صفحه 709 از 1201 نخستنخست ... 209 609 659 699 705 706 707 708 709 710 711 712 713 719 759 809 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,081 تا 7,090 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط amir3852 نمایش پست ها
    با تشكر از همه دوستان
    من همه اين موارد رو ميدونستم ولي خواستم نظر استادان عزيز رو هم بدونم بله لنز عالي 24-70 كانن با ديافراگم 2.8 در حدود 7200 قيمتش 70-200 با 2.8 در حدود 8.5 قيمتش و يك 18-35 هم در حدود 4.7 قيمتش كه با موتور USM و عدسيهاي آسفريكال و پوشش فلورايت هستش ولي براي من بسيار زياد چون عرض كردم من فقط ميخوام فرض مثال در سال كلا 100 تا عكس بگيرم اون هم تفريحي اگر بخوام فول فريم بگيرم بايد لنز فول فريم بگيرم كه كراپ نداشته باشم و فاصله كانونيم هم درست باشه
    در ضمن بيشتر مواقع عكاسي من به مسافرت ختم ميشه و فقط توي نور روز شب خيلي خيلي كم عكاسي ميكنم
    و مسئله ديگه عرض كردم چون اصلا قصد اقتصادي ندارم و حالت تفريحي داره ميخوام به همون كراپ فاكتور بسنده كنم اون هم چون كراپ نيكون 1.5 و كراپ كانن 1.6 پس در واقع عكس با كراپ كمتري دارم و سعي ميكنم همون نيكون D7100 رو حالا با يك لنز 24-70 يا يك لنز با محدوده ديافراگم مناسب بين 2.8 تا 22 انتخاب كنم كه باز هزينم بالا ميره
    دوربينهاي كانن به دليل نداشتن فلش سرخود از فكرم خارج ميشن و به دليل كراپ زيادشون چون سايز سنسورشون كوچيك و به همين دليل حتي رزولوشن و مگاپيكسلشون هم پايين مياد
    هر چند تأثير اصلي توي لنز ولي چاره اي نيست
    استادم پيشنهاد خودم رو به خودم داد
    يك بادي 5D MARK III بهمراه يك 24-70 و 70-200 و 400 و يك 18-35 همگي با ديافراگم 2.8
    دست دوم به قيمت 32 تومن ولي من نميخوام براي چيزي كه برام سودآوري نداره بالاي 5 ميليون خرج كنم
    از الان مشخص فقط طبيعت و منظره عكاسي ميكنم اونهم با خانواده

از همه ممنونم
    ولي يك چيز مشخص نشد باز كانن بهتره يا نيكون فقط توي قسمت بادي
    صحبتهاي شما كمي گنگه. از يه طرف صحبت از 100 تا عكس در سال و اون هم تفريحي مي كنيد از طرف ديگه صحبت از عكاسي تايم لپس و نجومي و ورزشي.
    اگه تفريحي و براي مسافرت اونم براي عكاسي تو نور روز مي خواهيد اصلا نيازي به dslr نيست يه p&s كار شما رو راه مي اندازه.در واقع اگه با يه p&s نمي تونيد عكس هاي خانوادگي خوبي بگيريد با dslr هم نمي تونيد. به جاي خريد dslr روي مهارتهاي عكاسي تون كار كنيد. دوربين هاي p&s حرفه اي هم موجوده كه تنظيماتي شبيه dslr دارند كه مي تونيد با اونا شروع كنيد.
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

دوربينهاي كانن به دليل نداشتن فلش سرخود از فكرم خارج ميشن و به دليل كراپ زيادشون چون سايز سنسورشون كوچيك و به همين دليل حتي رزولوشن و مگاپيكسلشون هم پايين مياد
    شما که بفکر ف.ف نیستین دیگر نداشتن فلاش (در رده های ف.ف) معنی ندارد.
    منظورتان از "کراپ زیادشون" آن 1/10 هست؟ و "سایز سنسورشون کوچیک" یعنی آن نیم در یک میلیمتر کوچکتر را میفرمائید؟
    البته صحبت شما غلط نیست ولی پارامترهای مهمتری برای مقایسه وجود دارند..
    در مورد قسمت دوم سوالتون هم فکر نکنم کسی بتواند پاسخ قطعی به شما بدهد. هر دو برند در بدنه های هم رده، خوب هستن و برای پارامترهای شما هر دو انتخاب صحیح است.

در نهایت، من هم مانند دوستان پیشنهاد میدهم دوربینی با لنز همه کاره انتخاب کنید و در آینده چنانچه تصمیم به ادامه و صرف هزینه بیشتر داشتین، اقدام به تهیه لنزهای مناسب ژانر خودتون بفرمائید.
    موفق باشید
    peacekeeper تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

فکر نمی کنم اختلاف سایز سنسورهای APS-C کانن و نیکون در اون حدی باشه که بشه گفت سایز سنسورهای کانن کوچیکه یا کراپشون زیاده. شاید این تفاوت سایز سنسور به قدری کم باشه که حتی اون رو فاکتور مثبتی برای نیکون در نظر نگیرند (البته اگه اشتباه میکنم لطفا اساتید دیگه تصحیح کنند). بنده به شخصه تاکنون جایی ندیدم این موضوع رو برای نیکون یه برتری قاطع بدونن.

این سوال را هرگز نمیتوان پاسخ داد. ولی توصیه اینه که اگه فیلمبرداری براتون اهمیت بالایی داره کانن رو انتخاب کنید، در غیر اینصورت به سلیقه و نیازهای خود رجوع کنید (البته در مقایسه دوربین های همرده).
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Sunday 21 September 2014 در ساعت 15:42
    amir3852 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با سلام دوستان
    راستش من دو ماهي هستش كه كلاس عكاسي حرفه اي ميرم و مجبورم بخاطر كارگاهها دوربين و لنز و غيره تهيه كنم
    قصد خودم از عكاسي به هيچ وجه اقتصادي نيستش و فقط براي اينكه بتونم در مواقع خاص عكاسي عالي انجام بدم كلاس ميرم و بيشتر دوست دارم عكاسي نجومي يا همون تايم لپس و يا عكاسي از طبيعت و گل و منظره داشته باشم و در كنارش HDR هم كنم
    خودم دو تا دوربين رو مد نظرم هستش البته عرض كردم بيشتر دوست دارم توي سفرها و مواقعي نجوم يعني عشقي عكاسي كنم و اصلا قصد زدن آتليه يا در هر حالي نگرش اقتصادي بهش ندارم
    1- دوربين نيكون D7100 بهمراه يك لنز 18-300 با سه پايه بنرو 1680 و يك كوله كه بتونم نوت بوكم رو هم با خودم ببرم
    2- بدنه كانن 6D بهمراه يك لنز 18-200 به سه پايه بنرو 1680 و يك كوله شبيه بالا

هزينه هم قصد داشتم تا 15 باشه ولي به دلايلي الان به 5 تومن محدودش كردم حالا كمي بالا و پايين
    ممنون ميشم از دوستاني كه حالا عكاسي ميكنن بگن كدوم بهترينه
    براي عكاسي توي طبيعت و منظره و كمي نجوم و ورزشي و پرتره
    درود
    اول از همه اگر دوربین را قطعی انتخاب کرده اید، حدود 2 میلیون از هزینه باقی می ماند که با این دو میلیون صرفا می توانید یک لنز مثل 16-11 توکینا تهیه کنید!
    حالا اگر براتون اولویت با نجوم و منظره است که این لنز بد نیست!
    اگر با پرتره است که کلا باید دنبال چیزی مثل 85 F/1.8 یا 50 F/1.8 باشید
    و اگر عکاسی ورزشی می خواهید همانطور که جناب چگینی فرمودند باید به فکر تهیه لنزی مثل 200-70 ّF/2.8 باشید.
    یک راه دیگر هم این هست که دوربین را با لنز 105-18 خودش یا 50-17 F/2.8 شرکتهایی مثل سیگما و یا تامرون تهیه کنید که حدود 3.500 الی 4.000 خواهد شد و ما بقی را هم برای خرید یک لنز مثل 85mm F/1.8 (با لنز کیت) یا 50mm F/1.8 با لنز 50-17 به همراه وسایل جانبی بگذارید!
    ولی برای کار شما ایده آل (در صورت وجود بودجه) به نظر بنده این لیست هست
    1- Nikon 7100 (انتخاب جنابعالی)
    2- Tokina 11-16 F/2.8 II (طبیعت و نجوم)
    3- Nikon,Sigma, Tamron 17-50 F/2.8 (طبیعت،نجوم و عکاسی خیابانی (البته محدود))
    4- Nikon 85mm F/1.8 یا Nikon 50mm F/1.8(برای پرتره)
    5- nikon, Tamron, Sigma 70-200mm F/2.8 (برای فعالیت ورزشی و اگر لنز پرتره تهیه نکردید تا حدودی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود)
    ارادتمند
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

با تشكر از همه دوستان
    من همه اين موارد رو ميدونستم ولي خواستم نظر استادان عزيز رو هم بدونم بله لنز عالي 24-70 كانن با ديافراگم 2.8 در حدود 7200 قيمتش 70-200 با 2.8 در حدود 8.5 قيمتش و يك 18-35 هم در حدود 4.7 قيمتش كه با موتور USM و عدسيهاي آسفريكال و پوشش فلورايت هستش ولي براي من بسيار زياد چون عرض كردم من فقط ميخوام فرض مثال در سال كلا 100 تا عكس بگيرم اون هم تفريحي اگر بخوام فول فريم بگيرم بايد لنز فول فريم بگيرم كه كراپ نداشته باشم و فاصله كانونيم هم درست باشه
    در ضمن بيشتر مواقع عكاسي من به مسافرت ختم ميشه و فقط توي نور روز شب خيلي خيلي كم عكاسي ميكنم
    و مسئله ديگه عرض كردم چون اصلا قصد اقتصادي ندارم و حالت تفريحي داره ميخوام به همون كراپ فاكتور بسنده كنم اون هم چون كراپ نيكون 1.5 و كراپ كانن 1.6 پس در واقع عكس با كراپ كمتري دارم و سعي ميكنم همون نيكون D7100 رو حالا با يك لنز 24-70 يا يك لنز با محدوده ديافراگم مناسب بين 2.8 تا 22 انتخاب كنم كه باز هزينم بالا ميره
    هر چند تأثير اصلي توي لنز ولي چاره اي نيست
    استادم پيشنهاد خودم رو به خودم داد
    يك بادي 5D MARK III بهمراه يك 24-70 و 70-200 و 400 و يك 18-35 همگي با ديافراگم 2.8
    دست دوم به قيمت 32 تومن ولي من نميخوام براي چيزي كه برام سودآوري نداره بالاي 5 ميليون خرج كنم
    از الان مشخص فقط طبيعت و منظره عكاسي ميكنم اونهم با خانواده

از همه ممنونم

سوت بزن ذهنت رها بشه
    راحت کنید خودتون رو 70D +18-135 +50mm1.8
    این میشه 4.5 تومان پس شما چیز دیگری نمیتوانید بخرید که بخواهید در موردش فکر کنید چون بودجه همینه بعد از مدتی متوجه میشوید چه کاری میخواهید انجام بدید لنز رو گسترش میدید
    الان اولویت خرید دوربینه که شما ازش استفاده کنید و با خیال تصمیم نگیرید
    کنون بهتره با نیکون(فرقی ندارن در فیلم کنون بهتره در لنز کنون موجودی تو بازار بیشتره و هزینه کمتره 1.6 کراپ به نسبت 1.5 واقعا فرق چندانی ندارد همین و بس )
    اگر هم نیکون میخواهید بازم فرقی ندارد 18-140 + D7100 + 50mm
    اگر میخواهید سردرد بگیرید باز سرچ کنید
    ویرایش توسط siosha : Sunday 21 September 2014 در ساعت 15:31

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

سلام
    بنده لنز70-200اف2.8دارم
    قبلا7دی و60دی داشتم
    حالا میخوام فول فریم بخرم و لنز24-70تامرون
    کارم هم همایش ها وپرتره هست واندکی فیلم کوتاه ومستند
    درعکس ها تفاوت زیادی هست بین 5دی مارک3 و6دی؟
    فیلمبرداری5دی مارک2 راضی بودم 6دی همون کیفیت رو داره؟
    اگ مارک3 بخرم براتامرون چیزی نمیمونه وباید14م م سامیانگ بخرم
    بنظرشما تفاوت5دی3 با6دی 3500می ارزه؟؟
    بادی 4هزارتاکارکرده 6دی پیداکردم4تومن بنظرتون اینوبگیرم چطوره؟
    پیشنهاد دیگه ایی داریدبفرمایید
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    سلام
    بنده لنز70-200اف2.8دارم
    قبلا7دی و60دی داشتم
    حالا میخوام فول فریم بخرم و لنز24-70تامرون
    کارم هم همایش ها وپرتره هست واندکی فیلم کوتاه ومستند
    درعکس ها تفاوت زیادی هست بین 5دی مارک3 و6دی؟
    فیلمبرداری5دی مارک2 راضی بودم 6دی همون کیفیت رو داره؟
    اگ مارک3 بخرم براتامرون چیزی نمیمونه وباید14م م سامیانگ بخرم
    بنظرشما تفاوت5دی3 با6دی 3500می ارزه؟؟
    بادی 4هزارتاکارکرده 6دی پیداکردم4تومن بنظرتون اینوبگیرم چطوره؟
    پیشنهاد دیگه ایی داریدبفرمایید
    من بودم بجای تامرون روی لنز کنون هزینه میکردم برای همایش و نور کم شما فکوس قوی لازم دارید
    ولی پرتره خیر با 85 یا 50 کارتون راه میافتد
    24-70 II را در اولویت بگذارید بدنه در اولویت بعدی 3 سال دیگه بازم این بادی قدیمی میشود
    امسال هم 5D جدید میاد
    بین 6D و 5D از نظر فکوس تفاوت زیادی وجود دارد ولی کیفیت چندان متفاوت نیست اگر به بادی حرفه ای عادت کرده باشید 6D محدود کننده است
    الان بگید از 7D رضایت داشتید 60D چطور؟ آیا این دو بادی را متفاوت میبینید یعنی براتون فرقش محسوس بود؟

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    من بودم بجای تامرون روی لنز کنون هزینه میکردم برای همایش و نور کم شما فکوس قوی لازم دارید
    ولی پرتره خیر با 85 یا 50 کارتون راه میافتد
    24-70 II را در اولویت بگذارید بدنه در اولویت بعدی 3 سال دیگه بازم این بادی قدیمی میشود
    امسال هم 5D جدید میاد
    بین 6D و 5D از نظر فکوس تفاوت زیادی وجود دارد ولی کیفیت چندان متفاوت نیست اگر به بادی حرفه ای عادت کرده باشید 6D محدود کننده است
    الان بگید از 7D رضایت داشتید 60D چطور؟ آیا این دو بادی را متفاوت میبینید یعنی براتون فرقش محسوس بود؟
    باتوجه به نوع عكاسي من ك سرعت بالاي عكاسي ونقاط فكوس ٧دي كاربرد زيادي نداشت چون ٧دي بيشتربراي ورزشي وپرنده گرافي كاربردداره
    نويز٧دي مقداري بيش از حد بود١٦٠٠ايزو
    ولي بدنه بسيار خوش دستي بود
    اما٦٠دي بهمراه گريپ تقريبا كار راه انداز بود
    ولي باز نويز اذيت ميكرد
    من اگه ٢٤-٧٠ كنن بگيرم بودجم تموم ميشه و به دوربين نميرسه
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

باتوجه به نوع عكاسي من ك سرعت بالاي عكاسي ونقاط فكوس ٧دي كاربرد زيادي نداشت چون ٧دي بيشتربراي ورزشي وپرنده گرافي كاربردداره
    ولي باز نويز اذيت ميكرد
    اگه امكانات 7D براتون بي استفاده بوده خريد 6D منطقي تره . به لحاظ عملكرد سنسور چيزي از mark III كم نداره و نقطه مركزي فوكوسش عملكرد خوبي داره.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

ولي باز نويز اذيت ميكرد
    با این شرایط 5d چندان سودمند نیست
    انتخاب باقی دوربین 6D است و لنز 24-70
    شخصا لنز را ترجیح میدهد چون همین الان 6D قدیمی بحساب میاد اول لنز را تکمیل کنید
    ویا منتظر دوربین جدید کنون بمانید
    ویرایش توسط siosha : Sunday 21 September 2014 در ساعت 18:36