صفحه 12 از 225 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

پیش فرض پاسخ: دوستان بین اینا کدوم رو انتخاب کنم ؟

حالا یک کلمه همه از مارد عروس...:biggrin:

به نظر من وحید جان درست میگویند درباره "اس 3" دوربین هایی که تازه وارد بازار میشوند با تعداد پیکسلهای بالا اندازه حسگر های کوچک در مقایسه با فاصله کانونی بزرگ از کیفیت عکسهای خوبی برخوردار نستند.

من هم پاناسونیک (اف زی 8 ) را داشته ام هم سونی (اچ 9) را و هم کنون (اس 3) را. از این میان با اینکه همه حسگرهای هم اندازه هستند. سونی به علت نوزگیری بیش از اندازه از عکسها و پاناسونیک به خاطر نویز بیش از اندازه،هر دو در مقابل کنون که کمی هم قدیمی تر است در مقام پایین تری از نظر کیفیت قرار دارند. ولی کنون ( اس 5) از نظر کیفیت همانند همون سونی عمل میکند زیرا که هم حسگرش سونی است و هم تعداد پیکسلهایش یکسان.

بازار به سمت و سوی پیکسلهای بالا در حال حرکت است زیرا که اکثر مردم عقلشان را در گروی اعداد بزرگتر دارند. مثلا اکثر مردم فکر میکنند زوم 18 یا 10، 12 میلیون پیکسل یعنی خیلی عالی و با کیفیت در حالی که یک دوربین با 5 میلیون پیکسل و 3 تا 4 باز بزرگنمایی عکسی به مراتب بهتر تولید میکند.

دوستانی که در این تارنما و تارنماهای مشابه خارجی آن آمد و شد میکنند همه جزو اقلیت هستند که این نکات را میدانند ولی این را بدانید که همه شرکتهای بزرگ دنیا من جمله شرکتهای بزرگ دوربین سازی ژاپنی اولین هدف خود در تولید فراورده فروش زیاد آن به حداکثر افراد و خرید مجدد دوربین در سال آینده توسط همان افراد است، به عبارتی دیگری اصلا به نفع آنها نیست که کسی مثل پدران ما یک وسیله را برای عمری نگاه دارد. شما را با اعداد ارقام گول زده و وادار به خرید دوباره و سه باره و چند باره میکنند.

تجربه به من آموخته که گول بزرگنمایی و جنس جدید و تعداد پیکسل را مخورید و شاید گاهی یک دوربین 100 تومنی بهتر از یک دوربین 600 تومنی کار شما را راه بیاندازد. البته شما مختارید که هر آنچه دوست دارید تهیه کنید و این فقط یک سخن دوستانه بود.
    Mashhadi Vahid، mse1445 و jahanpour تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها
    حالا یک کلمه همه از مارد عروس...:biggrin:

به نظر من وحید جان درست میگویند درباره "اس 3" دوربین هایی که تازه وارد بازار میشوند با تعداد پیکسلهای بالا اندازه حسگر های کوچک در مقایسه با فاصله کانونی بزرگ از کیفیت عکسهای خوبی برخوردار نستند.

من هم پاناسونیک (اف زی 8 ) را داشته ام هم سونی (اچ 9) را و هم کنون (اس 3) را. از این میان با اینکه همه حسگرهای هم اندازه هستند. سونی به علت نوزگیری بیش از اندازه از عکسها و پاناسونیک به خاطر نویز بیش از اندازه،هر دو در مقابل کنون که کمی هم قدیمی تر است در مقام پایین تری از نظر کیفیت قرار دارند. ولی کنون ( اس 5) از نظر کیفیت همانند همون سونی عمل میکند زیرا که هم حسگرش سونی است و هم تعداد پیکسلهایش یکسان.

بازار به سمت و سوی پیکسلهای بالا در حال حرکت است زیرا که اکثر مردم عقلشان را در گروی اعداد بزرگتر دارند. مثلا اکثر مردم فکر میکنند زوم 18 یا 10، 12 میلیون پیکسل یعنی خیلی عالی و با کیفیت در حالی که یک دوربین با 5 میلیون پیکسل و 3 تا 4 باز بزرگنمایی عکسی به مراتب بهتر تولید میکند.

دوستانی که در این تارنما و تارنماهای مشابه خارجی آن آمد و شد میکنند همه جزو اقلیت هستند که این نکات را میدانند ولی این را بدانید که همه شرکتهای بزرگ دنیا من جمله شرکتهای بزرگ دوربین سازی ژاپنی اولین هدف خود در تولید فراورده فروش زیاد آن به حداکثر افراد و خرید مجدد دوربین در سال آینده توسط همان افراد است، به عبارتی دیگری اصلا به نفع آنها نیست که کسی مثل پدران ما یک وسیله را برای عمری نگاه دارد. شما را با اعداد ارقام گول زده و وادار به خرید دوباره و سه باره و چند باره میکنند.

تجربه به من آموخته که گول بزرگنمایی و جنس جدید و تعداد پیکسل را مخورید و شاید گاهی یک دوربین 100 تومنی بهتر از یک دوربین 600 تومنی کار شما را راه بیاندازد. البته شما مختارید که هر آنچه دوست دارید تهیه کنید و این فقط یک سخن دوستانه بود.
    البته دوست گرامی در برابر شما که فرصت خوب تست دوربینهای بسیاری را داشته اید و بیش از همه ی ما قطعا بر نقیصه ی دوربینها واقفید کاملا سکوت میکنم. در مورد راهکارهای شرکتها برای جلب مشتری کاملا با شما موافقم.
    یکسری ارتقائات جزیی صورت گرفته در این مدل کانن نسبت به مدل قبلی اش حقیقتا آنرا جذابتر کرده.

تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanpour نمایش پست ها
    البته دوست گرامی در برابر شما که فرصت خوب تست دوربینهای بسیاری را داشته اید و بیش از همه ی ما قطعا بر نقیصه ی دوربینها واقفید کاملا سکوت میکنم. در مورد راهکارهای شرکتها برای جلب مشتری کاملا با شما موافقم.
    یکسری ارتقائات جزیی صورت گرفته در این مدل کانن نسبت به مدل قبلی اش حقیقتا آنرا جذابتر کرده.
    خواهش میکنم شرمنده نکنید، من هم یک آدم خیلی بی تجربه هستم در زمینه عکاسی. حق با شماست دوربین "اس 5" کنون با صفحه بهتر و شفافتر، داشتن کفشک فلاش خارجی، دارا بودن حساسیت (آی اس او) 1600 و داشتن 2 میلیون پیکسل بیشتر و شکیل بودن ظاهر آن نسبت به نمونه سال قبل برتر است. ولی من این را به کررات گفته ام که دوربین اولین و آخرین کاری را که باید به طریق خوب انجام دهد همانا عکسبرداری است.

من اولین دوربینی که داشتم یک فوجی "آی 30" بود که هم آهنگ بخش میکرد، هم عکس میگرفت و هم صدا رکورد میکرد ولی هیچ کدام از آن کارها را خوب انجام نمیداد.

البته من تجربه های خودم را به اشتراک گذاشتم و با این حساب شاید کنون انتخاب بهتری است و آن هم از نوع کهنه تر آن.

امیدوارم زود به نتیجه برسی.
    mse1445 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

sony H9

panasonic FZ8

canon S5IS

panasonic FZ18

یه مقایسه ای بین اینا میذارین ؟ بقیه روحذف کردم
    ویرایش توسط mohamadi : Tuesday 28 August 2007 در ساعت 07:07

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanpour نمایش پست ها
    این كه در این دوربین ارتقائاتی صورت كرفته كاملاَ درست اما تا چه حد كاربرد دارند؟؟
    فلاش كانن هم قیمت این دوربین است و عملاَ كسی حاضر به خرد آن برای این دوربین نیسد
    ضمناَ این دوربین برای عكاسی شب پیشنهاد شد ... همه دوربینهای canon برای این کار مناسب نیستند
    ستسور این دوربین هم اندازه s3is است با 2 mp بیشتر
    تست های این دوربین هم موجود است نویز زیادی دارد و برای عکاسی شب اصلاً مناسب نیست
    کد HTML:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5111
    علاوه بر این بحث های دیگری هم برای این دوربین ها شده
    خواهش میکنم اول مطالعه کنید بعد ... 80% جوابهایتان قبلاً داده شده
    سام مقدم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

آخه بین دوربین های مختلف بوده نه مقایسه اینا

تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadi نمایش پست ها
    sony H9

panasonic FZ8

canon S5IS

panasonic FZ18

یه مقایسه ای بین اینا میذارین ؟ بقیه روحذف کردم

اول از همه دوست عزیز که مطالب را نمیخوانی. "اف زی 18" هنوز رسما وارد بازارهای جهانی نشده که شما مقایسه آن را از دوستان این تالار درخواست میکنی! شما باید یک 2- 3 ماهی دندان روی جگر بگذارید تا وارد شود، امتحان شود و بعد سوال بفرمایید.

در مورد سه تای دیگه چه در این تالار و چه در تالارهای خارجی میلیونها حرف و سخن برای این سه گفته شده که لازم نیست دوباره اینجا تکرار شود، با یک جستجو در شبکه میتوانید برای یک عمر مطلب برای خواندن بدست بیاورید.

هیچ کس نمیتواند برای شما تصمیم بگیرد، یکی میگوید این بهتر، یکی دیگری را میپسندد و همینطور تا انتها.

برای عکاسی شب هیچ کدام توصیه نمیشود ولی اگر مجبور بودید برای این کار یکی از نمونه های نامبرده را برگزینید، همان کنون از همه بهتر است، ابته دوباره باز میگردیم به حرف قبلی این حقیر درباره تفاوت نظرات دیگران، این هم نظر من بود.

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

پیش فرض پاسخ: مقایسه s5is s9600 s6500fd fz50

نقل قول نوشته اصلی توسط 30noohe نمایش پست ها
    با سلام
    من می خوام یه دوربین slr-like بخرم و بودجه هم تا 600 تومن دارم!!
    تقریبا بین چند دوربین زیر موندم هر کدم مزیت خاصی دارن که انتخاب رو سخت می کنن!!:
    s5isو s9600و s6500fd و fz50
    h9 هم اگه نویز نداشته باشه اون هم هست.
    لطفا نظرتون رو بگید!!
    نظر من FZ50 ,S5IS

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Question Lumix Fz50 یاfuji 9600 کدامیک بهتر است؟

با سلام خدمت اساتید محترم. من خودم FZ50 دارم حدود دو سال ویا کمتر در هنگام خرید هم با کلی تحقیق البته در سایتهای خارجی اقدام به خرید کردم .ولی در تایپیکی در همین سایت دوستی با اطمینان از برتری فوجی 9600
    نسبت به FZ50 نوشته بود .چون من فوجی کار نکردم می خواستم نظرتون رو جویا بشم http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixs9100.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/page19.asp
    ویرایش توسط بهرنگ : Saturday 15 September 2007 در ساعت 11:05

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

صفحه 12 از 225 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 112 ... آخرینآخرین