صفحه 458 از 1201 نخستنخست ... 358 408 448 454 455 456 457 458 459 460 461 462 468 508 558 958 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,571 تا 4,580 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    ........
    جناب حسینی بحث بر سر چیز دیگری است تفاوت بین دو دوربین هیچ ربطی به مهارت عکاس ندارد...
    سهيل جان در مثل مناقشه نيست. متاسفانه اين همه بحث شد ولي اغلب دوستان اصل مطلب را گذاشتند و به فرع پرداختند. تاييد من به آن قسمتي بود كه مي گويد وقتي كسي مي آيد مي گويد شونصد ميليون تومان پول دارم الفباي عكاسي را هم نمي دانم زود همه بهش فول فريم هاي گران قيمت توصيه مي كنند و كسي نمي گويد برو يه دوربين ارزون بخر و اول عكاسي ياد بگير. تمام استدلال هاي شما و آيدين عزيز وقتي كسي آشنايي كافي دارد و آگاهانه خريد مي كند درست است و گاهي 10% تفاوت خاص سه برابر قيمت را هم توجيه پذير مي كند ولي بحث بر سر توصيه دوربين به كارآموزان بود نه عكاساني كه آن مرحله را گذرانده اند.

گاهي نيز يك چيزهايي اينجا مي شنويم و مي خوانيم كه احساس مي كنيم پوست سرمان دارد شكافته مي شود و شاخ در مي آوريم. مثل اين اظهار نظر:

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    ......... ولی در حال حاضر تشخیص میدم که برای ایشون D7000 مناسب تره چون بنابر تجربه می تونم پیش بینی کنم که ایشون به دلیل عدم توان مالی برای خرید لنز های چند میلیونی تله گرافی ، در نهایت سراغ عکاسی لنداسکیپ خواهند رفت و در اینجا دیگر اپشن های گسترده ی تله گرافی کانن مطرح نیست .
    Hamid-P، M.Mobin، aidin594 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

من هم با شما در همه ی صحبتها موافقم آقا آیدین! اما مثالی که شما می زنید همه اش در مورد "خودتان" است! من همینجا می گویم، اگر روز اولی که دوربین خریدم، می رفتم و یک 1Dx می خریدم، بعد از مدتی عکاسی را کنار می گذاشتم. چون اوایل عکسهایی که می گرفتم بسیار مرا ذوق زده می کرد. تعدادی را در همین فروم گذاشتم و دوستان با غلطک از روی شخصیتم رد شدند! اگر من آن موقع تجهیزاتی داشتم که از دانشم خیلی بیشتر بود، حرف همه را به کناری می زدم و به بیراهه می رفتم... خود شما هم گفتید که اگر صحبت فلان باشد، فلان دوربین کفایت می کند... پس گاهی هم هست که پرفرمنس بهتر دوربین، نه تنها بهتر نیست، بلکه دست و پاگیر تر و آبروبر تر هم هست! کل صحبتم همین بود : مساله "این دوربین بهتر است، چون سنسورش فلان قدر عملکرد نویزش بهتر است، فلان لنز بهتر است چون فلان دیستورشنش کمتر است" را کمی پخته تر دنبال کنیم همه ی اعضای فروم عکاسی. کمی بازتر ببینیم، گاهی برای یک فرد خاص، دوربینی با عملکرد 10 درصد بهتر، یعنی خراب شدن یک استعداد... گاهی یک لنز با خروجی 10 درصد بهتر یعنی خستگی ناشی از سنگینی بیشتر. کمی صرفا "عمیق تر" توصیه کنیم، نه اینکه یک لیست بلد باشیم از دوربینهای خوب، هرکس آمد و سوال کرد از آن لیست یک دوربین معرفی کنیم... گاهی شده به برخی افراد فقط گفته ام : برو بیشتر راجع به عکاسی مطالعه کن، بعد اگر دیدی مشکل دوربین است، برو بخر. گاهی پرسیده ام چه ژانری دوست داری؟ گفته : از این عکسها دوس دارم بگیرم! پرسیده اند این لنزت چقدر خوب است، چند خریده ای؟ گفته ام اگر نیازی داشته باشم به یک لنز، تو بگو 10 میلیون. نمی ارزد؟ یا گفته اند فلان جنس را اینقدر زیر قیمت گیر آورده ایم، بخریم؟ گفته ام مجانی دادند هم بر ندار بیار!
    اما خودمانیم، تخصص خوبی در "کشیدن مو از ماست" داری آیدین جان! منتظری من یه مثال بزنم که یه گوشه اش بلنگه، خوب روش مانور یدی ها!
    پی نوشت : آقای حسینی، صحبت شما بسیار متین است، کلمه ی "توجیه پذیر" رو در صحبت های شما های لایت می کنم :
    گاهي 10% تفاوت خاص سه برابر قيمت را هم توجيه پذير مي كند
    زمانی این حرف شما درست است که چیزی اصولا از "توجیه" بتوان مطرح کرد! باز هم صحبت خود شما صحیح است که فرمودید برای عکاسانی که فلان مرحله را "رد کرده اند". مثل بازی های کامپیوتری که اگر شما از همان اول رمزهای بازی را بزنید و به مرحله آخر بروید، دیگر چیزی از بازی نفهمیده اید، فقط صرفا بازی و مرحله آخر را "دیده اید"!
    persian.boy، Omidep، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    من هم با شما در همه ی صحبتها موافقم آقا آیدین! اما مثالی که شما می زنید همه اش در مورد "خودتان" است! من همینجا می گویم، اگر روز اولی که دوربین خریدم، می رفتم و یک 1Dx می خریدم، بعد از مدتی عکاسی را کنار می گذاشتم. چون اوایل عکسهایی که می گرفتم بسیار مرا ذوق زده می کرد. تعدادی را در همین فروم گذاشتم و دوستان با غلطک از روی شخصیتم رد شدند! اگر من آن موقع تجهیزاتی داشتم که از دانشم خیلی بیشتر بود، حرف همه را به کناری می زدم و به بیراهه می رفتم... خود شما هم گفتید که اگر صحبت فلان باشد، فلان دوربین کفایت می کند... پس گاهی هم هست که پرفرمنس بهتر دوربین، نه تنها بهتر نیست، بلکه دست و پاگیر تر و آبروبر تر هم هست! کل صحبتم همین بود : مساله "این دوربین بهتر است، چون سنسورش فلان قدر عملکرد نویزش بهتر است، فلان لنز بهتر است چون فلان دیستورشنش کمتر است" را کمی پخته تر دنبال کنیم همه ی اعضای فروم عکاسی. کمی بازتر ببینیم، گاهی برای یک فرد خاص، دوربینی با عملکرد 10 درصد بهتر، یعنی خراب شدن یک استعداد... گاهی یک لنز با خروجی 10 درصد بهتر یعنی خستگی ناشی از سنگینی بیشتر. کمی صرفا "عمیق تر" توصیه کنیم، نه اینکه یک لیست بلد باشیم از دوربینهای خوب، هرکس آمد و سوال کرد از آن لیست یک دوربین معرفی کنیم... گاهی شده به برخی افراد فقط گفته ام : برو بیشتر راجع به عکاسی مطالعه کن، بعد اگر دیدی مشکل دوربین است، برو بخر. گاهی پرسیده ام چه ژانری دوست داری؟ گفته : از این عکسها دوس دارم بگیرم! پرسیده اند این لنزت چقدر خوب است، چند خریده ای؟ گفته ام اگر نیازی داشته باشم به یک لنز، تو بگو 10 میلیون. نمی ارزد؟ یا گفته اند فلان جنس را اینقدر زیر قیمت گیر آورده ایم، بخریم؟ گفته ام مجانی دادند هم بر ندار بیار!
    اما خودمانیم، تخصص خوبی در "کشیدن مو از ماست" داری آیدین جان! منتظری من یه مثال بزنم که یه گوشه اش بلنگه، خوب روش مانور یدی ها!
    پی نوشت : آقای حسینی، صحبت شما بسیار متین است، کلمه ی "توجیه پذیر" رو در صحبت های شما های لایت می کنم :

زمانی این حرف شما درست است که چیزی اصولا از "توجیه" بتوان مطرح کرد! باز هم صحبت خود شما صحیح است که فرمودید برای عکاسانی که فلان مرحله را "رد کرده اند". مثل بازی های کامپیوتری که اگر شما از همان اول رمزهای بازی را بزنید و به مرحله آخر بروید، دیگر چیزی از بازی نفهمیده اید، فقط صرفا بازی و مرحله آخر را "دیده اید"!

متاسفانه به علت دست نيافتني شدن تجهيزات به علت قيمت گزافشان نميشه درست مطلب را رسوند.

فرضا شما ميخواهيد براي يكي از عزيزانتان يك دوربين "كوچك" هديه بگيريد. اگر بودجه تان محدود نبود چه دوربيني تهيه ميكرديد؟
    بگذاريد اول خودم جواب بدهم: يك x20 خوشگل ميخريدم و به اون عزيز ميگفتم كه اين چرخ روي A تنظيم كن و با اين دگمه عكس بگير.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

امیرحسین عزیز ؛ با نظر به چند پیام قبلی شما ، استنباط من اینگونه هست که شما معتقید فلان ابزار گرچه کیفیت خیلی خوبی داره ولی در قیاس با مدلی که مثلا قیمتش نصف هست ، دو برابر پرفورمانس ارائه نمیده .

اینکه چرا چنین اختلاف قیمتی ایجاد شده بحثیست که به صورت جداگانه می تونیم بهش بپردازیم . اما به صورت خلاصه باید عرض کنم که یک کمپانی می خواد به 10% بهبود برسه باید خیلی از فاکتورهای تولید رو تقریبا از نو برنامه ریزی کنه .

اینگونه نیست که 10% پرفورمانس مساوی باشه با 10% افزایش مخارج تولید . اگر در جریان باشید ، صرفا تحقیقاتی که برای رسیدن به یک محصول بهتر انجام میشه ، هزینه های پیش بینی نشده و گزافی رو به همراه داره که گاهی منجر به فزونی یافتن هزینه ی تحقیقات نسبت به تولید خود محصول میشه (حالا فرض کنید که تکنولوژی حاصل تحقیقات خود کمپانی نباشه) . این موارد رو اضافه کنید به هزینه ی راه اندازی خط تولید جدید ، ماتریال جدید و قراردادهایی با شرکای جدید برای تولید محصول جدید که برای خرید برخی پارت های محصول بسته میشه (عموما فی قرارداد جدید شامل هیچ گونه تخفیفی نمیشه ، در صورتی که قرارداد با طرف های آشنا می تونه منجر به کاهش برخی هزینه ها بشه) .

اینجوری باید بگم که تولید چیزی نیست که به این راحتی بشه در موردش نظر داد . اختلاف قیمت ها دو مدل رو نمیشه اینگونه راحت بدون در نظر داشتن واقعیت های تولید تفسیر کرد . امیدوارم لااقل در بحث "چرایی" تفاوت قیمت توجیح شده باشید .

اما در حیطه ی "کاربرد" مسئله اینجاست که آیا این اختلاف قیمت که با پرفورمانس تناسب نداره ، وسیله ی مورد نظر رو از سبد انتخاب حذف می کنه ؟ یا اینکه آیا باعث صرف نظر خریدار از خرید این مدل میشه ؟

این نیاز شماست که مشخص می کنه اختلاف قیمت D7000 با 1100D برای شما منطقیست یا خیر . به فرض که اختلاف قیمت این دو مدل کاملا غیر منطقیه ؛ حال شما بفرمایید اگر کاربری به مگاپیکسل یا همان اختلاف دینامیک رنج D7000 نیاز واجب داشته باشه باید چکار کنه ؟ در بحث لنزها هم دقیقا جواب به همین صورته . اگر 10% اختلاف برای کاربری حیاتی باشه ، اختلاف 100 درصدی بها دیگه مطرح نخواهد بود .

بحث از اونجایی آغاز شد که دوستمون برای عکاسی حیات وحش 3م بودجه داشت ، آشنایی کافی به عکاسی نداشت و میان نیکون و کانن مانده بود ... بنده هم توصیه کردم که میان D7000 و 60D یکی رو انتخاب کنند و بعدها که آشنایی پیدا کردند ، لنزهای مورد نیاز رو اضافه کنند . باورمندم که در گزاره ی مذکور تعصبی نبود چرا که از هر دو برند پیشنهاد دادم و اینکه با پیشنهاد Walk around عدم آگاهی دوستمون رو به نیازشون رو نیز هم در نظر گرفتم . در باب دوربین 1100D هم معتقدم دوربین خوبیست منتها نه برای ایشون .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، Anoosh-Em، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

با سلام
    خیلی وقته که دیر به دیر میرسم تا سری به فروم بزنم، امروزم فرصتی شد گذاری داشته باشم که بحث اخیر تاپیک نظرمو جلب کرد
    گویا این بحث ها توی فروم هیچ وقت تمومی نداره و عادت کردیم تا یه بنده خدایی یه سوال پرسید شروع کنیم اطلاعات عمدتا آموخته از وب رو با عقاید و تعصبات شخصیمون قاطی کنیم و شروع کنیم با هدیگه کل کل کردن! حالا بعد کلی حرف و سه چهار صفحه نظر ثبت شدن، اون بنده خدا باید با کلی گیج شدن یه نتیجیه ای از این ماجرا بگیره و خوب شایدم نگیره عیبی نداره خودش میدونه خواست سوال نکنه!
    دوستان عزیز خیلی از سوالایی که اینجا پرسیده میشه واقعا واسه راهنمایی شدنه نه سوژه ای واسه بحث های ما
    بیاین همونقدر که واسه نظرات هم احترام قائلیم به سوال های پرسیده شده هم احترام بگذاریم
    با تشکر و پوزش از اینکه کمی رک هستم
    Anoosh-Em، persian.boy و masataro تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

پسر پارسی عزیز، من هم صحبتی راجع به غیر منطقی بودن این قضیه که چرا یکی گرونتره نکردم. صحبتم فقط همین بود : برای همه یک نسخه خوب نیست که پیچیده بشه، و باید با کمی تامل بیشتر پیشنهاد داده بشه. و اینکه گاهی شما از دید خودتون که عکاس حرفه ای هستید، پیشنهادی رو به فردی می دید، و این نه تنها بهش کمکی نمی کنه، بلکه مدعی ترش می کنه. از پایه شروع کردن رو به همه دوستان توصیه می کنم. شاد باشید.
    persian.boy، Moty و masataro تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

از همه بچه های گل انجمن تشکر میکنم .. فقط این سوال آخر تفاوت اصلی 650d با 60d تو چه قسمتیه ؟ آیا میشه رو 650d هم به عنوان علاقمند به عکاسی طبیعت و حیات وحش و نه به عنوان عکاس حرفه ای حساب کنم ؟

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط masataro نمایش پست ها
    از همه بچه های گل انجمن تشکر میکنم .. فقط این سوال آخر تفاوت اصلی 650d با 60d تو چه قسمتیه ؟ آیا میشه رو 650d هم به عنوان علاقمند به عکاسی طبیعت و حیات وحش و نه به عنوان عکاس حرفه ای حساب کنم ؟
    به لحاظ دسته بندی های معمول 60d در کلاس بالاتر از 650d قرار دارد این یعنی امکانات بدنه بالاتری دارد نظیر : استفاده از منشور بجای آینه - ال سی دی دوم - هندلینگ و درزبندی بهتر و ... البته 650d به دلیل جدید بودن امکاناتی مشابه و گاه برتر از 60d دارد مثل : سیستم فوکوس جدید

در جواب سوال دوم پاسخ مثبت است شما به عنوان یک علاقمند می توانید روی سری xxxD حساب کنید.

امید که دوربینی ابتیاع نموده و از عکاسی لذت ببرید.
    ویرایش توسط hkhaghani : Friday 1 February 2013 در ساعت 23:33
    yaghoobi و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط masataro نمایش پست ها
    سلام .. من علاقمند طبیعت و حیات وحش هستم و تصمیم گرفتم کار عکاسی رو تو این زمینه دنبال کنم حالا میخوام یه دوربین SLR بخرم ولی بین برندها و مدل ها گیر کردم و نمیتونم انتخاب درستی بکنم اول میخواستم نیکون D90 بگیرم ولی گفتند که برند کانن لنزهای متنوع تری داره .. تو رنج 2 تا 3 میخوام یه دوربین خوب معرفی کنید .. اگه میشه چند مدل لنز هم واسه عکاسی طبیعت و همچنین حیات وحش که کیفیت عالی داشته باشند معرفی کنید .. ممنون
    سلام
    می دانم که جنابعالی در خواست راهنمائی برای خرید DSLR کرده اید ولی اگرحتماً و حتماً می خواهید از حیات وحش خصوصاً از پرندگان عکاسی کنید و نمی توانید یا نمی خواهید میلیون ها تومان بابت لنز های تله بلند هزینه کنید، جسارتاً پیشنهاد می کنم به جای DSLR یک سوپرزوم ماندد SX40 یا SX50 کنن یا FZ200 پاناسونیک بخرید. (همان کاری که دوستمان مرتضی خادمی کرد و علیرغم داشتن DSLR یک SX40 برای عکاسی از پرندگان خرید و عکس های عالی با آن می گیرد)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

سلام
    من مي خواستم دوربينم رو ارتقا بدم . مي خواستم بدونم كه بين 60D و 50D ( دسته دوم ) كدوم بهتره ؟ و چرا ؟
    ممنون