صفحه 619 از 1201 نخستنخست ... 119 519 569 609 615 616 617 618 619 620 621 622 623 629 669 719 1119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,181 تا 6,190 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط nightwish نمایش پست ها
    با سلام به شما دوستان. بنده حدود 50 صفحه اخیر تایپیک رو خوندم ولی نتونستم به نتیجه نهایی برای انتخاب بین 3200 و 5100 برسم.انتظاراتمو کاملا دقیق میگم امیدوارم بتونید منو راهنمایی کنید
    1-در عکاسی مبتدی هستم و فعلا وقت یادگیریشو ندارم به این معنی که دوربین شاید تا یک سال آینده یا بیشتر روی مود اتو باشد !
    2-به دلایلی که اینجا جای بازگوکردنش نیست اصرار دارم که حتما صاحب یک dslr باشم !
    3-استفاده من فقط کاربرد روزمره و خانگی و مسافرت میباشد و قصد عکاسی ماکرو و حیات وحش و پرنده و....به هیچ عنوان ندارم
    4-اول عکاسی ولی فیلم برداری هم برام مهمه یعنی میخوام با خرید دوربین بی نیاز از خرید هندی کم بشم
    یک چیز هست که منو متمایل به 3200 میکنه . اینکه سری 3xx نیکون برای مبتدی ها و آماتورها ساخته شده و سری 5xx برای حرفه ای ترها .آیا این معنیش اینه که کار کردن با 3200 راحت تره؟
    در ضمن دوربین 3200 دارای مودی به نام guide یا مد راهنما برای مبتدی ها هست که میتونه کاررو راحت کنه .عینا جملات سایت دیجی کالا که اونها هم حتما از جای دیگه گرفتن رو در این مورد براتون نقل قول میکنم:
    مد راهنما برای مبتدی ها میتواند کاملا کارآمد باشد.از طریق این مد اثر هرگونه تغیر در هر یک از پارامترهای نوردهی را به شما نشان میدهد. این مد دقیقا برای مبتدی ها ساخته شده تا به آنها آموزش لازم را بدهد.این خیلی خوب است چون یک مد راهنما برای مبتدیان میتواند خیلی بهتر از مد سبز اتو باشد.البته این دوربین مد اتو هم دارد

توی کلیپ تبلیغاتی خود سایت نیکون هم روی مد guide تاکید میشه و یکی دوبار هم تاکید میشه که کار کردن با این دوربین برای همه راحته
    با سلام دوست گرامی!
    البته من یک DSLR رو جایگزین هندی کم نمیدونم چون خطر افتادن وجود داره و قابلیت مانور یه هندی کم خیلی بیشتره, ضمن اینکه وزن کمتری هم داره ولی یه همچین دوربینی رو نمیشه هر کجا برد چون خیلی از توان باطری استفاده میکنه!
    بازم دوستان اساتید صاحب نظرترند!
    ولی بهتره به یه DSLR به دید عکاسی نگاه کنی!
    "ارادتمند"
    nightwish تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط nightwish نمایش پست ها
    با سلام به شما دوستان. بنده حدود 50 صفحه اخیر تایپیک رو خوندم ولی نتونستم به نتیجه نهایی برای انتخاب بین 3200 و 5100 برسم.انتظاراتمو کاملا دقیق میگم امیدوارم بتونید منو راهنمایی کنید
    1-در عکاسی مبتدی هستم و فعلا وقت یادگیریشو ندارم به این معنی که دوربین شاید تا یک سال آینده یا بیشتر روی مود اتو باشد !
    2-به دلایلی که اینجا جای بازگوکردنش نیست اصرار دارم که حتما صاحب یک dslr باشم !
    3-استفاده من فقط کاربرد روزمره و خانگی و مسافرت میباشد و قصد عکاسی ماکرو و حیات وحش و پرنده و....به هیچ عنوان ندارم
    4-اول عکاسی ولی فیلم برداری هم برام مهمه یعنی میخوام با خرید دوربین بی نیاز از خرید هندی کم بشم
    یک چیز هست که منو متمایل به 3200 میکنه . اینکه سری 3xx نیکون برای مبتدی ها و آماتورها ساخته شده و سری 5xx برای حرفه ای ترها .آیا این معنیش اینه که کار کردن با 3200 راحت تره؟
    در ضمن دوربین 3200 دارای مودی به نام guide یا مد راهنما برای مبتدی ها هست که میتونه کاررو راحت کنه .عینا جملات سایت دیجی کالا که اونها هم حتما از جای دیگه گرفتن رو در این مورد براتون نقل قول میکنم:
    مد راهنما برای مبتدی ها میتواند کاملا کارآمد باشد.از طریق این مد اثر هرگونه تغیر در هر یک از پارامترهای نوردهی را به شما نشان میدهد. این مد دقیقا برای مبتدی ها ساخته شده تا به آنها آموزش لازم را بدهد.این خیلی خوب است چون یک مد راهنما برای مبتدیان میتواند خیلی بهتر از مد سبز اتو باشد.البته این دوربین مد اتو هم دارد

توی کلیپ تبلیغاتی خود سایت نیکون هم روی مد guide تاکید میشه و یکی دوبار هم تاکید میشه که کار کردن با این دوربین برای همه راحته

دوست عزیز خودتون پاسخ خودتون رو دادید و قطعا دوربین D3200 براتون خیلی مناسب هست.
    nightwish و SHOK53 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام دوستان گرامی!
    امروز خلاصه کنون 600D گرفتم با لنز کیتش II IS 18-55

* فروشنده گفته تا چراغ باطریش سبز بشه بزار تو شارژ بمونه, آیا درسته یا بار اول باید بیشتر تو شارژ بمونه؟
    ضمنا قراره چند روز دیگه لنز 50mm/1.8 هم بگیرم همراه با یه فیلتر(در حال حاضر نداشت)!

* UV بگیرم یا پلاریزه؟

"ممنون بابت راهنمایی"

دوست عزیز با سلام،

دوربین جدید مبارکتون باشه.

در مورد شارژ بله به محض اینکه چراغ شارژر سبز شد، یعنی باتری فول شارژ هست و می تونید از برق بیرون بکشید.

در مورد فیلتر، اگه بیشتر می خوایید تو طبیعت عکاسی کنید و مایلید تا رنگها، پر رنگ تر و اغراق آمیز تر جلوه کنند اونوقت من پلارایزر رو پیشنهاد می کنم. در غیر اینصورت فیلتر uv براتون مناسب هست.

موفق باشید.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sonsun نمایش پست ها
    به هر حال هم 3200 و هم 5100 در یک رده (entry-level) قرار می گیرن و خروجی تصویر تقریبا یکسانی دارن. کارکردن با دی 5100 هم وقتی روی مد اتومات عکس بندازید سخت نیست البته. و خب عکاسی روی مد منوآل هم کار سخت و ترسناکی نیست.

هرچند در کل 3200 انتخاب بهتری به نظر میاد به خاطر قیمت کمتر (در حد پنجاه تا صد هزار تومن مثلاً!)، رزولوشن بیشتر تصویر خروجی و بدنه‌ی سبکتر و کوچکتر.

دوست عزیز با سلام،

این دو دوربین در یک رده قرار نمی گیرند و ملاک رده های دوربین ها، کیفیت خروجی اونها نیست، چون کیفیت تصویر تا حدود بسیار زیادی به لنز بستگی داره و امکانات و تنظیمات اونها تعیین کننده سطح دوربین هست. نیکون D3200 در رده Entry Level و نیکون D5100 در رده Mid Level قرار می گیرند. و همونطور که عرض کردم دلیل این سطح بندی، تنظیمات و امکانات حرفه ای تر دوربین 5100 هست.

موفق باشید.
    nightwish، SHOK53 و sonsun تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام دوستان گرامی!
    امروز خلاصه کنون 600D گرفتم با لنز کیتش II IS 18-55

* فروشنده گفته تا چراغ باطریش سبز بشه بزار تو شارژ بمونه, آیا درسته یا بار اول باید بیشتر تو شارژ بمونه؟
    ضمنا قراره چند روز دیگه لنز 50mm/1.8 هم بگیرم همراه با یه فیلتر(در حال حاضر نداشت)!

* UV بگیرم یا پلاریزه؟

"ممنون بابت راهنمایی"
    دوربین نو مبارک!
    تا وقتی شارژر شارژ کامل را نشان دهد در شارژ بماند بعد می توانید از باتری استفاده کنید.
    لنز 50f/1.8 به نسبت قیمت، لنز بسیار مناسبی است.
    فیلتر UV و پلاریزه دو کاربرد کاملاً محتلف دارند. با توجه به اینکه امروزه لنزها پوشش UV دارند، فیلتر UV فقط برای محافظت فیزیکی لنز استفاده می شود و بنابر این همیشه روی لنز بسته است.
    فیلتر پلاریزه برای حذف نورهای زائد (مثلاً انعکاس روی سطح آب یا روی شیشه یا برق نور روی برگ درختان) استفاده می شود و مقداری هم اشباع رنگ را افزایش می دهد ولی مقدار نوری که به سنسور می رسد را یک استاپ کاهش می دهد. اصولاً لنز پلاریزه همیشه روی لنز بسته نمی شود و فقط در زمان نیاز استفاده می شود.
    Marefat، SHOK53، Ahmad.Najari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

دوست عزیزnightwish
    بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب.با انتخاب هرکدوم از این دو دوربین افسوس این که چرا اون یکی رو انتخاب نکردید نخواهید خورد.در ضمن اگر میخواهید با مود اتو کار کنید دیگه زیاد به مود راهنما احتیاج ندارید.از نظر آماتور بودن و این حرفا زیاد فرقی ندارند.فیلمبرداری این ها هم راضیتون خواهد ولی نه در حد هندی کم های پیشرفته.
    موفق باشید
    nightwish، SHOK53 و salman1 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sonsun آواتار ها
    تشکر کرده
    427

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز با سلام،

این دو دوربین در یک رده قرار نمی گیرند و ملاک رده های دوربین ها، کیفیت خروجی اونها نیست، چون کیفیت تصویر تا حدود بسیار زیادی به لنز بستگی داره و امکانات و تنظیمات اونها تعیین کننده سطح دوربین هست. نیکون D3200 در رده Entry Level و نیکون D5100 در رده Mid Level قرار می گیرند. و همونطور که عرض کردم دلیل این سطح بندی، تنظیمات و امکانات حرفه ای تر دوربین 5100 هست.

موفق باشید.
    سلام
    البته که این رده بندی ها گاهی برای بعضی دوربین ها خیلی شفاف نمیشود. و البته منظور کیفیت تصویر خروجی با لنز مشابه است دوست عزیز.
    Nikon entry level DSLRs
    http://photo.net/equipment/entry-level-dslrs/
    Nikon | News | Three Nikon products recipients of TIPA Awards 2012 The D5100 and D800 digital SLR cameras and the SB-910 Speedlight

مقایسه این دو دوربین
    Side by Side Comparison: Digital Photography Review

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    امیدوارم از زیاد پرسیدن هام دلخور نشین
    این دوستمون میخواد طبق نظر من انتخاب قطعی خودشو انجام بده
    با این اوصاف که 60 دی با لنز 18-55 قیمتش 2250 تا 2300 هستش و دی 7000هم با لنز 18-55 قیمتش میشه 2350 کدومو بخره بهتره؟
    ترکیب این دو دوربین با لنزایی که نام برده شد کیفیت و عکسهای خوبی تحویل میده؟
    حداقلش از کامپکت هایی مثل Canon PowerShot SX240HS که خودش داره عکسهای بهتری میگیره یا نه؟
    من نمیخوام بعدا جلوش شرمنده شم که چرا راهنمایی غلطی بهش کردم
    امیدوارم که سرتونو درد نیاورده باشم

موفق و پایدار باشید
    SHOK53 و sajjjad تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با این اوصاف که 60 دی با لنز 18-55 قیمتش 2250 تا 2300 هستش و دی 7000هم با لنز 18-55 قیمتش میشه 2350 کدومو بخره بهتره؟
    حداقلش از کامپکت هایی مثل Canon PowerShot SX240HS که خودش داره عکسهای بهتری میگیره یا نه؟

موفق و پایدار باشید
    نه ما در خدمتتون هستیم
    حتی یک درصد هم شک نداشته باشید این دو دوربین حتی با55-18 با کیفیت تر از کامپکتها هست ولی انتخاب برند حقیقتا به دوستتون برمیگرده که با کدوم راحت ترن ولی اگر نظر بنده حقیر را بخواهید با اختلاف بسیار ناچیز d7000 رو بر میگیرم.شما هم از راهنمایی دوستتون بدون شک سر افراز میشید
    با تشکر
    SHOK53 و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان

موفق و پایدار باشید
    سلام دوست من
    این دو دوربینی که انتخاب کردید دوربین های خوبی هستند ولی با این لنز ها نه!!! اگه دوستون میخواد بعداً بابت لنز هزینه کنه خوبه وگرنه پیشنهاد میکنم یه بدنه ارزان تر به همراه لنز بهتر بگیره خیلی بهتر هستش انتخاب شما باعث شده کیفیت دوربین فدای لنز بی کیفیت شود
    شما بابت دوربین هزینه میکنی ولی برا لنز نه !!! در صورتی که لنز مهمتر از دوربین هست
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من