صفحه 496 از 1201 نخستنخست ... 396 446 486 492 493 494 495 496 497 498 499 500 506 546 596 996 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,951 تا 4,960 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد كارن آواتار ها
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    در واقع 5100 در رده بالاتری قرار میگیرد از لحاظ بدنه و کاربری و همچنین ایزو بالاتر ، نویز کمتر در ایزوهای بالاتر و دینامیک رنج بهتر از مزایای 5100 هست
    و سنسور جدید تر بدنه به روز تر،خروجی بهتر و در صورت نیاز رزولوشن بالاتر از مزایای 3200 هست نسبت به 5100 بهتره با وجود نیازتون انتخاب کنید
    البته دوجاي كار ايراد دارد در اين پاسخ به نظرمن، ببخشيد جناب moty
    يكي اينكه بدنه بروزتربه نظرم درست نيست. درواقع بايد ديد بدنه بروزتر درچه چيزهايي خلاصه ميشود ؟! انقدر اين رده پيشرفت نكرده طي يك سال كه بخواهد با يك مدل عقبتراز سري بالاترخود رقابت كند.
    واينكه خروجي بهترهم جاي شك دارد.
    ممنون
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط ملیسا نمایش پست ها
    در مورد جملتون باید بگم من در نگه داشتن وسایلم خیلی دقیقم و دوست ندارم حتی اگر ازش خوب هم مراقبت می کنم رنگش بره، از این جهت می گم رنگش بره که من چند جا خوندم که رنگ این دوربین میره و شاید برای من که یک دخترم ظاهر دوربین به همون اندازه ای مهم باشه که عکس گرفتن مهمه ...
    می تونم بدونم شما در چه زمینه ای کار می کنید و چه دوربینی دارید و آیا از دوربینتون راضی هستید یا نه؟؟؟
    لطفا به این سوال (برای انتخاب یه دوربین در سطح من باید اون دوربین چه ویژگی هایی داشته باشه؟؟؟؟) پاسخ واضح بدید .
    شما اين مدل يا 600 رو اگر از نزديک ببينيد متوجه ميشيد که امکان اينکه رنگش بره وجود نداره
    چون اصلاً رنگی نداره , کلاً مشکيه و آنچنان از ورودش به بازار نگذشته که به خاطر رفتن رنگش بخواد معروف بشه

دوربينی مثل کنون 1000 که روی دستگيرش يه حالت مخمل داره به مرور زمان و با سابيدگی زياد گوشه هاش پاک ميشه و پلاستيک زيرش بيرون ميزنه
    اما اين مدل که مد نظر شماست يک پلاستيک چرم ماندند روی دستش رو گرفته که از بين نميره
    الان کنون 1000 من حدود 16000 شات کار کرده اما فقط از لبه های زيرش ميشه فهميد زياد کار کرده
    فکر نکنم استفاده شما هم در حدی باشه که روی دوربين چيزی ببينيد

دوربين های من رو توی امضاء ميتونيد ببينيد فعلاً 50 دی و 5 دی دارم قبلاً هم 1000 دی و 600 دی داشتم
    و اگر مشکلی با اندازه 1000 دی نداشتم و موقع وصل کردن لنز سيگما به نظرم به بدنه فشار نمياومد همون رو نگاه ميداشتم و لنز های بهتری ميگرفتم
    ملیسا تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد ملیسا آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما اين مدل يا 600 رو اگر از نزديک ببينيد متوجه ميشيد که امکان اينکه رنگش بره وجود نداره
    چون اصلاً رنگی نداره , کلاً مشکيه و آنچنان از ورودش به بازار نگذشته که به خاطر رفتن رنگش بخواد معروف بشه

دوربينی مثل کنون 1000 که روی دستگيرش يه حالت مخمل داره به مرور زمان و با سابيدگی زياد گوشه هاش پاک ميشه و پلاستيک زيرش بيرون ميزنه
    اما اين مدل که مد نظر شماست يک پلاستيک چرم ماندند روی دستش رو گرفته که از بين نميره
    الان کنون 1000 من حدود 16000 شات کار کرده اما فقط از لبه های زيرش ميشه فهميد زياد کار کرده
    فکر نکنم استفاده شما هم در حدی باشه که روی دوربين چيزی ببينيد

دوربين های من رو توی امضاء ميتونيد ببينيد فعلاً 50 دی و 5 دی دارم قبلاً هم 1000 دی و 600 دی داشتم
    و اگر مشکلی با اندازه 1000 دی نداشتم و موقع وصل کردن لنز سيگما به نظرم به بدنه فشار نمياومد همون رو نگاه ميداشتم و لنز های بهتری ميگرفتم
    بابت پاسختون نهایت تشکر رو دارم ...واقعا خیالمو راحت کردین .
    فقط میشه درباره ی لنز ها هم یه کمی توضیح بدید...لنز واید چیه و به چه دردی می خوره ؟؟؟ چطوری باید از سالم بودن لنز مطمئن بشم ؟؟؟

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط ملیسا نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    من سه -چهار ماه دیگه ، می خوام یه دوربین DSLR بگیرم .تقریبا یک سالی میشه که دارم روی این موضوع تحقیق می کنم.من خودم هیچ تمایلی به خریدن دوربین های نیکون ندارم و اصلا از برند نیکون خوشم نمیاد در حالی که می دونم شاید خیلی بهتر از کنون باشه ( البته در بعضی موارد )؛ یعنی اگه بهم بگن بیست میلیون به تو میدیم ولی تو برو فقط نیکون بگیر ، حاضر نیستم قبول کنم .اول می خواستم 600 دی کانن رو بخرم و خریدنم رو قطعی کرده بودم ، بعد وقتی شنیدم 650 دی ال سی دی لمسی داره و در بعضی جهات از 600دی بهتره ، دیگه مطمئن شدم که این دوربین فقط به درد کار من می خوره ، ولی از وقتی نظرهای افراد رو درباره ی مزایای 5200 دی نیکون به 650 دی خوندم ، دودل شدم .آخه می دونید من یه جایی خوندم که رنگ بدنه ی 650 دی به مرور زمان میره و این خودش خطرناکه و با خودم فکر کردم نکنه حالا که ال سی دی لمسی داره پس زودتر خراب بشه و برای درست کردنش پدرم در بیاد و تازه 650 دی 18 مگاپیکسل و فوکوس 9 نقطه ای داره ولی 5200 دی نیکون 24 مگاپیکسل و فوکوس 39 نقطه ای و...داره .من برای خریدن دوربین حاضرم تا نزدیک چهار میلیون هم پول بذارم ( البته با لنز اینقدر بشه ) و کارم با دوربین به غیر از عکس های خانوادگی ست...تا دوسال دیگه کاملا عکاسی با دوربینDSLR رو یاد می گیرم و تمام اجزای دوربین رو هم می شناسم و مجبورم به خاطر کارم عکس های با کیفیت و خوب بگیرم، حالا شما به من بگید کدوم دوربین رو بگیرم ؟؟؟؟؟
    لطفا برای هردو دوربین لنز های خیلی خیلی خوب رو هم معرفی کنید که حداقل اگه خریدم تا سه الی چهار سال بعد عوض نکنم( به غیر از لنز 18-135 )
    دوست عزیز.
    وقتی شما انقدر به یک برند علاقه دارید هرگز به سمت برند دیگر نروید. دی 5200 هم همچین آش دهن سوزی نیست. درسته فوکوس 39 نقطه ای داره اما در شب و نور کم سیستم فوکوسش کم میاره. رزولیشن بالاتر هم فقط باعث نویز گیری بیشتر میشه. اگه غیر از این بود نیکون دی4 با 20 میلیون قیمت 16 مگاپیکسل نبود.
    اصلا بدنه های سطح آماتور هیچ فرقی با هم ندارند. از 550 تا 700دی هیچ فرقی ندارند با هم. شما می خواید عکاسی کنید،نمیخواید که با نمایشگر لمسی بازی کنید! نمایشگر لمسی و این چیزارو فراموش کنید. بهتره فقط به فکر لنز باشید. پیشنهاد من 550D هست که البته تولید نمیشه و باید کارکرده بگیرید. البته در حد نوعش زیاده تو بازار. اگرم نو می خواید 600دی. در هر دو صورت میتونید لنز عالیه 15-85 رو بگیرید. اگه میتونید بودجتون رو تا 4600-700 برسونید میتونید بدنه ی 550 رو بگیرید و لنز 24-105 که بینظریه.
    ملیسا تشکر می‌کند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

اما در شب و نور کم سیستم فوکوسش کم میاره.
    یعنی الان 5200 زیر دستتونه و خودتون انواع تستها رو انجام دادید که با این قاطعیت میفرمایید ؟!
    lamagra و sh_asian تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    دوست عزیز.
    وقتی شما انقدر به یک برند علاقه دارید هرگز به سمت برند دیگر نروید. دی 5200 هم همچین آش دهن سوزی نیست. درسته فوکوس 39 نقطه ای داره اما در شب و نور کم سیستم فوکوسش کم میاره. رزولیشن بالاتر هم فقط باعث نویز گیری بیشتر میشه. اگه غیر از این بود نیکون دی4 با 20 میلیون قیمت 16 مگاپیکسل نبود.
    اصلا بدنه های سطح آماتور هیچ فرقی با هم ندارند. از 550 تا 700دی هیچ فرقی ندارند با هم. شما می خواید عکاسی کنید،نمیخواید که با نمایشگر لمسی بازی کنید! نمایشگر لمسی و این چیزارو فراموش کنید. بهتره فقط به فکر لنز باشید. پیشنهاد من 550D هست که البته تولید نمیشه و باید کارکرده بگیرید. البته در حد نوعش زیاده تو بازار. اگرم نو می خواید 600دی. در هر دو صورت میتونید لنز عالیه 15-85 رو بگیرید. اگه میتونید بودجتون رو تا 4600-700 برسونید میتونید بدنه ی 550 رو بگیرید و لنز 24-105 که بینظریه.
    از پاسخ کاملتون متشکرم...حالا که حرف از 550 دی شد بذارید بگم که قبل از همه ی این تحقیق ها قرار بود 550 دی رو بخرم اما وقتی یک روز برای کاری به خیابون جمهوری رفتم و از کسی که فروشنده ی محصولات کانن بود ، درباره ی 550 پرسیدم ، گفت که اولا تولید نمیشه دوما گارانتی نداره و کلی حرف های دیگه زد که من رو خیلی پشیمون کرد ...
    میشه بدونم قیمت لنز 24-105 چنده ؟؟؟

كاربر جديد كارن آواتار ها
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    دوست عزیز.
    سلام
    البته اينطورهم نيست كه رزلوشن بيشتر فقط باعث نويزبيشتر بشه. مطمئنا d5200 با ٢٤مگاپيكسل نسبت به ٥١٠٠كه 16مگاپيكسل هست نويز بيشتري نداره. نهايتا درهمون حديا بهتره.
    واين مگاپيكسل بيشتر هم يه جاهايي به كارتون مياد. بايد ببينيد براساس نيازهاتون بهش نياز داريد يانه؟!

تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط كارن نمایش پست ها
    سلام
    البته اينطورهم نيست كه رزلوشن بيشتر فقط باعث نويزبيشتر بشه. مطمئنا d5200 با ٢٤مگاپيكسل نسبت به ٥١٠٠كه 16مگاپيكسل هست نويز بيشتري نداره. نهايتا درهمون حديا بهتره.
    واين مگاپيكسل بيشتر هم يه جاهايي به كارتون مياد. بايد ببينيد براساس نيازهاتون بهش نياز داريد يانه؟!
    مثلا اگه شما باشید از 24 مگاپیکسل در کجاها استفاده می کنید ؟؟؟؟؟

كاربر جديد hrostami آواتار ها
    تشکر کرده
    37

اگر کسی بودجه 5200روداشته باشه قطعا اون بهتره چونکه منطقی که درهرمدل جدید پیشرفت هایی وجوددارد،البته D5100 درره خود ش فوق العاده است من در سایت های مختلفی اون رو با دوربین هایی مثل D3200 و Canon 650D و 600D مقایسه کردم؛D5100 ازهمشون بهتره اما کیفیت عکس های D3200 به اندازه 1درجه بهتر هستش

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

مگا پيکسل بالا وقتی به کار مياد که شما عکس سايز خيلی بزرگ چاپ کنيد يا اينکه از عکس ها قسمت هايی رو کراپ کنيد
    من هميشه روی 12 مگا پيکسل يا کمتر ميزارم و احتياجی به بيشتر از اون ندارم
    photographِer تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid