صفحه 4 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 209
Like Tree289تشکر

موضوع: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

پیش فرض پاسخ: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

بله كاوه جان،

بنده هم منظورم از اين سؤال همين فرمايشات شما بود. فقط خواستم ببينم اين دوست عزيزي كه به اين شدت حكم صادر فرموده اند، چه مي فرمايند! نمي دانم چرا در اين فروم همه گير نويز شده اند يا به تعبيري ”نويز گير“ شده اند؟! تازه جالب اينجاست كه همه چيز را هم با صفر و يك تفسير مي كنند. يعني يا عكاسي شب مي شود كرد يا نمي شود! وسط هم ندارد! آيا نويز D200 اينقدر بيشتر از 30D است كه بگوييم با اين مي شود و با آن نمي شود؟

امان از دست مسعود قديري عزيز كه همه را عكاس شب و رصد كننده نويز كرده است!!! :cool:
    roovigital و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    بله كاوه جان،

بنده هم منظورم از اين سؤال همين فرمايشات شما بود. فقط خواستم ببينم اين دوست عزيزي كه به اين شدت حكم صادر فرموده اند، چه مي فرمايند! نمي دانم چرا در اين فروم همه گير نويز شده اند يا به تعبيري ”نويز گير“ شده اند؟! تازه جالب اينجاست كه همه چيز را هم با صفر و يك تفسير مي كنند. يعني يا عكاسي شب مي شود كرد يا نمي شود! وسط هم ندارد! آيا نويز D200 اينقدر بيشتر از 30D است كه بگوييم با اين مي شود و با آن نمي شود؟

امان از دست مسعود قديري عزيز كه همه را عكاس شب و رصد كننده نويز كرده است!!! :cool:
    كامیار كه استاد بنده است......( كامیار مخلصیم ، هرچند شیرینی نداد )........

اما منظور كامیار هم همین بوده تقریبا....

چون دوستان عكاسی شب بیشتر میكنند به همین خاطر موضوع نویز برایشان به چشم میاید....

و الا كسی كه سالی 10 تا شات بالای یك دقیقه هم نمی زند ، اصلا نمیداند نویز چیست....

بله این نیست كه اصلا نشود...اما بهتر است برای این كار یك دوربین كنون بخرید ، اگر میدانید كه عاشق عكاسی شب هستید به سراغ كنون بروید...( ابزار تخصصی )

اما همین نیكون نویزش بسیار از سونی كمتر است و به نظرم شات های زیبایی رو بتوانیم بزنیم....
    roovigital، kamyar و Babak25 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    بله كاوه جان،

دوست عزیز كمی صبر كنید جای پاتون خشك بشه در فوروم بعدا اینطوری به بقیه تیكه بندازید
    شما دوست داری فتوا صادر كنی میشه خب میشه !! اما نمیشه نوردهی طولانی كرد چون هاله های بنفشی رو عكس قرار میگیره اصولا این سنسور ذاتا برا عكاسی شب ساخته نشده حالا شما اگر میگید شده خب شده!!
    نویز نیكون هم به نظر من احتیاج به رصد نداره با چشم غیر مسلح هم دیده میشه !!

بهتره لحن بیانتون رو درست كنید به اقای قدیری مربوط میشه اگر كسی به عكاسی شب علاقه داره؟!!
    به این كلمه هم دقت كنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    نمیدونم این تاپیك رو مطالعه كردید یا نه ؟ در هرصورت پیشنهاد میكنم نیم نگاهی بهش بندازید
    به نظر من عكاسی شب كاراتر و جذابتر از دقت نورسنجی و فلاش متری دی200 هست چون همونطور كه نادر عزیز هم اشاره كردند مسئله نورسنجی و..30دی قابل حله ...اما عدم عكاسی شب نیكون رو نمیشه كاریش كرد
    Kaveh Ghobadi، ajjadesa و Babak25 تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

کامیار جان نبینم دلخور باشی عزیز...
    خودتان را اصلا ناراحت نکنید.
    من در این فروم متاسفانه یا خوشبختانه ندیدم کسی از خرید نیکون پشیمان شود. و تاحالا ندیدم کسی نیکون بخرد و از عکاسی از آسمان شب شاکی باشد. شاید هم بوده من ندیدم اگر لینکی هست ممنون می شوم ارسال کنید.
    در ضمن مگر فکر می کنید عکاسی از آسمان شب چقدر می تواند جذاب باشد که بخاطرش از قابلیتهای دیگر یک دوربین بگذرید. نمی گم جذاب نیست ولی برای افرادی مثل من و شما در سال چقدر استفاده دارد؟ بله شاید برای کسی که فقط استفاده اش عکاسی از آسمان شب است نیکون مناسب نباشد. که در آن صورت طرف به سمت دوربینهای خواهد رفت که مختص این کار باشد.

من تضمین می دهم که هر کس دی 200 خرید بجای 30 دی و همچنین 30دی خرید به جای دی 200 و پشیمان شد بیاد تو سر من دوربینشو خورد کنه...:biggrin:
    Arash، Amir Mohebi، roovigital و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    کامیار جان نبینم دلخور باشی عزیز...
    خودتان را اصلا ناراحت نکنید.
    من در این فروم متاسفانه یا خوشبختانه ندیدم کسی از خرید نیکون پشیمان شود. و تاحالا ندیدم کسی نیکون بخرد و از عکاسی از آسمان شب شاکی باشد. شاید هم بوده من ندیدم اگر لینکی هست ممنون می شوم ارسال کنید.
    در ضمن مگر فکر می کنید عکاسی از آسمان شب چقدر می تواند جذاب باشد که بخاطرش از قابلیتهای دیگر یک دوربین بگذرید. نمی گم جذاب نیست ولی برای افرادی مثل من و شما در سال چقدر استفاده دارد؟ بله شاید برای کسی که فقط استفاده اش عکاسی از آسمان شب است نیکون مناسب نباشد. که در آن صورت طرف به سمت دوربینهای خواهد رفت که مختص این کار باشد.

من تضمین می دهم که هر کس دی 200 خرید بجای 30 دی و همچنین 30دی خرید به جای دی 200 و پشیمان شد بیاد تو سر من دوربینشو خورد کنه...:biggrin:
    اونوقت میگن نیكونیها متعصب نیستند
    علی جان من هم نگفتم كسی از خرید دی 200 پشیمون میشه و درمورد اینكه عكاسی شب چقدر به كار میاد شاید كمی سلیقه ای باشه یكی علاقه داره یكی نداره در مورد نیكون و عكسهای شبش هم در فوروم زیاد بحث شده بحث سر این بود كه به نظر من عكاسی شب جذاب تر هست از دقت نورسنجی نیكون
    جمله اخر رو هم در بست قبول دارم مطمئنا كسی پشیمون نخواهد شد :)
    Daruosha و نادر تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    اونوقت میگن نیكونیها متعصب نیستند
    بحث سر این بود كه به نظر من عكاسی شب جذاب تر هست از دقت نورسنجی نیكون
    ولی من به تمامی دوستانی که قصد خرید دوربین حتی فیلمی را دارند عاجزانه درخواست می کنم که به سیستم نورسنجی دوربینشان خیلی توجه کنند حتی از سیستم فوکوس هم حیاطی تر است. فرقی نمی کند چه برندی هست.

نور واسطه اصلی در عکاسی است
    محمد علی توفیق

تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    ولی من به تمامی دوستانی که قصد خرید دوربین حتی فیلمی را دارند عاجزانه درخواست می کنم که به سیستم نورسنجی دوربینشان خیلی توجه کنند حتی از سیستم فوکوس هم حیاطی تر است. فرقی نمی کند چه برندی هست.

نور واسطه اصلی در عکاسی است
    توصیه شما محترم اما وقتی راو عكس میگیری این مشكلات(اگر باشد) قابل حل است ( گرچه الان به لطف لایت روم و ... قدرت مانور روی جی پگ هم خیلی بیشتر از قبل شده )و دقت دوربینهای امروزی به حدیست كه واقعا نه میشه عیب بزاریم روشون و اولویت اول رو نورسنجی دوربین قرار بدیم
    Daruosha تشکر می‌کند.
    کامیار
    www.kampixel.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

توصیه شما محترم اما وقتی راو عكس میگیری این مشكلات(اگر باشد) قابل حل است ( گرچه الان به لطف لایت روم و ... قدرت مانور روی جی پگ هم خیلی بیشتر از قبل شده )و دقت دوربینهای امروزی به حدیست كه واقعا نه میشه عیب بزاریم روشون و اولویت اول رو نورسنجی دوربین قرار بدیم
    یقینا قصد ندارم روی دوربینی عیب بگذارم... اما اولویت اول در انتخاب هر دوربینی یقینا توان نورسنجی و فوکوس اون هست... رفع هر اشکالی در مرحله پروسس برابر با از دست دادن بخشی از دیتای مفید خواهد بود.(حالا چه مشکل نورسنجی باشه، فوکوس و یا حتی نویز....)
    Persian، Daruosha، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    یقینا قصد ندارم روی دوربینی عیب بگذارم... اما اولویت اول در انتخاب هر دوربینی یقینا توان نورسنجی و فوکوس اون هست... رفع هر اشکالی در مرحله پروسس برابر با از دست دادن بخشی از دیتای مفید خواهد بود.(حالا چه مشکل نورسنجی باشه، فوکوس و یا حتی نویز....)
    ممنون ارش جان
    در مورد نویز و فوكوس موافقم
    اما این اختلاف نورسنجی بین این دوتا دوربین چقدر هست ؟ و تا چه حدی برای عكاس مشكل ساز ممكنه باشه ؟
    ایا این اختلاف ( اگر باشه ) انقدری هست كه با كم و زیاد كردن مثلا 1.3 استاپ اون هم در یك فایل را و بشه بهش توجه كرد ؟ یا اینكه اگر مقایسه دقیق تری داشته باشیم در كم كردن نویز دیتای بیشتری از بین میره یا كم و زیاد كردن اكسپوز ؟ یه مسئله دیگه هم اگر پروسس رو جز’ لاینفك عكاسی دیجیتال به حساب بیاریم با توجه به از دست دادن جزئیات در كدام دوربین خروجی قابل قبول تری هست ؟
    ممنون
    کامیار
    www.kampixel.com

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

من تصور می کنم اگر 100 تا کاربر جدید هم تشریف بیاورند و یک تاپیک جهت مقایسه D200 و 30D ایجاد کنند، باز هم همه عزیزانی که قبلا در بحث ها شرکت کرده بودند، همان بحث های قبلی را تکرار می کنند.
    نورسنجی کنون اشکال نداره. نویز نیکون مشکل ایجاد نمی کنه.
    زندگی یک trade-off بزرگ هست. هیچ وقت هم همه خوبی ها کنار هم جمع نمی شوند.
    جسارت بنده را ببخشید. اما این بحث های ابزاری واقعا خسته کننده و غیر علمی شده اند.

من تضمین می دهم که هر کس دی 200 خرید بجای 30 دی و همچنین 30دی خرید به جای دی 200 و پشیمان شد بیاد تو سر من دوربینشو خورد کنه...
    تمام مقایسه ها با همین عبارت ختم می شوند...

راستی یادم رفت بگم، نور سنجی اشتباه منجر به جبران نوردهی الکترونیکی می شود که در نهایت باز هم با نویز مواجه می شویم. لطفا فنی بحث کنید. و در مورد اینگونه مقایسه های عددی و کاغذی، می توانید به سایت های معروف مراجعه كنید. ترجیح می دهم اگر قرار است باز هم در مورد این مسائل بحث كنیم، لااقل كمی فراتر از اطلاعات ارائه شده در سایتی مثل dpreview باشد.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین