منو کامیار ما با هم رفیقیما)
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    شما با این انتخاباتتان یك پا استادید قربان. و مشخصا كسی نظر منفی نسبت به این نازنینهای كه شما انتخاب كردید ندارد.
    از 17-40 كانن هم قافل نشوید

پ.
    در ضمن شما كه به لرزش گیر و 2.8 علاقه دارید Canon EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS هم موجود هست حتی بهتر از 17-55 نیکون
    لطف دارین , فعلا" که در مقام شاگردی هم نیستیم!
    درسته هم نیکون و هم کنون لنزهای بسیار نازنینی دارن ولی فکر میکنم در قیمت های پایین تر نیکون لنزهای با کیفیت تری از جمله 18-70 باقلوا رو داره ...
    در مورد 17-55 هم که خودم به شخصه از شارپنس نوع نیکو*نی آن لذت فراوانی بردم!

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

cameralab یک مقایسه جالب در مورد نویز 4 دوربین دی80 - 400دی - پنتاکس کی10دی و سونی الفا انجام داده. بنده از اظهار نظر خودداری میکنم نتایج را خودتان ببینید جالب هستند.

کد:
    http://www.cameralabs.com/reviews/PentaxK10D/page4c.shtml

http://www.cameralabs.com/reviews/PentaxK10D/page4ca.shtml
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    لطف دارین , فعلا" که در مقام شاگردی هم نیستیم!
    درسته هم نیکون و هم کنون لنزهای بسیار نازنینی دارن ولی فکر میکنم در قیمت های پایین تر نیکون لنزهای با کیفیت تری از جمله 18-70 باقلوا رو داره ...
    در مورد 17-55 هم که خودم به شخصه از شارپنس نوع نیکو*نی آن لذت فراوانی بردم!
    کاملا درکت می کنم. بی خودی نیست نیکون طرفداران خاص خودش را دارد.
    اما اگر نظر من را می خواهی از همان اول به باقلوا فکر کن و اگر جای پیدا کردی من را هم بی نصیب نگذار. بعد از مدتی که عکاسی کردی آن موقع درکت از خواسته ای که داری بیشتر می شود و سپس برو دنبال 17-55 و غیره.. 17-55 لنز ارزانی نیست حداقل بالای1 میلیون 100 است. حالا حالا هم 18-50 سیگما به ایران نخواهد امد یعنی تا بیاید و افت قیمت کند حداقل 6 ماه طول خواهد کشید.
    یک توصیه دیگری هم که می کنم اینه که با ابزار محدودتر دانش و تجربه بهتری کسب می کنی.
    بقولی قدرشان را بهتر می فهمی. اگر از روز اول بهترین امکانات را داشته باشی خیلی زود ارضاء خواهی شد. این طبیعت آدمی زاد است. البته من منظورم بیشتر در ارتباط با فرق لنزهای مثل 18-70 با 17-55 است نه دوربین
    لذتی که با امکانات کم بهترین نتایج را بدست آوری شیرین است.
    محمد علی توفیق

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

- معتقدم که هر دو این دوربینها از شاهکارهای انسان، در حیطه عکاسی است. پس چرا خودمان را و دوستانمان را برای اینها ناراحت می‌کنیم؟

- اگر خاطر مبارک دوستان باشد، در کارگاه پردازش RAW ، در همان ابتدا در یک اسلاید، یک کلمه را سه بار با فونت درشت نوشته بودم و تاکید کردم که در روندکاری RAW قدم اول همین کلمه است. یادتان‌ آمد؟

Exposure, Exposure AND Exposure

یعنی دوستان، حتی در RAW نیز قدم اول Exposure‌است.

1- این گفته به این معنا نیست که مثلا فلان دوربین در نورسنجی مشکل دارد. نه! فقط چون میخواهیم بحث علمی کنیم، و اصولا بر نورسنجی درست تاکید داریم، بهتر است تمام گفته ها نیز اصولی باشند.

2- Push/Pull Processing حتی در RAW نیز ضرر دارد. یعنی برای جبران کاستیهای نورسنجی، آن هیستوگرام مادر مرده را هی به چپ و راست بکشیم. انعطاف پذیری RAW بیشتر است اما بیاد داشته باشیم که هر چیزی قیمتی دارد که باید بپردازیم و در اینجا نیز قیمت این کار را می پردازیم، هر چند گاه متوجه نمی‌شویم.

3- نورسنجی در موقعیتهای معمول مشکلی نیست. مشکل در موقعیتهای غیر معمول است. نورهای ترکیبی، صحنه های چالش برانگیز از لحاظ نور و ...

4- بیاد داشته باشیم که نورسنج دوربین، محدودیتهای خاص خودش را دارد چون اصولا یک reflected metering است. برای جبران نقائص آن اما ابزارهایی داریم: Spot metering یا matrix metering . در برخی شرائط اینها هم کافی نیست. شرائطی که حتی با هسیتوگرام و ابزارهای فوق الذکر نیز نورسنجی دقیق نخواهد بود. و مجبور به استفاده از light metering های دستی هستیم که بتوانیم incident metering داشته باشیم.
    پس باید نورسنجی درست را بشناسیم، امکانات و محدودیتهای نورسنج دوربین خود را بشناسیم و از همه اینها برای یک نورسنجی درست استفاده کنیم.

نتیجه:
    - نگوییم که RAW‌ همیشه مشکل گشاست. ( از آن بدتر، نگوییم که در JPEG لایت روم، بهتر از گذشته میتوان با اکسپوژر بازی کرد)
    - نگوییم که اکسپوژر مهم نیست که این یعنی زیر سوال بردن detail و اطلاعات در عکس.
    - در برخی شرائط یرخی دوربینها ممکن است در مترینگ دقیقتر کمک کنند. و گاه حتی از اسپات مترینگ و توجه به هیستوگرام هم کاری ساخته نیست و یک Light meter دستی لازم است.

- خواندن کتاب با ارزش understanding exposure (که در فروم لینکش موجود است) از واجبات عینی است، حتی در عصر حاضر.

- خواندن لینکهای زیر هم مستحب است! :

کد:
     http://www.sekonic.com/classroom/classroom_2.asp

کد:
     http://www.sekonic.com/images/files/HistogramsLightmetersWorkTogether.pdf
    کد:
     http://www.sekonic.com/classroom/classroom_21.asp
    - یک منبر اساسی شد. 8)
    ویرایش توسط nmroshan : Saturday 28 July 2007 در ساعت 13:55 دلیل: اصلاح لینکها
    Arash، Amir Mohebi، Nader Kohansal و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

به نظرم 30d نتونست سورپریز خوبی از سوی کنون باشه که البته فکر میکنم قرار هم نبود باشه!
    بستگی داره که به دنبال چه چیزی باشید....!!و چی براتون مهم باشه؟؟؟

عدم يعني هيچ؟ يعني اصلاً نميشه؟!
    عدم یعنی اینکه شبها باید دوربینتنون رو بخوابانید......!!!!
    این اسم عکاسی شب اصلا چیزی خوبی نیست.عکاسی شب به عکاسی طبیعت،عکاسی از مناظر شهری و غیر شهری و ....... گفته میشه و مهمتر از همه اینجا منظور عکاسی شب از آسمان و اجرام آسمانی است که البته کاوه جان کمی توضیح دادند
    ( كهكشان راه شیری در 2 دقیقه نوردهی به زیبایی ثبت میشه )
    البته 2 دقیقه خیلی زیاده....
    با چه حساسیتی؟
    اگر منظور حسایتهای پایین باشه که خوب چیزی خاصی نیست.اما باز هم 5-6 دقیقه بیشتر مشکل ساز میشه.
    با حساسیتهای بالا هم عکس شما به اندازه تک تک ستاره ها نویزی میشه.

بنده هم منظورم از اين سؤال همين فرمايشات شما بود. فقط خواستم ببينم اين دوست عزيزي كه به اين شدت حكم صادر فرموده اند، چه مي فرمايند! نمي دانم چرا در اين فروم همه گير نويز شده اند يا به تعبيري ”نويز گير“ شده اند؟! تازه جالب اينجاست كه همه چيز را هم با صفر و يك تفسير مي كنند. يعني يا عكاسي شب مي شود كرد يا نمي شود! وسط هم ندارد! آيا نويز D200 اينقدر بيشتر از 30D است كه بگوييم با اين مي شود و با آن نمي شود؟

امان از دست مسعود قديري عزيز كه همه را عكاس شب و رصد كننده نويز كرده است!!!
    اصولا وسط نداره.........
    حکم چی صادر شده....اگر هم صادر شده حالا شما خیلی سخت نگیر....دیگه کاریش نمیشه کرد.
    همه نویز گیر نشدند.....خوشبختانه همه دارند عاقل میشوند..... و در ضمن همه نا بینا نیستند......
    گمان میکنم انسان دارای شعور است و خود قدرت تجزیه و تحلیل داره......من به جای کسی نمیبینم،تصمیم نمیگیرم،خرید نمیکنم و در نهایت همه با توجه به تجربه و برداشتهای خودشون خرید میکنند و نظر میدهند...نه مسعود قدریری و یا امثال من.

حالا شما هم اگر از احکام صادر شده از طرف بنده و کامیار عزیز ناراحت هستید.......ما که بخیل نیستیم...شما برو عکس شب بگیر.....اصلا لانگ اکسپورژر چند ساعته بگیر..!!! ها !!

نویز نیكون هم به نظر من احتیاج به رصد نداره با چشم غیر مسلح هم دیده میشه !!
    کامیار جان خیلی ممنون.....کلی خندیدم....دقیقا همینطور هست....تازه با شماره چشم 5 به بالا هم دیده میشه.

اصلا منظور از دقت نورسنجی چیه؟چقدر فرق در بین اینها دیده شده؟؟اصال کجا در مورد تفاوتها صحبت شده؟اگر لینک معتبری هست بفرمایی تا ما هم بی نصیب نمانیم.

در مورد نور سنجی فلاش هم کمی نیکون بهتره....اما نه در خود دوربین.....تا جایی که من میدونم دقت فلاشهای نیکون کمی بالاتره......اما فقط در حد 3/1 استاپ که با این مقدار عکس نه اور اکسپوز میشه و نه آندر اکسپوز....
    زمانی هم که عکس بخاطر مشکلات نوری تصیح میشه دیتا از دست میره ...اما نه به اندازه از دست رفتن دیتا در هنگام نویز ریداکشن.چون خطا در نور سنجی آنقدر مشکل ساز نبوده که باعث از دست رفتن جزئیات زیاد بشه.

من در این فروم متاسفانه یا خوشبختانه ندیدم کسی از خرید نیکون پشیمان شود. و تاحالا ندیدم کسی نیکون بخرد و از عکاسی از آسمان شب شاکی باشد. شاید هم بوده من ندیدم اگر لینکی هست ممنون می شوم ارسال کنید.
    توفیق خان.....من تا بحال بیشتر از 20نفر آدم دیدم که از خرید نیکون پشیمان شده باشه.....هم از قشر عکاسهای حرفه ای و هم آماتور و به جرات میتون بگم فقط و فقط دو نفر رو دیدم که از خرید کانن پشیمان شده باشند...که اتفاقا ایشان هم از اعضای سایت هستند و مشکلشان فقط سنگینی 30 دی بوده.....
    اما اصلا چه ربطی داره.....قرار نیست کسی به سادگی از خرید اس ال آر های این دو شرکت پشیمان بشه....هر دو خوبند و راضی کننده...بیش از انتظار من و شما.

من تضمین می دهم که هر کس دی 200 خرید بجای 30 دی و همچنین 30دی خرید به جای دی 200 و پشیمان شد بیاد تو سر من دوربینشو خورد کنه...
    هر کس پشیمان شد بده به من.....!!!!!!

ولی من به تمامی دوستانی که قصد خرید دوربین حتی فیلمی را دارند عاجزانه درخواست می کنم که به سیستم نورسنجی دوربینشان خیلی توجه کنند حتی از سیستم فوکوس هم حیاطی تر است. فرقی نمی کند چه برندی هست.

میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟فقط کمی!!!
    تا بحال شخص شما چند مورد مشکل با نور سنجی داشتید .با چه برندهایی کار کردید ...مشکلاتتون چی بوده؟؟

جسارت بنده را ببخشید. اما این بحث های ابزاری واقعا خسته کننده و غیر علمی شده اند.
    داریوش جان میبینم که اصلاح شدی؟؟؟؟چیزی شده؟؟؟

راستی یادم رفت بگم، نور سنجی اشتباه منجر به جبران نوردهی الکترونیکی می شود که در نهایت باز هم با نویز مواجه می شویم
    کاملا درسته...اما با 3/1 استاپ تغییر نویری مهمی نخواهیم داشتم.اصلا تمام این بحثها منوط بر این هست که نورسنجی دوربین ما اشکال داره یا نه.

اگر ذره ای وقت برای پست پروسس بگذاریم مشکلات دیگر هم قابل حل است.
    کاملا درسته علیرضای عزیز......و در نهایت اگر عکسها را به شکا دلخواه خودمان پروسس کنیم چه کسی میتواند تشخیص دهد چه عکسی برای چه دوربنی است؟؟؟؟

ولی در واقع اصلا" نویز قابل بحثی وجود نداره
    بستگی به نوع استفاده داره......کاربرد شما تعیین کننده است که این مقدار نویر هیچی چقدر تاثیر گذار است.

بعد شما میخوای نویز دوربینتون رو رصد کنی از میکروسکوپ استفاده میکنی؟؟(نزنی منو کامیار ما با هم رفیقیما)
    روح الله جان وقتی کشیدت کنار باهت صحبت کرد خودت متوجه تفوتهای نویزی میشی...

- یک منبر اساسی شد
    بسیار لذت بردم و کاملا هم درسته...تک تک موارد....
    roovigital، Daruosha، نادر و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    1085

به به آقای مسعود خان عزیز
    شما را كم داشتیم كه دیگه جمعمان جمع شد.
    خوب این جور كه بوش میاد جنگی سختی در پیش است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    توفیق خان.....من تا بحال بیشتر از 20نفر آدم دیدم که از خرید نیکون پشیمان شده باشه.....هم از قشر عکاسهای حرفه ای و هم آماتور و به جرات میتون بگم فقط و فقط دو نفر رو دیدم که از خرید کانن پشیمان شده باشند...که اتفاقا ایشان هم از اعضای سایت هستند و مشکلشان فقط سنگینی 30 دی بوده.....
    اما اصلا چه ربطی داره.....قرار نیست کسی به سادگی از خرید اس ال آر های این دو شرکت پشیمان بشه....هر دو خوبند و راضی کننده...بیش از انتظار من و شما.

میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟فقط کمی!!!
    تا بحال شخص شما چند مورد مشکل با نور سنجی داشتید .با چه برندهایی کار کردید ...مشکلاتتون چی بوده؟؟

من گفتم در این فروم نه در كل ایران یا تهران یا دنیا....
    در این فروم اگر هست به من نشان دهید لطفا.

در مورد نورسنجی هم نه گفتم با كانن مشكل پیدا كردم یا كسی پیدا كرده و یا با برندی دیگر و یا نیكون بدون اشكال است. من عرض كردم نور اصل اساسی در حرفه عكاسی است و نورسنجی یك دوربین خیلی حیاطی تر از مسئله نویز است.
    البته برای دانشی كه من در طول مدتی كه عكاسی را جدی پیگیری كردم و از مطالعه از منابع گوناگون این موضوع را فهمیدم آیا اشتباه است؟ و یا عكاسی اصل دیگری دارد كه من سوادم نمی رسد؟
    محمد علی توفیق

صفحه 5 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین