صفحه 30 از 59 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Hassan.K نمایش پست ها
    بنده تصاویر گرفته شده با این 2 دوربین رو مقایسه کردم

در ایزو 3200 و حتی 1600 نویز به وضوح مشهود بود
    ولی در دی5100 تا ایزوی 6400 و 12800 چنین نویزی ندیدم

با سپاس
    سلام

حتماً شرایط عکاسی در نمونه هائی که دیدید متفاوت بوده است. عکس ها باید دقیقاً در یک شرایط گرفته شده باشند نا قابل مقایسه باشند (دمای محیط، مقدار نور موجود، مدت نوردهی و ... در میزان نویز بسیار موثر است). عکس ها باید در فرمت RAW و بدون نویز گیری باشند.(نرم افزار دوربین برای تهیه JPG نویزگیری می کند). من با هر دو دوربین عکاسی کرده ام و اصلاً چنین اختلاف فاحشی وجود ندارد، هیچ مرجع معتبری هم به چنین اختلافی اشاره نکرده است. به نمونه های DPreview مراجعه کنید. در امتیازدهی DxO هم که در شرایط آزمایشگاهی انجام می شود اختلاف در حد نیم استاپ است:
    DxOMark - Compare cameras side by side
    در Review سایت DPreview علیرغم اینکه امتیاز کلی 60D برابر 79 و امتیاز کلی D5100 برابر 76 است ولی در مقایسه در بخش High ISO Noise امتیاز D5100 اندکی بیشتر از 60D است و اختلاف در این زمینه زیاد نیست:
    Canon EOS 60D Review: Digital Photography Review
    ارادتمند
    Hassan.K تشکر می‌کند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

چون قصد عکاسی طبیعت داشتم نویز هم برایم مهم بود مخصوصا در تصاویر شب و هنگام غروب
    ايزوي 1600 و 6400 و مواردي كه هيچ ربطي به آتليه نداره
    lamagra و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Hassan.K آواتار ها
    تشکر کرده
    632

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام

حتماً شرایط عکاسی در نمونه هائی که دیدید متفاوت بوده است. عکس ها باید دقیقاً در یک شرایط گرفته شده باشند نا قابل مقایسه باشند (دمای محیط، مقدار نور موجود، مدت نوردهی و ... در میزان نویز بسیار موثر است). عکس ها باید در فرمت RAW و بدون نویز گیری باشند.(نرم افزار دوربین برای تهیه JPG نویزگیری می کند). من با هر دو دوربین عکاسی کرده ام و اصلاً چنین اختلاف فاحشی وجود ندارد، هیچ مرجع معتبری هم به چنین اختلافی اشاره نکرده است. به نمونه های DPreview مراجعه کنید. در امتیازدهی DxO هم که در شرایط آزمایشگاهی انجام می شود اختلاف در حد نیم استاپ است:
    DxOMark - Compare cameras side by side
    در Review سایت DPreview علیرغم اینکه امتیاز کلی 60D برابر 79 و امتیاز کلی D5100 برابر 76 است ولی در مقایسه در بخش High ISO Noise امتیاز D5100 اندکی بیشتر از 60D است و اختلاف در این زمینه زیاد نیست:
    Canon EOS 60D Review: Digital Photography Review
    ارادتمند
    سلام

البته بنده در ویدئوی بررسی که از جسمی ثابت تصاویری یکسان میگرفت مشاهده کردم و از روی تصاویر jpeg ظاهرا بود

سوای رتبه بندی های dxo و غیره ,شما در سمپل های dpreveiw نگاه کنید, در ایزو 3200 نویز به وضوح در لبه ها و نقاط تاریک در 60دی مشهود هست در تصویری که از یک آقا قرار داده.همینطو ردر تصویری که از چمن و بوش ها گذاشته شده بسیار نویزی و تاحدی واش اوت هست

ولی در 12800 در دی5100 تازه نویز شروع میکنه به نمود کردن.مثلا تصویر گل رو نگاه کنید و غیره

در ارتباط با داینامیک رنج هم اختلاف مشهوده

نظرتون در این مورد چیه؟

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    ايزوي 1600 و 6400 و مواردي كه هيچ ربطي به آتليه نداره
    بله منظور بنده هم برای آتلیه نبود. همانطور که خودتان نیز کوت کردید منظور از ایزو در عکاسی طبیعت و ایندور و ... هست
    ----
    ادیت:
    اگر تاپیک رو میفرمایید بله,در پست اول عرض کردم که تاپیک سهوا اشتباه انتخاب شده واگر امکانش باشه منتقل بشه

با تشکر
    Viper تشکر می‌کند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

بله اختلافشان زیاد هست به شرط آکبند .بادی 60دی 2550 هست و دی 5100 با 18-55 2 تومن

البته عرض شد اگر قیمت رو یکسان در نظر بگیریم ولی ظاهرا باید شفاف سازی بیشتری میکردم.این بخش رو از قلم انداختم :

یک دی 5100 آک پیدا کردم 1800 و یک 60دی تقریبا آک با 18-55 2تومن

استفاده مدنظر بنده پرتره و طبیعت هست

سیلینگ نسبی بنده مهم هست و همینطور خوش دستی اون + امکاناتی مثل تریگر فلش و تاپ ال سی دی میتونه مفید باشه

عکاسی پیاپی نیاز ندارم.فیلمبرداری بسیار کم

چون قصد عکاسی طبیعت داشتم نویز هم برایم مهم بود مخصوصا در تصاویر شب و هنگام غروب

و اینجا این سوال میمونه که کدوم میتونه بهتر عمل کنه.چون سنسور بیش از 50% موثره و نمیشه رو حساب امکانات فقط تصمیم گرفت !

اگر میخواستم 500 دی بگیرم دوربین قبلی رو نگه میداشتم

چون بیشتر میخواستم دوربینی بگیرم که به این زودی ها به فکر تعویضش نباشم

اگر 500 دی بگیرم به ناچار باید درآینده نزدیک دوباره به فکر بدنه باشم ولی این تجربه رو قبلا کرد ام و الان دنبال بدنه خوب و ماندگار و سپس تهیه لنز برای ادامه هستم اگر خدا بخواهد

راجب لذت خرید دوربین خفن و این بازی ها هم چیزی نمیدانم

اگر منظورتون اینه از روی ظاهر و نام یک برند و مدل دوربین میخوام یه چیز دهن پر کن بگیرم بدون اینکه بدونم نیازم چیه؟

,خیر به هیچ وجه اینطور نیست!

اتفاقا بنده برای ذره ذره مبلغی که هزینه میخوام بکنم زحمت کشیدم و قصد ندارم اون رو برای چیزی به هدر بدم.دلیل بررسی دقیق تر و مطرح کردن این سوالات نیز همین هست

با تشکر

سلام

بنده تصاویر گرفته شده با این 2 دوربین رو مقایسه کردم

در ایزو 3200 و حتی 1600 نویز به وضوح مشهود بود
    ولی در دی5100 تا ایزوی 6400 و 12800 چنین نویزی ندیدم

با سپاس
    ببخشید بنده قصد جسارت نداشتم... چون دوستانی هستند که در فروم دوربین اینگونه سوال می کنند :
    با 8 میلیون تومان چه دوربینی خوب است بخرم؟
    بعد که سوال می پرسند دوستان که استفاده شما چیست؟ هیچ جواب درستی دریافت نمی کنند. چون آن بنده خدا هم نمی داند دوربین را برای چه منظوری می خواهد. شما هم چون مشخص نکردید، من فکر کردم شاید جزو این دسته افراد باشید که از همینجا عذرخواهی می کنم.
    همانطور که داریوش جان گفتند، اختلاف دو دوربین مدنظر شما در سنسور و نویز زیاد فاحش نیست.

جاهایی که 60دی برتری دارد:
    پشتیبانی از فرمت های بیشتر فایل هنگام عکسبرداری
    سرعت شاتر تا 1/8000 در برابر 1/4000
    عکاسی پیاپی سریعتر (5.3 فریم بر ثانیه در مقابل 4)
    ویوفایندر بهتر (کمی بزرگتر، و با منشور به جای آینه)
    ال سی دی بالای بدنه
    جاهایی که دی5100 برتری دارد:
    فوکوس 11 نقطه ای در برابر 9 نقطه ای
    سنسور با عملکرد نویزی کمی بهتر

دوستان اگر چیز دیگری هم هست اضافه کنند...
    Hassan.K و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

تشکر کرده
    1389

سلام

البته بنده در ویدئوی بررسی که از جسمی ثابت تصاویری یکسان میگرفت مشاهده کردم و از روی تصاویر jpeg ظاهرا بود

سوای رتبه بندی های dxo و غیره ,شما در سمپل های dpreveiw نگاه کنید, در ایزو 3200 نویز به وضوح در لبه ها و نقاط تاریک در 60دی مشهود هست در تصویری که از یک آقا قرار داده.همینطو ردر تصویری که از چمن و بوش ها گذاشته شده بسیار نویزی و تاحدی واش اوت هست

ولی در 12800 در دی5100 تازه نویز شروع میکنه به نمود کردن.مثلا تصویر گل رو نگاه کنید و غیره

نظرتون در این مورد چیه؟

با سپاس

بله منظور بنده هم برای آتلیه نبود. همانطور که خودتان نیز کوت کردید منظور از ایزو در عکاسی طبیعت و ایندور و ... هست
    ----
    ادیت:
    اگر تاپیک رو میفرمایید بله,در پست اول عرض کردم که تاپیک سهوا اشتباه انتخاب شده واگر امکانش باشه منتقل بشه

با تشکر
    قرار شده بود تصاویر با شرایط یکسان رو مورد بررسی قرار بدید. مثلا این شاید کمکتون بکنه :
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/19
    و برای jpeg هم :
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/11

پ.ن : من به شخصه تاحالا در مواقع بسیار نادری روی ایزوی 1600 رفتم توی دوربینم و بالاتر از آن را هم خاموش کرده ام...! نمی دانم شما در ایزوی بالای 1600 چه قرار است بکنید، اما تا جایی که بنده دیده ام، استفاده آنچنانی ندارد. دوستان اگر اشتباهی میکنم اصلاح بفرمایند...
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    امیرحسین

تشکر کرده
    20782

سلام

نظرتون در این مورد چیه؟

با سپاس

با تشکر
    مجدداً تاکید می کنم شرایط عکاسی باید دقیقاً یکسان باشد. در لینک زیر تست DPreview برای هر سه دوربین D5100 ، D7000 و 60D در فرمت RAW و در ایزو 3200 قابل مشاهده است: تفاوت در میزان نویز در ایزو های 3200 و حتی 6400 چندان زیاد نیست ضمن اینکه نمونه 60D در مقایسه با نمونه های D5100 و D7000 دارای نویز اندکی بیشتر ولی از طرفی Detail اندکی بیشتر است. اختلاف داینامیک رنج هم آن قدر نیست که مثلاً اگر از 60D خوشتان آمد و آن را گرفتید بعداً پشیمان شوید.
    Nikon D7000 Review: Digital Photography Review
    به نظر من هر سه دوربین های خوبی هستند ولی رقابت اصلی بین D7000 و 60D است (که در یک رده هستند) و هر کدام را بخرید قطعاً پشیمان نخواهید شد. ارگونومی 60D کمی بهتر از D7000 است ولی هر دو را در دست بگیرید و با هر کدام راحت ترید آن را انتخاب کنید. اگر دلتان با D7000 یا D5100 است تردید نکنید (هر چند بین این دو قطعاً D7000 بسیار بهتر است)
    ارادتمند
    amparisay تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Hassan.K آواتار ها
    تشکر کرده
    632

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    ببخشید بنده قصد جسارت نداشتم... چون دوستانی هستند که در فروم دوربین اینگونه سوال می کنند :
    با 8 میلیون تومان چه دوربینی خوب است بخرم؟
    بعد که سوال می پرسند دوستان که استفاده شما چیست؟ هیچ جواب درستی دریافت نمی کنند. چون آن بنده خدا هم نمی داند دوربین را برای چه منظوری می خواهد. شما هم چون مشخص نکردید، من فکر کردم شاید جزو این دسته افراد باشید که از همینجا عذرخواهی می کنم.
    همانطور که داریوش جان گفتند، اختلاف دو دوربین مدنظر شما در سنسور و نویز زیاد فاحش نیست.

جاهایی که 60دی برتری دارد:
    پشتیبانی از فرمت های بیشتر فایل هنگام عکسبرداری
    سرعت شاتر تا 1/8000 در برابر 1/4000
    عکاسی پیاپی سریعتر (5.3 فریم بر ثانیه در مقابل 4)
    ویوفایندر بهتر (کمی بزرگتر، و با منشور به جای آینه)
    ال سی دی بالای بدنه
    جاهایی که دی5100 برتری دارد:
    فوکوس 11 نقطه ای در برابر 9 نقطه ای
    سنسور با عملکرد نویزی کمی بهتر

دوستان اگر چیز دیگری هم هست اضافه کنند...
    خواهش میکنم.اختیار دارید

در ارتباط با نقاط فوکاس گفته شده 11 در مقابل 9 و طبیعتا 11 برتری داره

ولی خب اگر بخوایم کراس بودن 9 نقطه رو در نظر بگیریم عده ای بر این عقیده هستند که برتری ازان 60دی هست. و بیشتر قید میکنند برای ترکنیگ سوژه مناسب تره مثل 7 دی

ولی برای من مشخص نشد در حالت کلی این 2 نقطه تفاوت یا کراس بودن یا نبودن آیا چقدر مشهوده؟

از سرعت عکاسی پیاپی و فرمت های مختلف میشه گذشت.اونقدر مهم نیست برام

در رابطه با نویز هم منتظرم داریوش عزیز نظرشون رو بگن

ولی داشتن منشور به جای آینه چه برتری هایی دارد؟

با تشکر

تشکر کرده
    1389

خواهش میکنم.اختیار دارید

در ارتباط با نقاط فوکاس گفته شده 11 در مقابل 9 و طبیعتا 11 برتری داره

ولی خب اگر بخوایم کراس بودن 9 نقطه رو در نظر بگیریم عده ای بر این عقیده هستند که برتری ازان 60دی هست. و بیشتر قید میکنند برای ترکنیگ سوژه مناسب تره مثل 7 دی

ولی برای من مشخص نشد در حالت کلی این 2 نقطه تفاوت یا کراس بودن یا نبودن آیا چقدر مشهوده؟

از سرعت عکاسی پیاپی و فرمت های مختلف میشه گذشت.اونقدر مهم نیست برام

ولی داشتن منشور به جای آینه چه برتری هایی دارد؟

با تشکر
    مشکلی مطمئن باشید با هیچکدام برای شما ایجاد نخواهد شد به لحاظ فوکوس.
    ترکینگ هم معمولا در عکسبرداری از سوژه های متحرک استفاده دارد که در این حال به عکسبرداری پیاپی هم نیاز خواهید داشت...با استفاده هایی که ذکر کردید، فوکوس هم شاید زیاد برای شما مطرح نباشد.
    منشور هم از آینه تصویر روشن تری ایجاد می کند و در دوربین های رده بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد. اینجا را مطالعه بفرمایید:
    optics - What is the difference between a pentaprism and a pentamirror? - Photography
    به غیر از این، بزرگنمایی ویوفایندر 60دی 0.95 است و در دی5100 0.78. این بعنی تصویری که در ویوفایندر می بینید بزرگتر است و برای فوکوس کردن راحت تر هستید.
    باز هم دوستان اگر اشتباه می کنم اصلاح کنند.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    امیرحسین

تشکر کرده
    20782

با تشکر
    من نظرم در خصوص مقایسه رفتار نویزی در شرایط High ISO را با ارائه لینک DPreview عرض کردم.
    ضمناً من این عکس را با 60D به ناچار با ایزو 6400 و در دمای 48 درجه سانتیگراد عسلویه (بالا رفتن دمای سنسور مستقیماً باعث افزایش نویز می شود) گرفته ام و به نظرم نتیجه هم چندان بد نشده است:
    http://500px.com/photo/13376701
    ارادت
    Hassan.K و amparisay تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1389

به نظرم مساله دیگری که دوربین های در این سطح کنن را از نمونه های نیکونی یک سر و گردن بالاتر می برد، وجود firmware جالبی به نام magiclantern هست. امکاناتی که به دوربین شما اضافه می کنه خارق العاده است...
    m.daneshpayeh و Hassan.K تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

صفحه 30 از 59 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین