صفحه 493 از 1201 نخستنخست ... 393 443 483 489 490 491 492 493 494 495 496 497 503 543 593 993 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,921 تا 4,930 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Logitech نمایش پست ها
    سلام دوستان

اميدوارم جايگاه درستي سئوال رو مطرح کرده باشم

عرض شود که هم اکنون دوربين نيکون D7000 دارم با لنز 200-80 AF بيشتر عکسهايي که ميگيرم از چهره هست در مجالس يا محيط باز . از کيفيت تصاوير راضي هستم ولي تصميم به خريد فول فريم کرده ام. سئوالي ک برايم مطرح شده از اينجا ناشي ميشه که در امتياز هايي که سايت DXO به لنز و دوربين ميده يک تغيير حدودا 2 برابري رو براي D600 و D800 , D3S در مقابل D7000 ميده با توجه به لنز يکسان . بالاخص منظورم شارپنس هست ميخواستم مطمئن بشم که آيا با همين لنز 200-80 نيکون باتغيير به فول فريم ميتونم شارپنس 2 برابري (قابل قبول) رو از لنز بگيرم يا خير? یک سری مطالب مقایسه ای کن راکول در این خصوص نوشته بود که ناامید شدم باز گفتم بپرسم مطمئن بشم.

اگر بله با توجه به نوع عکاسي بنده به صلاح انتخاب کدام گزينه بهينه است

با تشکر از اساتيد
    به هیچ وجه با تغییر به فول فریم دی800 یا دی600 شارپنس دو برابر نخواهید داشت. در حقیقت آنچه به دست میاورید داینامیک رنج بهتر ، نویز کمتر در ایزوی بالاتر و مهمتر از همه کنترل بیشتر در عمق میدان به خاطر سنسور بزرگتر است. احتمالا به علت پروسس کمتر در دوربین دی800 و دی 600 عکس خروجی از دوربین نسبت به دی7000 شارپنس پاینتری هم دارد.
    Mehrdad-PL، KHAKSAR، Amir Abdolpanah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط Logitech نمایش پست ها
    سلام دوستان

اميدوارم جايگاه درستي سئوال رو مطرح کرده باشم

عرض شود که هم اکنون دوربين نيکون D7000 دارم با لنز 200-80 AF بيشتر عکسهايي که ميگيرم از چهره هست در مجالس يا محيط باز . از کيفيت تصاوير راضي هستم ولي تصميم به خريد فول فريم کرده ام. سئوالي ک برايم مطرح شده از اينجا ناشي ميشه که در امتياز هايي که سايت DXO به لنز و دوربين ميده يک تغيير حدودا 2 برابري رو براي D600 و D800 , D3S در مقابل D7000 ميده با توجه به لنز يکسان . بالاخص منظورم شارپنس هست ميخواستم مطمئن بشم که آيا با همين لنز 200-80 نيکون باتغيير به فول فريم ميتونم شارپنس 2 برابري (قابل قبول) رو از لنز بگيرم يا خير? یک سری مطالب مقایسه ای کن راکول در این خصوص نوشته بود که ناامید شدم باز گفتم بپرسم مطمئن بشم.

اگر بله با توجه به نوع عکاسي بنده به صلاح انتخاب کدام گزينه بهينه است

با تشکر از اساتيد

سلام دوست عزیز اینطور که من از صحبت شما برداشت کردم منظور شما از شارپنس احتمالا میزان ثبت جزییات توسط دوربین باید باشد که در این صورت با توجه به مساحت بزرگتر سنسور فول فریم بهبود قابل ملاحظه ای در میزان ثبت جزییات خواهید داشت . البته نمیتوان گفت که دقیقا این میزان دو برابر باید باشد( نسبت اندازه سنسور فول فریم و کراپدار نیکن) بخصوص که اغلب لنزها در کناره ها افت شارپنس دارند و این مسئله باعث میشود که سنسور های کراپدار از قسمت مطلوبتر دایره تصویر ایجاد شده در لنز استفاده کنند.
    Logitech تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان .

ممنون میشم یه جواب کلی بهم بدین که من حرکت آخر رو انجام بدم .

بنده کارگردان موزیک ویدئو هستم ! تا الانم حدود یه 20 تا کلیپ گرفتم که دوربینم 7D هستش ! واقعا اذیت میکنه .

میخوام دوربین رو عوض کنم میخواستم ببینم طبق بوجه بنده 12 ملیون تومان هستش . 6D خوبه ؟؟؟ یا 5D Mark III ??? البته بگم یه دوربین میخوام که واقعا بتونم حرفه ای باهاش بگیرم و شبکه های مختلف پخشش کنن . و قیمت هارو میخواستم بپرسم که 6D با یه لنز خوب برای موزیک ویدئو چقدره ؟؟؟ یا یه 5D markIII ??

ممنون میشم ج بدین چون تا چند روز آینده میخوام بخرم . از مدیران هم خواهش مندم پست رو پاک نکنن

ممنون

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Zombie نمایش پست ها
    سلام دوستان .

بنده کارگردان موزیک ویدئو هستم ! تا الانم حدود یه 20 تا کلیپ گرفتم که دوربینم 7D هستش ! واقعا اذیت میکنه .

میخوام دوربین رو عوض کنم میخواستم ببینم طبق بوجه بنده 12 ملیون تومان هستش . 6D خوبه ؟؟؟ یا 5D Mark III ??? البته بگم یه دوربین میخوام که واقعا بتونم حرفه ای باهاش بگیرم و شبکه های مختلف پخشش کنن . و قیمت هارو میخواستم بپرسم که 6D با یه لنز خوب برای موزیک ویدئو چقدره ؟؟؟ یا یه 5D markIII ??

ممنون میشم ج بدین چون تا چند روز آینده میخوام بخرم . از مدیران هم خواهش مندم پست رو پاک نکنن

ممنون
    مدیران محترم سایت، جسارت نباشه :
    نه دوست عزیز مدیران پستو پاک نمی کنن. مادامی که شما پستو داخل تاپیک درست و بدون حاشیه بذارین پاک نمیشه ( نهایتا انتقال داده میشه به تاپیک درستش مگه موردی داشته باشه پستتون که پاک بشه) . من شنیدم فیلمبرداری 5d markIII خیلی خوبه ولی خوب با پولی که شما داری مشکل تو خرید لنز پیدا میکنی. دوستان و اساتید عزیز مطمئنا بی جواب نمیذارن. یا حق
    پ.ن: ورودتون به فروم خیلی خوش آمد میگم.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام دوستان .

ممنون
    سلام
    پستی که در تاپیک مناسب ارسال شود پاک نخواهد شد.خیال شما راحت.
    این از این.

اما در مورد دوربین
    ابتدا بفرمایید که چه چیز دوربین شما را اذیت میکند و چه انتظاراتی دارید که این بدنه آن را برآورده نمیکند؟و در واقع چه انتظاراتی از بدنه جدید دارید؟

در مورد لنز هم ابتدا اینکه این بحث را در تاپیک مربوط به خودش باید پیگیری کنید.ولی در کل وقتی میگویید یک لنز خوب میخواهید برای خواننده مطلب میتواند نشانگر این باشد که شما هیچ آشنایی با تجهیزات عکاسی ندارید.
    این لنز خوب واید باشد؟تله باشد؟زوم؟پرایم؟لرزشگیر برایتان مهم است؟آیا لنز دیگری دارید یا فقط قرار است با یک لنز کلیپ بسازید؟ و ...
    Persian، lamagra، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

برای مثال بنده الان میخوام از چند زاویه با 7D از خواننده در حال حرکت بگیرم که مشکل سازه ! یکی از بدی هاش همینه که نمیشه از چند نما گرفت .

و گزینه بعدیش اینه شما یه تست کن با 7D فیلم بگر بعد دستتو داخلش تکون بده . بعد که تموم شد و حالا با هر فرمتی خرجی دادی کلیپ رو . اون لحظه ای که داری دست تکون میدی استاپ کن کلیپ رو میبینی دستت شده 10 تا ! و تار شده اینم یکی از مشکلش هاشه که واقا سخته باهاش موزیک ویدئو گرفت .

الان در حال حاظر بزگترین شرکت ها و کارگردان های جهان دارن یا از دوربین RED یا Mark III 5Dاستفاده میکنن اما بودجه من کمه به این خاطر میخوام بدونم 6D خوبه برای این کار یا نه

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

برای مثال بنده الان میخوام از چند زاویه با 7D از خواننده در حال حرکت بگیرم که مشکل سازه ! یکی از بدی هاش همینه که نمیشه از چند نما گرفت .

و گزینه بعدیش اینه شما یه تست کن با 7D فیلم بگر بعد دستتو داخلش تکون بده . بعد که تموم شد و حالا با هر فرمتی خرجی دادی کلیپ رو . اون لحظه ای که داری دست تکون میدی استاپ کن کلیپ رو میبینی دستت شده 10 تا ! و تار شده اینم یکی از مشکلش هاشه که واقا سخته باهاش موزیک ویدئو گرفت .

الان در حال حاظر بزگترین شرکت ها و کارگردان های جهان دارن یا از دوربین RED یا Mark III 5Dاستفاده میکنن اما بودجه من کمه به این خاطر میخوام بدونم 6D خوبه برای این کار یا نه
    ابتدا لطف کنید در مورد این که نمیشه از چند نما فیلم گرفت بیشتر توضیح دهید.متوجه منظورتان نشدم؟
    چرا نمیشود از خواننده در حال حرکت فیلم گرفت؟
    darkness_land تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

من فكر ميكنم مشكل از تنظيم سرعت شاتر و تعداد فريم در ثانيه باشه و در ضمينه هايي كه گفتين ارتقا به دوربين هاي ديگه مشكلي رو براتون حل نكنه

من پيشنهاد ميكنم با يك فيلمبردار با تجربه كار كنين

و معتقدم با همين تجهيزاتتون اين مشكلاتي كه گفتين رفع بشه
    ویرایش توسط iman kh : Saturday 1 June 2013 در ساعت 19:48

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز اینطور که من از صحبت شما برداشت کردم منظور شما از شارپنس احتمالا میزان ثبت جزییات توسط دوربین باید باشد که در این صورت با توجه به مساحت بزرگتر سنسور فول فریم بهبود قابل ملاحظه ای در میزان ثبت جزییات خواهید داشت . البته نمیتوان گفت که دقیقا این میزان دو برابر باید باشد( نسبت اندازه سنسور فول فریم و کراپدار نیکن) بخصوص که اغلب لنزها در کناره ها افت شارپنس دارند و این مسئله باعث میشود که سنسور های کراپدار از قسمت مطلوبتر دایره تصویر ایجاد شده در لنز استفاده کنند.

میزان ثبت جزئیات یا Resolving Power دوربینها، سه نوع هستند: یکی رزولوشن اسمی، دومی رزولوشن واقعی قابل حصول، و سوم رزولوشن عملی.
    رزولوشن اسمی همان است که از بخاطر مساحت سنسور و رزولوشن‌ آن می‌فهمیم. یعنی انتظار داریم دوربین فول فریم مثلا ۲۴ مگاپیکسلی، قدرت ثبت جزئیات بیشتری نسبت به دوربین فول فریم ۱۶ مگاپیکسلی داشته باشد.
    رزولوشن واقعی قابل حصول، رزولوشنی است که در واقعیت و در بهترین شرایط قابل حصول است. با استفاده از چارتهای مخصوص، استفاده از نور مناسب، فوکوس بسیار دقیق حتی استفاده از براکت فوکوس، گاهی استفاده از فلاش و نیز استفاده از بهترین لنز ممکن در بهترین دیافراگمش. در مورد مثال دوربین d7000 و d800 در صورت رعایت همه شرایط فوق، تفاوت رزولوشنی در حدود ۲۶۰۰ در برابر ۳۲۰۰ است( بر حسب Line Per Page و رفرنس: تستهای Dpreview) البته تفاوت قابل ملاحظه است اما مشخص است که با وجود اختلاف شدید رزولوشن اسمی و اندازه سنسور، تفاوتها جور دیگری هستند/

و در نهایت رزولوشن عملی: آن طوری که اغلب ما عکس می گیریم، میزان ثبت جزئیات بسیار متفاوت و بسته به شرایط خواهد بود. عدم استفاده از بهترین لنز ممکن در بهترین دیافراگم، مشکلات عمده فوکوس بخصوص در مورد سنسورهای رزولوشن بالا، و موارد دیگر همگی باعث خواهند شد که در بسیاری از موارد، تفاوت ثبت جزئیات به اندازه تفاوت اندازه و رزولوشن سنسور نباشد.

و در نهایت، ثبت جزئیات به نظر من آخرین فاکتوری است که باید باعث ارتقاء به فول فریم شود. در عمل اگر حتی فرض کنیم به آن میزان ثبت جزئیات نیز برسیم، در اکثر موارد تنها فایده‌اش این است که در بزرگنمایی ۱۰۰ مانیتور، جزئیات را ببینم و لبخند بزنیم چرا که نه چنان خروجی خاصی برای چاپ خواهیم داشت که به کار آید و نه حتی در بسیاری از موارد میتوانیم در چاپ، آن جزئیات را حفظ کنیم.
    Amir Mohebi، yasin-m، Kourosh Kahal و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ببخشيد شما منظورتون رو مشخص بپرسيد تا مشخص هم جواب بگيريد.
    وقتي ٢٤ فريم در ثانيه فيلم بگيريدمثلا ، چه با 7D وچه با 6D ؛ تفاوتي در نشان دادن دستان شما وجود ندارد.( بحث شارپنس و عمق ميدان و... سواست ، وبه كنار-سوال شما فعلا چيزديگريست)
    6D چطور ميتواند از چندزاويه فيلم بگيرد؟ چه امكاناتي در 6D ديده ايدكه فكرميكنيدميتواند براي شما همچين معجزه اي كند؟ بديهي ست كه براي فيلمبرداري در چند زاويه بايد چند بار فيلمبرداري را ازاول تااخر از همه زاويه هايي كه مدنظر داريد انجام دهيد. حالا منظور شما چيست !؟ دقيقتر بفرماييدكه جواب بگيريد.
    amir.komeily تشکر می‌کند.