صفحه 649 از 1201 نخستنخست ... 149 549 599 639 645 646 647 648 649 650 651 652 653 659 699 749 1149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,481 تا 6,490 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام و ارادت و تشکر از پاسخ مفید دوستان گرامی!
    منتظر 7D نمیخوام بمونم چون با ورودش در ابتدا قیمت بالاتری خواهد داشت و اینکه امتحانشو پس نداده و باید در ابتدا کمی صبر کرد.
    ضمنا ملاک من همون تفاوتهایی بود که دوستمون در صفحه قبل در مورد اختلاف 70 با 700 ذکر کردند.
    چون به زودی قصد کوچ به فول فریم رو ندارم رو این حساب اینو مد نظر قراردادم(خوشبختانه مشکل مالی وجود نداره فعلا و فروشنده قبول کرده با کمی تفاوت قیمت دوربینو پس بگیره چون تا حدودی آشناست). ولی در لنز تغییری احتمالا نخواهم داد ( چون از کار با اون لذت بردم = پوشش رنج فوکال مناسب که پاسخگوی نیازهام بوده + فکوس بی سر و صدا و سریع و خوب و دارای قفل بدنه در فوکال 18) ضمن اینکه در فکر خرید وایدشم هستم (10-18 STM) که قبلا هم ذکر کردم. مگر نه اینکه این قابلیت فکوس ممتد این سری دوربینها تنها با لنزهای STM خوب جواب میده ؟مگر لنز بهتری وارد بازار شده که بخوام بدنه رو فدای لنز بکنم؟؟؟
    میخواستم بیشتر نظر دوستان رو بدونم که در خروجی ایندو دوربین چقدر تفاوت دیدند؟
    همانطور که دوست عزیز ذکر کردند، قوی ترین سری لنز های کنون سری L هستند که البته در این سری هم لنز ها انواع متفاوتی دارند!
    ولی در کنار این سری از لنز ها شرکت های دیگری هم هستند که لنز های با ارزشی برای دوربین های کنون تولید کرده اند. مثل تامرون، سیگما و توکینا و هر کدام از این لنز ها مزایا و معایب خود را دارند!
    پس بنابراین شما بهتره برای تهیه یک لنز واید تر (مثل 18-10) شرکت های دیگر را هم در نظر داشته باشید! مثل
    Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM
    Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X 116 PRO DX II SD

حالا بحث لنز واید شاید در اولویت دوم شما باشه اما در مورد لوازم جانبی که دوستمون فرمودند، برخی از لوازم از ابزار ضروری هستند مثل: کیف، سه پایه ولی شاید فلش، سیستم مناسب جهت پردازش و ویرایش برای شما خیلی مهم نباشه و در صورت نیاز بعدا تهیه کنید.
    فلاش روی دوربین به خوبی پاسخ کارهای معمولی را می دهد و برای سیستم مناسب پردازش هم حالا PS CC نصب نکنید و مثلا PS CS3 یا CS4 استفاده کنید، خیلی مشکلی پیش نخواهد آمد
    SHOK53 و Davood21 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

دوستان دوباره سلام
    ایشاالله فردا میرم یه ۵۳۰۰ با لنز ۱۸-۱۰۵ میگیرم فقط این دوربین ساخت کجاس ؟
    تایلند یا ژاپن ؟
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    فقط خدا کنه کیفیت تصاویرش در عکس نسبت به 7D ارتقاع پیدا کرده باشه!
    یه جورایی تصاویر این دوربین حالت ماتی داشت! و در مقام مقایسه با دوربینی مثل 50D شارپی کمتری داشت.
    ترجيح مي دهم بحث را به سمت اين صحبت شما نكشانم. ولي جاي بحث زيادي روي اين نظرتون هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط جمشید نمایش پست ها
    اساتید گرامی راستش من سفر زیاد میرم به همین خاطر به یه دوربین سبک و جمع و جور نیاز دارم برام در وهله اول کیفیت عکس مهمه بعد فیلم... بین دو گزینه sony a6000 و sony RX100iii مرددم زیاد اهل تعویض لنز نیستم شما با لنز کیت در نظر بگیرین اگر چه دوربین سونی a6000 دارای سنسور بزرگتری هست ایا برتری کیفیت عکسش نسبت به سونی rx100iii محسوسه؟؟بینهایت سپاسگزارم
    در مورد كيفيت خروجي به راحتي مي توانيد اختلافها را در سايت هاي مختلف مشاهده كنيد. ولي rx100 دوربين خوش دستي نيست. احساس سر خوردن خيلي بدي به آدم مي دهد. من اولين باري كه اين دوربين را در دست گرفتم ازش متنفر شدم. و برعكس اين قضيه اولين باري كه nex هاي جديد را را در دست گرفتم عاشقشان شدم. اگر عكس كم مي گيريد rx100 را بخريد ولي اگر عكس زياد مي گيرد(بيشتر از 1 جلسه در هفته) nex بهتر است.

با سلام و ارادت و تشکر از پاسخ مفید دوستان گرامی!
    منتظر 7D نمیخوام بمونم چون با ورودش در ابتدا قیمت بالاتری خواهد داشت و اینکه امتحانشو پس نداده و باید در ابتدا کمی صبر کرد.
    ضمنا ملاک من همون تفاوتهایی بود که دوستمون در صفحه قبل در مورد اختلاف 70 با 700 ذکر کردند.
    چون به زودی قصد کوچ به فول فریم رو ندارم رو این حساب اینو مد نظر قراردادم(خوشبختانه مشکل مالی وجود نداره فعلا و فروشنده قبول کرده با کمی تفاوت قیمت دوربینو پس بگیره چون تا حدودی آشناست). ولی در لنز تغییری احتمالا نخواهم داد ( چون از کار با اون لذت بردم = پوشش رنج فوکال مناسب که پاسخگوی نیازهام بوده + فکوس بی سر و صدا و سریع و خوب و دارای قفل بدنه در فوکال 18) ضمن اینکه در فکر خرید وایدشم هستم (10-18 STM) که قبلا هم ذکر کردم. مگر نه اینکه این قابلیت فکوس ممتد این سری دوربینها تنها با لنزهای STM خوب جواب میده ؟مگر لنز بهتری وارد بازار شده که بخوام بدنه رو فدای لنز بکنم؟؟؟
    میخواستم بیشتر نظر دوستان رو بدونم که در خروجی ایندو دوربین چقدر تفاوت دیدند؟
    در مورد تفاوت در خروجي اين دو دوربين زياد حساس نشويد. تفاوت اصلي سري 2 رقمي كنون يا 3 رقمي اش در ارگونومي و خوشدستي بهتر است. اولين باري كه دوربين هاي سري 1و 2 رقمي كنون را در دست مي گيريم لبخندي از روي خوشساختي و خوشدستي بر لبمان نقش مي بندد. همه چيز سريعتر و بهتر مي شود و كار كردن با دوربين راحتتر و لذت بخش تر از قبل مي شود. البته 70d در اين ميان اندكي از ابن مشخصه هاي دوربينهاي 2و يك رقمي را از دست داده است. با توجه به انگيزه شما براي پيشرفت و نبود محدوديت مالي باز هم پيشنهادم دوربيني بالاتر از 7d براي شما است.
    قيمت 70d در حال حاضر 1100 دلار است. جايگزين 7d احتمالا فقط 600-500 دلار گرانتر از 70d مي شود. يعني شما با 1800-1500 تومان يبشتر مي توانيد جهش بلندتر و منطقي تري داشته باشيد و ديگر نيازي به جايگزين كردن 70d در آينده و رفتن به رده بالاتر در كراپ ها نخواهيد داشت(صرفه جويي و دور انديشي).
    انتخاب 18-135 و 10-18 بسيار خوب هست فكر تعويض آنها را نكنيد. مگر آنكه لنز پرايم ديگري بخريد و لذت عكاسي با آنرا تجربه نماييد.
    SHOK53، S_Mahdi و Davood21 تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    دوستان دوباره سلام
    ایشاالله فردا میرم یه ۵۳۰۰ با لنز ۱۸-۱۰۵ میگیرم فقط این دوربین ساخت کجاس ؟
    تایلند یا ژاپن ؟
    دوربینهای نیکون توی بازار تقریبا همه ساخت تایلند هستن. مگر در موارد استثنا که مسافری وارد میشن.
    Davood21 تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    فکوس ممتد بله تنها با STM امکانپذیره.
    از سری لنز های STM خیر. ولی این هم نیست که بهترین لنزهای کنون، سری مذکور باشد خیر، بلکه سری L است.
    من فقط منظورم این بود که الان که چنین بدنه ی بروزی دارید اگر نیاز مبرم ندارید(لااقل من قانع نشدم که داشته باشید) اقدام به تهیه لوازم مورد نیازتان مانند لنز، 3پایه، فلش، سیستم مناسب جهت پردازش و ویرایش و... کنید و سر فرصت 1 بدنه ی بالاتر (شاید هم ف .ف) بردارید. از لحاظ ظرر و زیان هم با خرید 70D در حال حاضر بیشتر متضرر خواهید شد. صرفا 1 پیشنهاد بود دوست عزیز.
    فکر کنم رفتم تو آف.. سوری.
    با سلام و درود.
    خواهش دوست گرامی سوءتعبیر نشده شما لطف داری که راهنمایی میکنید من فقط منظورم سوال کردن بود نه خدایی ناکرده چیز دیگری.
    موقع خرید 700D کمی عجله کردم و نیز بودجه در اختیار نداشتم اتفاقا خودمم مردد بودم ولی متاسفانه خریدم کاش کمی صبر میکردم و از اول همون 70D رو میخریدم.
    البته تمامی لوازم مورد نیازم که ذکر کردید بجز فلاش (اصلا در عکاسی از منظره و...بهش نیاز پیدا نکردم)رو دارم.
    در مورد لنزهای سری L هم درست میفرمایید ولی چون یه لنز همه کاره و یک واید ارزونتر مد نظرم بود 10-18 رو انتخاب کردم البته هنوز نخریدمش.
    سپاس
    ویرایش توسط SHOK53 : Friday 11 July 2014 در ساعت 16:39
    S_Mahdi تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    همانطور که دوست عزیز ذکر کردند، قوی ترین سری لنز های کنون سری L هستند که البته در این سری هم لنز ها انواع متفاوتی دارند!
    ولی در کنار این سری از لنز ها شرکت های دیگری هم هستند که لنز های با ارزشی برای دوربین های کنون تولید کرده اند. مثل تامرون، سیگما و توکینا و هر کدام از این لنز ها مزایا و معایب خود را دارند!
    پس بنابراین شما بهتره برای تهیه یک لنز واید تر (مثل 18-10) شرکت های دیگر را هم در نظر داشته باشید! مثل
    Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM
    Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X 116 PRO DX II SD

حالا بحث لنز واید شاید در اولویت دوم شما باشه اما در مورد لوازم جانبی که دوستمون فرمودند، برخی از لوازم از ابزار ضروری هستند مثل: کیف، سه پایه ولی شاید فلش، سیستم مناسب جهت پردازش و ویرایش برای شما خیلی مهم نباشه و در صورت نیاز بعدا تهیه کنید.
    فلاش روی دوربین به خوبی پاسخ کارهای معمولی را می دهد و برای سیستم مناسب پردازش هم حالا PS CC نصب نکنید و مثلا PS CS3 یا CS4 استفاده کنید، خیلی مشکلی پیش نخواهد آمد
    با سپاس
    بله کاملا فلاش سرخود پاسخگوی اون دسته از نیازهامو داده و بهش نیازندارم واسه همین گفتم بدنه رو عوض کنم.
    در مورد واید هم قیمت مثلا توکینا یا سیگما حدود 2تومن در میاد ولی 10-18کنون 1.200.000 هست. واسه همین گفتم 70D بخرم چون 10-18 رو تست زدم خوب و قابل قبول بود.
    نهایتا اگه بخوام تغییری در تجهیزاتم بدم , کدوم مورد منطقی تر بنظر میاد(هزینه رو صرف خرید واید مثلا توکینا یا سیگما کنم یا بدنه رو ارتقاء بدم با یه واید ارزونتر مثل 10-18 که کیفیت قابل قبولی داره):
    70D + 18-135 STM + 10-18 STM
    700D +18-135 STM + tokina 11-16(کیت خودم)
    چون بیشتر از 2 لنز نمیخوام داشته باشم , اگه ممکنه دوستان نظر و راهنمایی بدن که دیگه این بحثو خاتمه بدم که برای دوستان خسته کننده نشه.
    ممنون
    ویرایش توسط SHOK53 : Friday 11 July 2014 در ساعت 16:45
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    دوربینهای نیکون توی بازار تقریبا همه ساخت تایلند هستن. مگر در موارد استثنا که مسافری وارد میشن.
    واردات مسافری ، ازکجا ؟ ساخت کجا !؟ گرچه تفاوت چندانی هم نداره که کجا تولید بشه ، اما تنها دوربینی که الان درژاپن تولید میشه D4s هست. d810 هم درتایلند تولیدخواهدشد. و فقط d800 هم اگه واقعا تولیدش ادامه داشته باشه(نمیدانم خبرش درسته یانه؟) درژاپن تولید میشه همچنان.
    ویرایش توسط kiavash : Friday 11 July 2014 در ساعت 19:39
    mostafa_1366 و Davood21 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

تا اونجا که من میدونم فقط D800 ژاپنیه.
    Davood21 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

با سپاس
    بله کاملا فلاش سرخود پاسخگوی اون دسته از نیازهامو داده و بهش نیازندارم واسه همین گفتم بدنه رو عوض کنم.
    در مورد واید هم قیمت مثلا توکینا یا سیگما حدود 2تومن در میاد ولی 10-18کنون 1.200.000 هست. واسه همین گفتم 70D بخرم چون 10-18 رو تست زدم خوب و قابل قبول بود.
    نهایتا اگه بخوام تغییری در تجهیزاتم بدم , کدوم مورد منطقی تر بنظر میاد(هزینه رو صرف خرید واید مثلا توکینا یا سیگما کنم یا بدنه رو ارتقاء بدم با یه واید ارزونتر مثل 10-18 که کیفیت قابل قبولی داره):
    70D + 18-135 STM + 10-18 STM
    700D +18-135 STM + tokina 11-16(کیت خودم)
    چون بیشتر از 2 لنز نمیخوام داشته باشم , اگه ممکنه دوستان نظر و راهنمایی بدن که دیگه این بحثو خاتمه بدم که برای دوستان خسته کننده نشه.
    ممنون
    ارزش Tokina به دیاف 2.8 لنز هست و این هم بستگی به کاربرد شما داره!
    ولی من اگر بودم ترجیح می دادم همان ترکیب 70D بدون لنز 18-10 را تهیه کنم تا برای مدتی از بدنه خیالم راحت باشه و لوازم جانبی حیاتی تر مثل سه پایه و کیف را تهیه می کردم و بعد از آن به فکر یک لنز مناسب جدید(با توجه به ژانری که قصد دارید کار کنید) خواهم بود. اینطوری شما شناخت خوبی از نیازتون پیدا می کنید و حتی ممکنه کلا فاصله کانونی مورد نظر لنزتون تغییر کنه!
    SHOK53 و Davood21 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

خودتون را خیلی درگیر شرکت سازنده نکنید!
    مهم اینه که تمام محصولات تحت لیسانس یک شرکت ساخته و عرضه می شوند. شرکتی های معظم هم هرگز حاضر نیستند نام خودشون را فدای کیفیت پایین یک مدل دروبین کنند!
    ata_m3، mostafa_1366 و Davood21 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات