صفحه 864 از 1201 نخستنخست ... 364 764 814 854 860 861 862 863 864 865 866 867 868 874 914 964 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,631 تا 8,640 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    راستش من دوتا دوربین دی۶۰۰ و دی ۸۰۰ پیدا کردم قیمتشون خوبه در حد بودجه من هست
    ولی لنز خاصی نمیتونم بگیرم جز ۵۰ مم ‌( البته نویز این دوربین الانم اذیتم میکنه ولی من لنز کیت روی دوربینمه این بی تاثیره؟)
    D600 رو که کلا بیخیال بشید به دلیل مشکل روغنی که داشتند و معلوم نیست از سری قبلی هستند یا سری که تعمیر شده اند.

همونطور که مستحضر هستید نویز سنسورهای کراپ بیشتر از سنسورهای فول فریمه و با توجه به اینکه دیافراگم لنزتون در تله ترین حالت که مناسب عکاسی پرتره هست بیشتر از 5.6 باز نخواهد شد، قطعا اذیتتون خواهد کرد.

سنسور فول فریم نسبت به سنسور کراپدار از نظر نویز برتری داره حتی با وجود استفاده از یک لنز سریع بر روی کراپدار. بنابراین تنها گزینه D800 میمونه که دوربین بسیار خوبیست. در مورد لنز هم قطعا مشکلی از نظر نویزی نخواهید داشت چه در محیط باز و چه در محیط سربسته. این لنز بیشتر برای پرتره های قدی و نیم تنه بر روی دوربین فول فریم مناسب هست و اگه بیشتر پرتره هاتون کلوز آپ هستند باید به فکر تهیه لنزهایی مثل 85 یا لنزهایی با فوکال بالاتر از 85 باشید.

یه مورد رو هم در نظرداشته باشید که ممکنه در عکاسی تو فضاهای سربسته با لنز 50 با مشکل فضا روبرو بشید. خوشبختانه زاویه دید این لنز معادل زاویه دید چشم انسان و حدود 43 درجه هست. بنابراین می تونید تخمین بزنید که آیا با توجه به فضای کاریتون آیا با این لنز قادر به کار کردن خواهید بود یا خیر.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    D600 رو که کلا بیخیال بشید به دلیل مشکل روغنی که داشتند و معلوم نیست از سری قبلی هستند یا سری که تعمیر شده اند.

همونطور که مستحضر هستید نویز سنسورهای کراپ بیشتر از سنسورهای فول فریمه و با توجه به اینکه دیافراگم لنزتون در تله ترین حالت که مناسب عکاسی پرتره هست بیشتر از 5.6 باز نخواهد شد، قطعا اذیتتون خواهد کرد.

سنسور فول فریم نسبت به سنسور کراپدار از نظر نویز برتری داره حتی با وجود استفاده از یک لنز سریع بر روی کراپدار. بنابراین تنها گزینه D800 میمونه که دوربین بسیار خوبیست. در مورد لنز هم قطعا مشکلی از نظر نویزی نخواهید داشت چه در محیط باز و چه در محیط سربسته. این لنز بیشتر برای پرتره های قدی و نیم تنه بر روی دوربین فول فریم مناسب هست و اگه بیشتر پرتره هاتون کلوز آپ هستند باید به فکر تهیه لنزهایی مثل 85 یا لنزهایی با فوکال بالاتر از 85 باشید.

یه مورد رو هم در نظرداشته باشید که ممکنه در عکاسی تو فضاهای سربسته با لنز 50 با مشکل فضا روبرو بشید. خوشبختانه زاویه دید این لنز معادل زاویه دید چشم انسان و حدود 43 درجه هست. بنابراین می تونید تخمین بزنید که آیا با توجه به فضای کاریتون آیا با این لنز قادر به کار کردن خواهید بود یا خیر.
    تا اونجایی که من میدونم و طبق فاکتور دی ۶۰۰ اش جزو مشکل دارها نبوده البته بعد از تست توی نمایندگی توی آلمان . نیاز به تعویض شاتر و ... نبوده
    ata_m3، hamid reza.m.z و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Hamed Dehghani آواتار ها
    تشکر کرده
    116

سلام

چون هنوز CANON 5D Mark IV نیومده من می خوام برای ۱-۲ سال تا دوربین موزد نظرم بیاد به بازار یه فول فریم بگیرم و بعد بفروشم

5D Mark 3 که پیدا نکردم به نظرتون یه 6D نو بخرم و بعد بفروشم کمتر ضرر داره یا 5D Mark II دست دوم ؟

مشخصاتش برای این ۱-۲ سال مهم نیست فروش بهتر و ضرر کمترش برام مهمه

ممنون

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed Dehghani نمایش پست ها
    سلام

چون هنوز CANON 5D Mark IV نیومده من می خوام برای ۱-۲ سال تا دوربین موزد نظرم بیاد به بازار یه فول فریم بگیرم و بعد بفروشم

5D Mark 3 که پیدا نکردم به نظرتون یه 6D نو بخرم و بعد بفروشم کمتر ضرر داره یا 5D Mark II دست دوم ؟

ممنون
    قاعدتا خرید دوربین دست دوم ضرر کمتری داره. اما اگه مشخصاتش مهم نیست چرا 6D دست دوم نمی گیرید؟ اینجوری هم باز هم مبلغ کمتری میدید هم خیالتون راحته که باهاش فیلمبرداری حرفه ای نشده بر خلاف 5D mkIII...

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed Dehghani نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    درود،

دوست عزیز به نظرم خزید 6D نو بهتر هست چرا که در هنگام فروش بدنه دست دوم، تعداد شات، تمیزی و سلامت فیزیکی بدنه و عملکرد بی عیب و نقص دوربین ملاک هستند.

شما اگه 5dmkii بخرید، درسته که بازار خوبی نسبت به 6D داره و خواهان بیشتری هم داره اما توجه کنید که دیگه دوربینتون از دست دوم بودن خارج میشه و میشه دست سوم و این قطعا در افت بیشتر قیمت تاثیر گذار خواهد بود.

اما اگه 6D نو بگیرید و تمیز استفاده کنید، حداقل از بابت سلامت فیزیکی بدنه نگرانی نخواهید داشت، میمونه تعداد کارکرد شاتر که اون هم برای هر دوربینی متفاوت هست و هر چقدر کمتر باشه، افت قیمت کمتری خواهد داشت.
    M.Kazemi، nicebluesky، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    قطعا سوال من بارها اینجا تکرار شده اما راستش از خوندن تمام پست ها به جواب قطعی نرسیدم . خلاصه مشکل من از این قراره :
    من می خوام کار عکاسی حرفه ای داخل استدیو ( پرتره ، مدلینگ و اگر امکانش باشه صنعتی و تبلیغاتی... ) رو شروع کنم و قطعا قصد عکاسی اجتماعی یا منظره رو ندارم . برای این ماجرا من حدود 5 میلیون پول نقد دارم . اما نگرانم خیلی زود دوربین های این مدل کارم رو راه نندازند ( یا اینکه سفارش دهنده دوربین بهتری رو بخواد ) . برای همین فکر کردم می تونم حدود هشت میلیون دیگه وام بگیرم و در مجموع با حدود 12 میلیون دوربین و لنز رو بخرم . حالا سوالم از شما عزیزان اینه که کدوم یکی از این دو راه رو پیشنهاد می دید ؟ و برای هر راه چه دوربین و لنزی رو انتخاب می کنید .
    ممنون از صبر و راهنماییتون

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ghost dog نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قطعا سوال من بارها اینجا تکرار شده اما راستش از خوندن تمام پست ها به جواب قطعی نرسیدم . خلاصه مشکل من از این قراره :
    من می خوام کار عکاسی حرفه ای داخل استدیو ( پرتره ، مدلینگ و اگر امکانش باشه صنعتی و تبلیغاتی... ) رو شروع کنم و قطعا قصد عکاسی اجتماعی یا منظره رو ندارم . برای این ماجرا من حدود 5 میلیون پول نقد دارم . اما نگرانم خیلی زود دوربین های این مدل کارم رو راه نندازند ( یا اینکه سفارش دهنده دوربین بهتری رو بخواد ) . برای همین فکر کردم می تونم حدود هشت میلیون دیگه وام بگیرم و در مجموع با حدود 12 میلیون دوربین و لنز رو بخرم . حالا سوالم از شما عزیزان اینه که کدوم یکی از این دو راه رو پیشنهاد می دید ؟ و برای هر راه چه دوربین و لنزی رو انتخاب می کنید .
    سلام
    مبلغ 5 میلیون تومان را برای دوربین ، لنز ، لوازم نورپردازی، فون بک گراند، لوازم دکوری و ... در نظر گرفته اید یا فقط برای دوربین و لنز؟
    M.Kazemi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط ghost dog نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوست عزیز بهتر است بجای هزینه کردن تمامی پولتان بابت دوربین و لنز مقداری هم برای کامپیوتر پیشرفته که تاثیر زیادی در کیفت کار نهاییتان دارد هزینه فرمایید چون با یک کامپیوتر پیشرفته حتی در صورتی که ضعفی در دوربین داشته باشید میتوان به شکل بسیار زیادی آن را اصلاح کرد به طوری که حتی خروجی آن بهتر از دوربینهای گران قیمت بازار می شود
    اگر کیفیت را بخواهید درصدی در نظر بکی رید به نظر من 25 درصد دوربین 35 در صد لنز و 40 درصد کارهای کامپیوتری است که روی خروجی تصاویر انجام می شود
    ضمنا دوربینهای خیلی گران افت قیمت زیادی دارند و اکثر عکاسان حرفه ای بادی دوربین را بالاترین حد انتخاب نمی کنند بلکه لنز مرغوب مرتبت با کارشان را می خرند با یک دوربین فول فرم قیمت مناسب
    M.Kazemi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا M.Navabi آواتار ها
    تشکر کرده
    106

درود
    بنده پس از چند سالی سر کردن با 40D قدیمیم قصد خرید یک فول فریم برای عکاسی تبلیغاتی و گاها طبیعت رو دارم.
    نیتم خرید 5D miii بود ولی چند وقتیه D750 نیکون فکرمو درگیر کرده بخاطر کیفیت تصاویر بهتر، نویز کمتر ، داینامیک رنج بالاتر و موارد دیگه...
    لازم به ذکره یک لنز فول قریم 105- 24 هم دارم.
    حالا از نظر شما دوستان تغییر برند کار درستیه؟
    از وضعیت لنز 120-24 کیت D750 اطلاعی ندارم، آیا در حد 105-24 کانن هست؟
    کلا نظرتون چیه؟
    سید محمد نوابی
    5D Mark III + 24-105 L + Godox TT685

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    دوست عزیز بهتر است بجای هزینه کردن تمامی پولتان بابت دوربین و لنز مقداری هم برای کامپیوتر پیشرفته که تاثیر زیادی در کیفت کار نهاییتان دارد هزینه فرمایید چون با یک کامپیوتر پیشرفته حتی در صورتی که ضعفی در دوربین داشته باشید میتوان به شکل بسیار زیادی آن را اصلاح کرد به طوری که حتی خروجی آن بهتر از دوربینهای گران قیمت بازار می شود
    اگر کیفیت را بخواهید درصدی در نظر بکی رید به نظر من 25 درصد دوربین 35 در صد لنز و 40 درصد کارهای کامپیوتری است که روی خروجی تصاویر انجام می شود
    ضمنا دوربینهای خیلی گران افت قیمت زیادی دارند و اکثر عکاسان حرفه ای بادی دوربین را بالاترین حد انتخاب نمی کنند بلکه لنز مرغوب مرتبت با کارشان را می خرند با یک دوربین فول فرم قیمت مناسب
    درود

این درصد بندی شما برای بنده شدیدا جالب بود !!!

یک کامپیوتر پیشرفته حتی در صورتی که ضعفی در دوربین داشته باشید میتوان به شکل بسیار زیادی آن را اصلاح کرد به طوری که حتی خروجی آن بهتر از دوربینهای گران قیمت بازار می شود
    دوست عزیز آخر این چه نوع حرفیست !؟ مگر دوستمان که راهنمایی خواستند قصد ادیت خروجی 200 مگا پیکسلی دارند که نیاز کامپیوتر پشرفته باشد ! یا می خواهند محاسبات ابری انجام دهند

آگر کیفیت را بخواهید درصدی در نظر بکی رید به نظر من 25 درصد دوربین 35 در صد لنز و 40 درصد کارهای کامپیوتری است که روی خروجی تصاویر انجام می شود
    در مورد این پارارگراف که کلا نمیتوان حرفی زد !

بنده قصد بی احترامی و جسارت ندارم ، اما دادن این نوع اطلاعات و راهنمایی به دوستان تازه وارد میتواند گاهی بریاشان گران تمام شود !
    ویرایش توسط I.Givili : Thursday 9 July 2015 در ساعت 19:03
    akbar-agha تشکر می‌کند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt