صفحه 27 از 59 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    معمولن اساتید نظرشون چیز دیگه ای هست. میگن بدنه ها میان و میرن ولی لنزای خوب باقی میمونن. 600D و 60D فرق زیاد دارن نه اینکه فرق نداشته باشن. دوستان گفتن برای آتلیه زیاد فرقی ندارن. رده های بالاتر معمولن مقاومت بیشتری دارن هم در برابر ضربه چه آب و هوا برا همینه که میگن تو آتلیه که خطری دوربینو تهدید نمیکنه بدنه های پایینتر هم جواب میدن. تو آتلیه که خیلی واید نیازی نداری روی لنز ارزونتر و خوش ساخت تر 28-135 هم میتونی حساب باز کنی.

فایل پیوست 37655
    مرسی من منظورم از این که فرقی نمیکنه تو خروجی تصویره!!! مثلا اگه بخوایم از یه سوژه با یه نور و همچیزه ثابت (لنز) عکس بگیریم . خروجی عکسی که با 60D میگیریم با 600d تفاوت داره یا نه. بعد اگه قیمت حدودی این لنز رو هم بگین بسیار ممنونم!

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhmoudmy نمایش پست ها
    مرسی من منظورم از این که فرقی نمیکنه تو خروجی تصویره!!! مثلا اگه بخوایم از یه سوژه با یه نور و همچیزه ثابت (لنز) عکس بگیریم . خروجی عکسی که با 60D میگیریم با 600d تفاوت داره یا نه. بعد اگه قیمت حدودی این لنز رو هم بگین بسیار ممنونم!
    نخیرخروجی تصاویر تفاوتی نداره. اگه RAW عکس بگیری که ابدن تفاوتی نخواهد داشت.

قیمت نمی دونم در بخش قیمت ها سوال کن. به نظر من در این مرحله ببین بین 28-135 و 18-135 کدام ارزانتره همونو بخر. اولی EF و در نتیجه اص و قس دارتر از دومیه که EFS هست ولی اولی قدیمیتره و جایی خوندم با وجودیکه USM هستش فوکوسش سریعتر از 18-135 نیس.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    این حرف به صورت خیلی جنرال درست به نظر میرسه ولی 55-18 برای گرفتن پرتره چهره که معمولترین فعالیت در آتلیه هست کوتاهه و باعث اعوجاج اعضای صورت و بزرگ شدن بینی میشه مگه بخوای از دورتر عکس بگیری و کراپ کنی که منطقی نیست و افت شارپنس خواهی داشت. فکر کنم ارزانترین لنزی که برا آتلیه بشه پیشنهاد داد 135-18 باشه.
    صحبت در مورد مدلینگ بود نه پرتره بسته و نه حتی پرتره. درضمن 55 روی کراپ کنون میشود 88 که خیلی هم برای پرتره حتی بسته صورت بد نیست. تفاوتش با فرضا 135 که شما پیشنهاد میکنید آنقدر کم است که فقط با مقایسه دو تصویر متوجه آن میشوید، مشتری که دیگر جای خود دارد!
    Pelikan و mahhmoudmy تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

رطب خورده کی منع رطب کند
    اقای سرکیسیان شما 15-85 داری بعد به ایشون 28-135 پیشنهاد میدی؟
    اقای محمودی شما کیفیت خیلی برات مهمه و میخوای فشن گرافی کنی بعد دنبال جنس ارزون هستی ؟اینا با هم در تناقض هست

(چون بدنه رو باید نیگه داری ولی خوب لنزو اگه دوسش نداشتی باهاش خداحافظی میکنی)
    برعکس اینی هست که میگید
    بدنه ها می ایند و میروند ولی این لنز هست که می ماند
    persian.boy، کوروش و mahhmoudmy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    صحبت در مورد مدلینگ بود نه پرتره بسته و نه حتی پرتره. درضمن 55 روی کراپ کنون میشود 88 که خیلی هم برای پرتره حتی بسته صورت بد نیست. تفاوتش با فرضا 135 که شما پیشنهاد میکنید آنقدر کم است که فقط با مقایسه دو تصویر متوجه آن میشوید، مشتری که دیگر جای خود دارد!
    ولله من هرچی یادگرفتم از همین فاروم بوده. این تاپیکو ببینید:

انتخاب لنز مناسب براي پرتره

بارها در فاصله های مختلف لنز خودم (15-85) امتحان کردم و واقعن پرتره تو 55 خوب نمیشه. اینکه میگین مشتری نمیفهمه اتفاقا برعکس. مشتری عکسشو با قیافه خودش که هرروز تو آیینه میبینه مقایسه میکنه و زودتر از شما میفهمه که عکس ایراد داره. ممکنه نفهمه ایرادش کجا هستش ولی میفهمه عکس ایراد داره!
    persian.boy و mahhmoudmy تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    رطب خورده کی منع رطب کند
    اقای محمودی شما کیفیت خیلی برات مهمه و میخوای فشن گرافی کنی بعد دنبال جنس ارزون هستی ؟اینا با هم در تناقض هست

برعکس اینی هست که میگید
    بدنه ها می ایند و میروند ولی این لنز هست که می ماند
    قبول دارم برای مدلینگ معمولا باید هزینه بالایی رو خرج کنی تا مشتری رو راضی نگه داری ولی خوب . گفتم شاید 1.5000000 صرفه جویی واسه اول کارم مناسب باشه!!
    حرف حرفه ای ها اینه که لنزها باید بمانند قبول . من گفتم با یه لنز ارزون شروع میکنم و کم کم میرم رو لنزهای بهتر . دلیل حرفم این بود که تجربه کافی رو نداشتم. 18-55 (دویست هزار تومان) - با توجه به این که دوستان میگفتن با Slr-like هم میتونی کارتو پیش ببری و عکسای مدلینگ بندازی!!!!. توقعم اومد پایین گفتم اگه 18-55 خوب بود که خدارو شکر . اگه خوب نبود یه 18-200 میگیرم . فرق این تجربه هم فقط 200.000 تومانه که بازم اون لنز 18-55 رو میشه رد کنی . یعنی چیزیرو از دست ندادی. بازم در کل مرسی از همه با حرفاتون نتیجه کلی که گرفتم این بود که بدنه 60D برای کار مودلینگ معقوله. ( فرق 60D , 600D ششصد هزار تومان که وقتی آدم میخواد یه هزینه بکنه حد اقل یه چیزی بگیره که پشیمون نشه که چرا یک سری آپشن هارو از دست داده ) بازم مرسی . بسیار بسیار تشکر و قدردانی که هیچ وقت آدمای مبتدی رو تنها نمیزارین . ( از اینکه همرو ریپلی نکردم گفتم پیغام اسپم نداده باشم . در کل از همه تشکر)

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

1 - لنزِ خوب میماند بدنه ها زود تر عوض می شوند.

2 - 55-18 را توصیه نمی کنم.

3- هر دو بدنه را پیش از خرید در دست بگیر . کیفیت عکسشون تفاوتی نمیکنه. جنس بدنه ، سایز بدنه و یک سری امکاناتی که ممکنه به درد شما بخوره ممکنه هم نخوره و همان موردی که گفتم.
    Pelikan تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    رطب خورده کی منع رطب کند
    ولله چون ایشون دنبال لنز ارزونتری بود 15-85 رو چون از مرز 1.750 گذشته (و دیگه نمیرزه با این قیمت) پیشنهاد ندادم به این خیال که 135-28 زیر یه تومن هست ولی دیروز سوال کردم دیدم 28-135 شده 1.400 و 18-135 شده 1.0 تومن و برق سه فاز ازم پرید

با این قیمتا واقن آدم نمیدونه چه پیشنهادی بده.
    masoudrejae تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

سلام

بنظر دوستان با اومدن دوربین های جدید فول فریم مثل 5D III و 6D خرید دوربین 5D II برای استودیو عقلانی بنظر می رسه؟
    ریویو های اینها رو کاملا مطالعه کردم ولی می خوام نظر کسانیکه از هر دو استفاده کردن رو بدونم.
    نظر خودم اینه که پولم رو بیشتر روی لنز هزینه کنم و خیلی وارد بازی این آمار ها نشم.

راستی شاید مهمترین مزیتی که برای دوربین های 5DIII و 6D نسبت به 5DII قائل می شن نویز کم تو ایزوهای بالای 6400 هستش.
    آیا اصولا ایزوی بالاتر از 6400 برای یک عکاس پرتره بکار میاد؟ منظورم محیط خارج از استودیو هستش. باغ ...
    ویرایش توسط mojtaba79 : Wednesday 26 December 2012 در ساعت 14:37
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

اگه مسئله مادی در میون نباشه و به عنوان عامل تعیین کننده بهش نگاه نکرد، دوربین جدیدتری مثل 5d mk iii مسلما راحتی دقت و هر مورد مثبتی رو که فکر کنید رو داره و حتما دوربین مناسب تریه، اما اگه بودجه محدود باشه 5دی مارک 2 به اندازه کافی خوب خواهد بود و نتیجه نهایی در صورت عکاسی با فرمت RAW در آتلیه از نظر کیفی تفاوت محسوسی با دوربین جدیدتر نخواهد داشت، دوربین 6دی هم اگه به فرستنده وایرلسش نیاز دارید (که آیتم خوبیه) میتونید بهش فکر کنید وگرنه از نظر کیفیت عکس در آتلیه و راحتی تفاوت چشمگیری با مارک2 نخواهد داشت.
    Ahmad_، mojtaba79 و ابراهيم تشکر می‌کنند.
    بهرنگ میرصادقی

صفحه 27 از 59 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین