صفحه 519 از 1201 نخستنخست ... 19 419 469 509 515 516 517 518 519 520 521 522 523 529 569 619 1019 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,181 تا 5,190 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط armin39 نمایش پست ها
    از دوستان اهل فن 1 سوال داشتم...انقدر تحقیق کردم واقعا نمی دونم چی انتخاب کنم...خیلی دو دل شدم...

اول اینکه من آماتور هستم و به این دوربین ها رسیدم با توجه به بودجه خودم
    اول canon 550d
    دوم canon 600d
    سوم nikon 5100

برای من فیلم برداری هم تا حدی مهمه به خاطر همین بین 2 گزینه اول مردد شدم....
    چون 5100 تا جایی که متوجه شدم مناسب این کار نیست
    بعد اینکه من قیمت 600 رو تا 1700 با کیت خودش گرفتم...و برای 550 هم قیمت کمی بالاتره
    بعد از دوستان که پرسیدم میگن 550 قابل مقایسه نیست با 600 دی و خیلی 550 بالاتر از 600 هست از نظر عکس و فیلم و به خاطر همین گرونه

من میدونم چون 550 تولید نمیشه و نو داخل بازار کمه به خاطر همین قیمتش بالاست..

می خوام بدونم 600 دی یعنی در حد 550 نیست و خیلی ضعیف تز از 550 هست؟؟و اینکه کلا 600 دی در مقایسه با 550 دی در عکس و فیلم چطور هست؟؟؟ممنون میشم کمک کنید

بعد 1 سوال دیکه اینکه تفاوت مدل هایی که نوشته ژاپنی یا همونkiss x5 با مدل های دیگه که تایوانی هستند در چی هست؟؟آیا در کیفیت دوربین تفاوتی دارند؟؟ و آیا خرید تایوانی باعث میشه بعدا پشیمون بشیم؟
    هرکسی که گفته 550D بهتراز 600D هست , اشتباه کرده. و اطلاعاتش کافی نبوده. چون این یه مدل عقبتر از 600دی هستش و چطورممکنه که دوربین کاملتری باشه؟!!!
    ضمنا قیمت 650 و700 دی رو هم من نمیدونم اگه ازنظر قیمت توانایی خریدشون رو دارید,مدل ونمره بالاتر(به ترتیب: 600 بعد> 650 بعد>700 ) رو بگیرید بهتره.البته اگه اختلاف قیمت زیادی هم داشته باشند , درحدی که به رقم خرید یه لنز نزدیک بشه, با درنظرگرفتن قدرت خریدتون, مطمئن باشید همون 600یا650 هم بگیرید , چندان چیزی رو نسبت به 700دی از دست ندادید. اما درکل خرید550دی با قیمتی بالاتر از 600دی , کلاهبرداریه!
    درمورد ژاپنی بودنشون هم کلا یک سری دوربینهای مدل بالاتردر ژاپن تولید میشوند و یک سری هم در خارج از ژاپن. اون دوربینی که در خارج ازژاپن مونتاژ میشه, هیچ جا ژاپنیش رو نخواهید دید, چون اصلا درژاپن تولید نمیشه, اما خوب ازنظر کیفی کوچکترین تفاوتی با محصولات مونتاژ درژاپن ندارند.
    موفق باشید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

از دوستان اهل فن 1 سوال داشتم...انقدر تحقیق کردم واقعا نمی دونم چی انتخاب کنم...خیلی دو دل شدم...

اول اینکه من آماتور هستم و به این دوربین ها رسیدم با توجه به بودجه خودم
    اول canon 550d
    دوم canon 600d
    سوم nikon 5100

چون 5100 تا جایی که متوجه شدم مناسب این کار نیست
    بعد اینکه من قیمت 600 رو تا 1700 با کیت خودش گرفتم...و برای 550 هم قیمت کمی بالاتره
    بعد از دوستان که پرسیدم میگن 550 قابل مقایسه نیست با 600 دی و خیلی 550 بالاتر از 600 هست از نظر عکس و فیلم و به خاطر همین گرونه

من میدونم چون 550 تولید نمیشه و نو داخل بازار کمه به خاطر همین قیمتش بالاست..

می خوام بدونم 600 دی یعنی در حد 550 نیست و خیلی ضعیف تز از 550 هست؟؟و اینکه کلا 600 دی در مقایسه با 550 دی در عکس و فیلم چطور هست؟؟؟ممنون میشم کمک کنید

بعد 1 سوال دیکه اینکه تفاوت مدل هایی که نوشته ژاپنی یا همونkiss x5 با مدل های دیگه که تایوانی هستند در چی هست؟؟آیا در کیفیت دوربین تفاوتی دارند؟؟ و آیا خرید تایوانی باعث میشه بعدا پشیمون بشیم؟

نمی دونم بعضی ها چطور و چقدر راحت به شما اینقدر مطمئن اطلاعات غلط و بی اساس می دن... دوربین 600D همون 550 هست با این فرق که یه ال سی دی چرخان داره که تو 550 نبود و یه زوم دیجیتال... هر دو دوربین (600d , 550d) از یک نوع و یک سایز سنسور برخوردارند... رفتار نویزی 100 درصد یکسان... هر دو 18 مگا پیکسلی و داینمایک رنج برابر برخوردارند... در فیلمبرداری همه چیزشون یکیست... از فریم ریت بگیر تا رزولیشن و هر چیز دیگه... سرعت عکاسی یکسان.. خودت از جدول ریوو compare کن ...اینکه 550 گرون تر شده خیلی عجیبه فقط چون گیر نمیاد تو بازار ایران برخی دارن سوء استفاده می کنند ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mooli63 نمایش پست ها
    نمی دونم بعضی ها چطور و چقدر راحت به شما اینقدر مطمئن اطلاعات غلط و بی اساس می دن... دوربین 600D همون 550 هست با این فرق که یه ال سی دی چرخان داره که تو 550 نبود و یه زوم دیجیتال... هر دو دوربین (600d , 550d) از یک نوع و یک سایز سنسور برخوردارند... رفتار نویزی 100 درصد یکسان... هر دو 18 مگا پیکسلی و داینمایک رنج برابر برخوردارند... در فیلمبرداری همه چیزشون یکیست... از فریم ریت بگیر تا رزولیشن و هر چیز دیگه... سرعت عکاسی یکسان.. خودت از جدول ریوو compare کن ...اینکه 550 گرون تر شده خیلی عجیبه فقط چون گیر نمیاد تو بازار ایران برخی دارن سوء استفاده می کنند ...

واقعا ممنون هستم از پاسخ همه دوستان...حالا دیگه 550 از گزینه هام کنار رفت...راستش چند تا سایت رو که می خوندم 5100 نیکون رو تو عکس برتر از 600 دی کنون می دونستند...اما در فیلم برداری کنون 600دی رو برتر می دونند...مشکلات فیلم برداری رو که گفته شده محدودیت 5 دقیقه برای ضبط داره منظور برای 5 دقیقه مداوم هست؟؟درسته؟؟

بعد کیفیت فیلم برداری نیکون 5100 خیلی پایین تر هست از 600دی کنون؟؟دوستانی که دستشون تو این کار هست دقیقا می دونن و واقعا ممنون میشم کمک کنند.

آخه دقیقا هر دو 30 فریم 1080 ضبط می کنند اما گفته میشه که 600 دی توی فیلم برداری بالاتره...می خوام بدونم این اختلاف در چه حدی هست ؟ و اینکه گفته میشه اختلاف عکس هم دارند در شرایط یکسان و نیکون بالاتره تفاوت عکس چقدر هست؟؟ممنون میشم..

در ضمن بررسی رو از این لینک انجام دادم که نشون میده نیکون تو عکاسی بالاتره...

http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon-D5100

نظرتون رو کلا در مورد این نظرسنجی هم بگید ممنون میشم....فقط می ترسم کیفیت فیلم برداری نیکون خیلی پایین تر باشه...
    mhbazargani تشکر می‌کند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

دوستان شیوه مناسبی برای حالی کردن این موضوع به دوستان که "پولتو بیخودی برای بدنه خرج نکن " ندارن؟ یکی از دوستام بعد از کامپکت میخواد DSLR بخره انتخابش هم 60D هست!
    سعی کردم اینجوری بگم که لنز و لوازم جانبی برای شما که آشنایی کافی نداری بهتره پولتو برای اونا خرج کنی ولی گویا کارساز نبوده
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

بین 600d و نیکون 5100 اختلافات جزیی هست... برای فیلمبرداری مزیت 600D اینه که توانایی رکورد 50 فریم و 60 فریم رو برای اسلوموشن هم داره اما 5100 نیکون نداره... مزیت دیگر 600d سنسور 18 مگاپیکسلی اونه نسبت به سنسور 16 مگاپیکسلیه 5100.

اما مزیت های 5100 نسبت به 600d
    داینامیک رنج بهتری داره حدود 1.5EV
    سایز پیکسل هاش بزرگتر از پیکسل های 600d هست..
    فوکوس 11 نقطه اییش نسبت به فوکوس 9 نقطه ایی 600D باز مزیته

من اگه بخوام فقط عکاسی کنم 5100 رو ترجیح می دم.. اما برای عکس و فیلم قدرت 600d تو فیلمبرداری بهتره به خصوص در ISO بالای 1000 تو مود فیلمبرداری 5100 نویز بالایی داره... اما برعکسش هم هست تو عکاسی 5100 رفتار نویزی بهتری نسبت به 600D داره.
    mhbazargani تشکر می‌کند.

كاربر جديد ملیسا آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    دوستان شیوه مناسبی برای حالی کردن این موضوع به دوستان که "پولتو بیخودی برای بدنه خرج نکن " ندارن؟ یکی از دوستام بعد از کامپکت میخواد DSLR بخره انتخابش هم 60D هست!
    سعی کردم اینجوری بگم که لنز و لوازم جانبی برای شما که آشنایی کافی نداری بهتره پولتو برای اونا خرج کنی ولی گویا کارساز نبوده
    دوست عزیز چه اصراری داری به طرف حالی کنی که پولشو زیاد خرج بدنه نکنه ... شما به اندازه ی کافی بهش گفتی ، اگه می خواست قبول کنه می کرد دیگه ...درضمن حتما 60 دی رو دوست داره که اینقدر پافشاری می کنه ... هیچ وقت یادتون نره که بدنه توی ارتباط حسی طرف با دوربین یا عکاسی مهمه ...
    Amateurism تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Amateurism آواتار ها
    تشکر کرده
    2652

با عنایت به این که گفتید فیلم برداری هم براتون اهمیت داره پیشنهاد می کنم از لنزهای STM استفاده کنید. +
    Stepper motor technology (STM), enabling fast, continuous focus when recording moving subjects - ensuring movies will be smoother and clearer than ever before
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amateurism نمایش پست ها
    با عنایت به این که گفتید فیلم برداری هم براتون اهمیت داره پیشنهاد می کنم از لنزهای STM استفاده کنید. +
    Stepper motor technology (STM), enabling fast, continuous focus when recording moving subjects - ensuring movies will be smoother and clearer than ever before
    کمی بیشتر در مورد این لنزها توضیح می دید؟؟به نظر شما هم همین 600 دی کنون مناسب هست برای من؟چون به نظر تو عکاسی خیلی تفاوت آنچنانی نداره با رقیب خودش یعنی 5100 نیکون

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

کمی بیشتر در مورد این لنزها توضیح می دید؟؟به نظر شما هم همین 600 دی کنون مناسب هست برای من؟چون به نظر تو عکاسی خیلی تفاوت آنچنانی نداره با رقیب خودش یعنی 5100 نیکون
    آرمین جان این لنزها برای فیلمبرداری خیلی عالین. با این لنزا شما دیگه دغدغه از دست دادن فوکوس رو سوژه متحرک نداری.
    پ.ن: بعد از یک هفته غیبت و سفرکاری، دوباره به خدمت دوستان رسیدم.
    Amateurism و mhbazargani تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشکر مجدد از همه دوستان...فقط دوستان کسی اطلاعاتی در مورد panasonic gh2 و قیمت این دوربین داره؟؟قابل مقایسه با 600دی کنون هست؟؟اینکه میگن این دوربین هک میشه منظور چیه؟؟