صفحه 648 از 1201 نخستنخست ... 148 548 598 638 644 645 646 647 648 649 650 651 652 658 698 748 1148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,471 تا 6,480 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    انتخاب بر اساس تميز بودن دوربين نظري بسيار ساده گيرانه است! پيچيدگي و تفاوتها كم نيستند در انتخاب بين اين دو برند. كافي است بخواهيد روي يك عكس در حالت پلي بك زوم كنيد تا متوجه اختلافها بشويد. (البته من كامل در جريان بحث نبودم كه دوستمون هدفشون از خريد دوربين چيست و چه نيازهايي دارند. ظاهرا اين سوال ناگهاني مطرح شده و با پستهاي قبل ايشون ارتباطي نداشته. منظورم اين است كه اين توصيه ي ساده در برخي موقعيتها مي تواند مفيد باشد)
    جالب است!
    سلام! روی صحبتم با شماست جناب نیما!
    من شما رو نمیشناسم و شما هم همین طور من را
    هیچ وقت بر اساس شناخت سطحی آدمها، نظر قطعی ندهید (لطفا)
    این سخت گیرانه ترین نظری بود که من میتونستم راجب سوال این دوستمون بدم. مطمئنا اگر شما یا کس دیگری، که آماتور نبود، سوال را میپرسید جوابم چیز دیگری بود (میتونستم حداقل در 13 مورد برتری رو به نفع یکی بیان کنم یا شایدم بلعکس! ولی در کل باز هم تاکیید میکنم ،بزرگترین اختلاف d7000 و 60d برندشان است)
    برای این دوستمون (بهشون بر نخوره انشالله) این دوتا که هیچی 3200 با 7100 هم هیچ فرقی بجز وزن وجود نداره
    برای همینه که من به همه افراد مبتدی ارزون رو توصیه میکنم.
    دوربین خریدن خوبه، علاقه به عکاسی داشتن عالیه، ولی مصمم بودن از همه اینا بهتره اگه شما یه دوربین خیلی معمولیم بگیری ولی انگیزتو از دست ندی معرکس!(با شمام داوود جان)
    در مورد امضاتون نیما جان : تعریف از خود نباشه بنده آشپز خیلی خوبی هستم،شاید به همین دلیل هم هست که الان رستوران دارم حتما اگر فلان چاقوی استیک بری یا فیله بری به نظرم خوب بیاد به همکاران هم پیشناهاد میکنم حتی نحوه کار باهاش رو هم توضیح میدم (Exif) ! حالا نتیجه گرفتن از چاقو پای خودشونه ! ولی انتقال اطلاعات مفید خیلی هم خوبه
    msh2200، Nima Sadigh، Hossein Arabi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال؟
    انتخاب 70D بجای 700D وقتی با هر دو با لنز کیت 18-135 STM ارائه میشن با توجه به اختلاف قیمت حدود 1/500/000 (700D من بعنوان دست دوم و با همین لنز کیت و در حد نو با تعداد شات حدود 300) چه تفاوتی در خروجی عکسهام ایجاد میکنه و آیا امکانات کمی بیشتر اون نسبت به این اختلاف قیمت ارزش تغییر رو واسم داره؟
    انگیزه تغییر: داشتن دوربینی بروز تر و اینکه اگه الان تا دوربین نو هست عوضش نکنم بعدا میزان بیشتری افت قیمت خواهد داشت و نیز توصیه برخی دوستان.
    سلام. نيم نگاهي نيز به جايگزين 7d داشته باشيد. اگر اين دوربين معرفي شود چند ماه ديگر مي توانيد آپگيرد بهتري نسبت به 70d داشته باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    جالب است!
    سلام! روی صحبتم با شماست جناب نیما!
    من شما رو نمیشناسم و شما هم همین طور من را
    هیچ وقت بر اساس شناخت سطحی آدمها، نظر قطعی ندهید (لطفا)
    این سخت گیرانه ترین نظری بود که من میتونستم راجب سوال این دوستمون بدم. مطمئنا اگر شما یا کس دیگری، که آماتور نبود، سوال را میپرسید جوابم چیز دیگری بود (میتونستم حداقل در 13 مورد برتری رو به نفع یکی بیان کنم یا شایدم بلعکس! ولی در کل باز هم تاکیید میکنم ،بزرگترین اختلاف d7000 و 60d برندشان است)
    برای این دوستمون (بهشون بر نخوره انشالله) این دوتا که هیچی 3200 با 7100 هم هیچ فرقی بجز وزن وجود نداره
    برای همینه که من به همه افراد مبتدی ارزون رو توصیه میکنم.
    دوربین خریدن خوبه، علاقه به عکاسی داشتن عالیه، ولی مصمم بودن از همه اینا بهتره اگه شما یه دوربین خیلی معمولیم بگیری ولی انگیزتو از دست ندی معرکس!(با شمام داوود جان)
    در مورد امضاتون نیما جان : تعریف از خود نباشه بنده آشپز خیلی خوبی هستم،شاید به همین دلیل هم هست که الان رستوران دارم حتما اگر فلان چاقوی استیک بری یا فیله بری به نظرم خوب بیاد به همکاران هم پیشناهاد میکنم حتی نحوه کار باهاش رو هم توضیح میدم (Exif) ! حالا نتیجه گرفتن از چاقو پای خودشونه ! ولی انتقال اطلاعات مفید خیلی هم خوبه
    سلام
    ببخشيد. اشتباهي كه من كردم اين بود كه پست هاي
    را با پستهاي
    Ali M.Rezaei اشتباه گرفتم!! با اين وجود معمولا در انتخاب دو دوربين نزديك به هم از دو برند مختلف اين طور پيشنهاد مي شود كه هر دوربيني كه هنگام دست گرفتن و كار كردن بهتر و منطقي تر به نظرمان آمد آنرا انتخاب كنيم. و نه بر اساس تميز بودن دوربين انتخابمان را انجام دهيم(پيدا كردن دوربين تميز تر هم كار راحتي نيست).

در مورد مقايسه تجهيزات عكاسي با تجهيزات آشپزي: خود من هم زير عكس هايم نوع لنز و دوربين را مي نويسم. ولي بهتره به دوربينمان ديدي شبيه همان چاقو و قابلمه داشته باشيم. يعني تجهيزاتمان را همچون ابزار و وسيله بدانيم(نه اينكه به دليل انتخابهاي درستي كه به نظر خودمان داشته ايم بخواهيم آنها در كنار همه عكسها ديده شوند و بسيار هم روي اين مسئله تاكيد داشته باشيم) مطمئنا شما نيز در كارتان بدون اينكه كسي از شما بپرسد هر روز تكرار نمي كنيد كه از فلان برند و مدل چاقو استفاده مي كنيد!
    SHOK53 و 47amir تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام
    یه سوال؟
    انتخاب 70D بجای 700D وقتی با هر دو با لنز کیت 18-135 STM ارائه میشن با توجه به اختلاف قیمت حدود 1/500/000 (700D من بعنوان دست دوم و با همین لنز کیت و در حد نو با تعداد شات حدود 300) چه تفاوتی در خروجی عکسهام ایجاد میکنه و آیا امکانات کمی بیشتر اون نسبت به این اختلاف قیمت ارزش تغییر رو واسم داره؟
    انگیزه تغییر: داشتن دوربینی بروز تر و اینکه اگه الان تا دوربین نو هست عوضش نکنم بعدا میزان بیشتری افت قیمت خواهد داشت و نیز توصیه برخی دوستان.
    درود
    فرمایش شما مثال عینی است برای نظری که در پست 6040 همین تاپیک عرض کرده بودم:

یک قولی هم دوستان دارند مبنی بر آنکه هزینه کردن بر لنزها، اولی است نسبت به بدنه ها. بنظرم این سخن درست ولی همیشه چندان صادق نیست. چرا؟
    .
    .
    به عبارت دیگر این سخن برای هر کسی که تصمیم جدی به ادامه عکاسی دارد و اولین دوربین خود را تهیه میکند ممکن است صادق نباشد(بخاطر خود دلیل:هزینه کردن بر لنزها، اولی است نسبت به بدنه ها. البته نه در بدو خرید بلکه برای ارتقا). اکثر دوستان اگر الان قصد هزینه داشته باشند خرج لنز میکنند از جمله خود من، ولی بدنه ای که سال های قبل تهیه کردن 1جورایی باهاش ساختن و چه بسا کفایت هم دارد. قطعا اولویت با لنز خواهد بود یا تجهیزات دیگر. ولی شما چنانچه بدنه چندان مناسبی امروز(که قراره 1بار برای سال ها هزینه کنید) نخرید قطعا مدتی نهایتا 2 سال آینده نیاز به آپدیت بدنه خواهید داشت، آن وقت اولویت شما دیگر لنز نخواهد بود و ناچارا قانون را نقض خواهید کرد!!!
    ولی در حال حاضر بنظرم دلایل شما برای این هزینه کافی نیست:
    داشتن دوربینی بروز تر
    دوربین شما جدیدترین بدنه در سری خود است.
    و اینکه اگه الان تا دوربین نو هست عوضش نکنم بعدا میزان بیشتری افت قیمت خواهد داشت
    خب مگه با خرید 70D این مشکل حل میشود؟
    مگر آنکه از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشید و بخواهید بهترین دوربین با سنسور کراپ داشته باشید که آن بحثش جداست.پیشنهاد جناب نیما هم در این خصوص جالب است.
    ارادت
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    ببخشيد. اشتباهي كه من كردم اين بود كه پست هاي
    را با پستهاي
    Ali M.Rezaei اشتباه گرفتم!!
    والله من که متوجه نشدم نظر شما راجع به کامنتم چی بود، اما صحبت من اینه که وقتی تفاوت ها اینقدر ناچیزه بهتره به جای اینکه به دنبال برتری های میلیمتری و صدمی بگردیم، به نیازها (مواردی مثل ال سی دی متحرک، سیلینگ بهتر و ... که ممکنه برای برخی مزیت محسوب شوند) و در نهایت سلیقه مون رجوع کنیم.
    ارادت
    Nima Sadigh و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

اساتید گرامی راستش من سفر زیاد میرم به همین خاطر به یه دوربین سبک و جمع و جور نیاز دارم برام در وهله اول کیفیت عکس مهمه بعد فیلم... بین دو گزینه sony a6000 و sony RX100iii مرددم زیاد اهل تعویض لنز نیستم شما با لنز کیت در نظر بگیرین اگر چه دوربین سونی a6000 دارای سنسور بزرگتری هست ایا برتری کیفیت عکسش نسبت به سونی rx100iii محسوسه؟؟بینهایت سپاسگزارم

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام. نيم نگاهي نيز به جايگزين 7d داشته باشيد. اگر اين دوربين معرفي شود چند ماه ديگر مي توانيد آپگيرد بهتري نسبت به 70d داشته باشيد.
    فقط خدا کنه کیفیت تصاویرش در عکس نسبت به 7D ارتقاع پیدا کرده باشه!
    یه جورایی تصاویر این دوربین حالت ماتی داشت! و در مقام مقایسه با دوربینی مثل 50D شارپی کمتری داشت.
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط جمشید نمایش پست ها
    اساتید گرامی راستش من سفر زیاد میرم به همین خاطر به یه دوربین سبک و جمع و جور نیاز دارم برام در وهله اول کیفیت عکس مهمه بعد فیلم... بین دو گزینه sony a6000 و sony RX100iii مرددم زیاد اهل تعویض لنز نیستم شما با لنز کیت در نظر بگیرین اگر چه دوربین سونی a6000 دارای سنسور بزرگتری هست ایا برتری کیفیت عکسش نسبت به سونی rx100iii محسوسه؟؟بینهایت سپاسگزارم
    ااز لینک معتبر زیر کیفیت دو دوربین را مقایسه کنید (از منوی کشویی زیر عکس که نام دوربین نوشته دوربین مورد نظرتون رو انتخاب کنید). کیفیت بهتر خروجی a6000 مشهوده. به خصوص این اختلاف در فرمت raw حتی بیشتر هم هست.
    لینک مقایسه
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    خب مگه با خرید 70D این مشکل حل میشود؟
    مگر آنکه از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشید و بخواهید بهترین دوربین با سنسور کراپ داشته باشید که آن بحثش جداست.پیشنهاد جناب نیما هم در این خصوص جالب است.
    ارادت
    با سلام و ارادت و تشکر از پاسخ مفید دوستان گرامی!
    منتظر 7D نمیخوام بمونم چون با ورودش در ابتدا قیمت بالاتری خواهد داشت و اینکه امتحانشو پس نداده و باید در ابتدا کمی صبر کرد.
    ضمنا ملاک من همون تفاوتهایی بود که دوستمون در صفحه قبل در مورد اختلاف 70 با 700 ذکر کردند.
    چون به زودی قصد کوچ به فول فریم رو ندارم رو این حساب اینو مد نظر قراردادم(خوشبختانه مشکل مالی وجود نداره فعلا و فروشنده قبول کرده با کمی تفاوت قیمت دوربینو پس بگیره چون تا حدودی آشناست). ولی در لنز تغییری احتمالا نخواهم داد ( چون از کار با اون لذت بردم = پوشش رنج فوکال مناسب که پاسخگوی نیازهام بوده + فکوس بی سر و صدا و سریع و خوب و دارای قفل بدنه در فوکال 18) ضمن اینکه در فکر خرید وایدشم هستم (10-18 STM) که قبلا هم ذکر کردم. مگر نه اینکه این قابلیت فکوس ممتد این سری دوربینها تنها با لنزهای STM خوب جواب میده ؟مگر لنز بهتری وارد بازار شده که بخوام بدنه رو فدای لنز بکنم؟؟؟
    میخواستم بیشتر نظر دوستان رو بدونم که در خروجی ایندو دوربین چقدر تفاوت دیدند؟
    ویرایش توسط SHOK53 : Friday 11 July 2014 در ساعت 10:46
    msh2200 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام و ارادت و تشکر از پاسخ مفید دوستان گرامی!
    منتظر 7D نمیخوام بمونم چون با ورودش در ابتدا قیمت بالاتری خواهد داشت و اینکه امتحانشو پس نداده و باید در ابتدا کمی صبر کرد.
    ضمنا ملاک من همون تفاوتهایی بود که دوستمون در صفحه قبل در مورد اختلاف 70 با 700 ذکر کردند.
    چون به زودی قصد کوچ به فول فریم رو ندارم رو این حساب اینو مد نظر قراردادم(خوشبختانه مشکل مالی وجود نداره فعلا). ولی در لنز تغییری احتمالا نخواهم داد ( چون از کار با اون لذت بردم _فکوس بی سر و صدا و سریع و خوب و دارای قفل در فوکال 18)
    بنظرم سوءبرداشت شده؛ منظور من از آن نقل قول قدیمی این بود که اگر شما همان چند وقت قبل که قصد تهیه ی 700D را داشتین کمی بیشتر هزینه میکردین الان نیاز به دوباره کاری نبود؛ خوب است دوستان چنین مواردی را هم در راهنمائی های خود مد نظر قرار دهند. (منظورم کلی است و نه شخص شما)

مگر نه اینکه این قابلیت فکوس ممتد این سری دوربینها تنها با لنزهای STM خوب جواب میده ؟
    مگر لنز بهتری وارد بازار شده که بخوام بدنه رو فدای لنز بکنم؟؟؟
    فکوس ممتد بله تنها با STM امکانپذیره.
    از سری لنز های STM خیر. ولی این هم نیست که بهترین لنزهای کنون، سری مذکور باشد خیر، بلکه سری L است.
    من فقط منظورم این بود که الان که چنین بدنه ی بروزی دارید اگر نیاز مبرم ندارید(لااقل من قانع نشدم که داشته باشید) اقدام به تهیه لوازم مورد نیازتان مانند لنز، 3پایه، فلش، سیستم مناسب جهت پردازش و ویرایش و... کنید و سر فرصت 1 بدنه ی بالاتر (شاید هم ف .ف) بردارید. از لحاظ ظرر و زیان هم با خرید 70D در حال حاضر بیشتر متضرر خواهید شد. صرفا 1 پیشنهاد بود دوست عزیز.
    فکر کنم رفتم تو آف.. سوری.
    msh2200، SHOK53 و Davood21 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.البته چون دو دوربین از دوکلاس متفاوته شاید مقایسه اونا کار درستی نباشه....من خودم دلم با a6000 هست وهمین که فرمودین کیفیتش مشهوده کفایت میکنه... نمیدونم تا کی باید منتظر بمونم تا وارد بازار ایران بشه .....سپاس