صفحه 112 از 225 نخستنخست ... 12 62 102 108 109 110 111 112 113 114 115 116 122 162 212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

سلام
    دوستان

در مقایسه دوربین نیکون p100 با دوربین کنون sx1 کودوم یکی بهتره
    عکاس حرفه ای نیستم
    برای مصارف خانگی می خوام

ولی دلیلی نمی بینم اگه یکی از اون یکی بهتره کیفیت رو فدای نوع مصرف بکنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با سلام.
    یکی از دوستانم برای خرید دوربین شبه حرفه ای(یا حتی کامپکت) از من راهنمایی خواست، اما من هیچ اطلاعاتی در مورد دوربین های غیر SLR ندارم.
    اساتید با شرایط زیر چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟
    ---------
    - هزینه حدود 450 تومان (امکان افزایش است).
    - شناخت از عکاسی در حد باقالی!(فرق دوربین را مگاپیکسل میداند!)
    - عکاسی عمومی خانوادگی.
    - بهتر است دوربین زوم مناسب داشته باشد.
    - فیلم برداری مهم است. (حداقل HD باشد)
    - اندازه مهم نیست.
    - برند اصلا مهم نیست.
    - در حالت پیش فرض خروجی عالی داشته باشد.
    - شبه حرفه ای باشد ( زیرا امکان جوگیری برای تنظیمات دستی موجود است!)
    - فرمت RAW داشته باشد.
    ----------
    پ.ن. 1: با این شرایط شاید دوربین کامپکت مناسب تر باشد، اما اساتید بهتر میدانند که پاک کردن حرفهای فروشندگان از ذهن افرادی مثل دوست من کار ساده ای نیست! متاسفانه به علت گفته های فروشندگان به سمت شبه حرفه ای رفته است.
    پ.ن. 2: نگویید سرچ نکردید! چون برند برایش فرقی نمیکند، نتوانستم به نتیجه برسم.
    با تشکر.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    با سلام.
    یکی از دوستانم برای خرید دوربین شبه حرفه ای(یا حتی کامپکت) از من راهنمایی خواست، اما من هیچ اطلاعاتی در مورد دوربین های غیر SLR ندارم.
    اساتید با شرایط زیر چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟
    ---------
    - هزینه حدود 450 تومان (امکان افزایش است).
    - شناخت از عکاسی در حد باقالی!(فرق دوربین را مگاپیکسل میداند!)
    - عکاسی عمومی خانوادگی.
    - بهتر است دوربین زوم مناسب داشته باشد.
    - فیلم برداری مهم است. (حداقل HD باشد)
    - اندازه مهم نیست.
    - برند اصلا مهم نیست.
    - در حالت پیش فرض خروجی عالی داشته باشد.
    - شبه حرفه ای باشد ( زیرا امکان جوگیری برای تنظیمات دستی موجود است!)
    - فرمت RAW داشته باشد.
    ----------
    پ.ن. 1: با این شرایط شاید دوربین کامپکت مناسب تر باشد، اما اساتید بهتر میدانند که پاک کردن حرفهای فروشندگان از ذهن افرادی مثل دوست من کار ساده ای نیست! متاسفانه به علت گفته های فروشندگان به سمت شبه حرفه ای رفته است.
    پ.ن. 2: نگویید سرچ نکردید! چون برند برایش فرقی نمیکند، نتوانستم به نتیجه برسم.
    با تشکر.

با این مواردی که شما گفتی به نظر FZ35 گزینه مناسبی است.

اما از اونجا که موضوع عکاسی ایشون عکاسی عمومی خانوادگی هست و یعنی عکس در محیط Indoor زیاد گرفته میشه در این محیط ها هم ایزو معمولا بالاست:

اگر تمایل به هزینه بیشتر باشند و گزینه Raw رو بتونن چشم پوشی کنن، گزینه Canon sx20 و یک فلاش خارجی TTL ارزون گزینه بهتریست. چون غیر SLR ها اون هم تو این سایز سنسور 1/2.3 اینچی ها هر چقدر هم خوب باشند باز کیفیتشون در ایزوهای بالا ( که معمولا در محیط بسته لازم میشه) قابل مقایسه با کیفیت ایزوی مثلا 200 همراه با فلاش خارجی نمیشه. فلاش سرخود رو هم که معمولا استفاده نشه راحت تره.
    Hamid-P و rostamiani تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با سلام.
    اساتید دیگر نظری ندارند؟
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

به نظر من هم FZ35 همه چیزایی رو که می خواین داره مگه اینکه فلاش خارجی لازم داشته باشین . فیمتشم حدود 450 هزار تومانه

من خودم این دوربین رو دارم و خیلی هم راضیم

اینم چند تا ریویووی خارجی با نمونه عکس :

کد:
    http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz35-review/gallery
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/FZ35/FZ35A7.HTM
    کد:
    http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2009/07/28/Panasonic-Lumix-DMC-FZ38/p6
    اگه سوالی بود در خدمتم :)
    h_marcopolo تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

هنوز کسي يا جايي اين دوربين fuji hs10 رو بررسي نکردن؟نمونه عکسهاي درست و حسابي ازش هست؟ميخوام بدونم در مقايسه با دوربينهايي مثل fuji s200exr---panasonic fz35---canon sx20 چطوره؟

كاربر جديد h4med آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط h_marcopolo نمایش پست ها
    هنوز کسي يا جايي اين دوربين fuji hs10 رو بررسي نکردن؟نمونه عکسهاي درست و حسابي ازش هست؟ميخوام بدونم در مقايسه با دوربينهايي مثل fuji s200exr---panasonic fz35---canon sx20 چطوره؟
    این وبسایت خوب ریویوی کاملی گذاشته:

کد:
    http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_hs10_review/
    فقط نمی‌دونم چرا سایت به این خوبی چیزه!

نظرات و ستاره‌‌های اینجا هم همیشه می‌تونه مفید باشه:

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/read_opinions.asp?prodkey=fujifilm_hs10
    rostamiani و h_marcopolo تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

Smile پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

دوستان من یک پیغام خصوصی داشتم که یکی از دوستان خوبمون سوالی مثل من داشت که نتایج تحقیقاتم رو بهش گفتم
    بهتر دیدم که اون رو برای شما دوستان که از من خیلی با تجربه تر هستید بگذارم تا شما هم نظر بدین...
    ممنونم از نظرات همیشه خوبتون

"سلام دوست عزیز
    ممنونم که به کامنتهای من توجه کردی
    راستش من خیلی تحقیق کردم در این رابطه
    هم از امکانات جذاب slr-like ها خوشم میومد هم از کیفیت بالای دوربینهای حرفه ای. اما خوب هر کدوم خوبیها و ضعفهای خودشون رو دارن
    اس ال آر های حرفه ای کیفیت بسیار بالا، امکان فراگیری عکاسی بروش حرفه ای و تنوع لنز برای استفاده های گوناگون> ضعفهاش هم باید برای هر وضعیت لنزها رو تغییر بدی، وزن و حجم زیادی دارن که همراه لنزهاشون هم خیلی سنگین و حجیم میشن و اینکه امکانات تفریحی مثل فیلمبرداری خوب، پانوراما، ترکیب عکسهای پیاپی، و ... رو ممکنه نداشته باشن. و اگه بخوای از حالت اتوماتیک اونا استفاده کنی نمیتونن بهترین عملکردشون رو داشته باشن و باید خودت تنظیمات حرفه ای دستی رو بدونی.
    اما دوربینهای شبه اس ال آر های نیمه حرفه ای کیفیت نسبتا خوبی دارن، لنزهاشون همه کاره هستش و از زوم بالا تا حالت تله و واید رو هم پوشش می دن. حجم و وزنشون کمتره (البته HS10 وزنش اندازه دوربینهای حرفه ای بزرگه) و امکانات جذابی دازن و معمولا فیلمبرداری HD و Full HD هم دارن که خوب خیلی خوبه. برای شروع این دوربینها خیلی خوبن اما اگر بخوای وارد دنیای عکاسی حرفه ای بشی و بخوای عکسهای با کیفیت یا توی شرایط خاص مثل نور خیلی زیاد یا خیلی کم بگیری و یا تکنیکهای خاصی رو تجربه کنی اونوقته که محدودیت این دوربینها رو حس میکنی!
    ببین من پیشنهاد میکنم که اول مشخص کنی که هدفت رو از خرید دوربین چیه؟!
    اگر میخوای عکسهای خوب و قشنگ با خانواده و دوستانت بگیری و فیلمهای قشنگ توی مهمونی و جشن تولد و گاهی هم شیرین کاری کنی و عکسهای هنری از طبیعت و حیوانات بگیری برای آلبوم شخصیت باید بگم که دوربینهای شبه اس ال آر مثل HS10 یا Nikon P100 یا FZ38 خیلی عالی هستن و واقعاً از عکاسی باهاشون لذت خواهی برد و عکسها و فیلمهای خیلی زیبا باهاشو برای یادگاری خواهی گرفت!
    اما اگر واقعا می خوای وارد دنیای حرفه ای عکاسی بشی و عکسهای فوق العاده حرفه ای بگیری مثلا برای مسابقه و یا مجله و پوستر اونوقت میبینی که فقط یه دوربین حرفه ای حتی همون 400D که گفتی میتونه جوابگوی نیازهات باشه. برای مثال به سایت prophotocom.com به آدرس لینکی که اینجا برات میگذارم بری و ببینی که یه عکاس حرفه ای با یک دوربین حرفه ای هرچند قدیمی چه کار میتونه بکنه!
    http://www.prophotocom.com/galleries/18-55rev.asp
    حالا دیگه خودت ببین که می خوای با دوربینت چه کنی!
    من تصمیم گرفتم که دوربین های جدید بدون آیینه (Mirror less) یا همون دوربینهای میکرو چهار سوم (Micro four third) رو انتخاب کنم که هم وزن و اندازه کوچکتری دارند و هم خیلی امکانات دوربینهای حرفه ای و نیمه حرفه ای رو یکجا دارند و قیمتشون هم مابین حرفه ای و نیمه حرفه ایهاست!
    البته همچنان نیاز به تغییر لنز دارن ولی لنزهاشون هم نسبتا کوچکتره!
    دوربینهای میکرو چهار سوم که تا به حال ساخته شدن چندتا بیشتر نیستن!
    Olympus مدلهای E-P1 , E-P2, E-PL1 و Panasonic مدلهای GH1, G1, GF1 جزو این دسته از دوربینها هستن. البته دوربین Samsung NX10 هم خیلی خوبه و سنسور بزرگی داره که نویز رو در نورهای خیلی کم بسیار بهبود میده!
    خلاصه من الان منتظرم که سونی و نیکون و کانن هم میکرو چهار سوم هاشون رو تا یکی دو ماه دیگه معرفی میکنن و من میخوام از بین اینها یکی انتخاب کنم.
    امیدوارم نتیجه تحقیقات من تونسته باشه کمکت کنه
    موفق باشی"

نقل قول:
    ارسالی توسط swimmer
    سلام دوست عزیز.
    من هم مثل شما مدت زیادیه که تو سایتها می گردم به دنبال بهترین slr like
    حتی ماه پیش هم یه 400 d دستم بود که دیدم بدون لنز های مختلف بدرد نمی خوره.
    حالا دوباره شروع کردم به سرچ توی سایتها تا اینکه hs10 رو دیدم، به نظر بهترین گزینه است. البته من بین sx20 , fz 38 و hs10 شک دارم.
    که منتظرم تا نظر حرفه ای ها رو در مورد hs10 بدونم که اگه مناسبه برم سراغش.
    حالا شما هم لطفا نتایج تحقیقاتت رو به من هم بگو و یا دوربینی رو که خریداری کردی بگو تا بتونم من هم از تجربیات شما استفاده کنم.
    البته مثل اینکه hs10 اومده تو بازار و قیمتش 570000 تومان هست. باید چند هفته ای صبر کرد تا بیاد پایین و رویو ها رو خوند.
    ممنون می شم اگه منو از تصمیم گیری هاتون مطلع کنید.
    با تشکر
    Ali_Ahmadpour و h_marcopolo تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

حالا با توجه به توضيحات بسيار خوب و کامل اين دوستمون بالاخره ما بين دوربينهاي canon sx20---sony hx-1---fuji s200exr---fuji hs10---panasonic fz35---nikon p100 کدومو بگيريم؟اابته من تعريف پاناسونيک رو زياد شنيدم اما تو سايت http://www.cameralabs.com/
    که عکسهاش رو ميديدم نويزش زياد بود.کانن هم خوب بود اما اون ايراداتي داشت.سوني هم مويز داشت.ولي نيکون و دو مدل فوجي رو عکسهاش نبود که ببينم.خوبي اين سايت اينه که چند تا دوربين رو کنار هم مقايسه ميکنه و کامل توضيح ميده و عکسهاي محيطهاي مختلف رو هم ميزاره.حالا ما کدومو بگيريم؟

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط h_marcopolo نمایش پست ها
    حالا با توجه به توضيحات بسيار خوب و کامل اين دوستمون بالاخره ما بين دوربينهاي canon sx20---sony hx-1---fuji s200exr---fuji hs10---panasonic fz35---nikon p100 کدومو بگيريم؟اابته من تعريف پاناسونيک رو زياد شنيدم اما تو سايت http://www.cameralabs.com/
    که عکسهاش رو ميديدم نويزش زياد بود.کانن هم خوب بود اما اون ايراداتي داشت.سوني هم مويز داشت.ولي نيکون و دو مدل فوجي رو عکسهاش نبود که ببينم.خوبي اين سايت اينه که چند تا دوربين رو کنار هم مقايسه ميکنه و کامل توضيح ميده و عکسهاي محيطهاي مختلف رو هم ميزاره.حالا ما کدومو بگيريم؟
    P100 نویزش زیاده
    HX1 هم نویزش بیشتر از FZ35 هست .اینو ببینید :

HS10 هم خیلی جالبه :) مگه به ایران اومده ؟ قیمتش چقدره ؟

SX20 هم از نظر نویز مشایه FZ35 هست ،ولی چون RAW نداره، شاید حذف نویز مشکل تر باشه ... ولی مطمئن نیستم :biggrin:
    Mehdi Rojaie، h_marcopolo و Hamy تشکر می‌کنند.