صفحه 15 از 225 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد Fara آواتار ها
    تشکر کرده
    19

Question Fz18 Or Fz50

با عرض معذرت از اینكه وقت اساتید را میگیرم
    من عضو تازه وارد هستم و قبلا هم عضو هیچ فرومی نبودم . شركت در یك اجتماع مجازی كه همه به هم كمك میكنن خیلی واسم جذاب بود واسه همینم تا اومدم تو این فروم ذوق زده شدم و با فاصله چند روز 2 تا تاپیك باز كردم . اما متاسفانه هیچ كس برای تاپیك دومم جواب نداد . اولش یه كم احساس سرخوردگی كردم ولی بعدش فكر كردم بهتره تمام تاپیك ها رو بخونم و بعد سوالاتمو مطرح كنم .
    حالا هم بعد از اینهمه مطالعه بازم گیجم .
    فكر میكنم بالاخره از G9 - S5 is - H5 صرفنظر كردم . علیرغم اینكه اصلا از برند پاناسونیك خوشم نمیاد اما بخاطر اطلاعاتی كه از فروم بدست اوردم نسبت بهش متمایل شدم . در واقع میخوام نتیجه این مقایسه رو با فوجی 9600 هم قیاس كنم .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: FZ18 or Fz50 ????

نقل قول نوشته اصلی توسط Fara نمایش پست ها
    با عرض معذرت از اینكه وقت اساتید را میگیرم
    من عضو تازه وارد هستم و قبلا هم عضو هیچ فرومی نبودم . شركت در یك اجتماع مجازی كه همه به هم كمك میكنن خیلی واسم جذاب بود واسه همینم تا اومدم تو این فروم ذوق زده شدم و با فاصله چند روز 2 تا تاپیك باز كردم . اما متاسفانه هیچ كس برای تاپیك دومم جواب نداد . اولش یه كم احساس سرخوردگی كردم ولی بعدش فكر كردم بهتره تمام تاپیك ها رو بخونم و بعد سوالاتمو مطرح كنم .
    حالا هم بعد از اینهمه مطالعه بازم گیجم .
    فكر میكنم بالاخره از G9 - S5 is - H5 صرفنظر كردم . علیرغم اینكه اصلا از برند پاناسونیك خوشم نمیاد اما بخاطر اطلاعاتی كه از فروم بدست اوردم نسبت بهش متمایل شدم . در واقع میخوام نتیجه این مقایسه رو با فوجی 9600 هم قیاس كنم .
    خب اولین نکته اینکه اندازه سنسور این سه تا دوربین با هم زمین فرق داره. FZ50 سنسور 1/1.8 و FZ18 سنسور 1/2.5 اینچ دارن که باعث میشه عکسهای FZ50 نویز کمتری داشته باشه. فوجی 9600 هم سنسور 1/1.6 داره که خب کلا فوجی ها به نویز کم مشهور هستن.
    سنسور FZ50 وضوح 10 مگاپیکسل رو داره که FZ18 در مقابل 8 و Fuji 9600 هم 9 مگاپیکسل وضوح تصویر دارن.
    ماکرو فوجی 9600 و پاناسونیک FZ18 یک سانتیمتر هست و FZ50 ماکرو 5 سانتیمتر داره.
    FZ18 رنج واید و زوم بهتری داره که از 28 میلیمتر تا 504 میلیمتر رو پوشش میده (18x) که FZ50 رنج 35-420 میلیمتر رو داره (12x) فوجی 9600 هم رنج 28-300 میلیمتر رو داره (10.7x)
    دیافراگم Fz50 و فوجی 9600 تا حد 11 بسته میشه ولی برای FZ18 ماکزیمم بسته شدن دیافراگم 8 هست. در عوض FZ18 در حالت حداکثر زوم عدد 3.1 رو میده که احتمالا بکگراند blur شده زیبایی خواهد داشت.
    دیگه اینکه FZ18 فلاش External نمیخوره ولی دوتای دیگه میخورن. مینیمم سرعت شاتر برای پاناسونیکها 60 ثانیه و برای فوجی 9600 زمان 30 ثانیه هست. در عوض ماکزیمم سرعت شاتر برای 9600 ، 1/4000 ثانیه و برای پاناسونیکها 1/2000 ثانیه هست.
    یه چیز دیگه هم اینه که پاناسونیک FZ50 , فوجی 9600 رینگ زوم روی لنز دارن ولی FZ18 دکمه جداگونه برای زوم داره.
    و نکته آخر اینکه پاناسونیکها لرزش گیر دارن ولی فوجی نداره.

بازم اگه میخوای بیشتر این سه تا دوربین رو مقایسه کنی این لینک رو ببین : http://www.dpreview.com/reviews/comp...cfz50&show=all

در کل فوجی 9600 دوربینی هست که خوب جواب پس داده و در مورد FZ50 هم بگم که یکی از دوستام خریده و من نمونه عکسهاش رو دیدم به نظر بالاتر از حد انتظار میومد! FZ18 هم دوربین جدیدتری نسبت به اون دوتای دیگه هست که خب مزایا و معایب خودش رو داره. به نظر من اول به نیازهات فکر کن و بعد ببین کدوم یک از اینها بیشتر نیازهات رو برآورده میکنه.
    Fara و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    Canon S2 IS

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

آقا مهدی توضیحات کاملی دادن ، به نظر بنده اگر شما بفرمایین که دوربین قبلی تون چی بوده و اینکه در چه زمینه ای میخواهین از این دوربین استفاده کنین (مثلا دوربین خانواده یا عکاسی از طبیعت ، کار استدیو ، معماری و .... )، دوستان و من بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم.
    Fara تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

پیش فرض پاسخ: SONY H9 or CANON S5IS

ممنونم آقاي amirshiraz.
    من كاملا در مورد دوربين ها تحقيق كردم. خودم هم مهندس الكترونيك هستم. اطلاعاتم در مورد پارامترهاي اساسي دوربين و نيازهام منو به اين 2 دوربين رسونده. تفاوت بين اين 2 تا رو من ذكر كردم تا نظردوستان رو در اين موارد بدونم كه بتونم انتخاب نهاييمو بعد كلي غربالگري انجام بدم. مثلا راهنمايي دوستان در مورد حافظه خيلي كمك بود برام. در هر حال ممنون از لطف همه.
    amirshiraz تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    آقا مهدی توضیحات کاملی دادن ، به نظر بنده اگر شما بفرمایین که دوربین قبلی تون چی بوده و اینکه در چه زمینه ای میخواهین از این دوربین استفاده کنین (مثلا دوربین خانواده یا عکاسی از طبیعت ، کار استدیو ، معماری و .... )، دوستان و من بهتر میتونیم راهنماییتون کنیم.
    من فارغ التحصیل معماری ام و بیشتر از هر چیزی لذت عكاسی برام مهمه . بیشتر میخوام بتونم عكسهای منظره خوبی بگیرم و همینطور به پرتره هم علاقه دارم . در واقع به هنر عكاسی علاقمندم.
    در درجه بعدی هم استفاده خونگیه یعنی استفاده از دوربین در شرایط خاصی مثل مهمانیها كه عموما شبهاست و تو خونه هایی كه الان همشون كوچیك و فسقلی شدن ( مثل خونه ما ) و اینكه اكثر دوربینهایی كه وجود دارند حتی دوربین های كامپكت تو نور روز و شرایط نرمال عكسهای بدی نمیگیرند . بنا بر این مهم اینه كه دوربین بتونه در شرایط نور كم و فضای محدود كیفیت قابل قبولی رو ارائه بده !!!!!!!!!!
    داداشم اس 9600 داره یكی از دوستامم اف زد 50 داره هردو هم راضی اند . اگه بدونم لرزشگیر فوجی چقدر برام میتونه مهم باشه شاید تصمیم گیری برام راحتتر بشه .
    ممنون و متشكر

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Thumbs up پاسخ: FZ18 or Fz50 ????

جناب اقای مهدی فکر نکنم تاf11 بسته بشه فوجی رو عرض میکنم
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...cfz50&show=all پست خودتون هم که اینرو میگه!!!
    ویرایش توسط بهرنگ : Sunday 6 January 2008 در ساعت 13:12

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

تشکر کرده
    606

با سلام خدمت دوستان این پست تکراریه ولی می بخشید در تایپیک fz18 کلی روی این دو دوربین بحث شده .ولی باز نقل قولی از بحث تایپیک fz18 :
    جناب اقای جهانپور من موافق هر گونه تستم.ودر مورد مشکلات تست با اقا وحید هم نظرم.
    اگر پانا سونیک درست عمل کند باید fz18 رفتار نویزی بهتری داشته باشد .
    ولی تا به امروز در تایپیکهای خارجی هیچ اختلافی مشاده نکردم.وتمام دارندگان دوربین fz50 در مورد ارتقا ندادن دوربینشان به fz18 با تمام قدرت رای داده اند .حتی در مورد سنسور بیشتر ناراضی بودند تا راضی. بیشتر اونها هم تله کنورتر های کامل raynox رو همراه دوربین دارند و رنج 23 واید و تله923 و فلاش fl500 رو به همراه dcr 250 dcr150 ماکرو دارند . همه اینهارو کامل در تایپیک fz50 دوربین شما چیست کامل توضیح دادم .ولی نباید از قیمت کم وامکانات عالی fz18 هم براحتی گذشت .
    تصاویر fz50 رو بیشتر در فورمت raw قبول دارن و نویز اون رو قابل قبول میدونن ولی این دلیل گذشتن از این ایراد کلی lumix نیست.اونها عمل پردازنده دو مرحله ای ونوس 3 رو ملایم نمیدون چون جزئیات رو محسوس کم می کنه.البته چون fz50 , lx2 اولین نمونه ها با این سنسور ماتسوشیتا بودن شاید در اخرین fz18 lملایمتر شده باشه چون 4 مرحله ای شده.
    کلا من بشخصه دوربین خودم رو ترجیح میدم
    FZ50
    1. سنسور 10.1 مگا پیسل بزرگتر و قابلیت عالی سوپر زوم تا 21.4X در 3 مگا پیکسل
    2. محدوده دیافراگم کاملتر از رقبا2.8 تا 11 در واید 3.8 تا 11 در تله .
    3. لنز با کیفیتر
    4. فلاش TTL
    5. بدنه خوشدستر و حرفه ای تر وجدی
    6. رینگ فوکوس عالی
    7. رینگ زوم بدرد بخورتر
    8. Viewfinder 230000 پیکسل
    9. LCD چرخان بدرد بخور
    10.زوم در حین فیلم برداری واید با فوکوسی سریع وکم نظیر اتوماتیک

FZ18
    1. محدوده وایدوتله خوب بدون نیاز به کنورتر 28 واید زوم18X
    2.قابلیت تشخیص چهره و اضافه شدن چند مود دیگر برای استفاده اماتوری کم دردسرتر
    3. 4 مرحله ای شدن عملکرد ونوس3
    4. قیمت خوب
    5. ایزوی 6400
    6. ماکروی 1 سانتیمتری
    7. جویستیک برای فوکوس دستی . باز هم همان نظر قبلیم دوربینو در دست عین کامپکت نشون میده
    در مورد فوجی هم باید بگم نویز کمتری داره ولی لنزش به کیفیت لایکای fz50 نیست .لرزه گیر نداره.مانیتور چرخان نداره.ولی 235000 پیکسل خوب. 9 مگا پیکسل در مقابل 10 .محدوده دیافراگم کمتری داره .اگه dpreview درست گفته باشه.
    http://digital-center.ir/spdgcenter/...docParId=11673
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...nepixs9100.asp
    فیلم برداری واید نداره در مورد زوم حین فیلم برداری هم فکر نکنم داشته باشه.سرعت max شاتر بالا .ولی نوردهی 30 در مقابل 60 ثانیه. فکر نکنم حالت تشخیص چهره داشته باشه چون در اخرش FD نیست ولی در این مورد تردید دارم.ماکروی 1 cm . باتری قلمی در مقابل لتیومی.کارت xd در مقابل SDHC .واید خوبی داره ولی زوم FZ50 حالت عادی 2X بیشتره وEX زوم داره که خیلی بدرد می خوره در 3 MP تا 21.4X زوم اپتیکال در اختیار دارید.خیلی خوب وبهتر از نداشتنشه.
    امیدوارم بهترین انتخابرو داشته باشید:)
    ویرایش توسط بهرنگ : Sunday 6 January 2008 در ساعت 13:15
    Ali Shadi تشکر می‌کند.

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط بهرنگ نمایش پست ها
    جناب اقای مهدی فکر نکنم تاf11 بسته بشه فوجی رو عرض میکنم
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...cfz50&show=all پست خودتون هم که اینرو میگه!!!
    خب من این دوربین رو از نزدیک دیدم! و تا F/11 بسته میشه! سایت dpreview گاهی اوقات همه چی رو نمینویسه و اونجا هم اصلا ننوشته که مینیممش چقدره. توی واید 2.8 تا 11 و توی ماکزیمم تله 4.9 تا 11.
    Canon S2 IS

تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi206 نمایش پست ها
    خب من این دوربین رو از نزدیک دیدم! و تا F/11 بسته میشه! سایت dpreview گاهی اوقات همه چی رو نمینویسه و اونجا هم اصلا ننوشته که مینیممش چقدره. توی واید 2.8 تا 11 و توی ماکزیمم تله 4.9 تا 11.
    ممنون از تستتون .پس به این سایتها هم اعتماد نکنیم چکار کنیم .1.باید تمام خیابان خمهوری تهران رو زیرو رو کرده وکل دوربینهارو تودستمون امتحان کنیم
    پس تو واید برابرند ودر تله f3.7 تا f11 یکم دست fz50 بازتره:::big grin:::

بهرنگ پاشایی

تشکر کرده
    19

با تشكر از كلیه دوستان
    ببینید مشكل من دانستن مشخصات فنی دوربین ها نیست . امروزه اینگونه اطلاعات خیلی ساده و سریع در اختیار ما قرار میگیرند . منتها استفاده كردن از این اطلاعات هستش كه نیاز به تخصص و دانش فنی داره و من هم به همین خاطر میخوام وقت شما رو بگیرم . كه مثلا یكی پیدا بشه و منت بر سر ما بگذاره و بهم بگه مثلا اگه فوجی استابیلایزر نداره یعنی كلا بدرد نمیخوره یا اینكه برای عكاسی دیجیتال لرزشگیر همچین نون شب هم نیست كه خیلی واجب باشه . یا اینكه مثلا اینكه اف زی 18 رینگ زوم روی لنز نداره و با دكمه سخت افزاری زوم میكنی چقدر مهمه ؟ اونقدر كه بخوای از این دوربین با تمام مشخصات خوب دیگه اش چشم پوشی كنی ؟ و یا اینكه برای بنده با اون موارد استفاده و علاقمندیهایی كه گفتم چه جور دوربینی با چه مشخصاتی مناسب تره . مثلا ممكنه شما بگین واید بیشتر برات خیلی بدرد میخوره اونوقت اف زی 18 یك پوئن مثبت میگیره . !!!!!
    در واقع من میخوام مهمترین معیار ها رو بشناسم و به اونها وزن بدم ( بر اساس اهمیتشون برای من ) تا بتونم بهترین نتیجه گیری رو داشته باشم . بعضی معیار ها مثل رزولوشن برای من مهم بود ولی حالا كه مدتی ریویو های این سایتو میخونم فهمیدم كه كلا باید از فرایند تصمیم گیری خارجش كنم چرا كه تمام دوربینهایی كه تو حوزه انتخاب منه دارای رزولوشن مناسب هستند و حالا 10 مگاپیكسل بودن اف زی 50 همچین به 8 مگا پیكسل بودن داداشش سوری نمیده .
    بازم تشكر میكنم از حوصله ای كه بخرج میدین . :)

صفحه 15 از 225 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین