صفحه 508 از 1201 نخستنخست ... 8 408 458 498 504 505 506 507 508 509 510 511 512 518 558 608 1008 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,071 تا 5,080 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana-masiha نمایش پست ها
    بسيار خوب

در هر صورت از همه شما كه راهنمائي فرمودين تشكر
    درود
    به عقیده من در ابتدا برای خرید بادی و لنز و تجهیزات لازم به هزینه های سنگین و دوربین های انچنانی نیست شما با یک دوربین entry level و یک لنز همه کاره خوب نیازهایتان براورده میشود و اگر مشکل حمل و اندازه برایتان مهم هست دوربینی مانند xe1 فوجی برای عکاسی خیابانی بسیار خوب هست
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

DSLR میخوام. کامپکت power shot sx210 is دارم.
    فقط canon نظرم نیست، niikon D3200 هم هست. گفتم اول نظرم راجع به canon قطعی بشه بعد برم سراغ nikon.
    بودجه تا 2700-2800 کنار گذاشتم.
    حالا باز هم اگه شما مدل دیگه ای میدونین ممنوم میشم راهنماییم کنین.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز شما ابتدا باید مطمئن بشید که نیازهای شما در Dslr ها میباشد و نه کامپکت ها
    سپس و در صورت تمایل به خرید آن میتوانید با ذکر مقدار بودجه، راهنمایی بهتری دریافت کنید.
    و اینکه آیا اصرار بر برند خاصی دارید یا اینکه دست دوستان رو در این زمینه باز میذارین؟
    سپاس فراوان
    DSLR میخوام. کامپکت power shot sx210 is دارم.
    فقط canon نظرم نیست، niikon D3200 هم هست. گفتم اول نظرم راجع به canon قطعی بشه بعد برم سراغ nikon.
    بودجه تا 2700-2800 کنار گذاشتم.
    حالا باز هم اگه شما مدل دیگه ای میدونین ممنوم میشم راهنماییم کنین.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ضمن تشكر از همه كاربران محترمي كه راهنمائي هاي ارزشمندي چه در تالار و چه در پيام خصوصي داشتند تصميم نهاي گرفته و به شرح زير اجرا شد:
    -canon 5D markIII: بدليل برتريهاي نسبي كه بر 6 دي و يا نيكون داشت
    -canon 16-35 L:جهت منظره و مواردي كه نيازمند لنز وايد است
    -canon 24-70 L:جهت پرتره هاي تمام و نيمه قد و لنز واك اروند
    -canon 100 macro L:جهت عكاسي كلوز آپ و مكرو و همچنين پرتره از چهره
    -canon 40mm :اين لنز واقعا سورپرايز است.چون لنزي پنكيك و بسيار كوچك با آپرچر 2.8 و كيفيت خوب جهت مواردي كه سنگيني ساير لنزها اذيت ميشوم و عكاسي خياباني خوب است.البته اين لنز پس از خريد بعنوان هديه و يا تخفيف به من داده شد قيمتش 200 $ است.
    البته به نسبت كيفيت اين تجهيزات خيلي مناسب بود قيمت ها.حتي همه اينموارد 8000$ نشد!!و به لحاظ سنگيني فكر ميكنم اگر عكاس هدفمند عكاسي كند لازم نيست هميشه همه تجهيزات را حمل نمايد بعنوان مثال اگر قرار است براي عكاسي ماكرو سفري داشته باشم خب طبيعتا فقط لنز مكرو را ميبرم.
    usef و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana-masiha نمایش پست ها
    ضمن تشكر از همه كاربران محترمي كه راهنمائي هاي ارزشمندي چه در تالار و چه در پيام خصوصي داشتند تصميم نهاي گرفته و به شرح زير اجرا شد:
    -canon 5D markIII: بدليل برتريهاي نسبي كه بر 6 دي و يا نيكون داشت
    -canon 16-35 L:جهت منظره و مواردي كه نيازمند لنز وايد است
    -canon 24-70 L:جهت پرتره هاي تمام و نيمه قد و لنز واك اروند
    -canon 100 macro L:جهت عكاسي كلوز آپ و مكرو و همچنين پرتره از چهره
    -canon 40mm :اين لنز واقعا سورپرايز است.چون لنزي پنكيك و بسيار كوچك با آپرچر 2.8 و كيفيت خوب جهت مواردي كه سنگيني ساير لنزها اذيت ميشوم و عكاسي خياباني خوب است.البته اين لنز پس از خريد بعنوان هديه و يا تخفيف به من داده شد قيمتش 200 $ است.
    البته به نسبت كيفيت اين تجهيزات خيلي مناسب بود قيمت ها.حتي همه اينموارد 8000$ نشد!!و به لحاظ سنگيني فكر ميكنم اگر عكاس هدفمند عكاسي كند لازم نيست هميشه همه تجهيزات را حمل نمايد بعنوان مثال اگر قرار است براي عكاسي ماكرو سفري داشته باشم خب طبيعتا فقط لنز مكرو را ميبرم.
    سلام
    تركيبي است كه خيلي به دل من نمي نشيند. مخصوصا حضور همزمان 16-35 و 24-70 و همچنين استفاده از 24-70 به عنوان يك لنز Walk Around-
    پيشنهاد من براي 5DIII براي كاربردهاي شما همان كيت 24-105 است. اگر به وايد بيشتر نياز داشتيد بعدا 17-40-اگر به تله بيشتر نياز داشتيد بعدا يكي از 70-200 ها-براي ماكرو هم كه 100L بهترين انتخاب است.
    kiavash، ahmad.abaee و aryobarzan تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

البته لنز 70-200 نسخه دوم هم در ليست خريد من بود اما وقتي در فروشگاه آنرا ديدم و روي دوربينم تست كردم خيلي سنگين بود و از طرفي با مشاوره ها ديدم تله آن كاربردي براي علائقم ندارد كه منصرف شديم.
    د رمورد ساير موارد كه شما اشاره داشتين خب حتما شما با تجربه تر هستين اما در نظر داشته باشيد كه هيچ 17-40 قابل قياس با 16-35 و 24-105 قابل مقايسه با 24-70 نبود.
    هر دو اين موارد تست شد و در مانيتور 29 اينچ اپل فروشگاه مقايسه شد يعني كيفيت عكسها خيلي كمتر بود.براي همين لنز 24-105 كه داخل جعبه دوربين بود را با 24-70 نسخه دوم با آپرچر 2.8 تعويض شد.در مورد لنز مكرو هم يك لنزي ديگر بود كه كمي گفتند قديمي شده 180 بود كه هم سنگين بود مانند 70-200 و هم آي اس نداشت ديگر 100 ال بهترين شد.

اما در كل اين موضوع بنظرم يك حدي ميانه از نياز منطقي و همان كه فرمودين دل است.باز هم ممنونم كه وقت صرف نموديد.
    ویرایش توسط mandana-masiha : Thursday 13 June 2013 در ساعت 12:53 دلیل: تايپ 24-70 بجاي 24-105
    iman kh و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام
    امروز داشتم در گوگل برای خرید دوربین جستجو میکردم که به این انجمن برخورد کردم با اینکه ثبت نام در سایت خیلی پیچیده بود! ولی با هر سختی ثبت نام کردم.
    چند صفحه آخر این مبحث رو خوندم و خیلی استفاده بردم . از دوستانی که زحمت راهنمایی میکشند خیلی سپاسگذارم.
    من تا چند روز پیش یک دوربین کامپکت سونی Sony HX9V داشتم که به خاطر اقتادن در آب غیرقابل استفاده شد برای همین تصمیم گرفتم یک دوربین جدید و بهتر بخرم
    تا حالا با دوربین هایی مثل نیکون دی5100 و کنون550دی و سونی نکس5 در حد چند دقیقه کارکردم.
    حدود4تا5 تومن هم میتونم هزینه کنم ولی به نظرم فعلا این مقدار زیاد هست برای شروع کار
    اینطور که با خوندن این چند صفحه دستم اومده بدنه گران قیمت زیاد مهم نیست و اون لنز و مهارت عکاس هست که یه عکس خوب میگیره!
    بیشتر هدفم از عکاسی عکاسی منظره و همین طور پرتره هست به خاطر اینکه بزودی دخترم هم بدنیا میاد و دوست دارم لحظه به لحظه بزرگ شدنشو ثبت کنم! به عکاسی ماکرو هم علاقه دارم ولی به خاطر گرون بودن تجهیزات و همینطور تازه کار بودنم ازش صرف نظر میکنم.
    از دی 5100 که اگه اشتباه نکنم با لنز 18-105 بود خیلی خوشم اومد، چند تا عکس باهاش گرفتم ولی جثه دوربین برای من بزرگ بود و همینطور یکم کارکردن باهاش برای من سخت بود! نکس رو خیلی پسندیدم ولی لنزی که روش بود به گفته صاحب دوربین جالب نبود و لنز خوب برای این دوربین حداقل در داخل پیدا نمیشه.
    دنبال یک بدنه ارزان و کوچک به اضافه یک لنز یا دولنز با کیفیت با توجه به نیازهام که در بالا نوشتم ، هستم . یا حتی یک دوربین کامپکت!
    الان هم اگه دوربین بخرم فکر نکنم حداقل تا سه چهار سال آینده لنز یا تجهیزات دیگه ای برای این دوربین بخرم.
    ممنون میشم دوستان عزیز و با تجربه این انجمن من رو راهنمایی کنند در مورد خرید دوربین.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaAhmadi938 نمایش پست ها
    سلام
    امروز داشتم در گوگل برای خرید دوربین جستجو میکردم که به این انجمن برخورد کردم با اینکه ثبت نام در سایت خیلی پیچیده بود! ولی با هر سختی ثبت نام کردم.
    چند صفحه آخر این مبحث رو خوندم و خیلی استفاده بردم . از دوستانی که زحمت راهنمایی میکشند خیلی سپاسگذارم.
    من تا چند روز پیش یک دوربین کامپکت سونی Sony HX9V داشتم که به خاطر اقتادن در آب غیرقابل استفاده شد برای همین تصمیم گرفتم یک دوربین جدید و بهتر بخرم
    تا حالا با دوربین هایی مثل نیکون دی5100 و کنون550دی و سونی نکس5 در حد چند دقیقه کارکردم.
    حدود4تا5 تومن هم میتونم هزینه کنم ولی به نظرم فعلا این مقدار زیاد هست برای شروع کار
    اینطور که با خوندن این چند صفحه دستم اومده بدنه گران قیمت زیاد مهم نیست و اون لنز و مهارت عکاس هست که یه عکس خوب میگیره!
    بیشتر هدفم از عکاسی عکاسی منظره و همین طور پرتره هست به خاطر اینکه بزودی دخترم هم بدنیا میاد و دوست دارم لحظه به لحظه بزرگ شدنشو ثبت کنم! به عکاسی ماکرو هم علاقه دارم ولی به خاطر گرون بودن تجهیزات و همینطور تازه کار بودنم ازش صرف نظر میکنم.
    از دی 5100 که اگه اشتباه نکنم با لنز 18-105 بود خیلی خوشم اومد، چند تا عکس باهاش گرفتم ولی جثه دوربین برای من بزرگ بود و همینطور یکم کارکردن باهاش برای من سخت بود! نکس رو خیلی پسندیدم ولی لنزی که روش بود به گفته صاحب دوربین جالب نبود و لنز خوب برای این دوربین حداقل در داخل پیدا نمیشه.
    دنبال یک بدنه ارزان و کوچک به اضافه یک لنز یا دولنز با کیفیت با توجه به نیازهام که در بالا نوشتم ، هستم . یا حتی یک دوربین کامپکت!
    الان هم اگه دوربین بخرم فکر نکنم حداقل تا سه چهار سال آینده لنز یا تجهیزات دیگه ای برای این دوربین بخرم.
    ممنون میشم دوستان عزیز و با تجربه این انجمن من رو راهنمایی کنند در مورد خرید دوربین.
    600دی + 18-135 stm(یا معمولی) و یک فلاش اکسترنال
    usef، lamagra، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaAhmadi938 نمایش پست ها
    سلام
    اگه ۵۱۰۰ براتون بزرگ بوده وهمینطور تا۳-۴سال هم نمیخواید دوربین عوض کنید، به نظرم سری x فوجی گزینه های قابل اعتنایی هستن. یادمه جایی باقیمت حدودا۳۵۰۰ و۴۵۰۰ دوتا از مدلهاشو دیدم(اگه جستجو کردید ممکنه به کامپکتهای سریx هم برخوردکنیدکه زیر۲میلیون هستن،ولی اینها روبااینکه به نسبت کیفیت خوبی دارن، منظور من نیستند.)
    این سری هم کیفیت خوبی دارن وهم سبک وکوچک هستن ، هم اینکه سنسور به نسبت بزرگی دارن والبته درمیان دوربین های زیر۲۰ میلیون تومان، به نظرم زیباترین دوربین هستن(این یکی سلیقه ایه دیگه)
    Moty و RezaAhmadi938 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    600دی + 18-135 stm(یا معمولی) و یک فلاش اکسترنال
    خیلی ممنون
    یکی از دوستان بهم 1100d+15-85 رو پیشنهاد کردند به نظر شما ارزش هزینه بیشتر برای این لنز و به جای اون بدنه ارزانتر رو داره ؟