صفحه 609 از 1201 نخستنخست ... 109 509 559 599 605 606 607 608 609 610 611 612 613 619 659 709 1109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,081 تا 6,090 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjjad نمایش پست ها
    اساتید بزرگوار نکات لازم رو فرمودند.کلا لنزهای کانن و نیکون گرانتر از سایر برندهاست یکی از دلایلشم وجود لرزشگیر داخل لنزه.البته لنزهای نیکون بعضا از کانن هم گرونتره.برای مثال 50mm f1/8 کانن چیزی حدود300،350 هست در حالی که همین لنز در نیکون سری G حدودا900 تومن هست البته سری d هم هست ولی در entry level ها فوکوس اتو رو از دست خواهید داد.از لحاظ موجود بودن تجهیزاتم مشکلی نیست چون تو لنز از اولترا واید موجوده تا تله و ...خود من با نیکون ارتباط بهتری برقرار میکنم شاید به میزان ناچیزی تو عکسهای jpeg نیکون کیفیت بالاتری داشته باشد ولی تو فایل خام(raw) همه چی دست خودتونه.با تشکر
    اين هم درست نيست كه لنزهاي نيكون وكنون گرانتر از ساير برندهاست آن هم به خاطر وجود لرزشگير داخلي. وقتي داريد دو لنز را مقايسه مي كنيد بايد ارزش آنها را مقايسه كنيد نه قيمت آنها را. ارزش هم تنها كيفيت نسبت به قيمت نيست. وجود ديافراگم باز هم مي تواند يك ارزش بأشد. سبكي هم مي تواند يك ارزش باشد و .... كه البته برأي هر فردي متفاوت است. در مورد مقايسه ٥٠ كنون و سري جي نيكون هم علت اختلاف قيمت كاملا مشخص است كيفيت سأخت بهتر، شازپنس خوب حتي در بازترين ديافراگم، خطاهاي اپتيكي كمتر باعث اين اختلاف قيمت است.
    K_NMT، M.Mobin، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    اين هم درست نيست كه لنزهاي نيكون وكنون گرانتر از ساير برندهاست آن هم به خاطر وجود لرزشگير داخلي. وقتي داريد دو لنز را مقايسه مي كنيد بايد ارزش آنها را مقايسه كنيد نه قيمت آنها را. ارزش هم تنها كيفيت نسبت به قيمت نيست. وجود ديافراگم باز هم مي تواند يك ارزش بأشد. سبكي هم مي تواند يك ارزش باشد و .... كه البته برأي هر فردي متفاوت است. در مورد مقايسه ٥٠ كنون و سري جي نيكون هم علت اختلاف قيمت كاملا مشخص است كيفيت سأخت بهتر، شازپنس خوب حتي در بازترين ديافراگم، خطاهاي اپتيكي كمتر باعث اين اختلاف قيمت است.
    خیلی ممنون از پاسخ شما ولی اگر در جمله من دقت میکردید گفتم یکی از دلایل تفاوت قیمت لرزشگیر هست.با تشکر از شما
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام

ببخشید نمی خوام آف تاپیک پست بدم اما چون بحث قیمت شد یه نکته کوچیک بگم:

بحث قیمت به عوامل زیادی بستگی داره که فقط یکیش کیفیت هست.
    مثلا دوربین ها و لنزهای سونی در مقایسه با موارد مشابه خودشون در برند نیکون و کنن گرون تر هستند.
    اما می دونید که لنزهای سونی لرزشگیر ندارند چون لرزشگیر سونی داخل بادی هست.
    اما چرا سونی لنزهاش گرون تره؟ تست ها هم برتری و کیفیت خاصی رو در مورد لنزهای سونی نشون نمیده...
    این گرونی دلایل دیگه ای داره که شاید یکیش کمیاب بودنش باشه...

ارادتمند
    مجتبی
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام

ببخشید نمی خوام آف تاپیک پست بدم اما چون بحث قیمت شد یه نکته کوچیک بگم:

بحث قیمت به عوامل زیادی بستگی داره که فقط یکیش کیفیت هست.
    مثلا دوربین ها و لنزهای سونی در مقایسه با موارد مشابه خودشون در برند نیکون و کنن گرون تر هستند.
    اما می دونید که لنزهای سونی لرزشگیر ندارند چون لرزشگیر سونی داخل بادی هست.
    اما چرا سونی لنزهاش گرون تره؟ تست ها هم برتری و کیفیت خاصی رو در مورد لنزهای سونی نشون نمیده...
    این گرونی دلایل دیگه ای داره که شاید یکیش کمیاب بودنش باشه...

ارادتمند
    مجتبی
    خير
    ربطي ندارد.
    چون تقاضاي آنها نسبت به كالاهاي رقيب كمتر است،كمتر توليد و توزيع ميشوند و هزينه هاي تحقيق و توليد روي تعداد كمي محصول (نسبت به رقبا) تقسيم مي شود.
    علاوه بر اين سياستهاي قيمت گذاري كارخانه ها هم در اين مورد متفاوت است.
    K_NMT، Kasra.H، Pooyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

دوستان! دیروز یه کنون 600D دیدم خواستم بخرم دیدم رو لنزش 18-55 III نوشته بود ولی IS ننوشته بود !فرقش با II IS چیه بجز مسئله لرزش گیر؟
    سوال دومم اینک روش کلمه MACRO هم نوشته بود ,یعنی میشه عکسهاس ماکرو گرفت و نیاز به لنز ماکرو جداگانه نیست؟
    واسه همین فعلا صبر کردم!
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

سلام خدمت همه دوستان
    من این تاپیک رو تاحدی زیر و رو کردم(خوندن 500 صفحه واقعا مشکله) ولی هنوز نتونستم تصمیم درست بگیرم

من نزدیک 2 ساله که یه دونه 1000D دارم و باهاش عکاسی می کنم.اخیرا با راهنمایی دوستان یه لنز 15-85 تهیه کردم که واقعا راضیم ازش.ولی یکی از دوستان نه چندان نزدیک توصیه می کرد که با این body نمیشه عکس مناسبی(به خاطر دامنه رنگ و پردازشگر تصویر) حتی با این لنز گرفت و تشویق میکنه برای خرید 60D یا 600D.
    با توجه به اینکه معمولا عکس ها رو از 20*30 بزرگتر چاپ نمی کنم و علاقه به پرتره - خانوادگی و طبیعت دارم توصیه این دوست من درسته؟
    و این اختلاف قیمت ارزش داره؟
    و اگه درسته دوستان با بودجه محدود من چه دوربینی رو پیشنهاد می کنن؟
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    دوستان! دیروز یه کنون 600D دیدم خواستم بخرم دیدم رو لنزش 18-55 III نوشته بود ولی IS ننوشته بود !فرقش با II IS چیه بجز مسئله لرزش گیر؟
    سوال دومم اینک روش کلمه MACRO هم نوشته بود ,یعنی میشه عکسهاس ماکرو گرفت و نیاز به لنز ماکرو جداگانه نیست؟
    واسه همین فعلا صبر کردم!
    فرقي با 18-55 IS II‌ندارد به جز نداشتن لرزشگير. عكس ماكرو با بزرگنمائي مناسب هم نمي توان با آن گرفت (به نظرم حداكثر بزرگنمائي آن مانند 18-55 IS II برابر 0.34x باشد در صورتيكه حداقل بزرگنمائي نسبتاً مناسب براي ماكروگرافي 0.5X است)
    Marefat، Madjidm، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط parybaba نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    من این تاپیک رو تاحدی زیر و رو کردم(خوندن 500 صفحه واقعا مشکله) ولی هنوز نتونستم تصمیم درست بگیرم

من نزدیک 2 ساله که یه دونه 1000D دارم و باهاش عکاسی می کنم.اخیرا با راهنمایی دوستان یه لنز 15-85 تهیه کردم که واقعا راضیم ازش.ولی یکی از دوستان نه چندان نزدیک توصیه می کرد که با این body نمیشه عکس مناسبی(به خاطر دامنه رنگ و پردازشگر تصویر) حتی با این لنز گرفت و تشویق میکنه برای خرید 60D یا 600D.
    با توجه به اینکه معمولا عکس ها رو از 20*30 بزرگتر چاپ نمی کنم و علاقه به پرتره - خانوادگی و طبیعت دارم توصیه این دوست من درسته؟
    و این اختلاف قیمت ارزش داره؟
    و اگه درسته دوستان با بودجه محدود من چه دوربینی رو پیشنهاد می کنن؟
    دوست عزیز با سلام،

حرف دوست شما تا حدودی درسته. بالاخره دوربین شما جزو ابتدایی ترین محصولات dslr کنون هست. اما با توجه به اینکه شما پرتره خانوادگی و منظره کار می کنید و با توجه به اینکه لنز ارزشمند 85-15 رو هم دارید، اگر چنانچه از رنگها و کیفیت عکسهاتون راضی هستید و این مساله شما رو ارضا می کنه به نظر با همین ترکیب به عکاسیتون ادامه بدید. اما اگه از کیفیت و رنگهای عکستون احساس می کنید که لذت نمی برید و اگه بودجه اش رو دارید پیشنهاد من 60D هست. لنزتون رو هم حتما نگه دارید و به هیچ عنوان نه تعویض کنید و نه بفروشید.

موفق باشید.
    SHOK53، parybaba و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز با سلام،

حرف دوست شما تا حدودی درسته. بالاخره دوربین شما جزو ابتدایی ترین محصولات dslr کنون هست. اما با توجه به اینکه شما پرتره خانوادگی و منظره کار می کنید و با توجه به اینکه لنز ارزشمند 85-15 رو هم دارید، اگر چنانچه از رنگها و کیفیت عکسهاتون راضی هستید و این مساله شما رو ارضا می کنه به نظر با همین ترکیب به عکاسیتون ادامه بدید. اما اگه از کیفیت و رنگهای عکستون احساس می کنید که لذت نمی برید و اگه بودجه اش رو دارید پیشنهاد من 60D هست. لنزتون رو هم حتما نگه دارید و به هیچ عنوان نه تعویض کنید و نه بفروشید.

موفق باشید.
    با تشکر از راهنمایی شما
    مشکل من اینه که نمی دونم 60D چقدر می تونه رو عکس ها و لذت بردن از عکاسی بیشتر تاثیر بزاره.من الان هم دوربینمو دوست دارم و همینطور عکس هام رو،اما همیشه نگرانم که مثل لنز که وقتی 15-85 رو گرفتم کلی افسوس خوردم که اگه زودتر گرفته بودم چه عکس های بهتری که نمی گرفتم و اینقدر این 18-55 منو از خودم و عکاسی نا امید نمی کرد(مخصوصا که حتی is هم نبود!)

وچون کسی از دوستان نزدیک 60D نداره که بتونم متوجه این تفاوت بشم و از طرفی چون تازه پول برا لنز دادم نگران بودجه هم هستم،منتظر راهنمایی های شما و سایر دوستانم برای تصمیم درست
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط parybaba نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی شما
    مشکل من اینه که نمی دونم 60D چقدر می تونه رو عکس ها و لذت بردن از عکاسی بیشتر تاثیر بزاره.من الان هم دوربینمو دوست دارم و همینطور عکس هام رو،اما همیشه نگرانم که مثل لنز که وقتی 15-85 رو گرفتم کلی افسوس خوردم که اگه زودتر گرفته بودم چه عکس های بهتری که نمی گرفتم و اینقدر این 18-55 منو از خودم و عکاسی نا امید نمی کرد(مخصوصا که حتی is هم نبود!)

وچون کسی از دوستان نزدیک 60D نداره که بتونم متوجه این تفاوت بشم و از طرفی چون تازه پول برا لنز دادم نگران بودجه هم هستم،منتظر راهنمایی های شما و سایر دوستانم برای تصمیم درست
    دوست عزیز شما لذت بردن در عکاسی رو چگونه معنی می کنید ؟ 60d قطعا ارتقا خوبی محسوب میشه ( مخصوصا با لنز 85-15 ) ولی این که بتونه به شما لذت بده بحثش جداست . بنظرم شما یه جستجو در اینترنت کنید و نمونه عکس هایی که با این دوربین گرفته شده رو ببینید , اینجوری خیلی راحت میتونید تصمیم گیری کنید . البته اگه بودجتون رو ذکر کنید دوستان بیشتر راهنمایی میکنن .
    SHOK53 و parybaba تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .