صفحه 779 از 1201 نخستنخست ... 279 679 729 769 775 776 777 778 779 780 781 782 783 789 829 879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,781 تا 7,790 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_shafiee نمایش پست ها
    سلام ممنون که همراهی می کنید
    چرا تو سایت ها به طرز عجیبی کفه ترازو به نفعه نیکونه؟ ولی عکس های d5300 سایت dpreview منو یاد عکس هایی که 10 سال پیش با گوشی k750 می گرفتم می ندازه. عکس ها مرده و بی رنگ و رو هستن.
    عکس هایی که تو آتلیه در مراسم ازدواجمون گرفتن با 2 دوربینd800و 5dگرفته شده البته اینا یه رده بالاترن ولی هر دو سری عکس فوق العاده هستن و واقعا نمیشه گفت کدوم بهتره
    اما بین 700d و d5300 خیلی تو سر 700D می زنن . واقعا چرا؟ قافیه نیکن آدمو یاد ابزار آلات جنگی روسی می ندازه
    دوست عزیز هر دوی این دوربینا تقریبا یه چیز هستن و تفاوت چندانی در کیفیت عکس ندارن فقط اندکی نیکون تو داینامیک رنج و عمق رنگ برتری داره
    مقایسه دی 5300 و 700دی:
    Nikon D5300 Review: Digital Photography Review
    SHOK53، doki و sam_shafiee تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

چرا تو سایت ها به طرز عجیبی کفه ترازو به نفعه نیکونه؟ ولی عکس های d5300 سایت dpreview منو یاد عکس هایی که 10 سال پیش با گوشی k750 می گرفتم می ندازه. عکس ها مرده و بی رنگ و رو هستن.
    عکس هایی که تو آتلیه در مراسم ازدواجمون گرفتن با 2 دوربینd800و 5dگرفته شده البته اینا یه رده بالاترن ولی هر دو سری عکس فوق العاده هستن و واقعا نمیشه گفت کدوم بهتره
    اما بین 700d و d5300 خیلی تو سر 700D می زنن . واقعا چرا؟ قافیه نیکن آدمو یاد ابزار آلات جنگی روسی می ندازه
    برتری های 700 دی :
    صفحه نمایش متحرک
    امکانات بیشتر در فیلمبرداری
    فوکوس بهتر در فیلمبرداری
    برتری های 5300 :
    فیلمبرداری فول اچ دی 60 فریم ( در کنون 30 فریم )
    داینامیک رنج بالاتر
    عمق رنگ بیشتر
    صفحه نمایش بزرگتر
    باتری بهتر
    جی پی اس داخلی
    نقاط فوکوس بیشتر ( 39 در برابر 9 )
    ولی در نهایت هردو دوربین های بسیار خوبی هستن این که شما از ویژگی ها چقدر استفاده میکنید یا تا چه حد براتون اولویت داره رو خودتون تایین میکنید شاید هیچ کدوم از برتری های نیکون برای شما کارایی نداشته باشه یا اصلا برتری محسوسی نباشه و یا بر عکس این امکانات تو کنون به کارتون نیاد
    دوست داشتن طراحی هم یک مورد شخصی "اما تاثیر گذاره" ولی نمیدونم چطوری میشه با کا 750 عکس های بهتری گرفت !
    تازه کار، SHOK53 و sam_shafiee تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    برتری های 700 دی :
    صفحه نمایش متحرک
    D5300 هم صفحه نمایش متحرک داره و فرق این دو مدل در اینه که 700D لمسی هست.
    خزان تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    D5300 هم صفحه نمایش متحرک داره و فرق این دو مدل در اینه که 700D لمسی هست.
    ممنون از تذکرتون
    مثلا یکی از ویژگی های سری 5000 بود ! این چرخش صفحه
    ممنون از یاداوری
    MahBaz تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست گرامی، هر دو برند جزو برندهای مطرح بازار هستند و دائما با هم رقابت دارند و اصلا نمیشه گقت کفه ترازو به کدوم سمت سنگینی می کنه چون وضعیت این رقابت، پایدار نیست. تمامی عکسهایی که خروجی سنسور دوربین هستند مخصوصا فایلهای JPG فاقد کنتراست و داینامیک رنج و ... مناسب هستند که در مراحل ادیت و ویرایش این موارد حل شده و عکسها از نظر مسائل گفته شده بهبود قابل توجهی پیدا می کنند.

دوربینهای D800 و 5D در واقع 3 رده از D5300 و 700D بهتر و بالاتر هستند و مسلما کیفیت بهتری از نظر رفتار نویزی، سنسور فول فریم،عمق رنگ و ... خواهند داشت.

در مورد 5300 و 700 هم بارها گفته شده که در عکاسی 5300 و در فیلمبرداری 700D بهتر هستند.
    sam_shafiee تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

درود دوست گرامی!
    شما در مقام مقایسه با 5300 نیکون فرمودی ,واسه همین گفتم اگر میخواهید بخرید با 18-140 بگیرید که قیمتش رو هم عرض کردم.
    700D کنون هم با لنز 18-135 STM انتخاب خوبیه ,خودم داشتم راضی بودم ,خوشدست تر از نیکون دیدمش!
    موفق باشید
    sam_shafiee تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

دوستان عزیز بازم ببخشید دوباره سوال تکراری میپرسم من با کلی تحقیق و سوال بازم نتونستم به نتیجه برسم اینکه

آیا من با بودجه ای که دارم 6d با لنز دست دو 70-200 f 4 و یدونه فلاش حالا رودوربینی و یا استدیویی باتری دار تهیه کنم

یا مارک 3 با لنز 24-105 و شاید بعد ها اگر پولم جور شد 70-200 حالا نظر خودتون چیه آیا واقعا سیستم فوکوس 6 دی اعصاب خورد کن هست نسبت به 60 دی که خودم داشتم آیا با تک نقطه سخته فوکوس کردن و آیا 61 نقطه مارک 3 واقعا چیز اضافی برای پرتره و یا طبیعت هست آیا 6دی در آینده کم میاره حالا به خاطر نقطه فوکوس و 2 مگا پیکسل کمتر یا قضیه چیز دیگریست آخه کلی هم فیلم تو یوتوب دیدم ولی نمیدونم چی کار کنم آیا 6 دی کمبود های جدی از نظر کیفیت عکس و فوکوس داره و اصولا یک فول فریم آماتوره ؟ خواهشن دوستان راهنمایی کنن چون شنبه میخوام برم برای خرید

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    دوستان عزیز بازم ببخشید دوباره سوال تکراری میپرسم من با کلی تحقیق و سوال بازم نتونستم به نتیجه برسم اینکه

آیا من با بودجه ای که دارم 6d با لنز دست دو 70-200 f 4 و یدونه فلاش حالا رودوربینی و یا استدیویی باتری دار تهیه کنم

یا مارک 3 با لنز 24-105 و شاید بعد ها اگر پولم جور شد 70-200 حالا نظر خودتون چیه آیا واقعا سیستم فوکوس 6 دی اعصاب خورد کن هست نسبت به 60 دی که خودم داشتم آیا با تک نقطه سخته فوکوس کردن و آیا 61 نقطه مارک 3 واقعا چیز اضافی برای پرتره و یا طبیعت هست آیا 6دی در آینده کم میاره حالا به خاطر نقطه فوکوس و 2 مگا پیکسل کمتر یا قضیه چیز دیگریست آخه کلی هم فیلم تو یوتوب دیدم ولی نمیدونم چی کار کنم آیا 6 دی کمبود های جدی از نظر کیفیت عکس و فوکوس داره و اصولا یک فول فریم آماتوره ؟ خواهشن دوستان راهنمایی کنن چون شنبه میخوام برم برای خرید
    هیچکدام! اگر لنز دیگری ندارید تک لنز 70-200 را توصیه نمیکنم.
    من اگر جای شما بودم، اگر در عکاسی جدی بودم و برنامه ریزی بلند مدت داشتم، بدنه دی6 را با لنز 24-70 تمرون برمیداشتم. بعدها یک 70-200 ویا 85 مم هم برای پرتره اضافه میکردم. یا اگر خیلی در منظره جدی بودم از اول یک 17-40 با یک 85 مم برمیداشتم که هردو را پوشش دهد. واگر برنامه ریزی بلند مدت نداشتم و صرفا خیلی علاقه مند بودم دی6 را با 24-105 برمیداشتم.
    ولی قطعا مارک سه را انتخاب نمیکردم.
    در مورد بدنه 6دی ظاهرا دچار سوء برداشت شده اید. این بدنه در فکوس از 60 بهتر عمل میکند. برای کار شما هم مشکلی پیش نخواهد آمد. با این بدنه هم حس حرفه ای نبودن نخواهید کرد. شما حرفه ای هستید؟ اگر بله باید ابزار حرفه ای هم خریداری کنید. اگر نیستید و در آینده قصد حرفه ای شدن دارید، خوب اگر توانستید با این بدنه درامدی داشته باشید ابزار حرفه ای تهیه خواهید کرد.
    reza-ngg، scorpion8 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    دوستان عزیز بازم ببخشید دوباره سوال تکراری میپرسم من با کلی تحقیق و سوال بازم نتونستم به نتیجه برسم اینکه آیا من با بودجه ای که دارم 6d با لنز دست دو 70-200 f 4 و یدونه فلاش حالا رودوربینی و یا استدیویی باتری دار تهیه کنم
    دوست عزیز من نمیدونم سبک عکاسی شما چیه اما 70-200 رو به عنوان تک لنز اصلا توصیه نمیکنم
    حتما به عنوان تک لنز 24-70 یا 24-105 رو بخصوص از برند خود کانن پیشنهاد میکنم
    در مورد بدنه 6دی من بیبش از یک ساله دارمش و بی نهایت راضیم با هیچ کدوم از نقاط فکوسش هم مشکلی نداشتم نه کناری ها نه مرکزی ها(من روزگاری داشتم با سیستم فکوس مارک2) واما این که مارک3 از 6دی بهتره شکی توش نیست اما نهایت بی انصافی خواهد بود اگر اون رو با 60دی یا اقسام اون مقایسه بفرمائید
    در نهایت در هر خریدی دو فاکتور تایین کننده هستند:
    1- سبک عکاسی شما که نیاز هاتون رو تایین میکنه
    2- بودجه تون(هر چی بیشتر بهتر)
    scorpion8 تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نمیدونم سبک عکاسی شما چیه اما 70-200 رو به عنوان تک لنز اصلا توصیه نمیکنم
    حتما به عنوان تک لنز 24-70 یا 24-105 رو بخصوص از برند خود کانن پیشنهاد میکنم
    در مورد بدنه 6دی من بیبش از یک ساله دارمش و بی نهایت راضیم با هیچ کدوم از نقاط فکوسش هم مشکلی نداشتم نه کناری ها نه مرکزی ها(من روزگاری داشتم با سیستم فکوس مارک2) واما این که مارک3 از 6دی بهتره شکی توش نیست اما نهایت بی انصافی خواهد بود اگر اون رو با 60دی یا اقسام اون مقایسه بفرمائید
    در نهایت در هر خریدی دو فاکتور تایین کننده هستند:
    1- سبک عکاسی شما که نیاز هاتون رو تایین میکنه
    2- بودجه تون(هر چی بیشتر بهتر)

با تشکر از هر دو دوست گرامی خب بزارید بیشتر توضیخ بدم بنده قصد کسب در آمد دارم حدود 2 سال هم با 60 دی کار کردم و تجربه عکاسی تو فضای آتلیه البته صنعتی رو دارم خب ژانری هم که دوست دارم طبیعت و منظره و پرتره هست البته پرتره محیطی نه آتلیه چون لوازمش رو ندارم یکی از دوستان بهم توصیه کرد 6d رو بردارم با لنز عالی 16-35 یدونه هم 85 اف 1.8 بردارم خب سوالی که دارم اینه اولن بگم چرا با 60 d مقایسه کردم چون من فول فریم نداشتم تاحالا به خاطر تعداد نقاط فوکوسش اونو مثال زدم چون هر چه قدرم خوب فوکوس میکنی با سرعت شاتر بالا بازم عکس ها تاری داره با لنز 24-105 ولی درمورد 6 دی گفتن شاید اینم اونجوری باشه سوال بعدیم اینه اون ترکیبی که گفتن خوبه ؟ یا 16-35 بگیرم بعد ها 70-200 البته در نظر داشتم در کنارشون یا یدونه فلاش کنون هات شو بگیرم یا یدونه جنیبی 600 ژول باتری دار برای پرتره محیطی به نظرم جواب میده بازم شما راهنمای من باشید بهتره شما تجربه بیشتری دارید دوستان البته بودجه من حدود 9 ملیون و نیم هست در حال حاضر سه پایه و هد و کوله رو 1 ماه پیش خریدم