صفحه 16 از 225 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Wink پاسخ: FZ18 or Fz50 ????

نقل قول نوشته اصلی توسط Fara نمایش پست ها
    با تشكر از كلیه دوستان
    ببینید مشكل من دانستن مشخصات فنی دوربین ها نیست . امروزه اینگونه اطلاعات خیلی ساده و سریع در اختیار ما قرار میگیرند . منتها استفاده كردن از این اطلاعات هستش كه نیاز به تخصص و دانش فنی داره و من هم به همین خاطر میخوام وقت شما رو بگیرم . كه مثلا یكی پیدا بشه و منت بر سر ما بگذاره و بهم بگه مثلا اگه فوجی استابیلایزر نداره یعنی كلا بدرد نمیخوره یا اینكه برای عكاسی دیجیتال لرزشگیر همچین نون شب هم نیست كه خیلی واجب باشه . یا اینكه مثلا اینكه اف زی 18 رینگ زوم روی لنز نداره و با دكمه سخت افزاری زوم میكنی چقدر مهمه ؟ اونقدر كه بخوای از این دوربین با تمام مشخصات خوب دیگه اش چشم پوشی كنی ؟ و یا اینكه برای بنده با اون موارد استفاده و علاقمندیهایی كه گفتم چه جور دوربینی با چه مشخصاتی مناسب تره . مثلا ممكنه شما بگین واید بیشتر برات خیلی بدرد میخوره اونوقت اف زی 18 یك پوئن مثبت میگیره . !!!!!
    در واقع من میخوام مهمترین معیار ها رو بشناسم و به اونها وزن بدم ( بر اساس اهمیتشون برای من ) تا بتونم بهترین نتیجه گیری رو داشته باشم . بعضی معیار ها مثل رزولوشن برای من مهم بود ولی حالا كه مدتی ریویو های این سایتو میخونم فهمیدم كه كلا باید از فرایند تصمیم گیری خارجش كنم چرا كه تمام دوربینهایی كه تو حوزه انتخاب منه دارای رزولوشن مناسب هستند و حالا 10 مگاپیكسل بودن اف زی 50 همچین به 8 مگا پیكسل بودن داداشش سوری نمیده .
    بازم تشكر میكنم از حوصله ای كه بخرج میدین . :)
    دوست عزیز باز برگشتی اول که .هر موردی که اشاره شده مهمه.ونکته برتری دوربین به دوربین دیگری حالا مونده کدومو به نسبت نیازهات ترجیح بدی .حتی یک مگا پیکسل هم مهمه .و من با حرف شما کاملا مخالفم.ولی برای همه نه وممکنه شما یکی از اونها باشید اون وقت d3 mIII A700 یا هاسلبلاد با 39 MP برای چی ساخته میشن .مگا پیکسل یعنی سنسور گرونتر واگه نویزشم کم باشه دیگه اخرشه.وباز گرونی بیشتر .
    حالا دوربین من نویزش زیاده بگم مهم نیست !!! باید دور عکاسی اکشن رو بزنم.
    یا فوجی لرزهگیر نداره اگه مهم نبود چرا روی 8000 گذاشتند.
    و.......
    ولی فکر کنم شما که می خواهید SLR-LIKE بخرید بیشتر گزینه قینت رو در نظر داشته باشید که اونوقت دوربین من گزینه خوبی نیست.
    فکر نکنم از این کاملتر بحث بشه روی این 3 دوربین انجام داد.
    Fara و R.Asgari تشکر می‌کنند.

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

پیش فرض پاسخ: FZ18 or Fz50 ????

من هم با آقا بهرنگ موافقم اما اگه بخواهی نظر منو بدونی لرزه گیر ارزش خیلی خیلی بالایی داره ، برای خود من اگه دوربینم لرزه گیر نداشت شاید بیشتر از 60 درصد عکسهایی که توی نور متوسط و پایینتر گرفتم در اثر لرزش تار در میومد.
    اگه من میخواستم از این سه دوربین یکی رو انتخاب کنم Fz50 رو انتخاب میکردم (به خاطر لرزه گیر، ارگونومی ، رینگ زوم برای مواقع فیلم برداری ، ... شاید تنها کمبدش واید 28 هست که در مقابل بقیه مزیت هاش قابل صرفنظر هست).
    Fara تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر جديد Fara آواتار ها
    تشکر کرده
    19

یه مطلب هست که شاید یکم تکراری باشه ولی همینجا بگم بهتره
    اگه با این هزینه که میخوام پرداخت کنم (حالا با تولرانس چند درصدی ) برم سراغ یک Dslr و نهایتا یك لنز تله زوم ارزون تر مثل سیگما بگیرم ( یا اصلا با همون لنز كیت سر كنم ) با توجه به علاقه ای كه به عكاسی به عنوان یك هنر عمیق دارم چی ؟؟؟
    زیاد نمیخوام اینجا بهم مدل پیشنهاد كنید بلكه میخوام راجع به نفس كار نظرتونو بدین .
    میدونم كه خوب طبیعتا یكسری امكاناتو نسبت به لایك ها از دست میدم یا لااقل برای بدست آوردن اون امكانات باید چند برابر این هزینه رو پرداخت كنم . ولی بازم به راهنمایی شدیدا نیازمندم .لطفا نظرات شخصی تونو بدین . اگه جای من بودین چیكار میكردین ؟

سپاس و قدردانی از وقتی كه بمن اختصاص میدهید .................................................. ....

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

اگه توی مدت چند ماه آینده میتونین بالای یک میلیون دیگه برای خرید لنز های با کیفیت خرج بکنین، من DSLR رو پیشنهاد میکنم اما اگه بودجتون محدوده باشه ، من Slr - Like رو پیشنهاد میکنم ، دو سه سال روی تکنیک کار کنین، تا اون موقع پولهاتون هم جمع کنین و به slr ارتقا بدین.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    19

ببینید الان قیمت چند تا اس ال آر مثل دی 40 و 350 دی خیلی پایین اومده و قابل رقابت با لایک ها شده .
    حالا من میخوام بدونم آیا مثلا همین دو سه سالی رو که آقای علیشاهی میفرمایند رو نمیشه با لنز کیت خود دوربین یا نهایتا با یه لنز تله زوم ارزون قیمت سر کرد و به تکنیک ها مسلط شد ؟ مثلا من خوندم سیگما یه لنز 18-200 برای دی 40 زده که نمیدونم چند قیمته اما نباید خیلی گرون باشه .
    اگه از این ورطه ای افتادم توش ( اس ال آر _ لایک ؟؟؟؟) به سلامت بیرون بیام انخاب از بین لایک ها برام راحته بنا بر این خواهش میکنم در این مورد بیشتر به بنده راهنمایی کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

ببینید الان قیمت چند تا اس ال آر مثل دی 40 و 350 دی خیلی پایین اومده و قابل رقابت با لایک ها شده .
    حالا من میخوام بدونم آیا مثلا همین دو سه سالی رو که آقای علیشاهی میفرمایند رو نمیشه با لنز کیت خود دوربین یا نهایتا با یه لنز تله زوم ارزون قیمت سر کرد و به تکنیک ها مسلط شد ؟ مثلا من خوندم سیگما یه لنز 18-200 برای دی 40 زده که نمیدونم چند قیمته اما نباید خیلی گرون باشه .
    سلام
    سوالی بود بس به جا
    به نظرم فارغ از تمام حرف و حدیث ها ، اگر كسی واقعا این كارو دوست داشته باشه سریع هم یاد میگیره
    البته با نظر شما بسیار موافقم
    شما میتونید یه دی 40 با یه 70-300 معمولی(كه 120 تومن هست) بخرید
    و شك نكنید كه خلاقیت و خروجی عكسهای دی 40 با همون لنز كیت از تمام لایك ها بیشتره(این نظر شخصی منه )
    Fara و R.Asgari تشکر می‌کنند.

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

سلام دوست عزیز
    دوستان به نکات خوبی اشاره کردند
    اما از اونجایی که من هم معماری خوندم و مدتی هست که درگیر این نوع عکاسی هستم خیلی خلاصه به چند نکته اشاره می کنم
    واسه یه عکاس معمار داشتن یه لنز واید از نون شب واجب تره (این لنز واید تو محیطهای ایندور کاملا به درد می خوره هم در زمینه معماری هم پارتی و ....)
    محیطهای ایندور معمولا با مشکل کمبود نور مواجه هستند که باعث میشه ما از ایزو های بالاتر استفاده کنیم و این یعنی نویز بیشتر و کیفیت پائین تر عکس!!

و اما پیشنهاد من:
    اگر دنبال اس ال آر لایک هستید دوربین فوجی رو پیشنهاد می کنم هم به علت داشتن واید بهتر و هم به علت داشتن نویز کمتر و امکان استفاده از ایزو های بالاتر
    اگر مشکلی با اس ال آر (از نظر بودجه) ندارید توصیه اکید من کنون 350 دی هست (بنا به همون دلایلی که عرض کردم ضمن اینکه می توانید از لنزهای متنوع در آینده بهره ببرید)

یه توضیح کوچولو در مورد لرزه گیر بدم
    ببینید دوربین من پاناسونیک اف زد فایو هست و لرزشگیر اون از بهترین هاست اما توجه داشته باشید که این دوربین بیشتر از ایزو 400 نداره و عملا وقتی از ایزو 400 استفاده می کنی باید بیخیال کیفیت بشی! ترجیح می دم که دوربینم لرزش گیر به این خوبی نداشت اما ایزو های بالاتر قابل استفاده داشت! (البته از حق نگذریم در زومهای بالا لرزشگیر به کمکم میاد اما به جاش میشه از لنز های دارای لرزه گیر استفاده کرد)
    در مجموع اگر می خواهید هم کیفیت عکس مناسب داشته باشید هم واید مناسب و هم قابلیت استفاده از حساسیت های بالا در نور کم، بهتره سراغ 350دی برید که یکی از کم نویز ترین دوربین ها با این محدوده قیمت هست
    خودم مدتهاست که تو فکر خرید دوربین جدیدی هستم (امان از دست مشکلات) اما این دفعه قطعا سراغ دوربینی با حساسیت بالا و نویز پائین خواهم رفت
    موفق باشید
    ویرایش توسط asa_59a : Friday 11 January 2008 در ساعت 12:09
    Fara تشکر می‌کند.
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

سلام.
    پیشنهاد من::)
    Canon EOS 350d+Sigma 18_200 OS
    تقریبا می شه حدود 1100
    روی 350d هم با توجه به کراپ می شه 320_28
    Fara تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    بهنام جان البته در نظر داشته باش كه این دوستمون احتمالا بودجه اش در اون حد نیست(اگه بود كه دیگه رو لایك مانور نمیداد)
    پس دی 40 تا مدتی (حداقل 1 سال) كه ایشون بخوان یك دوربین بهتر یا لنز های خوب خوب بگیرند گزینه اصلی است
    البته قطعا منكر این نیز نیستم كه 350 دی آینده خوبی دارد(برای خرید لنز)
    Fara تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط dell نمایش پست ها
    سلام
    بهنام جان البته در نظر داشته باش كه این دوستمون احتمالا بودجه اش در اون حد نیست(اگه بود كه دیگه رو لایك مانور نمیداد)
    پس دی 40 تا مدتی (حداقل 1 سال) كه ایشون بخوان یك دوربین بهتر یا لنز های خوب خوب بگیرند گزینه اصلی است
    البته قطعا منكر این نیز نیستم كه 350 دی آینده خوبی دارد(برای خرید لنز)
    دوست عزیزمون درست میفرمایند .
    من میخوام دوربینم نهایتا 700-800 بیشتر برام آب نخوره . حتی برای اونم ممكنه مجبور بشم چند ماه با لنز كیت سر كنم . یعنی یه بدنه ( اختمالا ار بین 350 دی و دی 40 كه از همه ارزونترن ) + یك لنز وی آر 18-200 یا ؟؟؟
    در ضمن من تمام تاپیك های مربوط به ایندو تا رو خوندم اما نمیدونم تو این تاپیك میتونم موضوع انتخاب از بین اونا رو بیشتر مطرح كنم یا با قوانین سایت مغایرت داره ؟
    عجالتا فقط یك سوال بپرسم و اون اینكه بالاخره من نفهمیدم تنوع لنزهای كنون برای ارتقا در آینده بیشتره یا نیكون و اینكه كدومشون تو رنج لنز های نیمه حرفه ای گرونتره ؟
    تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر تشكر
    asa_59a تشکر می‌کند.

صفحه 16 از 225 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین