صفحه 10 از 225 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: مقایسه s5is s9600 s6500fd fz50

نقل قول نوشته اصلی توسط mse1445 نمایش پست ها
    آدرس فروشگاهی که دوربین و گرفتید و میگید راستی ساخت کجاست ؟
    سلام
    دوربین را از پاساژ حافظ شماره 26و27 -آوانگار (نماینده زسمی سونی) تلفن: 66705057 خریدم.

و اما در باره دوربین :
    1- این مدل كلا ساخت چین است. و اگر كسی از شما این را بپرسد احتمالا باید كلی در مورد پیشرفتهای چین و اینكه تحت لیسانس تولید میكند و یا اینكه مثلا اسباب بازی بچه شما كه ساخت چین است از یكسال پیش تا حالا آخ نگفته و اینکه به اعتقاد خیلیها الان چین مثل ژاپن دهه 60 است و :music:.... کلی توضیح دهید. آخرش هم طرف ممکن است نگاه عاقل اندر سفیه به شما بکند.
    2- هزینه کارت حافظه یکبار برای بلند مدت است پس نباید خیلی سخت گرفت.

3- امشب مهمانی دعوتیم و من مانده ام این دوربین عظیم الجثه را با خودم ببرم یا نه؟ چون خیلی تو چشم میزنه.

4- دیروز رفتم و كیف و سه پایه ارزان برایش خریدم.

5- دوستی پرسیده بود ماكرو خوبی ندارد در حالیكه اصلا اینطور نیست.

6-هر چه فكر میكنم می بینم خیلی جذابتر از بقیه دوربینهاست.

و اما مهمتر از همه : بابا جان 300 هزار تومان پول زیادی نیست. خیلی کمتر از پول یك گوشی n70 تا یکماه پیش. خوب فوقش اگه آدم از دوربین خوشش نیامد با اندکی هزینه تعویض میکند.

خوب من خیلی دنبال کتاب گشتم ولی متاسفانه هر چی ایرانی بودند به پای بد ترین کتاب انگلیسی هم نمی رسیدند. به نظر من با همون e-book ها باید کار کنی یا کتاب انگلیسیشون را توی ایران گیر بیاری که بعید میدونم بشه گیر اورد.
    سینوهه جان ممنون فعلا مطالب زیادی از نوشته های آقای شهبازی بزرگوار را از همین سایت عكاسی گردآوری كرده ام تا بخوانم و احتمالا من هم از ebook استفاده كنم.
    ویرایش توسط علی رشیدی : Thursday 16 August 2007 در ساعت 10:47 دلیل: اشتباه تایپی
    mse1445 و R.Asgari تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mse1445 آواتار ها
    تشکر کرده
    149

مبارکتون باشه بنظر من که قیافه خیلی جذاب Slr داره در مورد مود Auto چه مسائلی باش روبرو شدید البته اگر قبلا تجربه کار با کنن داشته باشید شاید بهتر بتونید نظر بدید ولی در کل تو حالت اتوماتیک چطوریه عکسا

نقطه ضعف ها اگر دیدید بفرمایید چون یکی از انتخاب های منم هست بهرحال

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط علی رشیدی نمایش پست ها
    1- این مدل كلا ساخت چین است. و اگر كسی از شما این را بپرسد احتمالا باید كلی در مورد پیشرفتهای چین و اینكه تحت لیسانس تولید میكند و یا اینكه مثلا اسباب بازی بچه شما كه ساخت چین است از یكسال پیش تا حالا آخ نگفته و اینکه به اعتقاد خیلیها الان چین مثل ژاپن دهه 60 است و :music:.... کلی توضیح دهید. آخرش هم طرف ممکن است نگاه عاقل اندر سفیه به شما بکند.
    به كسی غیر از صاحب كالا هم مربوط هست كه یك دوربین و یا اسباب بازی ساخت كجا است؟

چین الان به هیچ وجه ژاپن دهه دی 60 نیست.....!

چین الان چین سال 2007 میلادی است...:confused:

زیاد به اظهار فضل دیگران توجه نكنید....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط علی رشیدی نمایش پست ها
    5- دوستی پرسیده بود ماكرو خوبی ندارد در حالیكه اصلا اینطور نیست.
    سینوهه جان ممنون فعلا مطالب زیادی از نوشته های آقای شهبازی بزرگوار را از همین سایت عكاسی گردآوری كرده ام تا بخوانم و احتمالا من هم از ebook استفاده كنم.
    خواهش می کنم:::big grin:::
    در مورد ماکرو درست به عرضتون رسوندند! چون عمق میدان و قطر لنز این دوربین خیلی زیاده نمیشه همه ی قسمت یه چیز رو توی کل لنز جا داد (امیدوارم منظورمو فهمیده باشی) به همین دلیل توی عکاسی سوپر ماکرو دچار مشکل میشی !!! به همین دلیل من برای ماکرو از همون دوربین قبلیم استفاده می کنم!!! تفاوت خیلی زیادی رو بین ماکروی a450 و s9600 احساس می کنم شاید هم از کم تجربگی باشه!! آخه با a450 کامل یه گل ریز توی کادر می افته ولی در s9600 نیمی از کادر گل میشه.
    این هم یادم رفت بگم مبارکتون باشه. از لحاظ قیمت شاید فکر کنید 300 تومن که پول دادید یه دوربین ساده رو خریدید ولی از بیشتر دوربین های گرون قیمت بالاتره.
    راستی مگه فوجی رو فقط ژاپن نمیزنه؟؟(این رو یه جا خوندم) پس شما چطوری چینیش رو خریدید؟؟

mse1445::::
    در حالت اتوماتیک خیلی خوب هست من یکی که مشکلی نداشتم .
    در این مورد این این حالت(auto) باید بگم دوربین دیافراگم (که نمیدونم یعنی چی !!! هرچی توی مقالات سایت گشتم پیدا نکردم) رو روی حد اقل میزاره در نتیجه عکس ها خیلی کم پیش میاد شارپ بشه . ایزو هم اگه روی اوتو بزاری معمولا روی 400 تنظیم می کنه . در نتیجه سرعت شاتر بیشتری بهتون میده میده.اما فقط یه بدی داره که توی شب اصلا و اصلا و اصلا نمیشه با حالت اوتو کار کرد باید در حالت نایت گذاشتش!!!
    در مورد این که می گی یکی از انتخاب هام هست انتخاب عالی ای هست به شرطی که فلاش خارجی نخواهی و هزینه ی زیادی رو واسه XD بخوای پرداخت کنی!!!راستی نداشتن نمایش گر چرخوان رو هم حساب کن من نمیدونم چزو معیار های شما هم هست یا نه ولی جزو معیار های من بود به همین دلیل از 6500 صرف نظر کردم!!! در عکاسی ماکرو واقعا نماشگر چرخوان مورد نیازه.
    فکر کنم کامل توضیح داده باشم:::big grin::: تا سرتون رو درد نیوردم برم....
    ویرایش توسط 30noohe : Friday 17 August 2007 در ساعت 16:20
    mse1445 تشکر می‌کند.
    مهران خواجوی 15 ساله از اصفهان!
    وبلاگ شخصی من فلیکر من
    سایت من
    FujiFilm Finepix S9600 --Canon PowerShot A450

كاربر همراه mse1445 آواتار ها
    تشکر کرده
    149

ممنون سینوه جان

S3 که فکر تو این فروم خیلی ها داشته باشند چطور رو حالت Auto عکساش معمولا چجوریاست شارپ و بی نقصه یا اینکه میبایست برای بهتر شدنش تنظیمات دستی کرد ؟

راستی حالت AUTO با حالت های پیش فرض فرق فکوله ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط mse1445 نمایش پست ها
    راستی حالت AUTO با حالت های پیش فرض فرق فکوله ؟
    خوب حتما !! اگه فرقی نداشت نمیزاشتند!!
    توی فوجی که چند تا حالت داره مثلا یکش سرعت شاتر رو تنظیم می کنه و بقیه با خودته !! یکیش مخصوص شب هست یکیش مخصوص وفتی هست که سوژه لرزش داره (کاربردش رو درست حسابی نفهمیدم) یکیش برای عکاسی ار آدم هست و...
    چرا همش به فکر auto هستی؟؟ فکر نکنم تنظیمات اون قدرا سخت و مشکل باشه سه سوته یاد می گیری. auto فقط به درد وقتی می خوره که واقعا وقت تنظیم نداشته باشی و مثلا 5 ثانیه فرصت عکاسی داشته باشی!!!
    mse1445 تشکر می‌کند.
    مهران خواجوی 15 ساله از اصفهان!
    وبلاگ شخصی من فلیکر من
    سایت من
    FujiFilm Finepix S9600 --Canon PowerShot A450

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

Lightbulb پاسخ: مقایسه s5is s9600 s6500fd fz50

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    به كسی غیر از صاحب كالا هم مربوط هست كه یك دوربین و یا اسباب بازی ساخت كجا است؟

چین الان به هیچ وجه ژاپن دهه دی 60 نیست.....!

چین الان چین سال 2007 میلادی است...:confused:

زیاد به اظهار فضل دیگران توجه نكنید....

آقای قبادی سلام و تشكر
    اگر نظر (اظهار فضل) دیگران برایم مهم بود الان این دوربین را نداشتم. اینكه عرض كردم دهه 60 منظورم این بود كه ژاپن آن زمان گمنام بود ولی پس از 10 سال جور دیگری مطرح شد.

سینوهه جان فكر میكنم ناچاریم یك دسته گل و یا حتی باغچه را در سوپر ماكرو جا دهیم.:::big grin::: چون همانطور كه گفتید لنزش شبیه چشم این آقاست.

در ضمن تا آنجا كه من میدانم 6500 فوجی را فقط چین تولید میكند. ولی میدانی كه چین < ... تحت لیسانس تولید میكند و یا اینكه مثلا اسباب بازی بچه شما كه ساخت چین است از یكسال پیش تا حالا آخ نگفته و اینکه به اعتقاد خیلیها الان چین مثل ژاپن دهه 60 است و :music: و .... > .حله؟؟؟!!::whistling::

در ضمن من میدانم قابلیتهای این دوربین خیلی بیشتر از 300 تومان می ارزد و اتفاقا حرف من این بود كه نباید خیلی سخت گرفت چون قطعا خیلی بیشتر از هزینه پرداختی عایدی نصیب خریدار میگردد.

ممنون از همه
    Kaveh Ghobadi و mse1445 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: مقایسه s5is s9600 s6500fd fz50

سلام

در مورد ماکرو درست به عرضتون رسوندند! چون عمق میدان و قطر لنز این دوربین خیلی زیاده نمیشه همه ی قسمت یه چیز رو توی کل لنز جا داد (امیدوارم منظورمو فهمیده باشی) به همین دلیل توی عکاسی سوپر ماکرو دچار مشکل میشی !!! به همین دلیل من برای ماکرو از همون دوربین قبلیم استفاده می کنم!!! تفاوت خیلی زیادی رو بین ماکروی a450 و s9600 احساس می کنم شاید هم از کم تجربگی باشه!! آخه با a450 کامل یه گل ریز توی کادر می افته ولی در s9600 نیمی از کادر گل میشه.
    مهران جان: علتش اینه که A450 واید 35 دارد و 9600 واید 28 !!!

به همین دلیل در یك فاصله یكسان, تصویر 9600 جزییات بیشتری را در خود جای میدهد. :)

در این مورد این این حالت(auto) باید بگم دوربین دیافراگم (که نمیدونم یعنی چی !!! هرچی توی مقالات سایت گشتم پیدا نکردم) رو روی حد اقل میزاره در نتیجه عکس ها خیلی کم پیش میاد شارپ بشه .
    دیافراگم همان روزنه ای است كه نور از آن عبور میكند و هر چه بازتر باشد, نور بیشتری رد میشود , سرعت شاتر بیشتری را میشود انتخاب كرد, عمق میدان كمتر میشود (تا حدی!!!)
    ولی فكر نمیكنم در شارپ شدن عكس ( یا سوژه) تاثیری داشته باشد!!!
    ولی در واضح شدن یا مات شدن پس زمینه, تاثیر دارد.

S3 که فکر تو این فروم خیلی ها داشته باشند چطور رو حالت Auto عکساش معمولا چجوریاست شارپ و بی نقصه یا اینکه میبایست برای بهتر شدنش تنظیمات دستی کرد ؟
    عكسهاش روی این مد, قابل قبوله, هر چند من ازش استفاده نمیكنم و بیشتر از P استفاده میكنم تا ایزو و وایت بالانس و ...دست خودم باشه :::big grin:::

یکیش مخصوص وفتی هست که سوژه لرزش داره (کاربردش رو درست حسابی نفهمیدم) یکیش برای عکاسی ار آدم هست و...
    در این حالت دوربین برای جلوگیری از تار شدن سوژه متحرك, از تمام امكاناتش برای بالا بردن سرعت شاتر استفاده میكند, یعنی دیافراگم را باز میكند, ایزو را بالا میبرد و سریعترین سرعت ممكن را برای شاتر انتخاب میكند!!!
    Kaveh Ghobadi، mse1445، 30noohe و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض دوستان بین اینا کدوم رو انتخاب کنم ؟

سلام
    من میخوام به زودی یه دوربین خوب بخرم
    اما بین چند دوربین موندم که کدوم رو انتخاب کنم

sony H9
    panasonic FZ8
    panasonic FZ50 تردید دارم که بین اینا بذارم یا نه
    canon S5IS
    panasonic FZ18 که هنوز میگن وارد نشده

کدوم یکی بهتره ؟ و چرا ؟؟
    قیمت هر کدوم در بازار تهران و با چه گارانتی ؟

بهترین انتخاب از بین این دوربین ها چیه و چرا ؟

ضمنا من به لرزشگیر و زوم اپتیکال بزرگ و عکس واید که بتونه بگیره کمی برام مهمه.چون مانیتورم وایده.

من تا اینجا نظرم شخصی خودم panasonic FZ8
    ویرایش توسط mohamadi : Monday 27 August 2007 در ساعت 09:28

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: دوستان بین اینا کدوم رو انتخاب کنم ؟

ضمنا میخوام لرزشگیر هم داشته باشه. و واید هم بتونه تصویر بگیره 16:9

دلیل مقایستونم قیمت نباشه كیفیت و... قیمت هر كدوم رو هم ذكر كنید ممنون میشم.
    برتری ها و...
    ویرایش توسط mohamadi : Monday 27 August 2007 در ساعت 08:50

صفحه 10 از 225 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین