صفحه 718 از 1201 نخستنخست ... 218 618 668 708 714 715 716 717 718 719 720 721 722 728 768 818 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,171 تا 7,180 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود!
    بنده اصلا این روش را پیشنهاد نمی کنم!
    مطمئن باشید اگر فردی اینقدر هزینه کنه تاحدود یکی دو سال دیگه نمی تونه برای لنز هزینه اضافی داشته باشه! حتی اگر خیلی علاقه مند باشه!
    بنابراین باز هم بنظرم اول لنز را انتخاب و بودجه آن را کنار بگذارید و بعد بین بدنه های D7XXX یا D5XXX و یا D3XXX انتخاب کنید!
    ارادتمند
    راستش دقیقا متوجه منظورتون نشدم !مگه چقدر تفاوت قیمت بین d5300 و d7000 هست !! ایشون که قرار نیست همیشه یه لنز داشته باشن ! اگر بخوان تنوع لنز داشته باشن قطعا بادی d 7000 گزینه بسیار مناسبیه براشون .
    ولی اگر یه لنز فقط داشته باشن حرف شما درسته
    البته لازم به ذکر هست که من خودم 6 ماه پیش d5200 خریدم و الان یه لنز 18-105 و یه 50mm f1.8 دارم . ولی الان متوجه شدم که تو خرید بادی اشتباه کردم چون اگر d7000 میخریدم الان میتونستم با 900 هزار تومن یه لنز 50 f1.4 سری d بخرم ولی برای خرید همین لنز سری g باید 1.600 بپردازم ! ( البته میدونم لنزهای سری g تاحدودی بهتر از d هستن )

در هر صورت من فکر میکنم بین این بادی ها d7000 خرید بشه خیلی مناسب تر هست .

با تشکر
    msh2200، ata_m3، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

vahidshah
    Guest

بنظر منم دی 7000 میتونه انتخاب بهتری باشه و اون ارتقا های 5300 اگه واقعا حیاتی نست میشه چشم پوشی کرد من دقیقا همین اتفاق برام افتاده قبلا یه اس ال ار تقریبا میان رده داشتم و بعدا 3200 خریدم و بعد مدتی از بعضی کمبو.د های بدنه نگران شدم و نبودن دگمه مخصوص واسه ابزار خاصی بدون نیاز به رفتن به منو/حتی دگمه depth fiel reviw املاشویکم غلظ نوشتم همون نشوندهنده عمق میدان که جیز مهمی هم نیست و میشه بدون اون هم عکاسی کرد و یا بودن ال سیدی بالای دوربین که مصرف باطری رو بشدت کم میکنه و دو دیال داشتن واسه اعمال تغییرات سریع وحتی بعدا یادم اومد من قبلا با ویزور بزرگتر کار میکردم و خیلی تو مخم بود که تصویر ویزور کاش بزرگتر بود اما 24 مگا نبود حتی دی 90 روهم واسه خودم بهتر از اون میدونستم بااینکه میدونستم قدیمیه و استفاده کرده بودم/خلاصه دیدم پس اگه میخام از مارک نیکون اس ال ار رده متوسط یا بلاتر بخام با ید حداقل به سری 7xxx فکر کنم حتدی 90 که اخر دی 7100 گفتم که الان که باز دست دوستن و استفادشونو میبینم فکر میکنم دی 7000هم کافیم بود وشاید دی90هم.لاقل اگه همون اول جای 3200 دی 90گرفته بودم بعدا فکر تعویض هم نمیشدم که 7100بگیرم /البته اینتخاب بین این دو رده یا 3 رده بسیار مبتدی 3...یا 5....یا7.....بیشتر بسته به شدت علاقه یا طرزفکر طرف واسه سنجش اولوبت هاش و نیاز هاشه/اما کسهایی هم دیدم بین ایندو درگیر بودن و خودم بااین تجربم 5200یا3200بهش پیشنههاد کردم چون طرف علاقه به هی انجام تغییرانت یا ویزور و...نداشته و بیشتر از ال سی دی و حالت اتو دوس داره و حتی توصیفش از عکاسی خوب اینه که بتونه راحت عکسشو بگیره و فکر میکنه بعدا هم واسه اعمال تنظیمات لذت یا هیجانی نداره
    47amir، peacekeeper و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    راستش دقیقا متوجه منظورتون نشدم !مگه چقدر تفاوت قیمت بین d5300 و d7000 هست !! ایشون که قرار نیست همیشه یه لنز داشته باشن ! اگر بخوان تنوع لنز داشته باشن قطعا بادی d 7000 گزینه بسیار مناسبیه براشون .
    ولی اگر یه لنز فقط داشته باشن حرف شما درسته
    البته لازم به ذکر هست که من خودم 6 ماه پیش d5200 خریدم و الان یه لنز 18-105 و یه 50mm f1.8 دارم . ولی الان متوجه شدم که تو خرید بادی اشتباه کردم چون اگر d7000 میخریدم الان میتونستم با 900 هزار تومن یه لنز 50 f1.4 سری d بخرم ولی برای خرید همین لنز سری g باید 1.600 بپردازم ! ( البته میدونم لنزهای سری g تاحدودی بهتر از d هستن )

در هر صورت من فکر میکنم بین این بادی ها d7000 خرید بشه خیلی مناسب تر هست .

با تشکر
    درود
    دوست عزیز در برتر بودن d7000 نسبت به D5XXX شکی نیست!
    ولی همانطور که مستحضر هستید بودجه خیلی تعیین کننده است!
    بنظرم وقتی فردی بصورت یکباره اقدام به خرید یک بدنه و لنز می کنه، به زودی توان تهیه لنز جدید نخواهد داشت مگر اینکه کارش عکاسی باشه!
    پس بهتره تمام ترکیب را یکباره تهیه کنه! حالا اگر فرد مشکلی در افزایش بودجه نداشته باشه که ظاهرا ایشان ندارند، شما درست می فرمایید! بدنه قوی تر به مراتب بهتر از یک بدنه ساده می باشد
    ارادتمند.
    Mehrdad-PL، mohammad-q، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    به نظر من كسي كه به طور جدي به عكاسي علاقمند است بهتر است بدنه هاي سري 3XXXD‌ نيكون يا XXXXD كانن را نخرد. تمام دوستان من كه اين رده دوربين ها را خريدند (و بعضاً عضو سايت عكاسي هم هستند) بعد از مدت نسبتاًً كوتاهي دوربين را با ضرر فروختند و دوربين هاي دو رده بالاتر را خريدند. بدنه كوچك، كيفيت پائين صفحه نمايش؛ نداشتن درزبندي، نداشتن دكمه هاي مجزا براي اعمال تنظيمات، نداشتن پاره اي از امكانات پايه، ويزور با كيفيت پائين بخشي از دلايلي بود كه باعث نارضايتي دوستان شد. به نظر من بهتر است دوستاني كه عكاسي دغدغه جدي شان است حداقل از دوربين هاي سري D5XXX نيكون يا XXXD كانن شروع كنند.
    ارادت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

Shoterisland خیلی ممنونم دوست عزیز
    با این راهنمایی هایی که فرمودید دوتا سوال دیگه هم برام پیش اومد
    با توجه به اینکه شما فرمودید لنز مهم تره نظرتون چیه که یه D3300 یا D5200- و یه لنز بهتر چون الان 1.700 قیمت D3300 هستش 1 میلیون هم بدم لنز بشه 2700 ! یا همین D5300 که الا ن قیمتش 2.100 هستش + یک لنز 700 تومانی !؟
    اصلا قیمت هایی که گفتم درست هستش واسه بدنه ؟!
    وقت شما بخیر دوست نازنینم

ببینید دوست من! بین این سه دوربینی که گفتید تفاوت انقلابی وجود نداره. تقریبا همه یکی هستن با یک سری امکانات بیشتر یا کمتر.
    مثلا مدل 5200 و 5300 دوربین هایی هستند که کمی بزرگتر از 3200 و 3300 هستن. به نظر من تنها مزیتشون بزرگ تر بودنشون هست برای کسانی که دستان بزرگی دارن و دیگری مانیتور چرخانشون هست که واسه عکس برداری ها از اسمان یا فیلمبرداری واقعا عالیه.

بینید دوست من چیزی که معمولا خیلی روی کیفیت تصویر تاثیر داره سایز سنسور اصلی دوربین هست. مابقی مسائل هم تاثیر خودشون رو دارن اما این مساله رو حتما باید در نظر گرفت.

5200 سایز سنسورش از 3300 و 5300 بیشتره. این دو مدل سایز سنسورشون تقریبا یکی هستش.
    5200 مونیتور گردان داره که خیلی عالیه.
    اما نسبت به 5300 . 3300 یک ضعف داره و اون پردازشگر مدل 3 هست. در حالی که پردازشگر این دو مدل 4 هست یا بهتر بگم EXPEED 4

حالا من یه چیز به شما میگم ولی زیاد سخت نگیرید.
    واستون مونیتور چرخان مهمتره یا پردازشگر جدیدتری؟ مونیتور که کارش مشخصه. پزداشگر روی کیفیت تاثیر داره. البته خیلی اندک. همچنین روی سرعت عکاسی و مصرف کمتر باطری. البته اینهایی که میگم فکر نکنید پردازشگر 4 نسبت به 3 انقلاب به پا کرده. بلکه تقریبا اندکی بیشتره.
    حالا تصمیم بگیرید پردازشگر واستون مهمتره یا مونیتور گردان و سایز ایینه بزرگتر.

من اگه بودم 5200 رو برمیداشتم. اما شما رو نمیدونم. به هرحال تصمیم با خودتونه.

مدل 5200 حدود 1600 هست (بدون لنز)
    مدل 3300 هم بدون لنز حدود 1400 هست.

اما درباره لنز.
    لنز به نظرم اگه خوب باشه میتونی ضعف دوربین رو تا اندازه زیادی بپوشونه پس همیشه لنز خوب بخرید. لنز بد کیفیت بهترین دوربین رو هم بد میکنه. اما لنز خوب کیفیت دوربین های بد رو هم میتونه مطلوب کنه. دقیقا مثل زن بد که یک مرد خوشبخت رو میتونه بدبخت کنه اما یک زن خوب میتونه یک درویش به قول سعدی به پادشاهی برسونه. یه چنین رابطه ای بین لنز و دوربین هست.

لنز 18-140 حدود یک میلیون و دویست هست
    لنز 18-105 حدود 870

من کیفیت 105-18رو تایید میکنم.
    اما حقیقتش با 140-18 کار نکردم. اما اونم میگن لنز خوبیه.

اما اگه نظر من رو میخواید 105-18 رو بخرید.
    کیفیت واقعا خوبی نسبت به قیمتش داره.
    اون یکی هم انز خوبیه اما اگه من بودم لنز 105-18 رو میخریدم.
    شما هم اینکارو بکن هم پول کمتری خرج میکنی هم لنز خوبی میخرید و پشیمون نمیشید.
    این توصیه های من بود به شما

دیگه خود دانید دوست نازنینم.
    من هرچی رو که میدونستم راستش رو به شما گفتم.
    امیدوارم همیشه از تصاویر خوب عکس و فیلم بگیرین
    Shoterisland تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    وقت شما بخیر دوست نازنینم

ببینید دوست من! بین این سه دوربینی که گفتید تفاوت انقلابی وجود نداره. تقریبا همه یکی هستن با یک سری امکانات بیشتر یا کمتر.
    مثلا مدل 5200 و 5300 دوربین هایی هستند که کمی بزرگتر از 3200 و 3300 هستن. به نظر من تنها مزیتشون بزرگ تر بودنشون هست برای کسانی که دستان بزرگی دارن و دیگری مانیتور چرخانشون هست که واسه عکس برداری ها از اسمان یا فیلمبرداری واقعا عالیه.

بینید دوست من چیزی که معمولا خیلی روی کیفیت تصویر تاثیر داره سایز سنسور اصلی دوربین هست. مابقی مسائل هم تاثیر خودشون رو دارن اما این مساله رو حتما باید در نظر گرفت.

5200 سایز سنسورش از 3300 و 5300 بیشتره. این دو مدل سایز سنسورشون تقریبا یکی هستش.
    5200 مونیتور گردان داره که خیلی عالیه.
    اما نسبت به 5300 . 3300 یک ضعف داره و اون پردازشگر مدل 3 هست. در حالی که پردازشگر این دو مدل 4 هست یا بهتر بگم EXPEED 4

حالا من یه چیز به شما میگم ولی زیاد سخت نگیرید.
    واستون مونیتور چرخان مهمتره یا پردازشگر جدیدتری؟ مونیتور که کارش مشخصه. پزداشگر روی کیفیت تاثیر داره. البته خیلی اندک. همچنین روی سرعت عکاسی و مصرف کمتر باطری. البته اینهایی که میگم فکر نکنید پردازشگر 4 نسبت به 3 انقلاب به پا کرده. بلکه تقریبا اندکی بیشتره.
    حالا تصمیم بگیرید پردازشگر واستون مهمتره یا مونیتور گردان و سایز ایینه بزرگتر.

من اگه بودم 5200 رو برمیداشتم. اما شما رو نمیدونم. به هرحال تصمیم با خودتونه.

مدل 5200 حدود 1600 هست (بدون لنز)
    مدل 3300 هم بدون لنز حدود 1400 هست.

اما درباره لنز.
    لنز به نظرم اگه خوب باشه میتونی ضعف دوربین رو تا اندازه زیادی بپوشونه پس همیشه لنز خوب بخرید. لنز بد کیفیت بهترین دوربین رو هم بد میکنه. اما لنز خوب کیفیت دوربین های بد رو هم میتونه مطلوب کنه. دقیقا مثل زن بد که یک مرد خوشبخت رو میتونه بدبخت کنه اما یک زن خوب میتونه یک درویش به قول سعدی به پادشاهی برسونه. یه چنین رابطه ای بین لنز و دوربین هست.

لنز 18-140 حدود یک میلیون و دویست هست
    لنز 18-105 حدود 870

من کیفیت 105-18رو تایید میکنم.
    اما حقیقتش با 140-18 کار نکردم. اما اونم میگن لنز خوبیه.

اما اگه نظر من رو میخواید 105-18 رو بخرید.
    کیفیت واقعا خوبی نسبت به قیمتش داره.
    اون یکی هم انز خوبیه اما اگه من بودم لنز 105-18 رو میخریدم.
    شما هم اینکارو بکن هم پول کمتری خرج میکنی هم لنز خوبی میخرید و پشیمون نمیشید.
    این توصیه های من بود به شما

دیگه خود دانید دوست نازنینم.
    من هرچی رو که میدونستم راستش رو به شما گفتم.
    امیدوارم همیشه از تصاویر خوب عکس و فیلم بگیرین
    ممنون دوست عزیز ولی این یک تصمیم قدیمی بود اگر پست اخر منو دیده باشید در حال حاضر شک من بین این دو هستش که نمیتونم یکی رو انتخاب کنم
    D5300+18-140mm
    D7000+18-105 vr

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز ولی این یک تصمیم قدیمی بود اگر پست اخر منو دیده باشید در حال حاضر شک من بین این دو هستش که نمیتونم یکی رو انتخاب کنم
    D5300+18-140mm
    D7000+18-105 vr
    جای شک ندارد
    7000
    ata_m3، Dariush Chegini، Ali M.Rezaei و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

D5300+18-140mm
    D7000+18-105 vr
    دوست عزیز d7000 kit 18-105 به نظر من انتخاب معقولیه.
    msh2200، SHOK53، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    و
    520
    سلام سامان عزیز
    به نظرم اشتباه گفتی. سایز سنسور D5300 و D5200 دقیقاً یکی است و رزولوشن هر دو هم یکی است. البته D5300 فاقد فیلتر Anti Aliasing است که نتیجتاً انتظار می رود شارپنس بیشتری از D5200 داشته باشد.
    msh2200، vahidshah، Mehrdad-PL و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

D5300+18-140mm
    D7000+18-105 vr

دوست عزیز مجبور نیستی دوربینو رو حتماً با لنزی که روبروش نوشتی خریداری کنی. هر بادی با هر لنزی قابل خریداری هست. اجباری در خرید یک بادی با یک لنز خاص وجود نداره
    در مورد بادی که بی تردید D7000 رو بردار. برای لنز هم به جیب و به ژانری که میخواهید عکاسی رو شروع کنی نگاه کن. هر دو لنزی که نام بردی زاویه واید یکسانی دارن اما 140mm زاویه تله بزرگتری داره...
    msh2200، SHOK53، saman-r و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام