صفحه 861 از 1201 نخستنخست ... 361 761 811 851 857 858 859 860 861 862 863 864 865 871 911 961 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,601 تا 8,610 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

لنز 11-16 توکینا در فوکال های 15 و 16 بی اشکال هستش گرچه در فوکال 15 کمی وینیتینگش بیش از حده اما 16 اش کاملا خوبه. لینک زیر رو ببینید:
    Tokina 11-16 vs Nikon 16-35 on FX | Time in Pixels
    منظورتون از 750 کنون 750 هست؟ اگر اینطور باشد فکر نمی کنم تفاوت خاصی بینشون باشه.
    نمونه مقایسه کیفیت سنسورهای این دو تا دوربین رو در شرایط آزمایشگاهی میتونید توی سایت
    The-Digital-Picture.com features Canon DSLR Camera and Lens Reviews, News, Deals and Tips ببینید.
    mohammad bagher تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال داشتم
    من مدت سه ساله که D7000 دارم و کارم عکاسی شب هست ، جدیدا خیلی نویزی شده تصویر حتی در حساسیت 800 هم نویز دارم و عکس ها عملا در 3200 قابل استفاده نیستن ، مشورتی که بایکی از دوستان کردم گفتن طبیعیه و بعد از یک مدت سنسور پیر میشه ! که نمیدونم چقدر درسته ، اول اینکه آیا تجربه مشابهی دارین ؟
    دوم اینکه بفکر فروش این بدنه و خرید 7200 افتادم آیا ازنظر نویز رفتاری مثل 750 میتونه داشته باشه ؟ من لنز های DX دارم و برام سخته تهیه لنز های fx البته مثل اینکه 11-16 روی fx هم از 14 به بعد کار میکنه ( میکنه ؟ ) ، آیا خرید 7200 ( مثل 750 ) میتونه مشکل منو در زمینه ی نویز حل کنه ؟ ( خروجی 750 رو دیدم و راضی بودم ) آیا تفاوت بین 7200 و 750 تفاوت از زمین تا آسمونه؟
    ممنون میشم پاسخ بدین
    درود،

دوست عزیز در این که به قول دوستتون سنسور پیر میشه شکی نیست و همین طور هست بالاخره یه عنصر الکترونیکی بسیار حساس و پر از فتو دیود و میکرو لنز و ... هست و طبیعی هست که بعد از چتدین سال کارایی گذشته رو به خصوص در زمینه نویز نداشته باشه، ظهور پیکسلهای سوخته و مواردی از این دست هم کم نیستند.

قطعا 750 بهتر از 7200 هست و فراموش نکنید که این دوربین بهترین دوربین نیکون از لحاظ داینامیک رنج و رفتار نویزی هست و تونسته امتیاز طلایی 90% رو از سایت Dpreview بگیره، بالاترین امتیازی که Dpreview تا حالا به یک دوربین داده.

از طرفی چون این دوربین فول فریم هست، قطعا سنسور این دوربین فتو دیودهای بزرگتر و در نتیجه رفتار نویزی بهتری دارد پس در کل بهتر از 7200 هست. اما 7200 در رده کراپدارها از لحاظ نویز یکی از بهترین هاست و عملکرد اون بهتر از d7000 هست و کلا در برابر d7000 ارزش خرید رو داره.

این دوربین به راحتی می تونه جواب نیازهای شما رو در زمینه نویز بده، باقی موارد هم که مشخصه، در کل با دوربینی بهتر از d7000 طرف هستید ( از هر لحاظ)

در مورد توکینا هم تو فوکال 16 کاملا قابل استفاده هست بدون هیچ مشکلی، منتها در فوکال 14 و 15 کمی ویگنت در گوشه های تصویر خواهید داشت که یا می تونید تصویر رو کمی کراپ کنید یا تو فتو شاپ به راحتی حذف کنید، به نظرم لنزیه که علاوه بر اینکه بر روی کراپدار ها عالی هست، به عنوان یه لنز مقرون به صرفه برای دوستانی که دوربین فول فریم هم دارند قابل استفاده است ( با توجه به شارپنس و رنگهای بسیار زیبایی که تولید می کنه)
    mohammad bagher تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

منبعی واسه اينکه سنسور ها به مرور زمان نويزشون ميره بالا داريد؟
    *nvidia* تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    منبعی واسه اينکه سنسور ها به مرور زمان نويزشون ميره بالا داريد؟
    درود،

منبع که نه اما خودم از همین دوربین استفاده می کنم و دقیقا همین شرایط رو تجربه کردم وشاهد افزایش نویز و افت کیفیت تصاویر در نور کم نسبت به قبل شدم، حتی جدیدا هم چند تایی هات پیکسل اضافه شده اند.
    Majix و *nvidia* تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3755

فکر نميکنم چنين چيزی درست باشه و تا حالا نشنيدم ، اکثر قطعات ديجيتال يا کار ميکنند يا نميکنند
    مثلاً من تا حالا نشنيدم يک مقاومت 10 اهم به مرور زمان 9 اهم شده باشه يا کلاً خراب ميشه يا کار ميکنه
    در مورد سنسور هم پيکسل های سوخته زياد ميشه اما اينکه حساسيت فوتوديود ها کم بشه يکم عجيب به نظر ميرسه (مطمئن نيستم واسه همين پرسيدم شايد منبع مناسبی در اين مورد ديده باشيد )

اولين فول فريم من 5 دی کلاسيک بود و حدود 8-9 سال از عمرش ميگذشت اما مشکل خاصی توش نديدم
    اگر بتونيد چند تا از عکس های اوليه تون رو توی شرايط مشابه شبيه سازی کنيد بهتر ميتونيد مقايسه کنيد
    شايد انتظار شما به مرور زمان بالا رفته
    SHOK53، ata_m3 و davood تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    فکر نميکنم چنين چيزی درست باشه و تا حالا نشنيدم ، اکثر قطعات ديجيتال يا کار ميکنند يا نميکنند
    مثلاً من تا حالا نشنيدم يک مقاومت 10 اهم به مرور زمان 9 اهم شده باشه يا کلاً خراب ميشه يا کار ميکنه
    در مورد سنسور هم پيکسل های سوخته زياد ميشه اما اينکه حساسيت فوتوديود ها کم بشه يکم عجيب به نظر ميرسه (مطمئن نيستم واسه همين پرسيدم شايد منبع مناسبی در اين مورد ديده باشيد )

اولين فول فريم من 5 دی کلاسيک بود و حدود 8-9 سال از عمرش ميگذشت اما مشکل خاصی توش نديدم
    اگر بتونيد چند تا از عکس های اوليه تون رو توی شرايط مشابه شبيه سازی کنيد بهتر ميتونيد مقايسه کنيد
    شايد انتظار شما به مرور زمان بالا رفته
    بله حق با شماست. قطعات یا سالمند یا خراب یا نیم سوز. در هر صورت گرما در وسایل الکترونیکی یه عامل مخرب محسوب میشه و می تونه در دراز مدت بر کارایی و پرفورمنس اون وسیله تاثیر گذار باشه، که طبیعتا با افزایش ایزو، شاهد افزایش حرارت در اتصالات و مدارات الکترونیکی و خود فتو دیودها هستیم، البته یه جا دیدم که به عامل حرارت در کارایی سنسور اشاره شده بود ولی بحثی از نویز نشده بود.

نظر شخصی من اینه که این مورد تو سنسور های کراپدار بیشتر نمود پیدا می کنه تا سنسورهای فول فریم که از مساحت بیشتر و فتو دیودهای بزرگتر با تراکم پیکسلی کمتر و دفع سریعتر حرارت بهره میبرند.
    SHOK53 و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال داشتم
    من مدت سه ساله که D7000 دارم و کارم عکاسی شب هست ، جدیدا خیلی نویزی شده تصویر حتی در حساسیت 800 هم نویز دارم و عکس ها عملا در 3200 قابل استفاده نیستن ، مشورتی که بایکی از دوستان کردم گفتن طبیعیه و بعد از یک مدت سنسور پیر میشه ! که نمیدونم چقدر درسته ، اول اینکه آیا تجربه مشابهی دارین ؟
    دوم اینکه بفکر فروش این بدنه و خرید 7200 افتادم آیا ازنظر نویز رفتاری مثل 750 میتونه داشته باشه ؟ من لنز های DX دارم و برام سخته تهیه لنز های fx البته مثل اینکه 11-16 روی fx هم از 14 به بعد کار میکنه ( میکنه ؟ ) ، آیا خرید 7200 ( مثل 750 ) میتونه مشکل منو در زمینه ی نویز حل کنه ؟ ( خروجی 750 رو دیدم و راضی بودم ) آیا تفاوت بین 7200 و 750 تفاوت از زمین تا آسمونه؟
    ممنون میشم پاسخ بدین
    سلام! ببخشید، فقط برای افزایش اطلاعات خودم می پرسم. آیا با دوربینتون فیلم هم می گرفتید؟
    من کنونsx10 دارم. 6 سالی هست و فیلم هم باهاش میگرفتم. فقط تو جشن تولدهای دخترم. شاید مجموعا به 7 ساعت فیلمبرداری هم در چند سال نرسه. و حدود7000 شات .الان نویزش بیشتر شده. البته تو نورکم و مقدار جزیی هم تو نور مناسب. گفتم اگه فیلمبرداری تاثیر گذار باشه، با دوربین جدیدم( نیکونD5300) اصلا فیلم نگیرم.
    با تشکر و آرزوی سلامتی!

تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام! ببخشید، فقط برای افزایش اطلاعات خودم می پرسم. آیا با دوربینتون فیلم هم می گرفتید؟
    من کنونsx10 دارم. 6 سالی هست و فیلم هم باهاش میگرفتم. فقط تو جشن تولدهای دخترم. شاید مجموعا به 7 ساعت فیلمبرداری هم در چند سال نرسه. و حدود7000 شات .الان نویزش بیشتر شده. البته تو نورکم و مقدار جزیی هم تو نور مناسب. گفتم اگه فیلمبرداری تاثیر گذار باشه، با دوربین جدیدم( نیکونD5300) اصلا فیلم نگیرم.
    با تشکر و آرزوی سلامتی!
    شما با ديدن يک عکس به اين راحتی نميتونيد تشخيص بديد نويز زياده يا کم مگر اينکه 2-3 استاپ تغيير کرده باشه
    فقط وقتی با شرايط مشابه عکس گرفته باشيد و 2 تا عکس رو کنار هم بزاريد و همزمان نگاه کنيد ميتونيد تشخيص بديد نويز کدوم بيشتره

7 ساعت که چيزی نيست خيلی ها از دوربين فقط برای فيلم برداری استفاده ميکنند و حداقل هفته اي 20 ساعت باهاش فيلم ميگيرند
    فيلم عروسی يکی از دوستام رو با 60 دی گرفته بودن که چندين سال عمرش بود و هفته اي 2-3 تا مراسم رو باهاش فيلم برداری ميکردند
    هيچ مشکلی تو فيلم ديده نميشد اما بادی رو نگاه ميکردی همه جاش رنگ و رو رفته بود

تو فيلم برداری دراز مدت ممکنه پيکسل های سوخته زياد بشه .
    فقط موقع فيلم برداری بايد دقت کنيد نور های ليزی که برای نور پرداری استفاده ميشه به دوربين نخوره (خونگی ها رو نميدونم اما چند تا دوربين رو ديدم که موقع فيلم برداری در کنسرت دچار مشکل شدند که البته اون هم نويز نبود و تصوير کلاً صورتی ميشد)

عطا جان من سرچ هم کردم چيزی در مورد نويز پيدا نکردم
    توی بعضی از فروم ها بحث شده اما منبع معتبری نيستند
    dslr - Do digital cameras lose picture quality over time? - Photography Stack Exchange
    s.m.h.m، SHOK53، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

كاربر همراه MohammadRanjbar آواتار ها
    تشکر کرده
    5166

سلام
    دوستان همونطور که در جریان هستید حقیر قصد تهیه بادی جدید دارم. و بین 7دی مارک2،دی750،ودی7200 مردد هستم متاسفانه یا خوشبختانه تو هر ژانری دست درازی میکنم که به ترتیب اُلویت بندی
    1- خبری 2- پرتره 3- منظره 4- اگر لنز محیا بود حیاط وحش
    در واقع هر کدوم از بدنه هارو که انتخاب کنم برای حیاط وحش میخوام یه لنز 600-150 سیگما سری c رو تهیه کنم.

یکی از آشنایان داره از المان میاد،به نظر شما دوربین رو بگم از اونجا بیاره چطور هست ؟
    ارزانتر نمی افته برام ؟

در حال حاضر یه لنز 50 1.4 کانن و فلاش Di700 همراه با تریگیر دارم

منتظر راهنمایی شما هستم

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadRanjbar نمایش پست ها
    سلام
    دوستان همونطور که در جریان هستید حقیر قصد تهیه بادی جدید دارم. و بین 7دی مارک2،دی750،ودی7200 مردد هستم متاسفانه یا خوشبختانه تو هر ژانری دست درازی میکنم که به ترتیب اُلویت بندی
    1- خبری 2- پرتره 3- منظره 4- اگر لنز محیا بود حیاط وحش
    در واقع هر کدوم از بدنه هارو که انتخاب کنم برای حیاط وحش میخوام یه لنز 600-150 سیگما سری c رو تهیه کنم.

یکی از آشنایان داره از المان میاد،به نظر شما دوربین رو بگم از اونجا بیاره چطور هست ؟
    ارزانتر نمی افته برام ؟

در حال حاضر یه لنز 50 1.4 کانن و فلاش Di700 همراه با تریگیر دارم

منتظر راهنمایی شما هستم
    عزیز جان حداقل تردید بین کنون و نیکون رو برطرف می کردید اول! اگه بخواید نیکون بگیرید که باید لنز و فلاشتون رو رد کنید!

تا اونجا که من میدونم قیمت های دوربین (فقط دوربین) در ایران معقول هستش (حداقل دوربین هایی که تازه چند روز نیست اومدند) و با توجه به مسئله گارانتی، اصلا به نظرم معقول نمیاد با توجه به مالیات بر ارزش افزوده وحشتناک آلمان بخواید از اونجا بگیرید!!

اگه منظورتون از دی 750، کنون 750D هست، من دلیل ترجیح 750D رو بر 760D متوجه نمیشم. قیمت دلاری دومی 100 دلار بیشتره ولی اینجا فقط 50 تومن با هم اختلاف دارند!! اونهم با اون همه قابلیتهای اضافی 760!!
    اگر هم منظورتون نیکون D750 هست که دیگه واقعا تعجب می کنم! یعنی الان شما بین دو تا برند و بین دو تا فرمت کراپ و فول فریم سردرگم هستید؟! پس لطفا کمی دست نگه دارید و بیشتر بررسی بفرمایید!

اگه پیشنهاد بنده حقیر رو میشنوید با توجه به ژانر کاریتون (اولویت خبری) و ابزاری که الان دارید، شاید بهترین گزینه کنون 70D یا 7D mark II که فرمودید باشه...
    SHOK53، ximballchin و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.