صفحه 492 از 1201 نخستنخست ... 392 442 482 488 489 490 491 492 493 494 495 496 502 542 592 992 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,911 تا 4,920 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.b نمایش پست ها
    من چند هفته است که می خوام یه دوربین تهیه کنم
    الان واقعا گیج شدم
    البته در حال حاضر گزینه هامو محدود تر کردم

بنده گرافیست هستم - از دوربین بیشتر جهت گرفتن عکس های تبلیغاتی (مثلا محصولات صنعتی .... ) می خوام استفاده کنم

650D کنون با لنز 18-55
    یا
    60D کنون با لنز 18-135

یا یکی از دو بادی بالا با لنزی که اساتید معرفی می کنید.

کدوم برای کارم بهتره؟
    فکر میکنم بهتر بود سوالتون رو در تاپیک راهنمایی برای خرید دوبین میپرسیدین
    اینکه چه لنزی خوب هست بستگی داره به نوع کارتون
    اگر از محصولات میخواین عکاسی کنین که بزرگ نیستن قطعا لنز ماکرو انتخاب بهتری هست
    اگر عکاسی از فضاهای داخلی هست مثل کارخانه ها یا طراحی داخلی باید لنز واید تهیه کنین
    اگر هم فعلا کار خیلی تخصصی ندارین همون لنز ۱۳۵-۱۸ فعلا کارتون رو راه میندازه

در مورد دوربین هم اول لنز رو تهیه کنین و بعد دوربین رو چون برای کار شما تفاوت چندانی ندارن این بادی ها ولی اگر بعدها فول فریم داشته باشین خیلی بهتر هست
    kiavash، Moty و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام دوستان
    من چند روزه سوالمو تو انجمن مطرح کردم دریغ از اینکه یه نفر بیاد جواب سلاممون رو بده.این تاپیک
    یه سوال دارم اونم اینکه آیا با لنز کیت 55-18 که نیکون رو سری ---d3 و ---d5 میده میتونه یه عکاسی قابل قبول در حد کمپکت ها یا SLR LIKE میده واسم و اتظاراتمو براورد میکنه؟مد نظرم d3100 هستش

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط aminvet نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند روزه سوالمو تو انجمن مطرح کردم دریغ از اینکه یه نفر بیاد جواب سلاممون رو بده.این تاپیک
    یه سوال دارم اونم اینکه آیا با لنز کیت 55-18 که نیکون رو سری ---d3 و ---d5 میده میتونه یه عکاسی قابل قبول در حد کمپکت ها یا SLR LIKE میده واسم و اتظاراتمو براورد میکنه؟مد نظرم d3100 هستش
    سلام
    بله . از اون هم بهتر .

اما کیفیت اپتیک بهتر - لنز بهتر - برابر است با خروجی بهتر .
    لذا اگر لنز بهتری مثل 105-18 استفاده بشه،قطعاً تأثیر بهتری در خروجی داره .
    اما 55-18 هم کاملاً کار راه اندازه .

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

سلام دوستان
    سلام دوست عزیز
    بله انتظارتتو برطرف میکنه اما من تو تاپیک قبلیت خوندم که ترجیح میدی یه دوربین ساده تر داشته باشی که ازش سردربیاری.اما به نظر من D3100 از بقیه انتخابات خیلی بهتره.
    لنز18-55 هم یه لنز وایده که برای عکسای خانوادگی هم مناسبه.حالا بعدا اگه دوسداشتی میتونی لنزشم تعویض کنی.
    aminvet تشکر می‌کند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

سلام دوستان
    چرا اینقدر بد برخورد میکنید با 18-55 ؟ :( لنز بدی نیست اصلا! در حد کامپکت اخه ؟ :| هر چی بیشتر خرج کنید کیفیت خروجیتون میتونه بیشتر باشه ولی مطمئن باشید 18-55 اصلا و اصلا لنز بدی نیست.
    Dariush Chegini و aminvet تشکر می‌کنند.
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط AliHamze نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بله انتظارتتو برطرف میکنه اما من تو تاپیک قبلیت خوندم که ترجیح میدی یه دوربین ساده تر داشته باشی که ازش سردربیاری.اما به نظر من D3100 از بقیه انتخابات خیلی بهتره.
    لنز18-55 هم یه لنز وایده که برای عکسای خانوادگی هم مناسبه.حالا بعدا اگه دوسداشتی میتونی لنزشم تعویض کنی.
    مرسی که جوابمو دادین
    واقعا سر در گم شدم.هیچ کدوم از دوربین های SLR LIKE مد نظرم کامل نیستن.نیکون فوکوس دستی نداره و سونی هم که همه ازش ناراضی هستن (با توجه به نقد هایی که شده) فقط قدرت زوم خارق العاده شون آدمو مجذوب میکنه.اما خرید یک SLR به نظرم بهتر باشه نهایتش اینه که با کمک دوستان گرامی سایت عکاسی قدم به قدم یاد میگیرم.
    البته بودجه در حدی است که بتونم لنز 200-55 رو هم بگیرم به نظرتون همین دو لنز برای یه عکاسی خانوادگی و عکاسی از طبیعت (نه کاملاحرفه ای) کافی هستش یا بودجمو افزایش بدم واسه یه لنز ماکرو یا سوپر زوم؟
    ---سلام
    بله . از اون هم بهتر .

اما کیفیت اپتیک بهتر - لنز بهتر - برابر است با خروجی بهتر .
    لذا اگر لنز بهتری مثل 105-18 استفاده بشه،قطعاً تأثیر بهتری در خروجی داره .
    اما 55-18 هم کاملاً کار راه اندازه ---
    احمد جان مرسی از جوابتون
    میبخشید سوال خیلی آماتوری میپرسم چون تازه وارد دنیای شگفت انگیز SLR ها شدم105-18 رو با چه حدود قیمتی میتونم تهیه کنم؟55-18 و 200-55 با هم بهتر هستش یا 105-18 به تنهایی

چرا اینقدر بد برخورد میکنید با 18-55 ؟ :( لنز بدی نیست اصلا! در حد کامپکت اخه ؟ :| هر چی بیشتر خرج کنید کیفیت خروجیتون میتونه بیشتر باشه ولی مطمئن باشید 18-55 اصلا و اصلا لنز بدی نیست.
    eallymehr جان ببخشید اسمتون رو نمیدونم
    ولی هر جایی رو تو سایت مطالعه کردم همه توپ و تفنگ اساتید به سمت این لنز بود

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

105-18 رو با چه حدود قیمتی میتونم تهیه کنم؟55-18 و 200-55 با هم بهتر هستش یا 105-18 به تنهایی
    امین عزیز من قیمت لنزها رو ندارم ولی نظرم اینه که به جای داشتن 2 لنز 55-18 و 200-55 ( مخصوصا برای امثال خودم و خودت که تازه میخوایم شروع کنیم ) خرید یک لنز 200-18 خیلی گزینه بهتریه. تاکید میکنم قیمتها رو نمیدونم! ولی 200-18 یک لنز همه کاره فوق العاده عالی و باز عالیتر تو نیکون که من شنیدم با هم رده های خودش تو مارک های دیگه یک سر و گردن بالاتره. بعد ها از روی همین لنز همه کاره به علاقت و اینکه چه لنزی تو رده حرفه ای به کارت میاد میرسی. 105-18 هم حرف نداره فقط اسم 200-18 رو به خاطر اینکه اسم دو لنز اوردی گفتم. یا حق
    aminvet و Gandolf تشکر می‌کنند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

قیمت 18 55 حدود 300 تومن
    قیمت 55 200 حدود 620
    قیمت 55 300 حدود 1.100
    قیمت 18-105 حدود 1.100
    همه قیمت ها برای نیکوور.

من خودم دو لنزه بودن رو بیشتر ترجیح میدم ( 55-18 و 55-200) ولی خوب سلیقه ای هستش. یه مدتی که کنون 18-135 دستم بود (خیلی کوتاه البته) نتونستم واقعا ازش لذت ببرم.
    amir.komeily و aminvet تشکر می‌کنند.
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    قیمت 18 55 حدود 300 تومن
    قیمت 55 200 حدود 620
    قیمت 55 300 حدود 1.100
    قیمت 18-105 حدود 1.100
    همه قیمت ها برای نیکوور.

من خودم دو لنزه بودن رو بیشتر ترجیح میدم ( 55-18 و 55-200) ولی خوب سلیقه ای هستش. یه مدتی که کنون 18-135 دستم بود (خیلی کوتاه البته) نتونستم واقعا ازش لذت ببرم.
    من به این علت بهشون تک لنز 200-18 رو پیشنهاد دادم که گفتند تازه کارن و تو ذهن من اینطور میگذره باز و بستن لنز زیاد نباید جالب باشه با این شرایط. ولی با راهنمایی های خودت و دوستان در تاپیک های دیگه، در کلیات حرفت کاملا موافقم دو لنزه بودن در اکثر مواقع منطقی تره تا تک لنز.
    یا حق
    aminvet و Gandolf تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Logitech آواتار ها
    تشکر کرده
    52

سلام دوستان

اميدوارم جايگاه درستي سئوال رو مطرح کرده باشم

عرض شود که هم اکنون دوربين نيکون D7000 دارم با لنز 200-80 AF بيشتر عکسهايي که ميگيرم از چهره هست در مجالس يا محيط باز . از کيفيت تصاوير راضي هستم ولي تصميم به خريد فول فريم کرده ام. سئوالي ک برايم مطرح شده از اينجا ناشي ميشه که در امتياز هايي که سايت DXO به لنز و دوربين ميده يک تغيير حدودا 2 برابري رو براي D600 و D800 , D3S در مقابل D7000 ميده با توجه به لنز يکسان . بالاخص منظورم شارپنس هست ميخواستم مطمئن بشم که آيا با همين لنز 200-80 نيکون باتغيير به فول فريم ميتونم شارپنس 2 برابري (قابل قبول) رو از لنز بگيرم يا خير? یک سری مطالب مقایسه ای کن راکول در این خصوص نوشته بود که ناامید شدم باز گفتم بپرسم مطمئن بشم.

اگر بله با توجه به نوع عکاسي بنده به صلاح انتخاب کدام گزينه بهينه است

با تشکر از اساتيد